Niezwykły wywiad niezwykłego człowieka

To koniecznie trzeba przeczytać.

"Wacław Berczyński Superstar".

Nie mam siły na komentowanie, ręce opadają.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1035116,komisj...

Paulina Kaufmann

Wysoka.
Ruda.
Drapieżna.
Zamężna.
Bezdzietna.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzych Adam

Tak, niezwykły wywiad, niezwykłego człowieka.

Dziękuję, że zalinkowała Pani ten wywiad. Komentował też nie będę, mimo że mnie ręce nie opadają. Niech każdy sam sobie opinię wyrobi.

oto Eowina

Trudno zrozumieć do czego dąży polska polityka.

Innym przykładem jest saga pt. Misiewicz.
Być może te dziwactwa mają może jakiś ukryty logiczny cel?

oto Krzysztof M

Trudno zrozumieć do czego

Trudno zrozumieć do czego dąży polska polityka.

To nie jest polityka polska.

oto TBM

hurt i detal

cytuję Paulina Kaufmann:

ręce opadają

Rozumiem, że te ręce opadają Pani tak hurtowo na całość Berczyńskiego. A czy mogłaby Pani detalicznie wymienić co właściwie ten opad powoduje? Choćby w paru punktach?

pozdrawiam
TBM

oto Paulina Kaufmann

Służę...

Jeśli chodzi o sprowadzanie maszyny przez rosyjskich kontrolerów, to w 90 proc. jestem pewien, że działali umyślnie. Proszę pani, wszystkie formuły wypowiadane przez kontrolerów mają określone znaczenie w określonym momencie. Jak pada komenda „Posadka dopełnitielno” (lądowanie warunkowe), to oznacza, że wydają decyzję na lądowanie. To jest w przepisach rosyjskich.

"Nie znam się ale się wypowiem", kompletna bzdura. Jakiś cytat z tych przepisów?

Mam 100 proc. pewności, że rozpadł się w powietrzu.

Tylko nie mam dowodów...

To jest replika, a nie makieta, bo została zbudowana z takich samych materiałów jak kadłub Tu-154M...Ta replika powstała w niecałe sześć tygodni.

Polacy mistrzami świata w prędkości budowy samolotów.

Zrobiliśmy w sumie cztery wybuchy.
Wszystkie z ładunkiem termobarycznym?
Nie. Między innymi z paliwopowietrznym. I innymi.
Wybuchała replika?
Nie, te badania były prowadzone w specjalnej komorze do przeprowadzania doświadczeń z ładunkami wybuchowymi.

To po jaką cholerę ta "replika'?

Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie. Pamiętam, jak przeczytałem o tych caracalach, o tym, że polski rząd zamierza je kupić, to mi włosy stanęły dęba. Markowi Pyzie w piśmie „wSieci” powiedziałem, że to jest przekręt, że Polska nie może tak strasznie przepłacać – i się zaczęło. To był kwiecień 2015 r., jeszcze rządziła PO. Potem wybory wygrał PiS, ministrem obrony został Antoni Macierewicz, który powiedział: „Bądź moim pełnomocnikiem w sprawie śmigłowców”. I tak, krok po kroku, zaproponowano mi, bym włączył się w pracę w WZL w Łodzi, w których powstają właśnie helikoptery. I powiem pani, że z przyjemnością się zgodziłem.

Kuriozum. Facet bez żenady przyznaje się, że podjął zakulisowe działania zmierzające do utrącenia kontraktu. Oznacza to, że komunikat polskiej strony o zerwaniu kontraktu był kłamstwem.

Jesteśmy zaawansowani w rozmowach w sprawie silników do wszystkich polskich helikopterów z ukraińską firmą. Jeśli to się uda, to będziemy mieli śmigłowce ze zdecydowanie lepszymi osiągami.

Tak, p. Berczyński niewątpliwie zna się na lotnictwie a na śmigłowcach w szczególności. Umknął mu taki drobiazg, że głównym problemem śmigłowców Mi-8/Mi-14/Mi-17 nie są silniki a kończące się resursy płatowców i dlatego zdecydowano się na przetarg celem ich zastąpienia.
Nowy silnik do Głuszca można zamontować, a jakże. Nawet ukraiński, nawet z nową przekłądnią i kompozytowymi płatami wirnika (o tym jakoś cisza bo to problem jest) ale nie zmienia to faktu, że ten śmigłowiec i tak będzie miał problemy z oderwaniem się od ziemi. Będzie miał za to ukraiński silnik. Zmienią mu może nazwę na Rezun.

Rozmawiamy w MON, w pana gabinecie. Pan ma etat w resorcie?
Nie, umowę-zlecenie. Wszyscy członkowie podkomisji pracują na takich warunkach.

Bez komentarza.

oto sir Galahad

Po przeczytaniu wywiadu nie

Po przeczytaniu wywiadu nie tylko ręce opadają ale i inne członki a umysł ogarnia poczucie beznadziei. Tego nie da się wypunktować bo przedtem trzeba przejść terapię psychiczną.

oto TBM

umysł ogólnie ogarnięty

Znaczy... takie "ogólne wrażenie"? Strasznie to się popularne na PN zrobiło. To na tych terapiach polecają?

A po prostu znaczy, że konkretów nie ma żadnych i to tylko takie walenie smrodu po kątach. To po cholerę pisać? Przecież zawsze można klawiaturę Hydrocortizonem posmarować i spokój.

pozdrawiam
TBM

oto Paulina Kaufmann

Jest konkret:

wypowiedź rzecznika MON, pani major Pęzioł-Wójtowicz.
Rzecznik resortu podkreśla, że wypowiedź dr Wacława Berczyńskiego nie ma żadnego związku z prowadzonymi i zakończonymi negocjacjami umowy offsetowej ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Wacław Berczyński nie był członkiem Zespołu do zbadania ofert offsetowych oraz przeprowadzenia negocjacji w celu zawarcia umowy offsetowej, nie wypowiadał się na ten temat, nie informował Ministra Obrony Narodowej o swoim stanowisku i nie miał żadnych podstaw do wpływania na kształtowanie się decyzji Ministerstwa Rozwoju i Finansów.
Mjr Pęzioł-Wójtowicz zwraca uwagę, iż Przewodniczący Podkomisji wykonuje swoje zadania na podstawie decyzji nr 274/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 sierpnia 2016 w sprawie powołania podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego.

Hmmm... Wygląda na to, że dr. Berczyński konfabulował w sprawie Caracali. Powstaje pytanie w jakich jeszcze sprawach mija się z prawdą? Może w kwestii pracy w Boeingu jako Principal Staff/Structural Engineer?

oto Krzych Adam

Major Pęzioł-Wójtowicz zdementowała wypowiedź Berczyńskiego?

oto stachu

jak bym

To "Hmmm...", to jakbym czytał komentarz na onecie

oto Eowina

P. Wacław Berczyński jest kolegą Macierewicza

z internatu. Wyjechał na drugą półkulę i podobno pracował na uniwersytecie w Montrealu, a może też w Boeingu.
Takie zdanie jak:

Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale.

jest nieco niepolityczne, bo politycznie było to, że Francja nie dopełniła umowy offsetowej.

oto Robercik

Jaki ten świat mały. Okazuje

Jaki ten świat mały. Okazuje się, że pan ekspert pił z Michnikiem i Kuroniem wódkę. Oczywiście teraz się "nie lubią". Słowo honoru PZPRowca.

A te "studia" co 55 letni geniusz zrobił w rok, to najprawdopodobniej układ win-win:
- Uczelnia dostaje czesne
- Boeing spełnia formalne warunki zatrudniania inżynierów
- prosty robotnik zostaje inżynierem. Bo że facet jest prostym człowiekiem, to widać po sposobie w jaki się wysławia. Np. tekst "znam się na lotnictwie" - tak mówią zwykle niepewni siebie amatorzy pozujący na ekspertów.

oto Eowina

To jest fucha, dodatek do emerytury, pieniądz jest,

a odpowiedzialność żadna. ;)
Jeszcze jakiś prokurator z Argentyny będzie sprowadzał wrak ze Smoleńska do Polski i pertraktował z Rosją. Też ma życiorys imponujący,
Argentyński prawnik Luis Moreno-Ocampo w przeszłości zajmował się m.in. ludobójstwem w Darfurze, konfliktem rosyjsko-gruzińskim i zbrodniami libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego.

oto TBM

cytuję Robercik:

cytuję Robercik:

Oceniam sposób mówienia, np. te śmieszne "procenty pewności"

i wszystko jasne

Np. tekst "znam się na lotnictwie" - tak mówią zwykle niepewni siebie amatorzy pozujący na ekspertów

TBM

oto Eowina

Pani Paulino, to p. Berczyński nie wspominał

jednak w wywiadzie, że zamierza uciec z Polski po ogłoszeniu swoich rewelacji. Był gwiazdą w zespole Macierewicza, a teraz co? Kto zastąpi tak wszechstronnego fachowca?

Minister Antoni Macierewicz opublikował na Twitterze pismo od Berczyńskiego. Informuje on, że składa rezygnację, ponieważ "z powodów osobistych nie może przyjechać do Polski".

oto Paulina Kaufmann

No właśnie, nie wspomniał...

Taka strata, wybitny fachowiec... Ale nic to, dr Nowaczyk jest równie wybitnym fachowcem. Jest fizykiem, specjalistą w zakresie fizyki smoleńskiej.
Chyba nawet bardziej fachowym fachowcem, od początku forsowł teorie dwóch wybuchów. Niestety nie wiadomo jaki przetarg utrącił dr Nowaczyk.
Z drugiej strony, teraz należy oczekiwać odejścia dra Berczyńskiego z WZL w Łodzi co może skutkować katastrofą bo może nie dojśc do arcyważnego kontraktu na wyposażenie wszystkich polskich śmigłowców w ukraińskie silniki, co jak powiedział specjalista w tej dziedzinie dr Berczyński, znakomicie poprawiłoby ich osiągi. No, po prostu żal serce ściska... Taka strata.

oto Maciej Markisz

'Ale nic to, dr Nowaczyk jest

'Ale nic to, dr Nowaczyk jest równie wybitnym fachowcem. Jest fizykiem, specjalistą w zakresie fizyki smoleńskiej.' - Czyli takie; zamienił siekierkę na kijek?
Ale Pani Paulino droga... przecież zamach (nie) odbył się lub nie z powodu niekompetencji lub kompetencji ludzi go mających zbadać? Znaczy: katastrofę.

Przecież Pani i tak na 100% nie wierzy w żadną możliwość zamachu, a więc kompetencje kogokolwiek i tak nic nie zmieniają, prawda (dla, według Pani)?

oto Paulina Kaufmann

Panie Macieju.

To nie jest kwestia wiary tylko znajomości faktów a te są znane. Dla mnie ta cala komisja powołana przez Macierewicza, to żenada. Jest całkowicie niepotrzebnym działaniem politycznym, które ma na celu podgrzewanie atmosfery. Nic więcej.
Naprawdę nie ma najmiejszego znaczenia kto stoi na czele tego gremium.

oto Eowina

Fama głosi, że Berczyński miał dostęp do tajnych

dokumentów i informacji przetargowych, jako zaufany człowiek Macierewicza. Były wielki plany rozwoju współpracy z Ukrainą i inne takie, jak fucha prezes rady nadzorczej wojskowych zakładów lotniczych WZL w Łodzi. Podobno poległ na tym, że obśmiano symulację na drewnianym samolocie gdzie były namalowane okna.

Trzeba badania zaczynać od nowa i tak jeszcze kilka lat przeleci.

oto Jasiek

Jak...

Brytyjczycy mieli "problem" z De Havilland Comet to wsadzili prawdziwy samolot do specjalnie wybudowanego basenu celem znalezienia przyczyny katastrof.
"...namalowane okna"? Jaki kraj, taka symulacja.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.