Czy będzie groźnie, czy będzie śmiesznie?


Ukraina nie może znaleźć własnej drogi. Wczoraj, pod naciskiem większości parlamentarnej, prezydent Poroszenko zgodził się na totalną gospodarczą blokadę, przez siły ukraińskie, zbuntowanych terenów Doniecka i Ługańska. Oprócz tego nałożono sankcje na oddziały rosyjskich bankow na terenie Ukrainy. Podpisując zgodę prezydent zastrzegł, że chce policzyć straty jakie te dzialania spowodują. Ekonomiści zakładają, że spadek wyniesie GDP 1-2%, bo ustaje kooperacja i ludzie tracą pracę. Tym samym ustały wszelkie relacje między Donbasem a Kijowem. Poroszenko stwierdził, że Donieck jest stracony, przedsiębiorstwa Doniecka do tej pory, mimo wojny, płaciły skrupulatnie podatek do Kijowa. Zablokowana kooperacja spowodowała, że przedsiębiorstwa na terenie Doniecka zostały znacjonalizowane, ich kooperacja zaczyna szukać możliwości w Rosji.

Cały proces ujawnił, że nacjonalizm ukraiński niszczy własne państwo. Dochodzi do rozruchów i faktycznych bójek między legalnymi siłami władzy ukraińskiej, takimi jak policja i gwardia narodowa, a prywatnymi siłami poszczególnych wodzów nacjonalistycznych partii politycznych.

Dzisiaj nowość! Trzy partie i trzech wodzów podpisało manifest, gdzie deklarują wspólną walkę z legalną ukrainską władzą. Prawy Sektor, Nacjonalny Korpus (dawny Azow) i Swoboda tworzą jednolitą siłę. Założeniem manifestu jest:

1. Utworzenie bałtycko-czarnomorskiego związku państw.
2. Powrót do broni jądrowej w Ukrainie.
3. Zerwanie kompletnie stosunków z Rosją,
4. Powszechny dostęp do broni.

Uczestnicy manifestu rozpoczynają „krucjatę” przeciwko władzy Poroszenki.
Украинские националисты объединились в "крестовом походе" против власти

"Свобода", ПС и "Нацкорпус" объединяются – подписали манифест

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.5
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto ~~~J

Żnaczy?

Ale że co?
"Utworzenie bałtycko-czarnomorskiego związku państw"
Rozmawiali/rozmawiają z kimś, czy też Inflanty oferują?

oto Eowina

;) Władze Litwy są bardzo nacjonalistyczne i antyrosyjskie,

Ukraińcy wysyłają wici na Białoruś, bezskutecznie budując tam Majdan. Stąd może powstać wspólna organizacja nacjonalistyczna, niestety będzie antypolska.
http://www.dw.com/en/ukraine-orders-blockade-on-re...

Niemcy też zauważyli, jak Ukraina zaczyna dziwaczeć. Filmik jest ciekawy o rekrutacji młodych i bezrobotnych. Pytanie jest: kto to opłaca?

oto Czesław

Bałtycko-czarnomorski związek czy międzymorze?

To przecież już jest zrealizowane przez władze polski i banderowskiej Ukrainy. Tylko że PiS nazywa to międzymorzem, problem tylko w tym, kto ma być w tym międzymorzu "Komandirem". To bardzo ważne kto będzie dysponował skrzyneczką z guzikiem do uruchomienia broni jądrowej. Myślę że Jarek się do tego lepiej nadaje jak ten misiowaty, niezdecydowany Walcman-Poroszenko.

oto Eowina

I tu się Pan Szanowny mocno myli.

Ta organizacja nie zabiera Polski na swój pokład do podróży między Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Nie mają też żadnej szansy ani Poroszenko, a tym bardziej Kaczyński. To jest okręt pod banderą Bandery, a dowodzić nim będą Oleg Tiahnibok, Andrej Bilecki i Andrej Tarasenko. Załoga dobierana na zasadzie tradycji wynikającej z historii walki o niepodległość jaką Ukraina, Litwa i inne państwa bałtyckie toczyły w szeregach niemieckich. Właśnie w tych dniach są celebrowane różne obchody i marsze weteranów w tych państwach z tej okazji.

oto Czesław

Pani Eowino

Zgadzam się z Panią, ale Pani dała tytuł "Czy będzie grożnie, czy będzie śmiesznie", ja skomentowałem to "tak śmiesznie", chociaż w moim komentarzu to jest dużo rzeczywistości.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.