Izrael grozi zniszczeniem obrony przeciwlotniczej Syrii

Minister obrony Izraela Avigdor Liberman zagroził Syrii zniszczeniem jej systemów "bez chwili wahania" obrony przeciwlotniczej w przypadku kolejnego zaatakowania przez nią izraelskich samolotów.

Wypowiedź jest reakcją na wystrzelenie rakiet w kierunku izraelskich samolotów atakujących w piątek obiekty Hezbollahu na terytorium Syrii w okolicach Palmiry. Wojsko syryjskie twierdzi, że samolot został zestrzelony, dowództwo izraelskie zaprzecza.

W kwietniu 2016 r. premier Netanyahu przyznał po raz pierwszy, że samoloty Izraela zaatakowały konwoje z bronią dla Hezbollahu.

Lieberman

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Jasiek

Ciekawe

Syryjskiej armii wspieranej przez rosyjskie lotnictwo nieźle idzie w ofensywie przeciwko "czarnym" w okolicach Palmiry i nagle pojawiają się izraelskie samoloty.
Premier Netanyahu oświadczył, że celem ataku było niedopuszczenie do przekazania uzbrojenia bojownikom Hezbollahu. Syryjskie władze wydały komunikat, że atakowane były cele armii syryjskiej, ale straty są niewielkie.
Z tym zestrzeleniem to przechwałki ku pokrzepieniu serc Syryjczyków. Mało prawdopodobne jest zestrzelenie izraelskiego F-16 zabytkowym zestawem przeciwlotniczym Wega produkcji sowieckiej.
Podobno izraelska obrona przeciwlotnicza przechwyciła jedną z syryjskich rakiet wykorzystując system przeciwrakietowy Arrow. Szczątki pocisku przechwytującego spadły w Jordanii.
Rosjanie wezwali na dywanik ambasadora Izraela, ale to gra pozorów. Rosja ma bardzo dobre stosunki z Izraelem i nie wtrąca się w te ich "przepychanki". Rosyjskie systemy przeciwlotnicze pilnują jedynie rosyjskie bazy w Syrii.
Iran choć ma możliwości też chyba nie chce eskalacji konfliktu i dlatego izraelskie rakiety latają w Syrii bezkarnie jako demonstracja "kto tu rządzi".

oto Jasiek

Ma, a jakże

Ma. To świetny system i świetnie wygląda w materiałach propagandowych Syryjczyków.
Problem w tym, że to system bliskiego zasięgu, a jak pani wie Izrael ma możliwości, by dobrze wiedzieć gdzie te "zabawki" stacjonują.

oto Robercik

Rosja ma bardzo dobre

Rosja ma bardzo dobre stosunki z Izraelem i nie wtrąca się w te ich "przepychanki"

Skoro jest w Syrii, to jednak się wtrąca. Sęk w tym, że niekonsekwentnie. Światło rzuci może ten wpis:

Maksim Szewczenko: Rosja – „partia irańska” i „partia syjonistyczna”
http://xportal.pl/?p=28455

W dodatku masa "żydów" wyemigrowała z Rosji w latach 90 do Izraela, w Rosji zostały rodziny i teraz pewna część rosyjskiej opinii publicznej ma tendencje do trzymania kciuków za Izrael.
Agentura żydowska ma się w Rosji bardzo dobrze. Gdyby wszystkie ośrodki decyzyjne w Rosji należały do Rosjan, to FR w lepszy sposób skorzystałaby ze straszaka jakim byłby argument "bo uzbroimy Arabów, Iran itd". Nie można pominąć faktu, że motorem rusofobii na Zachodzie są środowiska żydowskie, czołowy oligarcha majdanu sam się nazwał żydobanderowcem itd. Tak więc dobre stosunki z Izraelem Rosja ma tylko dlatego, że plwociny uznała za deszcz.
Umizgi do Izraela nie mają żadnego sensu, bo Żydzi za ojczyznę uważają całą planetę, a nie Izrael. Możesz popierać Izrael, złego słowa nie powiedzieć na żydów, ale zwalczać mukti-kulti i wtedy... dla Żydów i tak jesteś wróg. Le Pen, Trump to przykłady.
Podporządkowanie ma być totalne. Od ideologii po system bankowy. Nie ma miejsca na kompromisy gdy jedna ze stron czuje się zbyt silna i już nawykła do myśli, że samodzielnie pokieruje rządem światowym.

oto Paulina Kaufmann

System ten jest na tyle skuteczny, że...

...da sobie radę z F-16. Tyle chciałam powiedzieć. IDF wie oczywiście wiele ale system ten jest mobilny, ja wiem, że tam pogoda sprzyja rozpoznaniu satelitarnemu ale i to da się ominąć.
W ubiegłym roku IDF straciły jeden samolot na Syrią.

oto Jasiek

W rzeczy samej

Spokojnie da radę i dlatego nieźle się sprzedaje. Rzecz w tym, że mam dość niskie mniemanie o talentach SAA, natomiast doceniam rzemiosło IDF.
W dodatku jak rozsierdzą Netanyahu...I Herkules d... kiedy rakiet kupa :-)

oto Paulina Kaufmann

Faktem jest, że...

...Syryjczycy sprawnością bojową nie grzeszą aczkowlwiek IDF ich niedoceniały chyba jeszcze bardziej i kilkakrotnie zapłaciły za to stratami. Faktem także jest, że umieją uczyć się na błędach, także własnych.

oto Jasiek

Czas pokaże

W 1973 IDF drogo zapłacił za swoją pychę i lekceważenie przeciwników. Tyle, że obecna Syria to cień poprzedniczki. Nie ukrywam, że trzymam kciuki za ten umęczony wojną kraj.
Uczą ich głównie Rosjanie i nie jest to podobno proste. I jeszcze pieniądze. Syria to teraz bankrut na garnuszku Iranu, a "technika" kosztuje. Optymistyczne jest to, że Syria przetrwała.

oto chłop jag

Izrael grozi zniszczeniem

Izrael grozi zniszczeniem obrony przeciwlotniczej Syrii

Razem z Syrią - ma się rozumieć - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli Izrael będzie się wtrącać w rosyjską operacje w Syrii - to cały misterny plan wygaszania tam konfliktu może spalić na panewce - i w efekcie Trump'owi zostanie podrzucona jadowita żaba - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.