Przepraszam Białoruś za kłamstwa i propagandę Telewizji Polskiej Biełsat

W dzisiejszych Wiadomościach na TVP, podano „wstrząsające” informacje z Białorusi:
„To już nie jest tylko protest przeciwko opodatkowaniu nierobów, to protest przeciwko władzy”.
„To wy jesteście pasożytami. Siedzicie na swoich posadach 23 lata i nas okradacie. Rozwaliliście nasz kraj, Białoruś jest na dnie. Na początku byliśmy w błocie, teraz siedzimy już w bagnie. Won stąd, do widzenia!” – krzyczy wstrząśnięta mieszkanka.

A wszystko wśród ładnych plenerów i odnowionych lub nowych i nowoczesnych budynków.

Oczywiście, bogato ubrani Białorusini mają prawo protestować i kłamać na temat swojego kraju, tak jak KOD-iarze czy dziennikarze Wybiórczej i TVN-u. Ale moja propozycja brzmi: odwalcie się od Białorusi. Kraj się rozwija. Oczywiście, podatek od tzw. pasożytów ma prawo budzić niezadowolenie, jak i zapewne wiele innych spraw.

Ale właśnie taka, silna ekonomicznie i rozwijająca się Białoruś jest w polskim interesie. Dużo o Białorusi pisał red. Piotr Badura z Opolszczyzny. Wy naprawdę chcecie żeby tam rządził Putin. Chcecie Majdanu? Chcecie tej pseudodemokracji, gdzie władza podporządkowuje się korporacjokracji – CETA?

Mam wrażenie, że niektórym polskim publicystom brakuje piątej klepki. Tymczasem ja swoją wiedzę o Białorusi zaczerpnąłem m.in. z filmu Michała Sikorskiego, młodego polskiego podróżnika:

Gdybym miał wybierać zamieszkanie w Rosji czy na Białorusi, wybrałbym Białoruś.

Białoruś przy Ukrainie i Rosji, to kraj Zachodni i nowoczesny. W ogóle, o czym my tutaj mówimy?!

***

Podobno co czwarty Polak ma białoruskie pochodzenie. Bez wątpienia król Władysław Jagiełło mówił po białorusku. Białoruski był językiem litewskich elit.

Denerwuje mnie to zaściankowe poczucie wyższości Polaków wobec państw Europy Wschodniej, a skarlenie przed tzw. Zachodem.

Oczywiście, na Białorusi jak to w życiu, nie wszystko jest zapewne idealnie. Ale ludzie, ten kraj, był częścią ZSRR, a zmiany widoczne gołym okiem są ogromne!

PKB Białorusi w 2015 r. wynosiło 5.749 dolarów. Znacznie lepszym przelicznikiem jest PSN (koszyk towarów i usług) wynoszący 17 654 dolarów.

PKB Polski za 2016 to 12.309, dolarów, a PSN 27.714.

W Rosji PKB za 2015 r. wynosiło 9.055, a PSN 25.411, ale tylko dzięki temu, że mają surowce mineralne, broń atomową i silne służby dzięki którym straszą sąsiednie narody.

Polski PKB wynosi tyle ile wynosi, bo pracujemy za granicą, dostajemy środki z UE.

Szkoda gadać. Białoruś jest tygrysem regionu. Możecie tupać w ziemię, gadać głupoty i nic więcej.

Lepiej załóżcie telewizję „Wolne Niemcy”, „Wolna Francja”, „Wolne Włochy”, czy „Wolne USA”. Ale nie, wobec państw Zachodu będziecie czołem padać w ziemię, całować buty. Myślę, że większość Białorusinów nie chce waszych rad. Ja na ich miejscu bym nie chciał, tak jak nie życzę sobie procedur praworządności stosowanych przez struktury UE wobec Polski.

Niedawno, gdzieś na wakacjach czytałem reportaż dziennikarzy niemieckich ze wsi Wasiliszki na Białorusi, tej z której pochodził Czesław Niemen (Stare Wasiliszki). Reportaż przypominał ten z Podlasia z 2004 roku, gdy Polska weszła do Unii. No szukali dziury w całym, ale nie znaleźli.

Maria Stepan dodaje:

Prezydent milczał długo. Nie reagował też aparat bezpieczeństwa. Do czasu:

- Majdanu na Białorusi nie będzie (A. Łukaszenka). Przestańcie o tym myśleć i mówić.

Łukaszenka co prawda zapowiedział, że pobór podatku od darmozjadów zostanie odroczony o rok, ale zaraz potem dolał oliwy do ognia:

- Nasi „majdanici” pojechali do Kijowa szukać tam szalonych organizatorów Majdanu. Wystarczy teraz 300-400 ludzi razem z naszymi kretynami, którzy jeździli do Kijowa i będą prowokacje.

I to mówią polscy dziennikarze, w polskiej, teoretycznie propisowskiej/prorządowej telewizji, w Polsce, która zaznała i wciąż zaznaje tylu działań antypaństwowych, która kręci film „Pucz”, w Polsce, w której żyje tylu zdrajców?

„Żenua”. Nie jesteście dziennikarzami. Nie jesteście nawet propagandzistami. W ogóle nie wiem kim jesteście. Pierdołami, które nie wiedzą co się dzieje na świecie i które nie rozumieją mechanizmów politycznych? Wstyd mi za was. W ogóle, znacie się na czymś jątrzyciele?!

oto Romuald Kałwa Romuald Kałwa

Dziennikarz Superklaster.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.4
Ogólna ocena: 4.4 (głosów: 15)

Tematy: 

Dyskusja

oto gosc

Dobrze ubrani a strajkuja

w d.... sie poprzewracalo! Slonina jest.?Chleb jest?Pol litra jest?To o co wam chodzi?
Tzw podatek od pasozytow byl ewenementem
Nakladal on na bezrobotnych obowiazek placenia za to ze nie maja pracy.Pan Kalwa nie wdawal.sie w takie niuanse.Zly Zachod dobry Wschod.A potem kocie miny czytelnikow!Ale jak to???PN prorosyjska? To wroga propaganda!

oto Jasio

Co ciekawe autor napisał ze

Co ciekawe autor napisał ze Rosja straszy sąsiednie narody i przeszło bez echa. A ja przepraszam, Polska to jest sąsiedni straszony naród czy jest tak głupia ze nawet Rosja juz sie nią nie zajmuje?
Jedni prawicowcy padają na twarz przed Ameryka, inni przed Rosja, inni przed Zachodem, inni przed Wegrami, jeszcze inni przed Chińczykami, Tajwanem czy Bialorusia. Byc moze przed wszystkimi tylko nie przed Polska, to zadziwiające jak pogarda i nienawiść do Polski o Polaków łączy prawicowcow
Komuniści chociaż polski lud w oficjalnej propagandzie milowali, prawicowcy sa znacznie niżej
Swąd szatana jakby to powiedział prawicowiec rozszedł sie zdumiewająco szeroko

oto Jasiek

A niektórym we łbie się poprzewracało!

Na Białorusi oprócz chleba, słoniny i wódki jest też troska władz o obywatela.
Choćby taka
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/...
http://www.fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-ty...
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/bialorus-pi...
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/boom-demograficzny-u...
Dla dzieci do 18 roku życia leki są bezpłatne.
Oczywiście robię kocią minę, bo powyższe media wszystkie prorosyjskie.
A tak na marginesie, to ile Białorusinek sprząta polskie kible jak Ukrainki?

PS Telewizory i namioty są tam droższe niż w Polsce i stąd pewnie te protesty

oto Jasio

Ja nie wiem ile Bialorusinek

Ja nie wiem ile Bialorusinek a ile Ukrainek sprząta kible, ale co to znaczy ze leki sa tam darmowe dla dzieci? Jak to darmowe? Producenci robią je za darmo? Czy po prawicowemu nie należałoby napisać "Białoruś zabiera jednym by dać drugim?"
W Polsce gdzie lud jest po stokroć głupszy od białoruskiego, czyli jak sie dowiadujemy-rajskiego, takie cos jest przez liberalnych prawicowcow nazywane po imieniu "komuniści, złodzieje, nawet mordercy"
Jak to wszystko mozna ładnie urobic jak sie jest prawicowcem
Na Białorusi to co jest mądrością i troska o obywatela, w Polsce jest głupota i zbrodnia

oto gosc

Co to ma do rzeczy?

Tyle samo co tytul wpisu p Kalwy. Po angielsku to sie nazywa virtue signalling.Przeciez P Kalwa nie przeprasza zadnych Bialorusinow bo oni PN raczej nie czytaja.P Kalwa nie zna sytuacji tych protestujacych ale na podstawie tego "ze sa dobrze ubrani"obrzuca ich blotem i wyzywa od zdrajcow.No coz,Lukaszenka dokreca srube bo Rosja na razie przestala dofinansowywac jego kraj poprzez sprzedac paliw po obnizonych cenach.Do tego zalega on prawie 500 mln dol za stare dostawy.Takie sa fakty niezaleznie od tego czy sie to komus podoba czy nie

oto Czesław

Darmozjady

W PRL-u był też taki czas (trudno mi z kojarzyć w jakich latach), że zmuszano ludzi do pracy, właśnie takich "darmozjadów". Oczywiście takie postępowanie władz nie jest do zaakceptowania ale myślę, że wielu z tych co to musiało porzucić rodziny żeby wyjechać na zachód "za chlebem" byli by szczęśliwi żeby w Polsce zmuszano ich do pracy a nie wyrzucono na bezrobocie.

oto gosc

Na Bialorusi nie chodzi o dojechanie bumelantow

Tzn nie takich rzeczywistych bo takowych jest tam bardzo malo
Chodzi raczej o opodatkowanie Bialorusinow pracujacych w Rosji ktorych jest kilkaset tysiecy.Ma to pewien sens bo ludzie ci jak slusznie zauwazyl Lukaszenka w swoim przemowieniu korzystaja z bialoruskiego lecznictwa,ich dzieci chodza do bialoruskich szkol a oni sami zglosza sie po bialoruskie emerytury.Te ze jak to w zyciu bywa urzedniv
cy zaczeli scigac niepracujace matki,osoby na zwolnieniach a ostatnio nawet jskiegos goscia ktory sluzy w wojsku.Lukaszenka wycofuje ten dekret bo okazalo sie ze po potraceniu kosztow admistracyjnych przyniesie on jakies groszowe wplywy i jest niewart halasu i protestow.Zamiast tego rzad podniols znowu akcyze na paliwa.

oto gość

że wielu z tych co to musiało

że wielu z tych co to musiało porzucić rodziny żeby wyjechać na zachód "za chlebem" byli by szczęśliwi żeby w Polsce zmuszano ich do pracy a nie wyrzucono na bezrobocie.
Serio? Byliby szczęśliwi, gdyby zakazano im wyjazdu i zmuszono do pracy za $50 miesięcznie - bo przecież to właśnie robił PRL.
Przecież strajki w '80 nie wybuchły dlatego, że robotnicy chcieli kapitalizmu. Chcieli, aby właściciele zakładów pracy (po nazwijmy rzeczy po imieniu PZPR był WŁAŚCICIELEM PRLowskich firm) zapłacili im za pracę nie $50/miesiąc, a co najmniej $500 jak w normalnej części świata. Właściciele tyle zapłacić nie chcieli, więc pracownicy znaleźli takich, którzy tyle zapłacili (choć niektórzy do dziś plują sobie w brodę, bo dzisiejsi właściciele - owszem: płacą tyle, ale tylko tym, którzy mają odpowiednią wiedzę i umiejętności)

oto gosc

Lubie ta logike

Polacy pracujacy za granica zostali "wygnani"przez pupili szatana okupujacych Polske.Ciekawe co Jasio powie i kilkuset tysiacach Bialorusinow pracujacych glownie w Rosji.Kto ich "wygnal?

oto Krzych Adam

Pozwoli Pan, że spróbuję zgadnąć?

Ten były dyrektor sowchozu gdzieś we wschodniej Białorusi, Alaksandr Ryhorawicz Łukaszenka (biał. Аляксандр Рыгоравіч Лукашэнка)? Bo jak nie, to nie wiem kto.

oto Jasiek

Bez przesady

Bez przesady z tymi setkami tysięcy
http://www.rynekwschodni.pl/news/Emigracja-zarobko...
Co innego przymus ekonomiczny czyli bieda, a co innego aspiracje, ambicje, czy pazerność.
Białoruś to biedny kraj, który jednak stara się zapewnić godziwe warunki życia obywatelom i mu się to udaje. To nie Ukraina gdzie niektórzy muszą wegetować za równowartość 200 zł. emerytury, czy 800 zł. pensji, gdy cukier droższy niż w Polsce.
Na Białorusi większości wystarczy do szczęścia to co mają i stabilizacja plus dacza pod miastem. Są Białorusini, którzy chcą więcej i nikt im nie zabrania dorabiać się za granicą, realizować, spełniać...
W Southampton jest połowa mojego miasta. Większość moich znajomych wyjechała, bo tu byli niewolnikami i wegetowali.
To zadziwiające jak duża część mojego narodu zamknięta w swoich wieżach z kości słoniowej, zachwycona swoimi talentami, zdolnościami i pozycją społeczną nie zauważa jak wygląda życie "na nizinach".

oto gosc

To zadna przesada

A "oficjalne dane"wlasnie sklonily Lukaszenke do wprowadzenia takiego dekretu.Oficjalnie bowiem na Bialorusi nie ma bezrobocia.Tzn jest jakies sladowe a tu okazalo sie ze ponad 400 tys ludzi w wieku produkcyjnym nie placi podatkow.W Rosji pracuje 200-250 tys Bialorusinow.Sezonowo i na stale.Sam Lukaszenka chwalil bialoruskich kafelkarzy ze sa tacy dobrzy ze Rosjanie ich podkupuja i ze on nie ma nic przeciwko o ile beda placic podatek.Pan ma jakies pojecie o cenach i zarobkach na Bialorusi?Ile co kosztuje.Sluze kompleksowymi tabelami jeslo pan chce

oto Jasiek

Dziękuję

Dziękuję ale pańska fatyga była zbyteczna.
Wiem, bo oprócz innych źródeł z moją córką studiują dwie Białorusinki.
Białoruś to nie jest raj, ale na miarę swoich skromnych możliwości radzą sobie znakomicie i widać tam troskę o człowieka. Ludzie to doceniają i dlatego większość popiera Łukaszenkę.
Robienie z tego państwa kraju trzeciego świata to farsa. Chodzi o pewne określone cele a przy okazji Polacy mogą poczuć swoją wyższość.
Gdy myśmy zabierali się za obwodnicę Warszawy Białorusini kończyli drugą wokół Mińska.
Ciekawe, że jak pytam znajomych prowokacyjnie o liczbę mieszkańców ich stolicy otrzymuję odpowiedź - 800 tys.- 1 mln.
Wkrótce pewnie będziemy kupować prąd z ich kończonej właśnie elektrowni w Ostrowcu.
Siostra żony mojego kolegi, Białorusinka, po wizycie w Polsce i przed wyjazdem swoje wrażenia skomentowała krótko - Jak wy tak możecie żyć w tym kraju!
Możemy, to się nazywa gotowanie żaby.

oto gosc

Nie wiem kto robi z Bialorusi kraj trzeciego swiata

to jest juz histeryzowanie.Co do historii "jak wy tu mozecie zyc"to wybaczy pan ale to bajki. Ja na Bialorusi bylem 2 razy.Calkiem przyjemnie bylo.Kraj jak kraj. Co do cen i zarobkow to niezaleznie od tego co pan wymysli srednia emerytura na Bialorusi wynosi 800 zl minimalna 500.Wydaje mi sie ze pandka projekcja rego kraju to raczej zbior poboznych zyczen odbijajacych pana niechec do tego co dzieje sie w Polsce.Majac pieniadze mozna tam bardzo milo.zyc ale rozwarstwienie jest duze,jak w Polsce.Ostatnio za tlumaczke mielismy nauczycielke angielskiegi ktora zarabia 400 rubli. Tak da sie zyc,pracujac w branzy IT czy administracji panstwowej mozna zyc calkiem dobrze.Opieka zdrowotna tez nie jest zla
Musialem szukac nagle dentysty bo ukruszylem zab.Milo czysto i na poziomie.Nie ma lipy.Restauracje w Minsku tez bardzo na poziomie.Hotele.Tu jest dziura bo sa albo lux albo takie z kiblem na korytarzu.Nie ma srednich no ale to jest raczej wynik tego ze nie ma na bie zapotrzebowania bo turystyka jest slabo rozwinieta.

oto Jasiek

Zwracam uwagę...

Zwracam uwagę, że pan patrzy ze swojej perspektywy nieźle sytuowanego Polaka. Moje "pobożne życzenia i projekcje" wynikają z porównania sytuacji do gorzej sytuowanych w Polsce. Opisać panu realia nauczycieli zwolnionych w moim mieście po likwidacji szkół?
Ja mam swoje "bajki", pan ma swoje. Pozdrawiam.

oto gosc

Nigdy nie negowalem obszarow biedy w Polsce

Biedy?Nedzy czasami.Chodzi mi o to ze jesli jakas bialorusinka pyta "jak mozna zyc w Polsce"?to sobie robi jaja chyba.Niech spyta kolezanek pana corki.ktore tu studiuja moze one jej odpowiedza.Ja panu podaje twarde dane.Co ile kosztuje i ile kto zarabia.Bialorus ma rowniez obszary biedy tyle ze ma tez mniej wymagajace spoleczenstwo.Szczegolnoe emeryci sa przyzwyczajeni do niedostatku a ze nimt glodny nie chodzi to nie ma tragedii.Lukaszenko.prowadzil bardzo inteligenta gre biorac wsparcie od Rosji i puszczajac oczka do zachodu.Przeliczyl sie bo zaczal wierzgac w sprawie Ukrainy i sie towarzysze rosyjscy wk.....no i go odcieli id tanich paliw.To wie pan sa dosc powszechnie wiadome rzeczy i nie maja nic wdpolnego z sympatiami badz antypatiami politycznymi. Miedzy moimi.wizytami tam odczulem jednak pewna zmiane.Ludzie czuja dokrecenie sruby finanasowej.Podwyzki czynszow,oplat za energie,koniec dotowanych kredytow do mieszkan,no czuc ze wladze szukaja oszczednosci.Czy bialoruski.model sie wyczerpal i wymaga modernizacji?Nie wiem
Decyzja zapadnie w Moskwie

oto Jasiek

Teorie

Przykro mi, że zdanie kuzynki mojego kolegi nie pasuje do pańskich teorii. Koleżanki córki już sobie wyrobiły zdanie o "dobrobycie" w Polsce i złego słowa nie pozwolą powiedzieć o swoim kraju, choć widzą jego niedostatki.
Proszę wybaczyć, ale jakbym słuchał tv Biełsat. Ale nawet pani dyrektor tej gadzinówki Agnieszka Romaszewska po wizycie na Białorusi była zaskoczona - "I wciąż gnębi mnie pytanie: z czego u licha żyje ten kraj???"
Zapomniał pan napisać ile tam kosztują benzyna, prąd, gaz, ile wynoszą opłaty za mieszkanie itp. Ceny powyższych rosną i nikt tego nie lubi, ale są one i tak o wiele niższe niż w Polsce.
Cena rosyjskiej ropy dla Białorusi rośnie od lat. Czy Łukaszenka się przeliczył? Zachód się egzaltuje tymi sporami, ale to są niesnaski w rodzinie. Białoruś potrzebuje Rosji a Rosja Białorusi. Dogadają się. Bez Rosji Białoruś skończy jak Polska (pan pewnie uzna, że to doskonałe rozwiązanie), albo jak...Syria.
Młodzi Białorusini decydują się na posiadanie dzieci o czym linkowałem, a to najlepiej świadczy o nastrojach społecznych i ocenie warunków życia.
Moskwa? Tak, wszędzie Moskwa i ten paskudny Putin, który wszystko może.

oto gosc

No ale te kolezanki.Jak one moga

mieszkac w Polsce i jeszcze studiowac?Chodzilo i to zeby one odpowiedzialy tej kuzynce na to madre pytanie "jak mozns mieszkac w takim kraju"?.
Moskwa zadecyduje o tym czy dalej bedzie sprzedawac N
Bialorusi rope naftowa po cenach nizszych niz rynkowe i czy Bialorus dalej bedzie na tym zarabiac.Jesli nie to obecny model ekonomiczny jest na bialorusi nie do utrzymania.Ile kosztuje energia i oplaty itd? Nie wie Pan tego.Dalem Panu link.do tych informacji ale Pan nie zajrzal. Ja wiem ile,Pan nie.Jest taniej ale nie az tak bardzo.Mierzac sile nabywcza zarobkow wychodzi mniej wiecej polowe mniej.Zadne slogany tego nie zmienia.

oto grodeg 14-03-2017

Dobro ponad wszystko

Co tam Białoruś, my som lidery ułe we wszystkiem, nawet w ilości tych co z tego "dobrobytu" wyjechało. Szkoda, że Białorusini tego "dobrobytu" nie mogą spróbować, ja bym im dał taka możliwość, nie wolno dawać człowiekowi dóbr i udzielać pomocy, tak zrobił PRL i został opluty, najlepsze były wszy, bezrobocie, analfabetyzm, mieszkanie w oborze i praca pełna poświecenia dla PANA. Kaczyński tez powiedział, że mamy wrócić do II Polski i realizuje te zapowiedzi, bo tak chce LUD.

oto chłop jag

Przepraszam Białoruś za

Przepraszam Białoruś za kłamstwa i propagandę Telewizji Polskiej Biełsat

Jaka ona polska - tołażysze?
Wniosek?
Polskojęzyczna V kolumna wyrobników u pupili szatana - dostała zlecenie na Białoruś - od tych najważniejszych pupili - co to z samym Belzebubem są za pan brat - więc mąci i jątrzy - tołazysze. Mąci i jątrzy nie pytając się tubylców o zgodę - a jątrzy i mąci za pieniądze zrabowane tubylcom - tołażysze.
Na koniec - gwarancją powodzenia budowy Piekła na Ziemi jest brak punktu odniesienia dla ludzi stworzonych przez Boga - a takim punktem jest - póki co - właśnie Białoruś - tołażysze.
Słowem - wszędzie jednakowo musi śmierdzieć szatańskimi, toksycznymi odchodami - więc w tej sytuacji Białoruś nie może pachnieć boskim kwieciem z łąk - tołażysze.

oto Jasio

Boskie kwiecie z Łąk i Raj na

Boskie kwiecie z Łąk i Raj na ziemi?
Przyznam sie panu Towarzyszowi, ze leżę i rycze, nie moge głośno bo dzieciątko spi
Ale to boskie kwiecie jest na razie tylko niskim kwiatem czy wypełnione po brzegi bialoruskimi aniołami?
A i co z anglosasami i Moskwa, tak łatwo oddadzą swoje wybranstwo?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.