Trump jednak JEST idiotą!

Amerykański samolot F-18, należący do US Navy zestrzelił syryjskiego Su-22 po tym jak dokonał on bombardowań celów tzw. "umiarkowanej" opozycji wspieranej przez USA.

Pochodnia wolności znów niebezpiecznie blisko beczki z prochem.

Może się RB ONZ zbierze? A może i nie...

www.theguardian.com/us-news/2017/jun/18/us-plane-s...

Paulina Kaufmann

Wysoka.
Ruda.
Drapieżna.
Zamężna.
Bezdzietna.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.5
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto Eowina

Tak, nawet Amerykanie się do tego przyznali.

Starają się podzielić Syrię tak jak Jugosławię, nawet państwo Kurdów ma być, tak jak powstało Kosowo. Po co im to? Trudno zgadnąć. Oprócz satysfakcji ze zrobienia na złość Rosji i Asadowi, nic to nie daje. Trzeba będzie to utrzymywać tak jak rząd w Kabulu.

oto Józek

Idiotą byl ktoś inny

Dlaczego to robią ? to jest oczywiste jeśli się spojrzy na działania wojenne w Syrii w tej chwili trwa wyścig na pustyni między wojskami Asada a demokratyczną koalicją pod wodzą USA aby nie dopuścić do odtworzenia szlaków komunikacyjnych łączących Iran z Syrią a potem Libanem. Idiotą to był Bush junior który usunął Saddama który był przeszkodą w tym połączeniu. Ponoć Iran zbombardował demokratycznych rebeliantów których ochrania lotnictwo USA za pomocą pocisków balistycznych. Co ma robić Trump dyktuje Ivanka kiedy wraca od męża a ten po skończonej rozmowie telefonicznej z Bibi z Telawiwu.

oto Skanderbeg

Trump może jest głupkiem.

Ale sądzę, że to facet "bez mapy". Decyzje zapadają poza nim. A on udaje, że "robi politykę", popisując się na społecznościówkach.

oto Mar.Jan

Że Trump to wiejski głupek jest oczywiste!

Jak wiadomo, w USA kazdy pucybut zostaje milionerem głównie z tego powodu, że dolary leżą na ulicach...Wystarczy się schylic i pozbierać. Pucybut, jako ,że ciągle schylony nad cudzymi butami, nos ma blisko ziemi i w ten sposób wywąchuje te dolary. To tłumaczy cały mechanizm.

A moim zdaniem zarówno USA (w ktorych duzy wpływ na rządy mają Żydzi) jak Izrael (przede wszystkim) maja interes w tym, aby na Bliskim Wschodzie wszystkie państwa arabskie oprócz Arabii Saudyjskiej (która dostarcza USA ropę w zamian za zabawki militarne) pograzyły się w chaosie. Wtedy bezcenny Izrael jest najbezpieczniejszy. Również eksport Arabów z Bliskiego Wschodu do Europy jest na rękę izraelskim Żydom. Europa zajęta swoimi problemami nie będzie zawadą w realizacji izraelskich planów, których naczelnym zadaniem jest utrącenie Iranu, jako konkurencji w panowaniu nad krajami arabskimi.

oto KubaG

Trump albo jest idiotą bo z

Trump albo jest idiotą bo z własnej woli oddał strategiczne decyzje generałom, albo był idiotą podczas kampanii wyborczej sądząc, że kompleks zbrojeniowo wojskowy da mu rządzić. Tak czy owak jasno widać, że podstawowy warumek zajończenia konfliktu w Syrii czyli wycofanie się Amerykanów nie będzie spełniony. Katar obojkotowany przez sąsiadów i przyciśnięty przez Rosję, przynajmniej deklaratywnie wycofał się z popierania "umiarkowanych". Turcja też przycichła,.. zostają Saudowie i USA. Tych drugich ciężjko będzie się pozbyć, skoro po 15 latach w Afganistanie nadal planują wysłać tam więcej wojska i wygrać niewygrywalną wojnę.

oto chłop jag

Trump jednak JEST idiotą!

Trump jednak JEST idiotą!

Trump jest tylko dekoracja ichniej demokratury - natomiast wszyscy ci stanowiący dekorację tzw. demokratury - to łajdacy albo idioci - tołażysze.
Wniosek?
Wątpię aby informowano Trump'a o zamiarze zestrzelenia syryjskiego samolotu - bo niby po co - tołażysze?

oto sir Galahad

Kto prowadzi politykę

Kto prowadzi politykę podpalania świata gdzie liczba ofiar sięga już 300 tys. jest zbrodniarzem. Nawet jeśli wyciera sobie gębę demokracją.

oto Andrzej

ale dlaczego "błąd"?

Ja tu błędu nie widzę. Ameryka ma strategiczne plany przebudować Bliski Wschód. Robi to przez destabilizację nie-sojuszników (Irak, Libia, Syria), przyduszanie sojuszników (Katar, Turcja), kreowanie nowych podmiotów (Kurdowie)...

Więc wszystko zgodnie z planem. Rozwalenie Syrii nawet w tym modelu sojuszników zaganianych do roboty przez Amis - nie przekracza możliwości USA. Jeśli się zdecydują "zniszczyć islamski terroryzm", to będą go niszczyć i w Syrii. Niezależnie czy będą tam Rosjanie czy nie.

Rosji nie stać na wojnę z Ameryką. Nie odpowie atakiem nuklearnym.

oto Eowina

Amerykę nie jest stać na wydatki wojenne.

Druk dolarów też jest bardzo zagrożony. Rosja, Chiny, Iran, Indie przechodzą na rozliczenia we własnych walutach. Arabia Saudyjska nie ma pieniędzy na kosztowne zakupy amerykańskiej broni, a pożyczyć pieniędzy nie ma gdzie. Ropa saudyjska nie przynosi już takich zysków jak kiedyś. Teraz Libia tyle ropy rzuca na rynek, że cena leci w dół.
saudi-arabia-foreign-currency-reserves-apr-2017.png

oto Eowina

To prawda ale...

Rzecznik Białego Domu, po ośmiu dniach nieobecności, wystąpił, była wielka nadzieja na jakieś rewelacyjne informacje, ale nic nowego nie powiedział.

Zmarł ten Amerykański chłopiec, który jako nieprzytomny został przywieziony do USA. Dzisiaj jest dużo jazgotu na ten temat, bo jeszcze chyba pięciu, czy coś, Amerykańców w Korei Pncnej jest.
Nikt nie wie co robić. Plan jest namówić Chiny aby sprawę załatwiły, "bo prezydent ma dobre stosunki z Chinami". Żadne straszenie, czy inne działanie zbrojne nawet nie jest wspominane.

Poroszenko jest w Waszyngtonie spotkał się z vce Mike Pencem, zrobił zdjęcie z Trumpem.
Zapowiadane sankcje na Rosję jeszcze raz objęły jakieś osoby z Krymu i Donbasu.

Rosja W Syrii wyznaczyła "czerwoną linię", za którą będą zestrzeliwać samoloty, to jest na zachód od Eufratu. Tam są duże pola naftowe. Amerykanie twierdzą, że to są plany dla bezpiecznej drogi z Iranu przez Irak do Syrii. Iran po ostrzelaniu ISIS rakietami przyjmuje uroczyście premiera Iraku.

oto mmm777

Rozkoszna dyskusja na forum militarnym ;)

“Już to widzę jak Rosjanie wespół z Syryjczykami będą zestrzeliwać jankeskie samoloty....kabaret. Jedyną opcją lotniczego wsparcia dla rządowych kierujących się generała druza czy gdziekolwiek jest wsparcie lotnicze Rosjan bo tych jankesi też nie zestrzelą.”
.
“Może jakiegoś drona odważą się zestrzelić. Gdyby zestrzelili samolot to byłby niesamowita awantura. Najgorzej dla Polski gdyby ta awantura połączyła się jednocześnie z jakąś awanturą na Ukrainie. Albo gdyby USA postanowiła wysłać nad Syrię w roli zająca nasze f-16 które stacjonują w Kuwejcie. Myślę że już naszego f-16 by się odważyli zestrzelić. Macierewiz wykona wszystko co mu wytyczą w tym względzie.”
.
“A po co mają zestrzeliwać samoloty USA? Mało tam lata różnej maści Jordańczyków czy Polaków? Ale to jest daleka droga. Najpierw pójdą w ruch drony później jakieś "incydenty" w stylu podejścia i namierzania czy strzałów ostrzegawczych. Zestrzeliwanie sobie wzajemnie samolotów to ostateczna ostateczność. Rosjanie jako następny punkt odpowiedzi najprawdopodobniej jednak zbombardują jakieś pozycje Kurdów na południe od rzeki. W ramach rewanżu.”

oto Eowina

Oprócz samolotów rosyjskich i syryjskich, to niewiele

lata. Australia już oficjalnie przestała latać, a reszta tylko mówi, że lata. Wyzwolenie Mosulu też nie jest jakieś widoczne. Na 7o państw (!) w koalicji, to tam po tygodniu powinno być wszystko załatwione.

oto Stan

"Wariactwa" polityki zagranicznej USA

"Warto tedy przypomnieć, że problem „uchodźców” pojawił się w następstwie misji pokojowych i stabilizacyjnych, wojen o pokój i demokrację oraz jaśminowych rewolucji. Wtrąciły one wiele krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Północnej w stan krwawego chaosu. Tak się akurat złożyło, że prawie wszystkie te kraje były w przeszłości uważane za potencjalne zagrożenie dla Izraela. Bo na przykład Jordania, którą rządzi tyran, wcale w stan krwawego chaosu wtrącona nie została. Nikomu nie przychodzi do głowy, by walczyć tam o demokrację, albo inne makagigi – bo Jordania w 1994 roku podpisała z Izraelem traktat pokojowy. Z perspektywy czasu wygląda zatem na to, że wszystkie te operacje pokojowe i tak dalej, zostały przeprowadzone w interesie Izraela, chociaż oczywiście – pod całkiem innymi pretekstami. Dodatkową poszlaką która by na to wskazywała, jest przekonanie żywione przez byłego prezydenta USA Jerzego Busha juniora, a być może i całą dynastię, że Królestwo Boże na ziemi nastąpi dopiero po przejęciu politycznej władzy nad światem właśnie przez Izrael. Polityka w ogóle tylko pozornie jest racjonalna, bo nie da się racjonalnie uzasadnić potrzeby dominacji, która jest motorem wszelkiej polityki – a cóż dopiero, gdy na tę potrzebę nakładają się jeszcze jakieś wariactwa?

St. Michalkiewicz

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3963

oto Eowina

Gdyby nie tragiczne i krwawe, to byłoby śmieszne.

1. Amerykanie zestrzelili syryjski samolot.
2.Rosjanie zagrozili, że będą strzelać do samolotów amerykańskich i kooalicyjnych
3. Australia szybko zawiesiła własną działalność w Syrii.
4. W USA ukazał się przeciek, że minister Tillerson ma plan współpracy z Rosją i stabilizacji wzajemnych stosunków.
5. Ławrow wyszedł i powiedział, że jemu nic o tym planie nie jest wiadomo. Oprócz tego Rosja ogłosiła, że zawiesza wszelkie rozmowy z USA po tym jak ukazały się następne sankcje dotyczące jakichś tam osobników w Rosji, Krymie i Doniecku.

Moje zdanie jest takie. Trump jest między młotem i kowadłem: między amerykańskim Kongresem, a kooalicją europejską, która zaczyna się buntować w przypadku eskalacji wojny w Syrii i zwiększającymi się problemami z uchodźcami. Antagonizacją Rosji też im jest nie na rękę.

oto Eowina

Macron jest mądrym i odważnym człowiekiem, oraz

dobrym prezydentem.
Powiedział, że alAssad nie jest wrogiem Francji, więc nie ma potrzeby aby Francja dokładała starań dla jego usunięcia z zajmowanej pozycji prezydenta. Nie widzi też w Syrii ani sił, ani właściwego następcy na lidera państwa. Tym samym Francja jeżeli będzie walczyć, to tylko z ISIS a nie z Syrią.

Czyż to nie jest zdrowe podejście i jakie nowatorskie na Zachodzie!?
Tutaj. (Ta rosyjska groźba ma jednak znaczenie).

Wczoraj z wizytą do Francji przybył minister Ławrow. Francja oczekuje na możliwości współpracy z Rosją. Nawet ponoć przyjęli Ławrowa czerwonym dywanem. (Nadmieniam, że ( 20.06) Poroszenkę nie witali w Waszyngtonie żadnym, nawet maleńkim dywanikiem, mimo nadziei na duży polityczny sukces.)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.