Czy sam uważam się za patriotę?

oto Maciej Markisz Maciej Markisz

Kocham kino, ale polityką też się interesuję. Najchętniej piszę notki o charakterze społecznym, socjologicznym.

Dyskusja

oto Maciej Markisz

- Jeśli ktoś został nawet

- Jeśli ktoś został nawet określony, opisany jako patriota przez znajomych, rodzinę, otoczenie - proszę w tej ankiecie akurat nie brać tego pod uwagę.

Pytanie dotyczy jedynie tego; czy uważamy siebie za patriotów - definicji patriotyzmu, wiadomo, jednej nie będzie, ale uważam to za otwarty temat: i myślenie, i postępowanie, i zamiary. Bardzo szeroko.

oto Gringo

Właśnie tak jak Pan Maciej to

Właśnie tak jak Pan Maciej to ujął- jednej definicji patriotyzmu nie ma, więc ze względu na ich mnogość jest to dla mnie osobiście puste słowo. Może się w nim zawierać wszystko i nic. Dlatego wolę się określać jako nacjonalista, nawet pomimo tego, że i ten termin został już praktycznie zawłaszczony przez resentymentalnych oszołomów i przeróżnych dewotów-antykomuchów, bądź przez płytką intelektualnie gówniarzerię powtarzającą kilka frazesów nieadekwatnych do rzeczywistości jak tresowane papugi.

oto Maciej Markisz

Pan Gringo

'Dlatego wolę się określać jako nacjonalista, nawet pomimo tego, że i ten termin został już praktycznie zawłaszczony...' - Chodziło mi po głowie, by tak spytać w tej ankiecie, teraz po sugestii Pana, wiem już na pewno, że i taką ankietę założyć trzeba.

Pozdrawiam Pana.

oto Maciej Markisz

'Dlatego wolę się określać

'Dlatego wolę się określać jako nacjonalista, nawet pomimo tego...' - A więc dobre pytanie: czy inni też rozróżniają patriotyzm od nacjonalizmu jako coś innego, oddzielnego?

oto Robercik

redundancja

"Nie wiem lub nie potrafię odpowiedzieć."

vs

"Waham się z odpowiedzią przy tego typu pytaniach. "

Proponuję dodać jeszcze pół tuzina równie mądrych opcji, np.

"wiedziałem ale zapomniałem"

Wybrałem "NIE" - bo nie raczył Pan doprecyzować czy chodzi o lokalnego patriotę, euro-patriotę (patriotyzm europejski), eurokłchozźnika (patriotyzm unijny) piso-patriotę (patriotyzm banderowsko-izraelsko-smoleński) czy też narodowca który wstydzi się być narodowcem, więc stał się "patriotą".

oto Maciej Markisz

Panie Robercie

'"wiedziałem ale zapomniałem"' - A ja proponuję panu ugryźć się na przyszłość w język (w palec dokładnie, bo pisanie) przed napisaniem tak niskiego poziomem komentarza. Skończył pan 5 klasę podstawówki? Skończył, ale poziom żartów panu został.

Ale za sam udział w ankiecie - dziękuję.

oto Robercik

Ubarwiłem pustkę tej ankiety

Ubarwiłem pustkę tej ankiety zwróceniem uwagi na różne oblicza "patriotyzmu", a także użyłem w poprawnym kontekście słowa "redundancja". Nie zasługuję na promocję do szóstej klasy?

Ale za sam udział w ankiecie - dziękuję. -

Nie dziękuj, wyznam ci szczerze,
Pierwszy bym pałkę strzaskał na twej głowie,
Gdyby nie dziatek pacierze.

A.Mickiewicz

oto Jasio

A co ta lista taka cienka?

A co ta lista taka cienka?
Ja bym dodał tak na szybko- slavopatriote (patriotyzm slowianski) rusopatriote (patriotyzm rosyjski) liberpatriote ( patriotyzm liberalistyczny) darwinopatriote ( patriotyzm darwinistyczny) nazipatriotyzm czy prawicopatriotyzm ( patriotyzm prawicowy)
Można tak wymieniać, co ciekawe wszystkie te patriotyzmy nienawidzą Polski

oto Jasio

Ja myśle, ze nie bardzo tu

Ja myśle, ze nie bardzo tu rozumieją czym jest patriotyzm, nawet sami piszą o tym, pytanie " czy uważasz się za polonofoba" mogłoby być ciekawsze

oto chłop jag

Czy sam uważam się za

Czy sam uważam się za patriotę?

Lewactwo sponsorowane przez pupili szatana dodało przymiotnik i wyszło im:
nowoczesny patriota - tołożysze.
Wniosek?
Szanowny Autorze - więc jak będzie - tołażysze.

oto chłop jag

Czyli raczysz Pan

dyskryminować pupili szatana i ich zwolenników - za co można zostać faszystą - coby to miało nie znaczyć - tołażysze.

oto antyPOPiS

...

Pytanie proste jak budowa cepa, i dla Polaka odpowiedz moze byc tylko jedna. Inna sprawa jest, co uwazamy za patriotyzm,.. Czy legitymizujacych POPiSowa demokrature mozna nazwac patriotami, czy z-yid-laczonym elementem, z utrwalonym syndromem UE-czworakowej bezmyslnosci... PS., pisze z telefonu, stad literowki.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.