Równouprawnienie to bzdura

Minęły walentynki, za moment Dzień Kobiet, pora na miły sercu temat płci pięknej. A serce płacze, bo kobieta jest największą przegraną obecnego politycznie poprawnego postępu!

Peerelowska szczepionka skojarzyła mi w głowie Dzień Kobiet z goździkiem i rajstopą rozdawanymi za pokwitowaniem spracowanym tkaczkom o twarzach ziemniaków.

Dzień Kobiet dzisiaj również jest symbolem kobiecego upodlenia, dokonywanego rozmyślnie w myśl podniesionej do rangi wartości wyższej filozofii „równouprawnienia”.

Można to łatwo dostrzec na przykładzie dwóch katastrof morskich; w roku 1912, kiedy „równouprawnienie” było w powijakach, z tonącego „Titanica” uratowała się większość kobiet i dzieci. – Dlaczego? Bo dżentelmeni odstępowali miejsca w łodziach ratunkowych i zapalając kolejnego papierosa, szli spokojnie na dno; w 2012 roku, kiedy w „duchu równouprawnienia wychowały się całe pokolenia mężczyzn i kobiet”, spanikowani faceci sprawnie wiosłowali rękami wśród kobiet i dzieci, aby w pierwszej kolejności dotrzeć do szalup. To właśnie dobra ilustracja „postępu”, jaki dokonał się przez jeden wiek.

Kobieta w cywilizacji zachodniej zajmuje pozycję wyjątkową. Co innego mężczyźni, co innego kobiety. Bo przecież to właśnie panie – jak oblizując się obleśnie, tłumaczy diabeł (Jack Nicholson) w „Czarownicach z Eastwick” – to właśnie kobiety – są w naszym rodzaju ludzkim istotami absolutnie cudownymi. I’d love to be a woman – szepce w filmie zazdrośnie diabeł. – „Look what you can do with your bodies… make babies, make milk to feed babies.

Wszyscy znaleźliśmy się na tym padole, przechodząc przez wasze wspaniałe ciała, Drogie Panie! To wy niańczycie nasze dusze dla świata! I ta właściwość, do czasu pełnego wdrożenia utopii Nowego Wspaniałego Świata, sztucznych łożysk i tym podobnych bezeceństw wyklucza jakiekolwiek równouprawnienie!

To właśnie dlatego, że my, mężczyźni, nie jesteśmy równowarci, przepuszczamy kobietę pierwszą, ustępujemy jej miejsca w tramwaju, całujemy dłoń i w ogóle zachowujemy się szarmancko „i po męsku”. Nasze społeczeństwo tradycyjnie podzieliło role, one wykształciły się po Bożemu właśnie ze względu na to, że my, mężczyźni, i wy, kobiety, jesteśmy inni i do czego innego stworzeni. Zapoznawanie tej różnicy, jej niwelowanie nie tylko że jest nieludzkie i prowadzi do przemocy na gigantyczną skalą, to jeszcze odziera świat z piękna i kolorów.

A właśnie ideały Dnia Kobiet ukształtowały społeczeństwo, w którym wychowywanie w domu czwórki dzieci uważane jest za życiową porażkę, zaś różne kobiety „zrealizowane zawodowo” stawia się na piedestale jako symbol nowego i lepszego świata. Tymczasem z punktu widzenia nas wszystkich; z punktu widzenia społecznego to właśnie wychowanie czwórki nowych ludzi – światłych, emocjonalnie zrównoważonych, zaopatrzonych w życiowy fundament – doświadczenie szczęśliwego dzieciństwa – to stanowi największą wartość.

Owszem, kobieta może prawie wszystko, różne babochłopy są w stanie siąść na traktor, obsługiwać kulomioty, pracować w kopalni, kierować dużą korporacją czy latać za sterami wojskowych odrzutowców.

Nie zmienia to jednak faktu, że tych kobiet nie powinno tam być. Bo ich rola jest o wiele ważniejsza gdzie indziej. Pewne nasze drogi na tej ziemi są z góry zadane. Wiadomo, że jeśli ktoś urodził się w rodzinie królewskiej, jego przyszłość jest do pewnego stopnia zdeterminowana. Tak samo zdeterminowana jest przyszłość w zależności od tego, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną.

Nie ma w tym nic złego, jest jedynie piękno i harmonia porządku natury. W jednym i drugim przypadku można sięgać gwiazd. Tylko nieco inaczej, inną drogą.

Niestety, zafundowaliśmy sobie okrutny eksperyment. To przez szarlatanów idziemy dzisiaj dziarsko w świat bez rodzin; świat, w którym państwo niczym jeden wielki dom dziecka przykłada sztancę do mózgów młodego pokolenia; w którym zniewieściali faceci i schamiałe kobiety po omacku obmacują sobie sumienia.

Dlatego kiedy jeszcze jesteśmy to w stanie to zauważyć, nie dajmy wymusić na sobie Dnia Kobiet i walentynek.

W dzisiejszym wydaniu uroczystość św. Walentego zamieniono na dzień seksu. Tymczasem seks bez oddania, poświęcenia, bez nadziei na wspólną przyszłość jest podobny do przynoszącej obopólną przyjemność czynności fizjologicznej, a partner seksualny – czy to kobieta, czy mężczyzna – odczłowieczony i sprowadzony do trofeum, którym możemy się pochwalić, albo też ustalić własny status społeczny.

W jednym i drugim wypadku igramy tym, co w kobiecie najpiękniejsze, najbardziej wyjątkowe, tajemnicze i cudowne – lekceważymy i wdeptujemy w błoto jej egzystencjalną wyjątkowość z zazdrosnym mlaskaniem opisaną przez diabła w czarownicach z Eastwick.

Women, you are making babies!

Dlatego szanujcie się i dbajcie o siebie, Drogie Panie; nie dajcie się wyprowadzić na manowce, bo bez was ta ziemia umiera. Wy nie możecie mieć równych praw – musicie mieć większe prawa i nie dajcie sobie ich odebrać politycznie poprawnym diabłom! To wy musicie wychować nowe pokolenia mądrych dzieci, mądrych Polaków.

- - -
Powtórka tekstu z roku 2012 na Dzień Kobiet

oto Andrzej Kumor Andrzej Kumor

wydawca patriotycznego tygodnika „Goniec” w Kanadzie
www.goniec.net

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.76923
Ogólna ocena: 3.8 (głosów: 13)

Tematy: 

Dyskusja

oto Paulina Kaufmann

Women, you are making babies!

Women, you are making babies!

A co z tymi, które nie mogą mieć dzieci? Nie mogą latać odrzutowcem czy obsługiwać kulomiotów?
Z drugiej strony, na ile znam się na biologii, żeby kobieta mogła mieć dzieci potrzebny jest mężczyzna. No chyba, że sprowadzamy wszystko do banku spermy. Wtedy mężczyźni schodzą do roli służby domowej będącej na porządku dziennym albo nocnym. Albo obu.

Drogie Panie; nie dajcie się wyprowadzić na manowce, bo bez was ta ziemia umiera.

Bez nas umiera a może przez was umiera?
Po za tym, zgoda. Równouprawnienie to bzdura.

oto gosc

Puszczamy kobiety w drzwiach.No no.

Autorowi nie przyszlo do glowy zapytac kobiet co o tym sadza? Ostatnio w Arabii Saudyjskiej odbyla sie konferencja poswiecona sytuacji kobiet.Nie uczestniczyla w niej zadna kobieta bo i po co?

oto chłop jag

Pełna zgoda z Autorem - i tylko dodam, że

diablisko co rusz nadaje inną formę jabłku co to kiedyś Ewie nastręczyło - tołażysze. Podłożem obecnego zatracenia ludzkości - czyli w/w jabłkiem jest - nie co innego tylko:
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort - tołażysze.
Wniosek?
Wolność, równość i braterstwo są możliwe tylko w Niebie - więc na Ziemi pozostaje tylko śmierć - tołażysze.

oto Jasio

Nie wiem czy to było jabłko,

Nie wiem czy to było jabłko, wiem, że pożądliwość tam namieszała. Ojcowie Kościoła też tak uważali.
A jak to tam z tym 3 Przykazaniem, bo Żydzi to nawet liczbę kroków mają w Szabat ograniczoną. Nie pamiętam już, ale chyba nie mogą zrobiç więcej niż 2 tysiące. W Kościele aż takich restrykcji nie ma, chociaż chodzi o to samo przykazanie i ten sam Szabat.
A że chodzi o Szabat to chyba wiadomo, prawda panie Chłopie?
Wszak jest to napisane
"Zachor et jom ha Szabat lekadszho"- Pamiętaj o dniu szabatu, aby go wyświęcić (Wj 20,8)
Czy też
"Vejom haszvi i Szabat l'Adonai Eloheicha"-Ale dnia siódmego jest szabat dla JHWH, twego Boga (Wj 20,10)
Kto by pomyślał, że nawet nazwa sobota jest urobiona od szabat

oto gość

Ważna praktyka, nie teoria

Dyskutować i filozofować można do woli ale do mnie bardzo trafił opis uratowanych osób z Titanica i porównania z tymi (chyba) łodzi przepływających Morze Śródziemne

oto Natalia Julia Nowak

Autor

Wszyscy znaleźliśmy się na tym padole, przechodząc przez wasze wspaniałe ciała, Drogie Panie!

Ale to mężczyzna daje życie. Łono kobiety jest tylko ziemią, na którą padają nasiona. Najważniejszą rolę odgrywa aktywny siewca (oczywiście, nie zmienia to faktu, że musi istnieć coś, na czym nowe życie wyrośnie).

Dlatego kiedy jeszcze jesteśmy to w stanie to zauważyć, nie dajmy wymusić na sobie Dnia Kobiet i walentynek

Popieram w 100%. Nigdy nie obchodzę tych "świąt".

oto Jasiek

Titanic

Z tym "Titanikiem" to było trochę inaczej.
Wśród uratowanych pasażerów pierwszej klasy było praktycznie niemal sto procent kobiet i dzieci. Wśród pasażerów drugiej klasy procent kobiet i dzieci sięgał osiemdziesięciu.
Z trzeciej klasy przeżyli wyłącznie mężczyźni, czyli osobniki najsilniejsze.
Jak widać w dżentelmenów bawili się burżuje. Wśród ludu pracującego miast i wsi panowało już wówczas równouprawnienie.
Hollywoodzka szmira Camerona to bzdura.

oto gość

Nieprawda. Tu jest tabelka.

Nieprawda. Tu jest tabelka.
https://en.wikipedia.org/wiki/RMS_Titanic#Survivor...

We wszyskich klasach uratowalo sie procentowo wiecej kobiet niz mezczyzn.
Co ciekawe to pasazerowie w drugiej klasie wykazali sie najwiekszym dzentelmenstwem - to tam byly najwieksze dysproporcje w odsetku uratowanych mezczyzn do kobiet i dzieci. Uratowalo sie:
W I klasie: 33% mezczyzn, 97% kobiet, 83% dzieci
W II klasie: 8% mezczyzn, 86% kobiet, 100% dzieci
W III klasie: 16% mezczyzn, 46% kobiet, 34% dzieci
... zauwazmy ze i w I i w III klasie stosunek kobiet do mezczyzn jest prawie tak sam (1:3), a tylko w II klasie wynosi 1:11.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.