Kto uratuje nasze lasy?

"Żydzi chcą polskich lasów", poinformował optymistycznie "Najwyższy Czas" na swej stronie tytułowej. Dałem się nabrać na te obiecanki cacanki.

Zacznę od początku. Wokół Brynicy, w której mieszkam, rozciągają się lasy, należące w znacznej części do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Wydaje mi się, że od pewnego czasu wycina się je z niespotykaną wcześniej intensywnością. Na dodatek różne sygnały każą mi obawiać się, że intensywność wyrębu wkrótce tak znacznie wzrośnie, że będzie to już rzeź lasów. Czy III RP usiłuje ratować się rabunkowym wyrębem lasów, pozostawionych jej przez PRL? Jeśli uda mi się zebrać informacje dotyczące sytuacji lasów w całej Polsce, to napiszę o tym na Prawicy.net, a na razie swym lokalnym niepokojom dałem wyraz na lokalnym portalu.

Kilka dni temu musiałem udać się w wielogodzinną podróż autobusem. Przed odjazdem zaszedłem więc do Empiku, by kupić na drogę coś do czytania. Na półce z prasą leżał m.in. "Najwyższy Czas" nr 1-2/2015, który już na okładce informował o Żydach chcących polskich lasów.

Stanisław Michalkiewicz, brylant wśród polskich publicystów, regularnie zapewnia, że na obszarze naszego kraju ma powstać Judeopolonia. We wspomnianym już numerze "Najwyższego Czasu" sugeruje nawet, że jest to dużo bliższe, niż by się wydawało. Jeśli więc wkrótce nasz kraj ma być ojczyzną także dla Żydów, a oni chcą lasów, to mógłby to być ratunek tych lasów przed ewentualną ich rzezią, w wykonaniu III RP. Ufam, że Żydzi dbaliby o swoje lasy. Nie wydaje mi się prawdopodobne, by w Judeopolonii Żydzi prowadzili rabunkową gospodarkę leśną.

"Najwyższy Czas" kosztował aż 7,90 zł (równoważnik 1,6 kg momtadeli). Powinni zmienić tytuł na "Najwyższa Cena". Zniosłem jednak dzielnie to zdzierstwo, ciesząc się na artykuł o Żydach chcących bronić polskich lasów. Autorem artykułu okazał się Jan Bodakowski. Bardzo mnie on jednak rozczarował swym tekstem, bo wynikało z niego jasno, że przekazanie lasów Żydom byłoby przekazaniem ich obcym. Skoro według Jana Bodakowskiego Żydzi mają pozostać obcy, to znaczy, że nie wierzy on w żadną Judeopolonię. W Judeopolonii Żydzi nie byliby przecież obcy. Pisanina o Judeopolonii wydaje się więc raczej picem dla lemingów, skoro sami publicyści "Najwyższego Czasu" w całą tę Judeopolonię niezbyt wierzą.

Z artykułu Jana Bodakowskiego wynikało też, że amerykańscy Żydzi już ponad 20 lat walczą o rekompensaty za majątek po polskich Żydach wymordowanych podczas II wojny światowej. Skoro tak długo walczą nieskutecznie, to ich szanse na zwycięstwo są już chyba zerowe. Każdy kolejny rok zmniejszał je bowiem, a nie zwiększał.

Okazuje się więc, że na swej tytułowej stronie "Najwyższy Czas" mami czytelników sugestią, iż Żydzi uratują polskie lasy przed III RP, a wewnątrz numeru Jan Bodakowski sugeruje, że na żadną Judeopolonię nie ma co liczyć, a na przejęcie przez Żydów polskich lasów tym bardziej. To gruba nieuczciwość. Nie wyrzuciłbym w błoto 7,90 zł, by przeczytać, że zarówno Judeopolonia jak i przekazanie polskich lasów Żydom to tylko pic dla lemingów. Wiedziałem o tym i bez "Najwyższego Czasu". Pozostaje jednak pytanie: Kto (w razie czego) uratuje polskie lasy przed III RP?

Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo "Beczka" (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Dyskusja

oto ulcik140

Oczwisicie, tylko Bruksela

Oczwisicie, tylko Bruksela moze uratowac polskie lasy. Wystarczy , ze obciaza nas odpowiednio wysokim podatkiem za emisje CO2, a wiadomo, ze oni tam w Brukseli wierza w rozne "cuda," moze wiec oprocz wiary w "cudenka" i wiedza, ze lasy zmniejszaja w atmosferze obecnosc tego jadu majacej wplyw na zagrazajace nam w egzystencji "ocieplenie" klimatu. Jak sie przestrasza niekontrolowanje wycinki to bedziemy mieli wiecej parkow lesnych czyli rezerwatow przyrody objetych scisla reglamentacja - wyrebowa.

oto chłop jag

Kto uratuje nasze

Kto uratuje nasze lasy?

Pytanie powinno brzmieć:
kto, kiedy i po co - wykupi lasy w atrapie Polski - tołażysze.

oto Wojciech G

A co jest pod lasem

Wycinanie polskich lasów to każdy właściciel będzie robił. Znacznie ciekawsze jest to na co uwagę zwrócił prof. Jan Szyszko w Telewizji Trwam. Otóż po wykupieniu lasów (wystarczy na Sejm wydać jakieś pół miliarda dolarów) nie tak trudno będzie zmienić przepis, że do właściciela należy również to co jest w głębi ziemi. I wtedy dopiero zacznie się właściwa eksploatacja.

oto Krzysztof M

W Judeopolonii Żydzi nie

W Judeopolonii Żydzi nie byliby przecież obcy.

Ma pan rację. W Judeopolonii obcy byliby Polacy.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.