Rafał Ziemkiewicz przedstawia "Życie seksualne lemingów"

Lemingi polskie i ich Karmiciele w sosie przykrywkowym na gorąco!

Jeszcze trwają ostre scysje wywołane ostatnią książkę Rafała A. Ziemkiewicza pt."Jakie piękne samobójstwo", a tu się okazuje, że ostatnie dzieło nie jest ostatnim, tylko przedostatnim, bo w poniedziałek Fabryka Słów "rzuciła" na rynek najnowszą książkę Autora, pod chwytliwym i wiele obiecującym tytułem: "Życie seksualne lemingów".

Zwyczaje seksualne dzikich lemingów opisał prof. Zbigniew Izdebski, klasyfikując jego aspekty "przez pryzmat" ich politycznych preferencji. Światowej sławy naukowiec zrobił to na łamach wysoce intelektualnego tygodnika "Polityka", a pomagał mu w tym niejaki Żakowski Jacek.

Wyszło śmiesznie, "obciachali" się wszyscy: Pan Profesor, wiodący tygodnik postępu, wyborcy Platformy Obywatelskiej i tytułowe Lemingi! Polecam szczegóły wywodu w książce Ziemkiewicza - dla zachęty podam, że "Polityka" bez bicia ujawniła, iż mężczyźni - im mają bardziej platformerskie poglądy, tym mają mniejsze "przyrodzenie" i tym bardziej "skaczą na boki". Prawica "ma" i czyni natomiast dokładnie odwrotnie :)))
P2037410.JPG

"Życie seksualne lemingów" to tytuł jednego z około 75 felietonów, esejów i rozprawek filozoficznych, jaki znalazły się w tomie pod tymże tytułem. Opasłość zbioru (444 strony!) zmusiła Wydawcę i Autora do ostrej selekcji tekstów. Część z nich czytałem na "łamach" i na stronach portali, kilku mi zabrakło w zbiorze, ale i tak każdy znajdzie coś dla siebie. Lektura idealna, bo można sobie dozować kwadrans relaksu, lub całą godzinę uczty.Teksty u Czytelników będą wywoływać skrajne uczucia i emocje. Znowu hajterzy oskarżą Autora o zoologiczny antysemityzm, perfidne semitofilstwo, płatne pisiorstwo i wszelkie zbrodnie jakie będą chcieli w książce znaleźć.

Nie będę kłamał, że przeczytałem całą książkę. Z "przejedzenia" bym penie zszedł. Tort jada się po kawałku, a dobry alkohol degustuje się z umiarem, by na dłużej starczyło. Polecam: "Białe czarnuchy" - o bankach, systemie bankowym i o przykrym fakcie jak to dajemy się doić, gdyż "wielkie koncerny nie płacą tu podatków, zostawiając to frajerom" - "tu" to polski bantustan, a tubylcy to My!
"FAK, czyli autoportret w czerni" - realia "marketingu internetowego".
"Czyż nie dobija się lemingów?" - okazuje się, że w UE Polska jest na czwartym miejscu od końca, niżej są tylko Łotwa, Bułgaria i Rumunia!!!
"Antysemita z urojenia" - o tym jak salon boi się wizji endecji, która nie jest antysemicka! I nawiązanie w tekście "Fabryce antysemitów"!
"Gdzie ci fachowcy" - tekst, po przeczytaniu którego życie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, nie będzie już takie same jak wcześniej!

Na żywo Rafała A. Ziemkiewicza można zobaczyć i posłuchać w niedzielę o 10:15 w "Saloniku politycznym", na kanale TV Republika. W wersji papierowej, książkowej, cenię też Autora za celne, mimochodem wrzucone "cytaty potoczne" - znalazłem taki zagadkowo - wernyhorski: "Balon rośnie, że aż strach, przebrał miarę no i ... !"

Kończąc anons książki, błysnę moim cytatem - zagadką z "Zielonej Gęsi": - "A Hrabia przeszedł na prawosławie, i żyje z Nią jak pies!". (Kto "hrabia" to wiadomo, ale kto zacz "Ona"?)

Remigiusz Włast...

dziennikarz, publicysta, redaktor, poeta.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
3.875
Ogólna ocena: 3.9 (głosów: 4)

Dyskusja

oto AnnaK

Lektura idealna, bo można

Lektura idealna, bo można sobie dozować kwadrans relaksu, lub całą godzinę uczty.

RAZ-a przestałam czytać lata temu. Bo choć nie można mu odmówić talentu, to trudno oprzeć się wrażeniu, że to zwykły koniunkturalista i bufon. Wszystkowiedzący RAZ zawsze znajduje złoty środek i tylko a to lemingi, a to polactwo, czy zwykli darmozjadzi, których to mianem określał stoczniowców, górników, hutników, czy rolników, nie doceniają jego geniuszu.

oto Remigiusz Włast-Matuszak

OK - Szanowna Pani

ale w tekstach ekonomicznych i gospodarczych jest, nawet wobec Pani ostrych kryteriów, jednoznaczny!

W kilku innych też! Sugeruję rewizję poglądu na Ziemkiewicza. (A tak z ciekawości Kogo z Publicystów Pani poleca?)

Zasyłam ukłony.

RWM

oto AnnaK

ale w tekstach ekonomicznych

ale w tekstach ekonomicznych i gospodarczych jest, nawet wobec Pani ostrych kryteriów, jednoznaczny!

Nie do końca Panie Remigiuszu:)
Pamiętam jak cmokał z zachwytem nad Balcerowiczem, gardłował za prywatyzacją banków, domagał się nieograniczonego kapitału w polskich mediach i inne tego typu liberalne dyrdymałki, które w praktyce doprowadziły do fatalnych dla nas następstw. Dzisiaj dokonuje wolty i udaje jakby dopiero co się obudził. A tych, którzy wtedy mieli odmienne zdanie od niego, nazywał oszołomami. Lubi ludziom przypinać łatki. Ale powinien najpierw zrobić to w stosunku do siebie.

oto Remigiusz Włast-Matuszak

To nawet ja "państwowiec" byłem za prywatyzacją banków,

ale nie za oddaniem ich w ręce kadry zarządzającej (z PZPR) za ułamek procenta. I nie za wyprzedażą banków zagranicznym konsorcjom do pułapu 85%!!!

O ile pamiętam to w 1992-95 Rafał Ziemkiewicz właśnie o tym pisał, i przed takimi błędami ostrzegał.

Jeśli jest Pani z Warszawy, to zachęcam do nabycia "Życia seksualnego lemingów" w księgarni PWN na Krakowskim przy Św. Annie, w tzw. imieniny miesiąca, a więc 3 marca, 4 kwietnia itd. "dają" tam 25% rabatu na wszystkie książki, tak więc za 25 zł. będzie miała Pani w ręku tekst źródłowy, i podyskutujemy nad konkretnymi problemami ekonomicznymi, choć wolałbym tematy mniej trudne.

Zasyłam ukłony.

RWM

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Lemingi preferują seks bez prokreacji

taka jest banalna prawda. Korzystając z okazji chciałbym zapytać Senatora Pilskiego - Libickiego, jak to jest, że wystarczy bu młoda hoża Polka z okolic Piły, od 5 - 7 lat zamężna i bezdzietna po wyemigrowaniu do Londynu, rok po roku rodziła zdrowe dzieciątka (przyszłych Angoli)?
Czy to sprawa klimatu? A może skutek żarliwych kazań duchownych anglikańskich?

Remigiusz Włast-Matuszak

oto Darek66

Koniec systemu politycznego

Zastanawiające jest to, że nikt nie zwrócił uwagi na to co stało się w Grecji, a to rzecz bez precedensu. W Grecji upadł system polityczny. To początek nowej ery , epoki ludzi i skutecznej polityki. Skrajna prawica znalazła wspólny język ze skrajną lewicą. Co to oznacza ? Ni mniej, nie więcej, ale to że przed społeczeństwami pojawiły się wyzwania wykraczające poza program polityczny, to wyzwania dla ludzkości. Tradycyjny podział polityczny , na partie centrowe, lewicowe i prawicowe nie ma już dziś racji bytu. Taki podział osłabia społeczeństwo w walce z wyzwaniami które przekroczyły wszelkie granice. Ziemkiewicz prowadzi nas na manowce, bo nie ma dla przyszłości recepty w przeszłości , czy analizie oponenta politycznego. To pogłębianie wewnętrznej słabości , niezdolności do walki z potężnymi siłami usiłującymi narzucić narodom swój porządek. Nie walczymy z rządem , tym w Polsce, choć jest on żołnierzem na froncie, ta walka nie ma już wymiaru walki politycznej wewnątrz kraju. Mierzymy się z systemem dużo potężniejszym. Tak jak kiedyś partie wewnątrz kraju były zdolne do walki wewnątrz, tak dziś wewnętrznymi środkami jednej partii , czy nawet koalicji, nie jesteśmy w stanie ruszyć systemu z zewnątrz. Jedyna skuteczna siła to ruch narodowy, społeczny oparty na skutecznej polityce, na skutecznym bronieniu filarów podtrzymujących całe społeczeństwo.

oto Remigiusz Włast-Matuszak

To właśnie Ruch Narodowy i KNP zaproponowali Zemkiewiczowi

kandydowanie na prezydenta RP. Ziemkiewicz po długich naradach zrezygnował, gdyz zdał sobie sprawę, iż elektorat RN i KNP (teraz już podzielony) zapewni mu około 400 - 700 tys. głosów, a to zbyt mało.

Zwyczajowo i niezmiennie optuję za jedności prawicy - kandydat PiS ma największe szanse. Taka jest prawda. Mozna głosowac albo na kandydata PO, albo na kandydata prawicy. (A pisanie bzdur, ze Duda demoralizuje Polskę to dyskredytuje piszącego)

RWM

oto wzl

Potężne siły

To pogłębianie wewnętrznej słabości , niezdolności do walki z potężnymi siłami usiłującymi narzucić narodom swój porządek

A jak chce Pan walczyć z takimi siłami, skoro nie ma Pan odwagi, by nazwać je po imieniu?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.