Gadowski o tym who is chu...

Pani Ewa Stankiewicz należy do grona zagorzałych zwolenniczek, rządu, "dobrej zmiany", jest zwolenniczką tezy o zamachu rosyjskim w Smoleńsku i mówi o tym wprost.

Czasem jednak ma pecha do rozmówców... Niektórzy mówią co myślą :) Tak właśnie jak p. Gadowski. Powiedział co wie i czego się domyśla i wyszła z tego miażdżąca krytyka ludzi systemu. Naprawdę warto posłuchać, choć po wysłuchaniu robi się raczej smutno. Cytując Michalkiewicza... nieszczęsny kraj...

Pierwsze kilka minut rozmowy jest doskonałym przyczynkiem do toczonej na PN niedawno dyskusji o sprawie Adama Słomki. Reszta o ludziach z rządu i okolic.

oto TBM TBM

nie ma jeszcze informacji :-(

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 4)

Dyskusja

oto Krzych Adam

Materiał rzeczywiście doskonały.

Jednakże gdyby nie p. Gadowski byłby nie do wytrzymania. To co mówiła p. Stankiewicz z jej rusofobią czuje się nieomal fizycznie. Tak jak gwóźdź w bucie, gdy chce się iść krokiem marszowym. Niepojęte jak można być tak jednostronnym propagandystą.

oto TBM

zimna rusofobia

cytuję Krzych Adam:

To co mówiła p. Stankiewicz z jej rusofobią czuje się nieomal fizycznie.

To... jak mawia p. Dubitacjusz... "ogólne wrażenie" po którym rusofobię się rozpoznaje niezawodnie :)

Ale tylko raz, po wypowiedzi Gadowskiego (w pierwszej części od 13:28) bardzo szybko mrugała oczami. Pewnie kurz.. alboco...

pozdrawiam
TBM

oto Paulina Kaufmann

Och, och...

Krwawy przewrót przygotowywany przez byłych komunistycznych oficerów WSI, którzy rozmawiają w pierwszej kolejności z kapelanami wojskowymi...
Żenada.

oto TBM

no

żenada

pozdrawiam
TBM

oto Eowina

To wszystko jest sprawa Putina i jego "fake news"...

oto Eowina

Wszędzie zdrada!

oto Paulina Kaufmann

Pani Eowino!

Przecież nie chodzi o tę umowę z 2008 roku tylko o późniejszą, która przewidywała ścisłą współpracę w przygotowaniu zamachu i usuwanie wszelkich śladów. Te między Tuskiem i Putinem.

oto sir Galahad

Pani Stankiewicz miała pecha

Pani Stankiewicz miała pecha zaprosić do studia prof. Wolniewicza i w trakcie rozmowy o Smoleńsku próbowała zmusić go do mówienia tego co ona chce. Pan prof. wytrzymał chwilę, po czym grzecznie wstał, podziękował za zaproszenie, powiedział, że taka rozmowa nie ma sensu i wyszedł.
Pani red. Stankiewicz nie powinna zapraszać do studia osób przerastających ją intelektualnie bo to źle się kończy.

oto Robercik

Pani red. Stankiewicz nie

Pani red. Stankiewicz nie powinna zapraszać do studia osób przerastających ją intelektualnie bo to źle się kończy.

To kogo ona ma zapraszać. Ludzi chorych na demencję, żuli z dworca? Miałem kilka próbek jej pokręconego umysłu np. teorie, że Putin upozorował wybuch w kamienicy by zabić dziennikarzy TVN.
Poza tym nie o Stankiewicz tu chodzi, ale ogólnie ponadnarodowy reżim w którym świadomie jest promowane bolszewickie szaleństwo: szpiegomania, histeria wojenna, apele by "zwiększyć czujność", "walczyć z propagandą" itd.

Ta roztrzęsiona psychicznie i zapuszczona kobieta nie prowadzi przecież własnego kanału na YT, ale pracuje w normalnej telewizji. Ktoś takie wariactwo odgórnie promuje.

i nie oszukujmy się. Nie chodzi tu nawet o sektę smoleńską, bo nawet w najbardziej "racjonalnych" i głównonurtowych gazetach dla lemingów (Wyborcza, Newsweek) były wypisywane brednie o rosyjskim spisku internetowym polegającym na przejęciu komentarzy w Internecie. Oczywiście te brednie nie były w ŻADEN sposób uzasadnione. W praktyce mamy rosyjską bylejakość czyli np. Sputnik z włączonymi komentarzami FB w których połowa czasem to jakieś rzeczy typu "no i co kacapy. zawsze mordowaliście i nic poza tym". I jakoś te miliony rosyjskich trolli nie potrafią ich zakopać, przegadać na własnym niby terenie. Nawet polszczyzna i jakość merytoryczna tekstów Sputnika świadczy, że tam nie mają zbyt wiele etatów.
Ale kto by się przejmował analizą. Skoro Newsweek z GW napisał o milionach rosyjskich trolli, to zapewne jest to prawda.

oto Robercik

hucpa

Odsłuchałem kilka losowych fragmentów. Wnioski:

- Gadowski nie ma odwagi albo rozumu aby postawić prostą diagnozę nt. układu rządzącego Polską. Często używa wyjaśnienia "niepojęte". Czemu w pisowskim rządzie są ludzie Geremka? NIEPOJĘTE.

- Gadowski ma czas by zawodowo zająć się tematami i poznać wiele detali. Nie robi to na mnie wrażenia, bo każdy w swoim zawodzie spędza czas i poznaje detale. Jeszcze większą wiedzą dysponuje prof.Nowak, ale z tej wiedzy nie wynika żadna analiza ani synteza. Chodząca encyklopedia. Patrz uwaga wyżej.

- Gadowski podchwytuje hasła Stankiewicz o "moskiewskich szkołach". Całe MSZ na pasku USA, Izraela - zimna wojna z Rosją, rządzą od lat partie antyrosyjskie, a ci zawodowcy rozprawiają o Moskwie rządzącej w polskim MSZ. Czy leci z nami pilot?

PS. Właśnie sobie przypomniałem, że Gadowski kiedyś lansował tezy, że nie ma w Rosji czegoś takiego jak żydowscy oligarchowie, są tylko Rosjanie podszywający się niecnie pod Żydów. Ponoć (tego osobiście nie sprawdzałem) w swoich cotygodniowych komentarzach Gadowski "przegapił" moment negocjacji CETA....
A tu prawdziwa perełka, czyli jak Gadowski publicznie robił z siebie intelektualne pośmiewisko.
Wpuszczenie do jednego terrarium Gadowskiego i Stankiewicz musi być niebywałą ucztą dla polskiego ćwierćinteligenta. W komentarzach na YT pełno zachwytów typu "gadowski jest super" itd.

Jeśli jest tam jakiś ciekawszy fragment, to poproszę o podanie czasu w którym się zaczyna. Nie jestem po prostu w stanie oglądać reżimowych publicystów strojących się wiecznie w piórka opozycji. Nie mogę znieść tej hucpy, tego OSZUSTWA intelektualnego.

oto TBM

wiedza

cytuję Robercik:

Gadowski ma czas by zawodowo zająć się tematami i poznać wiele detali. Nie robi to na mnie wrażenia, bo każdy w swoim zawodzie spędza czas i poznaje detale. Jeszcze większą wiedzą dysponuje prof.Nowak, ale z tej wiedzy nie wynika żadna analiza ani synteza. Chodząca encyklopedia.

Akurat w tym programie Gadowski nie przedstawiał żadnych swoich analiz czy teorii.

Jak sam Pan zauważył ma wiedzę i zna wiele detali. Jak encyklopedia. Warto z encyklopedii korzystać a nie tylko ją kartkować, zżymając się, że to nie dzieło filozoficzne.

Ja dowiedziałem się wielu rzeczy, Pan - mimo zarzekania się, że tylko kawałki i to losowe zapewne też. Żadna wiedza nie boli, choć może być ponura. A mam wrażenie, że wiedza, którą w tym programie Gadowski się dzielił akurat Pana powinna cieszyć. Może się jednak Pan przełamie i wysłucha całości(?)

pozdrawiam
TBM

oto Eowina

Do Moskwy nie wolno!

Tomasz Chłoń wygrał konkurs na dyrektora Biura Informacyjnego NATO w Moskwie – dowiedział się Onet. Problem w tym, że polski MSZ nie chce udzielić mu akredytacji. – Kolejny przykład fatalnej polityki kadrowej, która może skutkować osłabieniem naszej pozycji w NATO – uważa gen. Stanisław Koziej, były szef BBN.

oto Eowina

Mnie w tej dyskusji Stankiewicz z Gadowskim uderza

ich niechęć do ludzi. Jest to rozmowa ludzi zgorzkniałych, rozczarowanych, nikomu nieufających, nienawidzących wprost swoich rodaków, podejrzewających wszystkich. Wszędzie szukają zła, złowieszczych powiązań, złych intencji, niekompetencji. Przy tym to oni sami są niekompetentni, ponurzy bez iskry dowcipu, talentu, są nudni i bezradnie nieatrakcyjni. Wysłuchanie ich rozmowy wymaga poświęcenia. A przecież, gdyby byli tacy za jakich się uważają, kimś lepszym od tych których krytykują, to wrażenie było by inne.

oto Janek Drzewiecki

To Komorowski i jego banda

...jeszcze nie siedzą? Pan Gadowski niedwuznacznie sygnalizuje przygotowania do zamachu stanu!
Precyzyjnie namalowana panorama agentur - rosyjska, niemiecka, chińska, (szeptem) izraelska. Innych nie ma! Opryczyna PO działa! Niejaki Olszewski wywalił Posła Suskiego! CHWYTEM! Widać uprzednio przeszkolony, pytanie - przez KOGO? Minister Kamiński usunął się w cień, Minister Błaszczak jakby nie ogarnia, a sytuacja nagli! W strasznej rzeczywistości przyszło żyć Panu Gadowskiemu i Pani Stankiewicz! Ta świadomość zagrożeń i bezsilność.... i wszędzie agenci! Przyjmijcie Państwo wyrazy współczucia. Może psychoterapia pomoże?

oto Dubitacjusz

Kilka uwag.

Generalny problem z tzw. "oszołomami" mam taki, że częściowo się z nimi zgadzam, częściowo nie zgadzam. Taki ze mnie nacjonalista-centrysta. Akurat z tymi bardziej się nie zgadzam, ale w sumie dobrze, że p. TBM to wkleił. Sam miałem w planach wrzucić kilka materiałów z YT, ale nie napisałem komentarza.

Teraz parę uwag odnośnie samego wywiadu.

 • W sprawie Słomki nie zmieniam zdania, dalej uważam go za pajaca.
 • Przy Macierewiczu opowiadają jak to użyto wobec niego wszystkich środków służb, co pozwala nie odnosić się do merytorycznych zarzutów (przede wszystkim śmigłowce).
 • Odnośnie chęci wsadzania poprzedniej ekipy nie biorą pod uwagę banalnej przyczyny braku dowodów i podstaw prawnych.
 • Odnośnie antykultury się zgadzam, ale widzę tendencję, by zmienić jedynie osoby przy państwowym "cycku".
 • Odnośnie działających agentur Gadowski wymienia: rosyjskie, niemieckie, chińskie i izraelskie, natomiast nie wymienia agentury globalnego hegemona, który wprowadził swoje wojska na terytorium Polski.
oto Robercik

Odnośnie chęci wsadzania

Odnośnie chęci wsadzania poprzedniej ekipy nie biorą pod uwagę banalnej przyczyny braku dowodów i podstaw prawnych.

A co biorą? W sensie nie jakie farmaceutyki, ale jak to wyjaśniają? :) Członkowie PiS w swoim życiu niejeden geszeft zrobili, więc w mojej opinii tutaj panuje coś w rodzaju znanego z zimnej wojny MAD. Poza tym gdy cofamy się N lat wstecz to widzimy rotację kadr między sprzecznymi ideowo obozami. np. Duda był w Unii Wolności, Macierewicz w "poszukiwaniu prawdy" o Smoleńsku otacza się byłymi członkami PZPR itd.

Odnośnie działających agentur Gadowski wymienia:...

Przede wszystkim warto oddzielić szpiegów jakich ma każdy poważny kraj od stanu przeżarcia agenturą która praktycznie sprawuje władze. Pracowite wymienianie na palcach agentur: rosyjskiej, chińskiej, czeskiej, egipskiej....jest po prostu niedorzeczne, tak jakby np. we wczesnym PRL pracowicie wymieniać agentury RFN, Francji, USA itd. Nawiasem: Gadowski raczył wymienić agenturę francuską? TPSA gwizdneli za grosze, budują hipermarkety. Francja kojarzy się zbyt kobieco aby podejrzewać ją o wysyłanie agentów czy co?

Ma Pan rację z tym USA, ale ja bym na to spojrzał szerzej: pojedyncze państwa przestały się liczyć, a rządzą nimi ludzie postrzegający świat globalnie.
Śmieszy mnie też mówienie o "agenturze izraelskiej", ponieważ to taki wybieg, ucieczka od mówienia o agenturze żydowskiej. Agentura żydowska stała przecież za powstaniem państwa Izrael. Szczególnie na lewicy modne jest unikanie polowania na Żydów, ale (ograniczone) krytykowanie syjonizmu. Żydzi okazali za te łamańce taką wdzięczność, że wylansowali termin "lewicowy antysemityzm".

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.