Terroryzm w UE

Europol podaje, że w 2016 roku na terenie całej Unii Europejskiej dokonano 1002 aresztowań za działania terrorystyczne, z czego 718 dotyczyło dżihadystów (71,66%).

.

Natomiast podłoże ogółu ataków terrorystycznych okazuje się wypadać przeciwnie do pobudek zatrzymanych. 99 ze wszystkich 142 odnotowanych i sklasyfikowanych miało być powiązane z separatyzmem i etno-nacjonalizmem (69,72%).

Terroryzm w minionym roku spowodował 142 ofiary śmiertelne i 379 ciężko rannych. Prawie wszystkie ucierpiały w zamachach zorganizowanych przez dżihadystów. Wyjątek stanowi 6 ofiar przemocy paramilitarnej w Irlandii Płn. i morderstwo parlamentarzystki Jo Cox. Wynika więc z tego, że tzw. terroryzm islamski rzadziej podejmuje akcje, ale angażuje przy tym zdecydowanie więcej osób i wyrządza bardzo dotkliwe straty.

.

PS: Zastanawia wyjątkowo liczna reprezentacja zatrzymanych w Hiszpanii.

oto PKK PKK

Rocznik '93, inż. mechanik

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Dyskusja

oto Andrzej

oczy przecieram

w W Brytanii aresztowano 149 terrorystów i ani jednego dżihadysty???

Przedziwna ta klasyfikacja zamachów prawie 70% etno-coś tam? I prawie zero ofiar? Co to za terroryzm? Łopatką ich w piaskownicy tłuką?

oto PKK

Też mnie to zdziwiło

Europol tylko zbiera dane z poszczególnych państw członkowskich, więc wszystko bierze się z lokalnej definicji terroryzmu. Tak prowadzone statystyki dostarczają czasem potworków takich jak ten albo liczba gwałtów w Szwecji.

oto chłop jag

Terroryzm w UE

Terroryzm w UE

Terroryzm to ważny odcinek frontu na jednostronnej wojnie pupili szatana z ludzkością - tołażysze.
Wniosek?
Gdyby owego terroryzmu nie nadzorowali ściśle pupile szatana - mielibyśmy także sabotaż na ogromną skalę - tołażysze. Muslimy może i są w swojej większości ociężali umysłowo ale przecież - nie aż tak tołażysze.

oto John

Coś nie tak

A jakie to 5 zamachów dżihadystycznych dokonano w 2016 roku w Polsce, bo nic mi o tym nie wiadomo? Dokonano zamachu na Polakach ale w krajach Europy Zachodniej, jednak nie w Polsce.

oto Krzych Adam

@ John.

Ma Pan to i po polsku i po angielsku, że ta piątka oznacza nie zamachy, tylko liczbę osób aresztowanych.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.