Polska - już nie ma wolności prasy

media

Opłacana przez amerykański budżet organizacja pozarządowa Freedom House - media freedom watchdog (w wolnym tłumaczeniu: "pies łańcuchowy wolności mediów") - uznała, że Polska wypadła z grupy krajów z wolnymi mediami. Polska zanotowała największy spadek w rankingu wolności mediów na świecie i po raz pierwszy od 1990 roku nie zakwalifikowała się do kategorii państw, w których istnieje pełna wolność mediów - wynika z raportu "Press Freedom 2017"

Polska uzyskała 34 pkt w skali 1-100 (im mniej punktów, tym większa wolność mediów), o 6 pkt więcej niż w raporcie podsumowującym 2015 rok. Nasz kraj zajął 66. miejsce na 199 państw. W raporcie z ub.r. byliśmy na 51. miejscu (ex aequo z Francją, Łotwą i Hiszpanią).

Jako objawy ograniczenia wolności mediów w Polsce Freedom House wymienia m.in.: ustawę medialną, która zaczęła obowiązywać w styczniu ub.r.; próbę ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu; wypowiedzenie przez urzędy prenumerat prasy sprzyjającej opozycji i przeniesienie budżetów reklamowych przez spółki skarbu państwa do mediów prorządowych.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto ratiofides

Opłacana przez amerykański

Opłacana przez amerykański budżet organizacja pozarządowa Freedom House

Ja tej mapki w takim razie nie rozumiem:
- Krym oznaczony na niebiesko (jakby był częścią Rosji?)
- Umiłowane Kosowo znowu włączone w granice Serbii(??)
- Cypr zjednoczony i to z pełną wolnością prasy (a co z częścią wyspy zajętą przez Turcję?)
Autorzy jeszcze nie wiedzą... a może już się czegoś dowiedzieli?

oto Robercik

Coraz głupsza ta amerykańska

Coraz głupsza ta amerykańska propaganda. W czym oni mierzą "wolność słowa". W michnikach na kilometr kwadratowy?
A w ogóle mapa wygląda na nową propozycję stref czasowych.

oto cydd 9 maja

Nie ma to, jak amerykańska "Prawda"

Hahaha, i te głupoty wymyślają ci co napadli po II wojnie na ponad 50 państw i zamordowali 30 milionów niewinnych ludzi na całym świecie, a obecnie podsłuchują wszystko i wszystkich, kabaret.

oto observer

obiektywizm strategicznych sojuszników PiS

Bardzo dobrze! Mają PiSowcy "obiektywizm" rodem z USA - podobno naszego najlepszego sojusznika. Kochajcie tych Amerykanów PiSowcy, liżcie im dalej buty, a oni tymi wyglancowanymi od Waszych podlizów butami nadal będą Was kopać wiadomo po czym.

oto chłop jag

Polska - już nie ma wolności

Polska - już nie ma wolności prasy

Niby kiedy atrapa Polski ciszyła się wolnością prasy?
Wniosek?
Robienie głupich tubylców w konia polega na tym - jakoby wcześniej tubylcy zachłystywali się wolnością prasy - a tymczasem nie było i nie ma tej tzw. wolności prasy.
Słowem - świat pupili szatana opierał się i opiera się on nadal na kłamstwie - tołażysze. Tam - gdzie obowiązuje prawda - tam nie ma miejsca dla pupili szatana - tołażysze.

oto Gringo

Ciekawe jak były zbierane

Ciekawe jak były zbierane dane do rankingu. Audytem? Ankietami? Czy może to po prostu opinie zaprzyjaźnionych bądź najpopularniejszych dziennikarzy? W każdym razie nie wydaje mi się, że u nas jest problem z wolnością mediów, przecież każde rzygi przechodzą tutaj bez problemu. Ogromny problem jest niestety z ich poziomem - ćwierćinteligentni publicyści bez wiedzy i warsztatu robią za fachowców i autorytety w dziedzinach o których tak naprawdę nie mają pojęcia.

oto Ireneusz

Wolne media

Wolne media to takie, co wolno drukują to, co jest wolno.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.