Trump: żadnych dowodów ws. Rosji

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze

"Po siedmiu miesiącach dochodzeń i przesłuchań w komisji na temat moich "układów z Rosjanami" nikt nie jest w stanie przedstawić żadnego dowodu. Przykre!"

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Przykre, bo czym teraz

Przykre, bo czym teraz usprawiedliwić nasilenie sankcji? :-) Będą musieli coś wymyślić. Dadzą radę! :-)

oto Eowina

Kongres amerykański zatwierdził sankcje przeciw Rosji.

Przeciwko tym sankcjom są Niemcy i Austria. Odgrażają się kontrsankcjami dla USA!

Amerykańska zapowiedź rozszerzenia sankcji wobec Rosji na planowany gazociąg Nord Stream 2 spotkała się z ostrą reakcją Niemiec i Austrii, które uważają, że może to zaszkodzić ich gospodarczym interesom związanym z handlem gazem - piszą Christian Krug i Kalina Oroschakoff z POLITICO.

Rządy Niemiec i Austrii uważają, że Amerykanie, pod politycznym pretekstem karania Rosji za jej działania na Ukrainie, chcą wesprzeć biznesowy interes swoich eksporterów gazu
Polska i inne kraje regionu, które są w znacznym stopniu zależne od dostaw rosyjskiego gazu, ostro protestują przeciw budowie gazociągu Nord Stream 2 pod Bałtykiem
Donald Tusk wysłał ostatnio list do Komisji Europejskiej, ostrzegając, że gazociąg wzmocniłby pozycję Moskwy i że "nie służyłby dobrze pojętemu interesowi Europy"

oto Czesław

Brawo Amerykanie a raczej Trump

Wreszcie Trump pokazał hipokryzję tych "nadludzi", uchwalają w stosunku do Rosji sankcje a sami tego nie przestrzegają, tylko pilnują by inni nie handlowali z Rosją. Takie eliminowanie konkurencji słabszych. Szczytem zakłamania tych "blond-nadludzi" jest forsowanie budowy gazociągów po dnie Bałtyku a jak taki gazociąg miał biegnąć przez Bułgarię (lub Rumunię, dokładnie nie pamiętam), to Komisja Europejska (wiadomo że działająca w interesie Niemiec) zablokowała realizacje tego przedsięwzięcia. I tak jest w wielu innych dziedzinach np.praworządności, wolności prasy itp. Miał Trump rację mówiąc "Niemcy są żli, bardzo żli".

oto Eowina

Szanownemu Panu coś się pomyliło.

Rura do Bułgarii nie doszła do skutku po tym, jak trzech smutnych amerykańskich senatorów pod przewodnictwem dziadka McCaina zawinęła do Bułgarii i tak nastraszyła Bułgarów, że nie tylko upadł projekt gazociągu, ale też upadł rząd.

Decydujące starcie odbyło się 8 czerwca 2014 r., gdy Bułgarię odwiedzili trzej senatorowie z USA – John McCain, znany z ostrej antyrosyjskiej retoryki, Ron Johnson i Christopher Murphy. W niedzielę politycy spotkali się z premierem Płamenem Oreszarskim, który po rozmowach, na konferencji prasowej zwołanej ad hoc, ogłosił  że „wstrzymuje wszystkie prace przy gazociągu,

Trump na razie nic nie pokazał, walczy jak lew o własne przetrwanie. To amerykański Kongres rozdaje karty i w Ameryce i Europie.

oto Czesław

Nie tylko McCain

Ma Pani rację, ale Komisja Europejska też te przedsięwzięcie blokowała. Szczegółów nie pamiętam.

oto chłop jag

Tak, tak - na poprzedniego

prezydenta miało się metrykę urodzenia schowaną głęboko w sejfie - więc tamtejsi pupile mieli komfortową sytuację. Obecny prezydent metrykę ma w porządku - więc szachuje się go znienawidzonym Putinem.
Wniosek?
Najgorsze jest to, że V kolumna pupili szatana rezydująca w Rosji - może wyprodukować i dostarczyć dowolne dokumenty - aby pogrążyć prezydenta Trump'a - jeżeli ten ośmieliłby się fikać tamtejszym pupilom - tołażysze.

oto Czesław

Jednak miałem rację co do tej Komisji

Na dowód tego że Komisja Europejska blokowała gazociąg południowy wklejam poniżej opis tego problemu ze strony A.Szczęsniaka.
"Viktor Orbán, polski fanklubPolub stronę
3 czerwca o 16:22 ·
Węgry chcą odnowić South Stream. Z Rosją.
Peter Szijjarto, szef dyplomacji węgierskiej, powiedział agencji MTI, że gazociąg miałby zostać zbudowany w krótkim terminie i powstać wzdłuż trasy South Stream, jednak biegłby z Rosji nie bezpośrednio do Bułgarii, lecz najpierw do Turcji.
"W fundamentalnym interesie Węgier leży to, by w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego gaz docierał na Węgry co najmniej jeszcze jedną nową trasą, czyli aby w krótkim czasie zbudowano jeszcze jeden szlak transportowy".
"Unia Europejska nie może mieć żadnego realnego kontrargumentu wobec takiego gazociągu, gdyż zastrzeżenia zgłoszone wcześniej wobec South Stream można też wysunąć wobec Nord Stream 2. Mimo to Komisja Europejska ich nie wypowiedziała".

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.