Czas spojrzeć prawdzie w oczy, czyli plan Kaczyńskiego według Romana Giertycha

Szanowni Państwo!

Od 10 lat, czyli od chwili gdy blisko współpracując z Jarosławem Kaczyńskim poznałem go na tyle dobrze, aby zrozumieć istotę jego planu politycznego, przestrzegam, że celem jego i jego formacji jest wprowadzenie w Polsce dyktatury na wzór J. Piłsudskiego. Nie chodzi mu o dyktaturę na wzór sowiecki, czy nazistowski, ale na taką miękką postać dyktatury, gdzie wszystko odbywałoby się na pozór legalnie, ale gdzie jego wola stanowiłaby prawo. Tych wszystkich, którzy wątpili w moje ostrzeżenia głoszone z konsekwencją (braku konsekwencji w tym wymiarze nikt chyba mi nie zarzuci) odsyłam do przestudiowania historii tych wszystkich prób (znacznie częstszych) oraz (znacznie rzadszych) skutecznych konstytucyjnych zamachów stanu. Pojęcie konstytucyjnego zamachu stanu nie jest bowiem nowe. Występuje ono w tych wszystkich krajach, gdzie demokracja nie ma jeszcze utrwalonych instytucji broniących ją przed "jednym, dobrym wyborem". Bardzo często występuje pokusa, aby władzę uzyskaną w wyniku demokratycznych wyborów zamienić we władzę wynikającą z siły. Ta bowiem druga z punktu widzenia polityka o zapędach dyktatorskich ma jedną i zasadniczą przewagę: nie podlega tak szybkim zmianom. Przykładów skutecznego zamieniania władzy demokratycznej na dyktaturę nie trzeba szukać w odległych Niemczech hitlerowskich. Wystarczy spojrzeć na dzisiejszą Wenezuelę, która została doprowadzona do głodu i ubóstwa przez demokratycznie wybraną władzę, która stosuje wszystkie metody, aby uniknąć oddania raz zdobytej władzy.

Co jest cechą charakterystyczną władzy demokratycznej, która przygotuje zmianę systemu z demokratycznego na autorytarny? Są to następujące elementy:

- złamanie niezależności władzy sądowniczej,
- podporządkowanie mediów lub zneutralizowanie ich wpływu
- wymiana kadry wojska i obsadzenie go swoimi nominatami
- wymianę kadry policji i służb specjalnych na swoich ludzi
- przygotowanie całego szeregu spraw karnych dla ludzi związanych z opozycją wobec władzy, aby zastraszyć oponentów,
-przygotowanie spraw karnych przeciwko swoim zwolennikom, aby zastraszyć i zjednoczyć kadry
- podporządkowanie organów wyborczych i organów kontrolujących wybory
- zmiana ordynacji wyborczej ułatwiająca zwycięstwo.

Wszystkie wyżej wymienione elementy są niezbędną częścią zamiany systemu demokratycznego na dyktatorski. Występują one we wszystkich tego typu próbach, oczywiście z pewnymi akcentami rozłożonymi inaczej w zależności od specyfiki demokracji. Np. w Niemczech nazistowskich (co opisuje np. Andrew Roberts w książce "Wichry wojny") najważniejszą częścią budowy dyktatury Hitlera była rozprawa z generałami w wojsku.

Szanowni Państwo!

Te wszystkie elementy są dzisiaj naszą, polską rzeczywistością.Kto twierdzi inaczej zachowuje się jak struś, który chowa głowę w piasek. Specyfiką polską było, że pierwsze uderzenie poszło na Trybunał Konstytucyjny ze względu na jego pozycję gwaranta demokracji. Czas potrzebny na zniszczenie TK spowodował, że pozostałe elementy w/w są realizowane dopiero teraz. Natomiast zmianę ordynacji wyborczej musi poprzedzić atak na SN, gdyż to właśnie SN strzeże prawidłowości procedury wyborczej. Niektóre z tych elementów działania warunkują kolejne (np. sprawy karne przeciwko opozycji, bez uległych sądów, są bez sensu). Dlatego dopiero ten rok i następny będzie oznaczał realizację wszystkich tych wspomnianych elementów.

W świetle tej prawdy uważam, że wszelkie spory światopoglądowe, polityczne, spory prawica-lewica-centrum, katolicy kontra ateiści i liberałowie etc. powinny zostać zawieszone do czasu pokonania demona zbliżającej się dyktatury. Jestem przekonany, że Polska nie pozwoli na to, aby władza się okopała jak to jest np. w Wenezueli. Uważam, że Rzeczpospolita surowo ukarze tych, którzy wdrażają ten plan w życie. Myślę bowiem , że w Polsce dyktatury nie da się wprowadzić bez użycia siły, a takiej zdolności J. Kaczyński nie ma. Z tego powodu jego plan upadnie, a nam pozostanie rola ponownego zjednoczenia tak bardzo podzielonego narodu.

Roman Giertych
FB strona oficjalna

PS W świetle takiego planu Kaczyńskiego należy widzieć jego dramatyczną próbę zablokowania reelekcji D. Tuska. Osoba, która może stanowić zwornik zjednoczenia opozycji jest dla planu dyktatury szalenie niebezpieczna.

oto gościnnie gościnnie

Goszczą na prawicy.net Autorzy, którzy nie piszą tutaj na stałe, ale ciekawe teksty są dostępne dla Czytelników.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.833335
Ogólna ocena: 2.8 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto Dubitacjusz

Są dwa elementy wpisu Giertycha

 1. Opis działań PiSu, którzy dąży do monopartyjnego zawłaszczenia wszystkich instytucji państwa, aby ułatwić sobie kolejne wybory. Tu można się zgodzić.
 2. Postulat jednoczenia antyPiSowskiego. Historycznie słuszny, patrząc na dyktaturę Piłsudskiego, jednak jego adresatem raczej nie jest prawica, ponieważ
  • prawica jest sceptyczna wobec obecnej demokracji i nie chce bronić ustroju III RP
  • nawet w obronie praworządności prawicy nie jest po drodze z Platformą, Nowoczesną, feministkami, lewakami itp.
oto Paulina Kaufmann

Prawica jest...

... "w proszku".

prawica jest sceptyczna wobec obecnej demokracji i nie chce bronić ustroju III RP
nawet w obronie praworządności prawicy nie jest po drodze z Platformą, Nowoczesną, feministkami, lewakami itp.

Prawica jest sceptyczna nawet wobec siebie. Prawicy nie jest po drodze z nikim. Najlepiej jej jest kiedy "siedzi na swojej kanapie i ma za złe".
Jest to dość ponury obraz.
Prawica, od lat, cierpi na brak charyzmatycznego lidera. Potrzebny jest praktyk a nie ideolog piszący nawet i najmądrzejsze teksty ale żyjący w wieży z kości słoniowej. Co gorsza, brak nawet takiego ideologa. Odwoływanie się do Dmowskiego, to porażka - co rusz, kolejna grupa sobie nim "gębę wyciera", wybierając pasujące jej fragmenty. Efektem jest szum medialny i nic więcej. Po za tym, to co mogło byc aktualne 100 lat temu niekoniecznie jest aktualne dziś, sytuacja tak polska, jak i miedzynarodowa diametralnie się zmieniła.
Potrzebne jest "nowe otwarcie". Niestety zamiast tego, mamy próby "otwierania parasola w d....".

oto Maciej Markisz

Kaczyński jest charyzmatyczny

Kaczyński jest charyzmatyczny - w naszym kraju uważa się PiS za prawicę, dlatego tak piszę - natomiast powinien znaleźć sobie charyzmatycznego następcę - już dawno - i robić za szarą eminencję, bo że odejdzie, to nie ma mowy.

oto Krzych Adam

Ależ oczywiście.

Opis tego co robi PiS (czyli co robi JarKacz) jest jak najbardziej prawdziwy.

Co zaś do postulatów Długiego Romka, to powinien on poczytać komentarze p. Chłopa Jaga. Te dotyczące "atrapy", a także zajmujące się działaniami "pupili", a także siarką oraz smołą w kotle. Może po ich przeczytaniu z uwagą realia sytuacji by do niego dotarły.

oto Pomorzanin

W takim razie działania

W takim razie działania JarKacza są słuszne, tylko jego trzeba podmienić, bo reprezentuje nurt niepodległościowo-wolnomularski. Inne niebezpieczeństwo, znacznie gorsze to, że na jego podmiankę szykuje się również Macierewicz reprezentujący nurt neokonserwatywny, wywodzący się od trockistowskiego. I tutaj rodzi się pytanie, czy wspomagać skrzydło narodowo-konserwatywne w PiS, czy też iść nawet w rozproszeniu, ale pod flagą narodowo-konserwatywną, jako opozycja. Ja osobiście nie wyobrażam sobie iść przeciw PiS wraz z liberałami i ateistami, to jest wbrew prawdzie i układ z szulerami, dla których tak naprawdę jest bliżej do JarKacza i Macierewicza.

oto Eowina

Nie te czasy, nie ci ludzie, historia powtarza się jako

farsa.
Gospodarka polska jest w obcych rękach, a politycznie polityka polska jest podporządkowana EU i NATO, plany reindustrializacji są zwykłą improwizacją na poczekaniu. To jest tylko majaczenie o
potędze. Skłócone społeczeństwo nawet nie ma chwili wytchnienia. Kompromitacja kompletna.

oto chłop jag

Czas spojrzeć prawdzie w oczy

Czas spojrzeć prawdzie w oczy, czyli plan Kaczyńskiego według Romana Giertycha

Nie jest możliwe aby wierzył w to co napisał sam - Roman Giertych - tołażysze.
Wniosek?
Jedyne wytłumaczenie sensu owego tekstu Romana - to uwiarygodnienie JarKacza w oczach jego wyborców - tołażysze.
Słowem - Roman zrozumiał, że tylko specyficzne łaszenie się do JarKacza - może mu zapewnić ponowny dostęp do państwowego miodziku - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.