O czcicielach Żydów w polskim kościele

W przedostatnim numerze tygodnika Gość Niedzielny ukazał się artykuł Marcina Jakimowicza „Źrenica jego oka”, w którym autor z sympatią opisał aktywność czcicieli Żydów i państwa Izrael w polskim kościele katolickim.

Autor artykułu odwiedzając wspólnoty w wielu parafiach często jest świadkiem modlitw „o błogosławieństwo dla Izraela”. Czytelnik artykułu może się obawiać tego, że owe modlitwy, w duchu starotestamentowym, dotyczą tego by Żydzi bez przeszkód i pomyślnie mordowali palestyńskie kobiety i dzieci, kradli palestyńską ziemie, niszczyli domy Palestyńczyków, głodzili i odbierali możliwość pracy, opieki zdrowotnej i normalnego życia Palestyńczykom zamkniętym przez Żydów w gettach pełniących role obozów koncentracyjnych.

Jedną z opisanych wspólnot jest wspólnota z Krakowa. Wśród młodych uczestników wspólnoty jest grono osób, które „miały przywilej poznania podczas swojego chodzenia za Bogiem, czym jest dla Niego Izrael”. Charyzmatem wspólnoty jest dzielenie tą pro żydowską iluminacją. Wspólnota propaguje judaistyczne święta z których, według wspólnoty, wywodzą się chrześcijańska wiara. Według wspólnoty to nie wieloletnia dewocja katolicka, a „poznanie żydowskiego kontekstu pozwala pojąć pewne sprawy związane z liturgią, co niesłychanie pogłębia” zrozumienie przesłania wiary.

Wspólnota modli się „o błogosławieństwo dla Izraela”, „z miłości” bo Izrael to źrenica oka Boga i pierwsza miłość Boga, z tęsknoty za jednością z Żydami, bez których wierni są upośledzeni i kalecy w swojej drodze do Boga. Zdaniem wspólnoty nie jest możliwe poznanie Boga bez wspólnoty z Żydami. - według czcicieli Żydów kościół katolicki nie ma monopolu na poznanie tajemnicy Boga, ani sam z siebie poznania Boga nie umożliwia.

Dla wspólnoty znaczenie ma literalne odczytanie Starego Testamentu. Według czcicieli Żydów wypełnieniem biblijnych proroctw jest istnienie Izraela i to, że Żydzi zamieniają pustynie w ogrody – warto tu dodać do tekstu z tygodnika, że syjonistyczny mit o zamianie pustyni w ogrody nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.

Żydzi w żydowskie ogrody nie zmienili pustynie, tylko ogrody zrabowane Palestyńczykom. Taki szowinistyczny i rasistowski mit o zamianie pustyni w ogrody, jest identycznie skonstruowany jak mity nazistów, którzy to nieśli, według swojej propagandy, cywilizacje na wschodzie we wrześniu 1939.

Wspólnota wierzy też, że Bóg stanie w obronie państwa Izrael zagrożonego przez arabskich sąsiadów. Zdaniem czcicieli Żydów Izrael i wszczynane przez niego wojny, są zapowiedzią ponownego nadejścia Jezusa. Według wspólnoty „Izrael to aktualizator danych na temat powrotu Boga na ziemie, papierek lakmusowy Bożego serca”.

Członkowie wspólnoty twierdzą też, że „jeżeli chcesz zapewnić sobie błogosławieństwo, powinieneś błogosławić Izrael”. Dla wspólnoty Izrael postał narodem wybranym, ma inne ciągle aktualne powołanie niż maja je inne narody, jest korzeniem z którego wyrasta chrześcijaństwo, ważniejszą od chrześcijaństwa gałęzią monoteizmu.

Podobna wspólnota działa też na Śląsku w kaplicy centrum handlowego. Zdaniem tej wspólnoty Izrael pozostał narodem wybranym, depozytariuszem łask bożych. Według tej wspólnoty „Jezus przyszedł by wypełnić obietnice, które zostały dane Izraelowi”, chrześcijanie zostali jedynie wszczepieni w obietnice dane Żydom.

Wbrew tezom czcicieli Żydów i państwa Izrael, Żydzi nie są biblijnym Izraelem. Biblijnym Izraelem jesteśmy my katolicy. Historia biblijnego Izraela jest historia proroków zapowiadających przyjście Jezusa, i ci co przyjęli Jezusa są narodem wybranym. Żydzi odrzucając Jezusa, odrzucili proroków, wybraństwo i jedyną drogę zbawienia jaką jest kościół katolicki.

Judaizm z którego czerpią czciciele Żydów i państwa Izrael nie jest religią biblijnego Izraela, ale religią ufundowaną na powstałym wiele wieków po Jezusie Talmudzie, na negacji zbawczej misji Jezusa Chrystusa. Modlitw o pomyślność dla Izraela i Żydów w ich szowinistycznej i rasistowskiej polityce nie można traktować inaczej niż jako demonicznego bluźnierstwa.

My katolicy, w imię miłości do wszystkich ludzi, w tym i Żydów, jesteśmy powołani do modlitwy o ich nawrócenie, by mogli odrzucić judaizm, nawrócić się na katolicyzm i zostać zbawionymi.

Jan Bodakowski

Autor licznych publikacji i recenzji. Publikuje też rysunki satyryczne. Bierze aktywny udział w życiu politycznym.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto chłop jag

Zdaniem czcicieli Żydów

Zdaniem czcicieli Żydów Izrael i wszczynane przez niego wojny, są zapowiedzią ponownego nadejścia Jezusa. Według wspólnoty „Izrael to aktualizator danych na temat powrotu Boga na ziemie, papierek lakmusowy Bożego serca”.

Kto to powiedział:
waszym ojcem jest Szatan?
Wniosek?
Szatan wie - że prawda dla niego jest zabójcza - więc stara się zatruć źródło prawdy.

oto AnnaP

kolejna przesłanka będąca dowodem

że Żydzi przejęli kościół i planują cyrk z hologramem Jezusa, by bajka trwała w umysłach ludzkich kolejne wieki
jednocześnie rugują z przestrzeni prawnej wszelkie zdobycze chrześcijaństwa
dekalog obowiązuje maluczkich, gojów, dla Żydów jest ich prawo

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Dałem Autorowi 5 gwiazdek, a Panią poparłem, ALE

boję się publicznie do tego przyznać, a o pisaniu na p.temat mowy nie ma :(
"Gość niedzielny" jest głosem tzw. "Kościoła Otwartego". Zawsze usiłuję dowiedzieć się od red.red. Sękowskiego i Sinkowskiego na czym ta otwartość polega, ale ONI wzruszając ramionami pukając się w czoło (w moim kontekście)

Remigiusz Włast-Matuszak

ps. nieśmiało zwracam uwagę Red. Bodakowskiego na autentyczną genialność i wizjonerstwo polityczne numeru 71 kwartalnika FRONDA - "Maczety i meczety". (Kwartalnik FRONDA nie ma nic wspólnego z portalem Fronda i Red. Terlikowskim !)

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Szanowny Panie Norwid

"Maczety i meczety" to temat całego numeru 71 FRONDY - 11 tekstów omawia problem zalewu Europy przez islam.

Proszę otworzyć Kwartalnik Fronda Lux nr 71 na FB, albo w Googlach, widziałem spis treści, to i teksty byc powinny. Mój tekst "Statystyka daje w pysk..." był na Prawicy.net w opiniach i omawiał również temat przedstawiony przez Red. Bodakowskiego.

Zasyłam ukłony. Dobranoc. Już piatek i juz za chwile z minaretu meczetu na Łopuszańskiej w Warszawie duchowny muzułmański będzie wzywał na pierwszą modlitwę, a ja dywanika jeszcze nie kupiłem. A Pan juz masz takowy?

RWM

oto norwid

a i owszem mam!

ale taki w paski robiony na krośnie. Młody na nim ćwiczy brzuszki i pompki. Przyznaję, jeszcze na nim nie przyklejałem czoła w stronę Mekki. Wpierw muszę ustalić kierunek.

Pozdrawiam i wybornych wieloskłonów życzę.

oto adam_54

Sekciarska logika....

Jedną z opisanych wspólnot jest wspólnota z Krakowa. Wśród młodych uczestników wspólnoty jest grono osób, które „miały przywilej poznania podczas swojego chodzenia za Bogiem, czym jest dla Niego Izrael”.

Pytanie tylko.... jak można "chodzić za " czymś, w sytuacji gdy.... "Boga nikt nigdy nie widział"(J 1:18) oraz „Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.” (II Księga Mojżeszowa 33.2) ?

Wniosek... takie brednie można prawić wyłącznie po stosunkowo dużej dawce ketaminy.. albowiem ketamina jest jednym z nielicznych preparatów, który potrafi "niebiańskie odloty" wywoływać :-)

oto norwid

Chodzenie z Bogiem

to potoczna forma naśladowania Chrystusa, to branie własnego krzyża, to próba wypełniania przykazań, to chęć świadectwem swojego życia ewangelizacji najbliższych.
Wśród charyzmatyków ta formuła nie jest niczym szczególnym ani tez nie jest sprzeczna z Biblią. Wszak Henoch chodził z Bogiem i został w niebo wzięty jako pierwszy z ludzi.

oto adam_54

Oj tak, tak....

Wszak Henoch chodził z Bogiem i został w niebo wzięty jako pierwszy z ludzi.

zapomniał pan dodać tylko że w wieku 365 lat :-)
Panie szanowny .. to że żydzi potrafią wspaniałe i realistyczne bajki tworzyć, to nie trzeba posiłkować się biblią by tego dowieść, wystarczy spojrzeć na twórczość opanowanego przez nich Hollywood :-)

oto norwid

A Pan wtedy żył

.. i jest pewien że to nie prawda?

A może jest Pan "mrówką całą" że wie iż takie wielkie istoty jak ludzie nie istnieją? Winszuję wieku. Sądząc z pańskiej wypowiedzi jest Pan najstarszym człowiekiem na ziemi.

Nawet o Panu powstał film w Hollywood.

oto adam_54

Rzecz oczywista...

....i jest pewien że to nie prawda?

Jak świat światem , jeszcze się nie zdarzyło by średnia śmiertelność wiekowa ludzi nie rosła a malała .
Tak więc .. jeśli ktoś twierdzi że wiek śmiertelności ludzi maleje , to znaczy że opowiada.. "baju,baju, będziesz w raju" :-)

oto Krzych Adam

Czy byłby Pan łaskaw...

... zdefiniować użyte przez siebie pojęcia "średnia śmiertelność wiekowa" i "wiek śmiertelności"? Nie wydają mi się one standardowymi pojęciami, jasno zdefiniowanymi, stąd znaczenie Pańskich stwierdzeń nie jest dla mnie w pełni jasne.

Nie to żebym stawiał Panu jako jakiś zarzut. Ale dziś mamy takie "pomieszanie języków", że nawet pojęcia określane jednowyrazowo - lewica, prawica, liberalizm, nie mówiąc już nawet o takim pojęciu jak tolerancja są rozumiane przez różnych ludzi różnie. Zatem takie dwu i trzywyrazowe zbitki są w ogóle zupełnie niejasne.

oto adam_54

Zgadza się .. niefortunna zbitka pojęciowa :-)

Oczywiście .. chodziło mi o średni wiek człowieka w jakim ulega on śmierci, czyli inaczej długość życia .

Ukłony za zwrócenie uwagi - mea culpa :-)

oto Krzych Adam

Ja z innej beczki.

Pamiętam, że kiedyś o udzieleniu piątego z katalogu siedmiu sakramentów - "Namaszczenia Chorych", kiedyś zwanego "Ostatnim Namaszczeniem" mówiło się: ksiądz do chorego przyszedł z Panem Bogiem.

oto Marek Bekier

Potwierdzam i dodam śliczny

Potwierdzam i dodam śliczny żart na ten temat z czasów komuny, może się czytelnikom bardziej utrwali.
Ksiądz został wezwany do umierającego człowieka z prośbą o pośpiech bo była obawa, że nie zdąży. Wziął więc Najświętszy Sakrament i pojechał rowerem bo samochodu nie miał a nie było bardzo daleko. Niestety rower nie miał światła a był już lekki zmrok i do tego ksiądz nieco przesadził jadąc z góry. Zatrzymał go milicjant i stwierdził, że wystawi mandat 200zł, 100zł za jazdę bez świateł i drugie 100zł za przekroczenie prędkości. Ksiądz usiłował się tłumaczyć: panie władzo ja z Panem Jezusem do umierającego. Na co milicjant: Co?! W dwóch na rowerze?! To będzie 300zł!

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.