Polowanie na Macierewicza

Rozpoczęło się polowanie ogarów z PiS na ich ministra obrony A. Macierewicza. Zdanie to jest absurdalne, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Sejmowa Komisja Obrony głosami części posłów PiS zdecydowała, że Najwyższa Izba Kontroli zajmie się sprawą pozyskania przez szefa MON Antoniego Macierewicza samolotów dla VIP-ów, to ten absurd staje się rzeczywistością.

Decyzja gremiów politycznych kierownictwa PiS o wyeliminowaniu z rządu A. Macierewicza, zapadła. Murzyn zrobił swoje – przez pięć lat Macierewicz mobilizował hipotezą „smoleńskiego zamachu” część społeczeństwa polskiego do aktywności politycznej po stronie PiS, hipoteza ta okazała się nieprawdą – więc Murzyn może odejść.

Tym bardziej, że jest to Murzyn z ambicjami. Historia A. Macierewicza w PiS przypomina do złudzenia historię Lwa Trockiego w partii bolszewików. Trocki nigdy nie należał do frakcji bolszewików, był on skłócony z wszystkimi przywódcami socjaldemokracji rosyjskiej. A. Macierewicz nie miał nic wspólnego z PiS i był zaciętym przeciwnikiem Porozumienia Centrum, którego działacze tworzą jadro partii J. Kaczyńskiego.

Ten ostatni partię A. Macierewicza ZCHN nazwie „najlepszym narzędziem do dechrystianizacji Polski”. L. Trocki stał na czele grupki rewolucjonistów zwanych „międzyrejonowcami” którzy nie zgadzali się ani z bolszewikami ani z mieńszewikami. A. Macierewicz tworzy w XXI wieku Ruch Katolicko – Narodowy z którego występuje w 2012 roku i wstępuje do PiS. L. Trocki tuż przed przewrotem bolszewickim wstępuje do partii Lenina i staje się najważniejszym przywódca rewolucji.

Dokładnie tak samo jak A. Macierewicz. Obaj towarzysze po zwycięstwie zostają Ministrami Obrony i organizatorami armii nowego typu. Obaj są zarozumiali i święcie przekonani, że to oni i tylko oni mieli rację. L. Trocki był przywódcą Rady Delegatów Robotniczych w czasach rewolucji 1905 roku. A. Macierewicz założył Komitet Obrony Robotników i rozpoczął Polska Rewolucję.

Obaj są świetnymi mówcami i obaj maja manię pouczania wszystkich dookoła siebie. L. Trocki wydał w 1923 roku książkę pt. „Nauki Października” z której wynikało jednoznacznie, że aby bolszewicy mogli zwyciężyć musieli przyjąć jego program. Dokładnie tak samo postąpił A. Macierewicz, który w 2016 roku doprowadził do wydania publicystyki pisma „Głos”, które wydawał od 1976 roku z której wynika, że PiS realizuje aktualnie jego program sformułowany w połowie lat 70 –tych XX wieku.

Obaj traktują swoich kolegów z rządu jak podwładnych i obaj nie rozumieją, że każdą rewolucja rządzą interesy aparatu partyjnego. Bucharin, Brudzyński – pardon Kamieniew, Stalin eliminują Trockiego z gry politycznej w kilka miesięcy. Wszechpotężny Minister Obrony w 1924 roku jest politycznym emerytem. Ile czasu zajmie Krupskiej – pardon Szydło, Brudzyńskiemu, Rafalskiej do ostatecznej likwidacji politycznej A. Macierewicza? Zobaczymy.

Ten kto narusza święte interesy finansowe aparatu partyjnego jest wrogiem nr. 1 partii, Trocki – Macierewicz zamiast realizować linię partii chcieli za wszelką cenę udowodnić, że to oni mają rację. Racja się w czasach rewolucji nie liczy. Prawda tym bardziej. Aparat partyjny myśli „portfelami”, swoimi i swoich bliskich i znajomych. Aparat partyjny potrzebuje ministrów, którzy to rozumieją. Minister cyfryzacji Streżyńska, zacięty wróg A. Macierewicza, rozumie to doskonale i nawet zaczyna myśleć politycznie – czego potrzeba PiS? Wyborców.

Kto będzie głosował w 2020 roku. Dzisiejsi 16 latkowie. Co trzeba zrobić by głosowali na PiS? Połechtać ich ambicję i Streżyńska zatrudnia w ministerstwie 16 latka jako doradcę. To jest to – wykrzykuje zachwycony aparat partyjny PiS. A. Macierewicz wszedł w konflikt ze wszystkimi, znalazł się w tzw. „przeciągu” i już niedługo Bucharin wraz z Szydło i Radkiem, Kamieniewem i Brudzyńskim odeślą go na polityczną emeryturę.

Piotr Piętak

ur. 1953 rok - publicysta i prozaik
Ostatnie publikacje" Twórczość nr 9 2015 - esej "Przeklęte podwórko", Twórczość nr 11 2015 - opowiadanie "Raport" tłumaczone na rosyjski w pismie "NowajaPolsza", Twórczość nr 12 2015 - "Koniec Wielkiej Przemiany - w 60 lecie publikacji "Poematu dla...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
1.846155
Ogólna ocena: 1.8 (głosów: 13)

Tematy: 

Dyskusja

oto Dubitacjusz

Macierewicz ws. helikopterów pokazał, że jego deklaracje

nie są dotrzymywane. Takiego człowieka trzeba merytorycznie rozliczać, niezależnie od funkcji smoleńskiej.

Natomiast z ostatnim argumentem się nie zgadzam. Za 4 lata obecni 16-latkowie już nie będą szesnastolatkami, a fakt doradztwa Tymona Radzika nie będzie miał dla nich znaczenia. Nawet teraz nie ma.

oto Wojciech Błasiak

Piotr Piętak

Patrzę na ten rząd ze swojej perspektywy, czyli polskiej gospodarki. Różnica oczywiście jest widoczna w stosunku do rządów szczęśliwie minionych. Ale to tylko spowolnienie zsuwania się po równi pochyłej. Chociaż zawsze lepiej to niż ruch jednostajnie przyspieszony.Ta ekipa jest w istocie mierna, czy tylko słaba, na czele z jej sztandarową postacią wicepremiera Morawieckiego. Problem w tym, że w tym systemie partyjnej oligarchii wyborczej nic bardziej wartościowego nie wyrośnie. Bardzo sobie cenię A. Macierewicza, ale taka jest zawsze reguła, że ludziom nieprzeciętnym zawsze grozi zemsta miernot. A już przy ambitnych miernotach to pewnik. A Trockiego bym tu w to nie mieszał.
Wojciech Błasiak

oto Kmieć

Szanowny Panie Wojciechu B.

Po pierwsze, nie istnieje obecnie coś takiego jak "polska gospodarka". Tzw. polskie PKB i inne takie korniszone wskaźniki służą obcym gospodarkom. Polakom została codzienna mordercza proza życia w walce o w miarę godne życie.

Po drugie, napisał Pan: "Różnica oczywiście jest widoczna w stosunku do rządów szczęśliwie minionych."
Od razu widać, że Pan z tych "starych" bojowników spod znaku Solidarności, którzy wyznawali hasło: "Im gorzej, tym lepiej".

Odnośnie "oligarchii partyjnej". Z tego nic nie wyrośnie i nigdy nie miało prawa wyrosnąć NIC dobrego dla Polski i Polaków. Z tego powodu, że środowisko to, to są destruktorzy, niszczyciele, burzyciele. Oni nie potrafią, nie są "genetycznie" zdolni do ZBUDOWANIA czegokolwiek. Poza chaosem.

Raczył Pan też napisać: "Bardzo sobie cenię A. Macierewicza, ale taka jest zawsze reguła, że ludziom nieprzeciętnym zawsze grozi zemsta miernot."

Tu mnie zatkało. Rozdziawiłem usta jak przysłowiowy karp ze zdumienia.
Mogę napisać tylko tyle, że porównywanie Macierewicza do Trockiego, to obraza dla tego drugiego. Mimo tego, że to ideologiczny zbrodniarz, to jednak intelektualista, czego o Antonio Bandera'sie powiedzieć jest trudno.

oto Wojciech Błasiak

Kmieć

Szanowny Panie,polska gospodarka obecnie to 48% krajowego przemysłu i ok.50% krajowej bankowości i 40% krajowego kapitału finansowego. Coś tam zostało.
Nie wyznaję zasady "im gorzej tym lepiej", gdyż im będzie gorzej tym więcej trzeba odpracować lub wycierpieć. Przychylam się generalnie do Pańskiej oceny polskiej oligarchii partyjnej.Nie porównywałem Macierewicza do Trockiego, a jego wysoką ocenę jako polityka od lat 70. i wysoką ocenę jako ministra obrony pozwolę sobie podtrzymać.
Wojciech Błasiak

oto Wojciech Błasiak

Paulina Kaufmann

Nade wszystko utworzenie wojsk obrony terytorialnej i głęboka wymiana kadr dowódczych.
Wojciech Błasiak

oto Wojciech Błasiak

Piotr Piętak

Panie Piotrze,
oczywiście tak. Przynajmniej w tym wypadku. co Pana tu rozśmiesza czy zadziwia?
Wojciech Błasiak

oto Wojciech Błasiak

Piotr Piętak

Myli się Pan. Na własnym terenie to bardzo groźny przeciwnik. Nawet bez ciężkiego uzbrojenia. A w wypadku okupacji terenu, groźny śmiertelnie. Szwajcaria oparła cały swój potencjał obronny wyłącznie na wojskowej obronie terytorialnej, choć tam praktycznie każdy dorosły mężczyzna całe życie jest cyklicznie szkolony, a szturmowy karabinek maszynowy trzyma w szafie w domu. Ciężki sprzęt zaś gromadzony jest na szczeblu jednostek administracyjnych. Można było oczywiście wysłać tam Wehrmacht, ale kilkaset tysięcy żołnierzy ugrzęzłoby tam beznadziejnie na lata. Atak na taki kraj jest z wojskowego punktu widzenia bardzo kosztowny. Proszę bowiem pamiętać o żelaznej regule wojny 3:1. Nie wolno pod żadnym pozorem atakować bez co najmniej trzykrotnej przewagi.
Wojciech Błasiak

oto Ireneusz

Jest pewien problem

Myli się Pan. Na własnym terenie to bardzo groźny przeciwnik. Nawet bez ciężkiego uzbrojenia. A w wypadku okupacji terenu, groźny śmiertelnie.

Podstawowym motywem zagłosowania większości Polaków za Unią było, że warto aby ktoś rządził Polską, bo sami nie potrafimy.
Proszę o tym nie zapominać.
Nie ma patriotyzmu w Polsce, jest tak zwany większościowy element pragnący porządku i spokoju, nawet kosztem utraty niepodległości. Nadal większość jest za Unią, a z dnia na dzien coraz więcej jest za wprowadzeniem waluty euro. Dziś Polaków próbuje się zjednoczyć we froncie rusofobicznym, a więc nadal nikt nie będzie (żadna obrona terytorialna) reagował na najazd obcych wojsk nierosyjskich. OT jest więc tylko i wyłącznie parodią, zresztą słabo uzbrojoną. Od początku do końca nie ma służyć temu, o co wielu każdy normalny człowiek by OT oraz jego twórcę posądzał.

oto zwierzogniew

OT jest wyraźnie niedozbrojona

Moim zdaniem, OT powinna zdecydowanie zwiekszyć liczbę mobilnych krematoriów, dla potrzeb własnych, oczywiście. I tu sie WCz Pan Minister Macierewicz chyba nie popisał, no, ale przecież nie przekreślajmy Go - może zdoła to napawić.

oto Zona

Co za absurdalny "artykuł".

Co za absurdalny "artykuł". Autor najwyraźniej stara się broniąc ministra udowodnić że bezprzetargowe zakupy na olbrzymie kwoty to normalność. W jego świecie może tak, ale bogu dzięki jeszcze nie dla wszystkich. I jeszcze ten zarzut że ktoś tam zatrudnia małolata sugerujący w domyśle że macierewicz taki poważny. Cóż to macierewicz zatrudnił swego czasu dwu 20 latków. Jednego "geniusza" z usa i drugiego podobnież genialnego z apteki...

oto krzysztof maciej

bolszewicy (trockiści)

zawsze będą ze sobą trzymać.a przecież nie od dziś wiadomo ,że najgorsze co Polaków spotkało to solidaruchy. Jest to gorsze nawet od III Rzeszy

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.