Rosja złożyła Chinom propozycję współpracy i integracji wojskowej 2017-2020

1170280.jpg

Minister obrony Rosji, Szojgu, złożył opracowanie dotyczące współpracy wojskowej Rosji i Chin w celach „stworzenia bezpieczeństwa światowego”. Wczoraj Szojgu zakomunikował to mediom w obecności chińskiego ministra obrony - generała Chang Wanquan na spotkaniu w Astanie, stolicy Kazachstanu.

Ostateczna decyzja współpracy w Rosji zapadła po skutecznych manewrach wojskowych z Chinami. Jutro 08.06. prezydent Chin Xi przyjezdża do Astana.
Niektóre źródła podają, że Szanghajska Organizacja Współpracy zamienia się w przeciwwagę NATO.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Qba

Nie należy spodziewać się

Nie należy spodziewać się niczego wielkiego, Chiny zawsze podchodzą ostrożnie do tego typu inicjatyw i wolą mieć większe pole manewru (poza tym wciąż pamiętają rosyjską zdradę w RB ONZ ws. Libii). Wszystko będzie zależało od postawy USA.

oto Robercik

Takie rzeczy są przeważnie

Takie rzeczy są przeważnie dogadywane wcześniej bez błysków fleszy aparatów. Oficjalne złożenie propozycji to już kropka nad "i". Jak tu jest - tego oczywiście nie wiemy. W Internecie można znaleźć filmy z nieszczęśnikami oświadczającymi się publicznie dziewczynie i dostającymi na oczach całego świata kosza. Oni nie dogadali.

oto Eowina

Tak, to już jest pierwsze podsumowanie kilku lat

wzajemnych podchodów. Chiny zabiegały o Rosję bardziej niż Rosja o Chiny. Sytuacja jaka w ostatnich latach pojawiła się z Ukrainą, rozszerzanie NATO, wreszcie sankcje, zmusiły Rosję do kierowania się na Wschód. Ponadto obecna polityka dość gwałtownych ruchów jakie są udziałem administracji Trumpa, przyśpieszyły decyzję. Ostatnie działanie w sprawie Korei, jak tworzenie sojuszu krajów arabskich na "wzór NATO", jest zagrożenie dla Iranu, spowodowały to, że Chiny i Rosja chcą przejąć inicjatywę na wschodzie.
Tu jest oficjalne stwierdzenie ministerstwa obrony.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.