Parlament Europejski ukarał Korwina-Mikke

Europoseł Janusz Korwin-Mikke został ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet, wygłoszone podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego na początku marca.

Szef europarlamentu Antonio Tajani poinformował, że europoseł został pozbawiony diet poselskich na okres 30 dni, a także zawieszony w działalności poselskiej na 30 dni, co nie obejmuje jednak prawa do głosowania. Ma też zakaz reprezentowania Parlamentu Europejskiego w jakichkolwiek delegacjach parlamentarnych, na konferencjach i forach międzyinstytucjonalnych przez najbliższy rok, poczynając od wtorku.

Decyzja została przyjęta oklaskami przez większość eurodeputowanych.

1 marca, podczas debaty PE na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami, Korwin-Mikke powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne".

Janusz Korwin-Mikke naraził się także brytyjskiemu dziennikarzowi w programie "Good Morning Britain" swoimi argumentami dotyczącymi zarobków kobiet. Został przez niego nazwany "obrzydliwą szowinistyczną świnią".

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Czesław

Gdzie my jesteśmy?

JKM wypowiedział opinię i podał argumenty uzasadniające tą opinię. Nikt na tamtej sali nie podjął dyskusji, nie przedstawił żadnych innych argumentów przeciwko argumentom przedstawionym przez JKM. To takie są te osławione "wartości europejskie"?.

oto Eowina

Błąd JKM polega na tym, że umniejsza rolę kobiet

i przelicza to na pieniądze. Świat składa się z kobiet i mężczyzn i ich role w świecie się uzupełniają. Robienie faszyzmu z jednej czy drugiej płci jest zwyczajnym prymitywizmem. Świat przestanie się rozwijać, jeżeli taka faszystowska sytuacja zostanie przyjęta za obowiązującą.

oto JJerzy

A co ma ...

... do tego faszyzm?

oto Dubitacjusz

@ p. Eowina: JKM wcale nie umniejsza roli kobiet

To właśnie on podkreśla zróżnicowane płci. Pisał, że kobiety są lepiej predestynowane do opieki nad dziećmi. Kiedy indziej mówił, że kobiety rządzą ekonomią optymalizując zakupy.

oto Eowina

JKM uważa, że kobiety powinny mniej zarabiać.

Siedząc w parlamencie gdzie są kobiety i mężczyźni, sugeruje, że on jako mężczyzna powinien zarabiać więcej, niż kobiety tamże. To jest dowód na jego bezmyślność, albo na prowokację i zwrócenie na siebie uwagi.

oto Skanderbeg

Mała uwaga.

Kobiety mniej zarabiają, a czy powinny? Na tym samym stanowisku płaca powinna być taka sama, o ile wydajność jest taka sama. A JKM akurat opisuje sytuację rzeczywistą. Dlaczego kobiety mniej zarabiają? Bo rzadziej od mężczyzn wybierają lepiej opłacane kierunki edukacji. Ile jest kobiet automatyków, czy mechatroników? A ile pielęgniarek, nauczycielek, czy sprzedawczyń?

oto Paulina Kaufmann

Z tymi mniejszymi zarobkami kobiet, to...

...bzdura piramidalna. Chciałabym zobaczyc jeden, powtórze jeden, rzetelnie udokumentowany przykład, że kobieta na takim samym stanowisku, posiadająca identyczne kwalifikacje ma:
1.mniejsza stawkę godzinową,
2.niższe uposażenie bazowe,
3.niższą wyskość kontraktu,
w tym samym miejscu pracy.

oto Maciej Markisz

Pani Paulino

:)

- W zajściach z Korwinem Mikke i w jego prowokacjach nie chodzi raczej o realne zarobki kobiet. Chodzi według mnie o emocje, jakie wyzwala Korwin w kobietach i o to, że chce on to wyzwalać. Cóż, osiągnął to, co chciał. Tamta pani zdradziła w parlamencie europejskim zdradziła mocno duże emocje - i zupełnie niepotrzebnie. Należało tam to zmilczeć lub podjąć właśnie merytoryczną dyskusję, gdzie np. Pani by się odnalazła, jak sądzę. Podam znakomity przykład programów-wywiadów pani Michalik, która nie ustępuje Korwinowi, nie denerwuje się, rzeczowo prowadzi wywiad i nieco moderuje dyskusję na określony: dobry poziom.

Korwin jest inteligentny, ale to wcale nie uprawnia go do obrażania, natomiast można zawsze przyjmować kilka stanowisk i kobiety winny przyjmować wobec prowokacji Korwina stanowisko takie, że ich to nie rusza. Inaczej: idą mu właśnie na rękę.

Mówiąc o tym, że kobiety ogólnie są słabsze i mniejsze, nic zupełnie nie ma w tym złego... To w połowie: 'show must go on'.

Never ending story.

Jeśli chcemy rozważać na serio zarobki i inteligencję kobiet; najpierw rozważmy obraźliwe lub ,,obraźliwe'' dla (,,wszystkich'') mężczyzn artykuły i publikacje publicystki, pisarki: Hanny Bakuły, która jedzie po polskim mężczyźnie od roku 90, co najmniej, prezentując publicznie przesadę, dużą ekspresję, własne zawody miłosne i emocjonalne, oskarżenia, lżenie.

oto Paulina Kaufmann

Cała dyskusja jest oparta na tezie, że...

...kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni pracując w tych samych miejscach, na takich samych stanowiskach i posiadając identyczne kwalifikacje.
Moim zdaniem, teza ta, jest fałszywa.
Równie dobrze można dyskutować o pobycie Twardowskiego na Księżycu.

oto Skanderbeg

Ja się z czymś takim nie spotkałem

Choć może tak być w ogóle. Ale tu raczej chodziło o całość. Ilu mamy mężczyzn pielęgniarzy? Kobiety dominują w zawodach zwykle mniej popłatnych. A zdolna kobieta zawsze się przebije. Stąd kwoty (mylnie nazwane parytetami) uważam za obraźliwe wobec kobiet.
A jeśli chodzi o zarobki na tych samych stanowiskach, to prywatny właściciel firmy, sam może sobie kierować własną polityką kadrową. I tutaj nie powinno być ograniczeń. Równość powinna być w budżetówce i myslę, że ona tam jednak istnieje.

oto Krzych Adam

Faszyzm? Taki ze stalinowskiej definicji z lat 40-tych?

Znaczy, faszyzmem jest wszystko czemu jesteśmy przeciwni i co przeciwne jest nam?

oto Krzych Adam

Wow... eee, znaczy łał!

Sama ją sobie Pani wymyśliła bez pomocy Josifa Dżugaszwili?

Łał, Pani Józefino, to znaczy... eee, Eowino. Czapki z głów.

oto Krzych Adam

Akurat nie.

Stalin urodził się w 1878 roku. Ideologia faszyzmu pojawiła się w latach 80-tych XIX wieku. Zatem Stalin był kilka lat starszy niż faszyzm.

To że Pani wielu rzeczy nie wie jest mi znane. Nie musi się tym zatem Pani chwalić.

Ale skoro Pani tak mile i grzecznie mnie prosi o wyjaśnienia to już z nimi biegnę.

Otóż proszę Pani, faszyzm jest ideologią odrzucającą parlamentaryzm i podział sił politycznych na prawicę i lewicę. Oczywiście to nie wszystko, bo w takim razie za faszystę należałoby uznać prof. Kieresia z jego "personalizmem" bo on to właśnie dokładnie robi - odrzuca parlamentaryzm i pojęcia prawicy i lewicy. Ale prof. Kiereś faszystą nie jest bo coś więcej jest jeszcze wymagane.

Kwintesencja faszyzmu to etatyzm, militaryzm, totalitaryzm, korporacjonizm, populizm i kolektywizm. Faszyzm jest antykapitalistyczny i antykomunistyczny. Głosi kult państwa: statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny.

Prawie wszystkie te rzeczy są całkowicie obce Januszowi Korwin-Mikke. Była Pani łaskawa napisać:

Robienie faszyzmu z jednej czy drugiej płci...

odnosząc to do niego.

Uderzyły mnie dwa podobieństwa. Jedno z nich czasem przywoływane przez Stanisława Michalkiewicza to taka obelga, którą rzuciła kiedyś gdy już minęły mroczne lata nie tylko okupacji niemieckiej, ale także i tzw stalinizmu pewna przekupka znienawidzonemu konkurentowi w handlu, czy też może klientowi któremu chciała dopiec. Otóż zapewne wspominając zarówno UB i gestapo obdarzyła go dziwnym połączeniem mówiąc: Ty Żydu gestapowcze!, sklejając razem dwie rzeczy w jej pojęciu najgorsze. Rzucenie epitetem faszysty w JKM-a było trochę podobne.

Ale istotniejsze dla mnie było drugie skojarzenie. Jak o tym nie tak dawno rozmawialiśmy, wśród znajomych z mego dzieciństwa i wczesnej młodości miałem kilku Żołnierzy Wyklętych. Właśnie oni wszyscy mieli zrywane paznokcie i łamane żebra za "faszyzm". Znaczy "faszyzm" wg definicji stalinowskiej. Tej którą powyżej podałem. Spiżowe słowa Wielkiego Językoznawcy można streścić następująco: faszyzmem jest wszystko czemu jesteśmy przeciwni i co przeciwne jest nam. A Pani właśnie tak podeszła do słów JKM-a. Uznała je za przeciwne sobie i była sama przeciwna im. Znaczy JKM dla Pani to faszysta.

Mam nadzieję, że moje wyczerpujące wyjaśnienie dostatecznie jasno pokazuje powody mego, jak Pani była łaskawa określić, "wydziwiania".

oto Eowina

Dalej Pan dziwaczy. Zupełnie bez potrzeby ten wykład.

The history of Fascist ideology, or fascism and ideology, is long and involves many sources. Fascists took inspiration from as far back as the Spartans for their focus on racial purity and emphasis on rule by an elite minority; it has also been connected to the ideals of Plato, though there are key differences. In Italy, Fascism styled itself as the ideological successor of Rome, particularly the Roman Empire. The Enlightenment-era concept of a "high and noble" Aryan culture as opposed to a "parasitic"

Faszyzm oznacza. że jedna grupa, czy jeden człowiek, autorytatywnie stwierdza o swojej wyższości nad innymi; rasowo, płciowo, urodzeniem, pochodzeniem, kulturą, itp.

Except for the relatively small number of Fascist sympathisers, almost any English person would accept ‘bully’ as a synonym for ‘Fascist’. That is about as near to a definition as this much-abused word has come.[43]

oto Krzych Adam

OK, kończę dziwaczenie.

It is enough of the abuse for this already so much abused word.

Jak się okazuje nie tylko Stalin dopuścił się tego nadużycia (English dictionary defines abuse as cruel and violent treatment) ale nawet "almost any English person" dziś uznaje to abuse za OK. Skoro i Pani uznała za stosowne do abuse się przyłączyć to trudno. Nic na to nie poradzę.

oto Krzych Adam

Jeszcze tylko nie nazbyt długa uwaga.

Pamiętam, że kiedy jako zupełnie młody człowiek miałem w rękach po raz pierwszy książkę Orwella "1984" zmroziła mnie ta wizja tam przedstawiona, w której z dnia na dzień pewne słowa przestawały istnieć, inne nagle powstawały, a znaczna część tych które pozostały z przeszłości zyskiwały nowe znaczenia. Warto na to spojrzeć z dystansu. Można wtedy zobaczyć jak śmieszne są moje "homeryckie" boje o znaczenie słowa "judeochrześcijaństwo", czy "faszyzm". Bardziej żałosne od tych bojów są tylko moje próby tłumaczenia, że eufemizm zwany "prawem do wyboru" jest w rzeczywistości zgodą na mordowanie ludzi, zgoda bardzo małych, a nawet niezdolnych jeszcze do samodzielnego życia, ale już ludzi, istot ludzkich.

Ale ja jak zwykle popadam w dygresję, co jeno wydłuża moją uwage, która miała być niedługa. Jest taki Pan, bardzo pracowity i bardzo wyedukowany, można powiedzieć erudyta. Umieszcza on na YouTube serie filmików z wykładami. W niektórych z nich zajął się właśnie tymi sprawami. Kto i dlaczego przekształca świat poprzez redefiniowanie słów. Warto zacząć od pięcioczęściowej historii marksizmu, dominującej ideologii XX i XXI wieku. Przesłuchanie tego zabiera kilka godzin, ale warto.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLgVGQIw0qkl...

Potem można też zapoznać się z innymi seriami i oddzielnymi klipami tego samego autora np:
https://www.youtube.com/user/HISTORIASZTUKI2011

oto BTadeusz

Fascynujące-:))):

Faszyzm oznacza. że jedna grupa, czy jeden człowiek, autorytatywnie stwierdza o swojej wyższości nad innymi; rasowo, płciowo, urodzeniem, pochodzeniem, kulturą, itp.

A jak to się ma do narodu wybranego?
Faszyści?

oto Natalia Julia Nowak

Skanderbeg

To prawda. Józef Stalin urodził się 18 grudnia 1878 roku. Myślę, że przed tą datą pojęcie faszyzmu nie istniało. Za początki faszyzmu należy uznać wczesne lata 20. XX wieku, kiedy to Benito Mussolini, niegdysiejszy socjalista, zaczął tworzyć własną (bardziej nacjonalistyczną) ideologię.

oto Eowina

Pojęcie faszyzmu pojawiło się w reakcji na przemiany

zachodzące w okresie Oświecenia, które uznano za zagrożenie dla istniejącego porządku społecznego. Symbolem faszyzmu zwykle jest wiązka faszyny czasami z umiejscowionym toporem.
Oznacza ona, że wiązka jest mocniejsza niż pojedyncza witka.

Twórcami filozofii faszyzmu byli:Theodor Fritsch, Paul Anton de Lagarde, Julius Langbehn, Jorg Lanz von Liebenfels, Joseph de Maistre, Charles Maurras i Georges Sorel. Mussolini stworzył państwową doktrynę faszystowską, która powstała na bazie faszystowskiej partii.

W każdym razie Stalin, bolszewizm i komunizm są na przeciwnym końcu w stosunku do faszyzmu.

oto Natalia Julia Nowak

Eowina

To trochę naciągana teoria. Równie dobrze można by stwierdzić, że Friedrich Nietzsche - przeciwnik antysemityzmu, germanofob, polonofil i piewca wolnych jednostek - był ojcem niemieckiego nazizmu.

W każdym razie Stalin, bolszewizm i komunizm są na przeciwnym końcu w stosunku do faszyzmu

Aczkolwiek stalinizm był bardziej konserwatywny niż leninizm. Poza tym, stalinizm zawierał w sobie elementy wielkoruskie (nacjonalistyczne).

oto Eowina

Zawsze jest najpierw ideologia, a potem reakcja polityczna.

Marks też stworzył tylko ideologię, a nie był czynnym rewolucjonistą. Nietzsche - supermen?
Każdy tam znajdzie co chce. W każdym razie Niemcy czytali go wręcz przeciwnie.

przeciwnik antysemityzmu, germanofob, polonofil i piewca wolnych jednostek -

oto Natalia Julia Nowak

Eowina

Robienie faszyzmu z jednej czy drugiej płci jest zwyczajnym prymitywizmem. Świat przestanie się rozwijać, jeżeli taka faszystowska sytuacja zostanie przyjęta za obowiązującą.

"Korwin - faszystą jest!
Korwin - szowinistą też!
Korwin - faszystą jest!
Korwin - szowinistą też!"

Gdyby ktoś pytał: jestem pronarodową
i propaństwową socjalistką, nie żadną korwinistką. :)

oto Jasiek

Gdzie?

Jesteśmy w nowym wspaniałym świecie.
Parlament jaki jest każdy widzi. Fascynuje mnie, że mimo wszystko osiołki karmione odpowiednią sieczką wierzą w EU, demokrację, wolność słowa i że "prawda zawsze zwycięża".
Dla odprężenia filmik, póki nie jest na indeksie :-)
https://youtu.be/5oGL7njQwrg

oto Eowina

Parlament nie jest miejscem debaty nad rolą płci

w społeczeństwie. Od tego są środowiska naukowo-podobne. A JKM jest kawiarnianym filozofem a nie specjalistą od oceny ważności płci w społeczeństwie. Fakt, że nikt nie podjął tematu, świadczy, że nie jest tak mądry jak mu się wydawało.

oto Dubitacjusz

@ p. Eowina: Niestety Pani się myli

Współcześni politycy zajmują się rolą płci w społeczeństwie, to się nazywa gender i polityka równościowa.

oto Krzych Adam

Hmm?

Może raczej nikt nie jest taki mądry jak on? I nikt nie poczuł się na siłach z nim polemizować? Więc go zakrakali politpoprawnościowo?

Ja tam na przykład uważam, że kobiety wcale nie muszą grać dobrze w szachy czy zwyciężać na olimpiadach fizycznych czy matematycznych. BTW, sam uważam się za zupełnie niezłego w matematyce, w sensie, że w zawodzie który uprawiałem potrzebne są pewne zdolności matematyczne (niekoniecznie rachunkowe, ale rozumienie matematyki), a moja własna żona była zawsze w matematyce ode mnie lepsza. Większość zdolności dokonania czegoś kreującego wartość, w sensie umiejętności osiągania czegoś za co pracodawca płaci nie wymaga umiejętności szachowych, brydżowych (BTW, w brydżu również nigdy mej żonie nie dorównywałem), albo znajomości fizyki teoretycznej.

Bardzo mnie martwi, że nie udowodniono mu na drodze dyskusji, że plótł bzdury, bo je plótł, tylko przyłożono mu politpoprawnościową pałką po głowie.

oto chłop jag

Parlament Europejski ukarał

Parlament Europejski ukarał Korwina-Mikke

Sznurowanie ust ma przyszłość także a może przede wszystkim w eurokołchozie - tołażysze.
Wniosek?
To tylko kwestia czasu - kiedy pupile szatana w kwestii tzw. integracji Europy - powrócą do wypróbowanych metod pana, tołażysza Hitlera i tołażysza Stalina - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.