Zwycięstwo E. Macron - klęska Kaczyńskiego

Zdecydowane zwycięstwo w wyborach prezydenckich E. Macron jest nie porażką lecz totalną klęską polityki zagranicznej J. Kaczyńskiego opartej na przeświadczeniu, że nadchodzi w Europie i na świecie narodowe przebudzenie, które jest wyrazem buntu przeciwko globalizacji i masowej emigracji zalewającej Europę.

PiS wygrał wybory nie dzięki „katastrofie smoleńskiej”, nie dzięki swojemu programowi tylko dzięki rozbudzonemu strachowi wśród Polaków przed emigrantami z Syrii. W sławnym przemówieniu wygłoszonym w Sejmie J. Kaczyński umiejętnie ten strach rozbudził – ataki terrorystyczne – ułatwiły mu niezwykle zadanie, ale wzniecając histerię przeciwko emigrantom PiS stal się jej ideowym więźniem.

Emigranci nas zaleją. Emigranci zmienią Polskę. Nastąpi „islamizacja” Polski. ONR – owski dyskurs podbił serca i umysły działaczy PiS, którzy uwierzyli, ze będzie on skuteczny, że całą Europa myśli tak samo jak oni. Dzisiaj przyjdzie Polsce za to szaleństwo, sprzeczne z jej historia i kulturą – zapłacić. Symbolem naszej polityki jest zdjęcie M. Le Pen z ministrem Waszczykowski – powielane na tysiącach portali. Zdjęcie – symbol głupoty ministra. Prezydent Macron rozliczy polskich emigrantów właśnie za te słowa prezesa PiS.

J. Kaczyński podczas swego wystąpienia formułował tezy niezgodne z prawdą. Mówił, że polscy emigranci byli na zachodzie wykorzystywani i źle traktowani. I rzeczywiście pod koniec XIX wieku wybuchały we Francji zamieszki przeciwko Polakom. Ale wybuchały także przeciwko Włochom i Hiszpanom nie wspominając o Portugalczykach.

To nie Polacy byli źle traktowani, ale emigranci. Wszyscy emigranci. Natomiast warto przypomnieć jak Polacy byli we Francji przyjmowani w czasie stanu wojennego w latach 80 –tych XX wieku, warto także przypomnieć, że w tych latach sytuacja społeczeństwa francuskiego była tragiczna. Stopa bezrobocia wynosiła 20%. W takich warunkach emigranci, którzy przyjeżdżali tu po pracę, powinni być znienawidzeni, ale nie byli. Polacy byli symbolem walki o wolność.

Gdy po raz pierwszy wsiadłem do paryskiego metra, zobaczyłem ogromne plakaty ze zdjęciem Wałęsy z podpisem „La Liberte”. Pracowałem w MC - Donaldzie z zwolennikami FN i nigdy od nich nie usłyszałem złego słowa. A ponieważ Polacy uważają, że są wykorzystywani przez wszystkich, że są ofiarami dzikiego kapitalizmu, to napiszę, że nigdy w życiu nie widziałem nieszczęśliwszych ludzi jak Francuzi w połowie lat 80 –tych XX wieku. Nigdy. Im się wtedy świat zawalił na głowy. I ci ludzie gdy dowiadywali się, że jestem Polakiem nie mówili mi, że zabieram im miejsce pracy, tylko rozmawiali, wypytywali o „Solidarność” i byli przekonani, że już niedługo Polska znajdzie się w Europie – naszym wspólnym domu.

Znam argumenty J. Kaczyńskiego i tych prawicowych publicystów - Lisicki. Wróblewski, Ziemkiewicz -, którzy wzniecili w Polsce antyislamską histerię dzięki której PiS wygrał wybory. Imigranci to terroryści, jeśli ich wpuścimy do Polski to zniszczą naszą religię i tożsamość narodową itd. Warto przypomnieć, że Kościół Katolicki w Polsce nie głosił takich tez – wręcz przeciwnie namawiał gorąco Polaków do przyjęcia uchodźców z Syrii w Polsce.

E. Macron i szerzej Francuzi zapamiętali jedno; wielki kraj odwieczny sojusznik i przyjaciel Francji, będący kiedyś dla nich symbolem wolności ustami swego przywódcy j. Kaczyńskiego sformułował doktrynę skrajnego egoizmu narodowego sprzecznego z fundamentem ideowym UE.

Polska J. Kaczyńskiego jest dla E. Macron antyPolską

Piotr Piętak

ur. 1953 rok - publicysta i prozaik
Ostatnie publikacje" Twórczość nr 9 2015 - esej "Przeklęte podwórko", Twórczość nr 11 2015 - opowiadanie "Raport" tłumaczone na rosyjski w pismie "NowajaPolsza", Twórczość nr 12 2015 - "Koniec Wielkiej Przemiany - w 60 lecie publikacji "Poematu dla...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
1.90476
Ogólna ocena: 1.9 (głosów: 21)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzych Adam

A p. Piętak po swojemu.

Wsiadł na swego Pegaza (ciekawe gdzie go trzyma na co dzień, w łazience?) i uleciał:

W rajską dziedzinę ułudy:
Kędy zapał tworzy cudy,
Nowości potrząsa kwiatem
I obleka w nadziei złote malowidła.

oto antyPOPiS

. . .

PiS wygral wybory dlatego, ze POlszewicka patolgia przekroczyla mase krytyczna. Anty-islamska retoryka sluzyla doraznie pozyskaniu wyborcow anty-systemowych, i dlugofalowo hasbarskiej propagandzie, w ktorej zly arab daje pozytywny odbior syjonizmu. Kaczynski cynicznie wykorzystuje spoleczna koniunkture na patriotyzm, do podsycania nienawisci do wszystkich, ktorzy daja zwrotna akceptacje dla uzaleznienia Polski od osi Izrael-USa.

oto Aleksy

Pretensje prostaczka

Szanowny Panie Autorze, zrozumiała jest Pańska wdzięczność dla Francji, jednak dług wdzięczności który Pan tu demonstruje jest wyłącznie Pańskim problemem nie naszym. Polska pozwoliła francuskim firmom na działalność przez co zabierają nam nie tylko miejsca pracy ale i zyski. Najwyraźniej Kaczyński uznał że rachunki są wyrównane. Obawy społeczeństwa okazały się słuszne, tam gdzie są uchodźcy tam dochodzi do aktów terroru, jeśli eksport terroryzmu jest przejawem francuskiej przyjaźni, dziękuję za taką przyjaźń, pomny francuskich nauk : nie zamierzam umierać za muzułmański Paryż.

oto Zona

Zdumiewa brak głosów

Zdumiewa brak głosów sprzeciwu wobec, Pan wybaczy dyrdymał które pan napisał. "...przez co zabierają nam nie tylko miejsca pracy..." (Firmy francuskie) - że co proszę? Firmy kreują miejsca pracy a nie je zabierają. "...i zyski"? Jak można zbierać zyski? Zyski są własnością firm i nikomu nic do tego. Moglibyśmy się oburzyć na transfer owych zysków za granicę do spółek matek ale o tym Pan milczy. Moglibyśmy się oburzyć o destrukcyjne działanie sieci handlowych, ale to również pomija pan milczeniem. "Najwyraźniej Kaczyński uznał że rachunki są wyrównane." Jakie rachunki? O czym Pan w ogóle mówi. I kim jest ów Kaczyński że pańskim zdaniem decyduje za cały naród? Nie pełni żadnej funkcji publicznej poza posłowaniem, odpowiedzialności też żadnej nie ponosi. Francja nie ma problemu z "terroryzmem" tylko z własną władzą która od długiego czasu utrzymuje stan wyjątkowy z wojskiem na ulicach po to by sterować społeczeństwem i ograniczać jego prawa. Co do treści artykułu to jakkolwiek spotkania z opozycją są jak najbardziej normalne w polityce światowej to strzelać sobie fotki i perorować mogą jedynie mocarze a nie półgłówki...

oto chłop jag

Nie da się JarKacza kopnąć w zad

gdy samemu buja się w obłokach - tołażysze. Ma się wtedy za krótkie nóżki. Co do Francji - to Francuzi zatracili instynkt samozachowawczy - więc są niebezpieczni dla siebie i dla świata już od dawna - tołażysze.

Polska J. Kaczyńskiego jest dla E. Macron antyPolską

Wszystko co jest dla tego wystruganego z banana osobnika anty - tak naprawdę anty nie jest - tołazysze - i nie chodzi tutaj o JarKacza.
Wniosek?
Jeżeli temu człowiekowi wystruganemu z banana ktoś napisał na kartce, że JarKacz jest - be - to napisał mu to po to aby uwiarygodnić JarKacza wśród tubylców w atrapie Polski - tolażysze.
Ogłupianie ludzi przez żydokomunę już dawno przekroczyło granice państw i kontynentów - tołażysze.

oto adam_54

No proszę... znowu zmiany w życiorysie....

Pracowałem w MC - Donaldzie z zwolennikami FN...

To już p.Piętak, nie byłeś pan tym wielkim programistą który uratował francuski ZUS ???

oto Eowina

Ja nie wiem co będzie z to imigracją do Europy.

Codziennie na Morzu Śródziemnym płyną setki ludzi z Afryki. Większość to mieszkańcy centralnej Afryki. Z Nigerii i Nigru idą do Libii i z Libii pontonami płyną skutecznie lub nie do Włoch.
Codziennie.

oto sir Galahad

Pomijam tu imigrantów, za to

Pomijam tu imigrantów, za to trzy słowa o Francji. Polska "odwieczny sojusznik i przyjaciel Francji" jak była przez Francję traktowana?
1794 - Prusy, Austria i Rosja przymierzają się do zdławienie rewolucyjnej Francji. Gen. Dumoriez minister SZ Francji opracowuje plany Insurekcji Kościuszkowskiej, finansuje przygotowania i propagandę. Przed wybuchem insurekcji Francuzi przekazują plany powstania do Berlina i Petersburga. Polska zostaje traci niepodległość ale Francja zostaje uratowana.
1807 - powstaje Księstwo Warszawskie - Napoleon ofiarowuje Rosji Białystok na początek dobrej współpracy - potem 3 czy 4 razy usiłuje oddać Rosji Księstwo w zamian za sojusz ale car odmawia.
W latach 1807-1815 wydoili Księstwo do końca na utrzymanie armii francuskiej a jak wycofywali się z Polski wywieźli dosłownie wszystkie konie. Przy pomocy Rosji odbudowaliśmy pogłowie koni dopiero w latach 70 -tych XIX w.
1815 - Francja na kongresie Wiedeńskim zwalcza pomysł utworzenia Królestwa Polskiego pod berłem cara Aleksandra I jako króla Polski.
1830 - odmowa pomocy Powstaniu Listopadowemu - nawet dyplomatycznej. Nie zgodzili się nawet uznać Polski za stronę walczącą.
1939 - chyba wiemy
A po przyjęciu Polski do UE "Polska nie skorzystała z okazji do tego żeby siedzieć cicho".
"Od przyjaciół Boże strzeż - z wrogami sam sobie poradzę." (kardynał Richelieu)

oto Piotr Piętak

Troszkę więce prezyzji np. na

Troszkę więce prezyzji np. na Kongresie Wiedeńskim to Tayllerand wpadł na pomysł utworzenia
Kongresówki - więc nie wiem skad pochodzą pana informacje - tak samo jeżeli chodzi o informacje, że Napoleon cos tam ofiarował Rosji - poza tym tak określają Polske i Szwecje historycy zarówno
angielscy jaki amerykańscy - oczywiście ne wspominając o francuskich. Z pana wpisu wynika, że tp
Rosja była naszym sprzymierzeńcem bo odmówiła Napoleonowi i odbudowała pogłowie koni
Nie wiem jak jk na takie coś reagować

oto Eowina

Ministrem Spraw Zagranicznych cara Aleksandra był

książe Adam Czartoryski, doświadczony dyplomata i wielki polski patriota. Pertraktacje z Napoleonem właśnie on prowadził.

oto Skanderbeg

P. Piętak staje się nudny.

Akurat emigracja nie była głównym elementem ostatniej kampanii wyborczej. Ale można różne rzeczy widzieć. A co na to lekarze? PiS wygrał, bo Polacy mieli dość różnych niewyjaśnionych afer. Poza tym, elektorat PO się podzielił bo stworzono Nowoczesną. A przejął władzę absolutną, gdyż SLD nie dostał się do sejmu.
A mamy być za coś wdzięczni Francuzom? Przypomnę cytat Kisiela i proszę administrację o tolerancję dla wulgarnego słowa, bo to cytat, właśnie (a kropkowanie cytatu uważam za niepoważne)
"Pocieszam się tylko, że ta stara kurwa Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę. Zawsze nas zdradzała i sprzedawała".
A jak się zmieniła? Polecam filmy z de Funesem. Nawet te najpóźniejsze. Brak czarnych, Arabów, itp. A teraz? To czas mniej więcej dwóch pokoleń.

oto Mar.Jan

A pan Piętak jak zawsze buja wysoko w obłokach...

PiS wygrał wybory nie dzięki „katastrofie smoleńskiej”, nie dzięki swojemu programowi tylko dzięki rozbudzonemu strachowi wśród Polaków przed emigrantami z Syrii.

Doprawdy?
Skoro już dostatecznie wyborcy się wystraszyli dzihadystów, to po co te 500plus i cała "dobra zmiana"? Wystarczy tylko wynając paru Arabów puścic ich na ulice, potem złapac w oku kamer i już uwielbienie dla Wodza rośnie niebotycznie. Czy tak?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.