PCRoberts: Życzliwa maska Waszyngtonu opada

Kilka tygodni prezydentury Trumpa wystarczyło żeby zrozumieć, że nic siȩ nie zmieni i tym razem. Normalne stosunki z Rosją zostały odlożone na bok i nie sa uważane jako pilne. Materialne potrzeby militarno/zapobiegawczego kompleksu konieczne do przeciwstawienia siȩ wrogom, usprawiedliwieja ich wydatki budżetowe i koszt utrzymania policyjnego aparatu państwowego, i także ideologiczne potrzeby neokonserwatystów w ich dążeniach do amerykańskiej hegemonii, to wszystko jest uważane za bardziej ważne niż zaufanie pomiȩdzy termo-nuklearnymi potȩgami. Jeśli chodzi o liberalno/postȩpowo/lewoskrȩtnych to oni traktują życie na ziemi jako po prostu pretekst do świrowania na punkcie Rosjan i na tych co dopuszczają siȩ zdrady przez faworyzowanie przyjaznych stosunków z Rosja.

Amerykańska klasa robotnicza odkryła, że przy władzy Trumpa wyborcy nie mają wiȩkszych praw aniżeli Rosjanie. Zostali o tym poiformowani przez korporacje, które wydają miliardy dolarów na wykup ich własnych akcji, ale są za biedne żeby wypłacać pensje w Stanach, Trump dowiedział siȩ, że droga do ekonomicznego bezpieczeństwa siły roboczej zależy od obniżenia podatków dla osób prawnych. I również sojuszu politycznych marszy propagujących otwarte granice dla Muslimów i Latynosów oraz transpłciowych toalet, nie zaś od walki o byt i pokój, i pragnień impeachmentu Trumpa z tego powodu gdyż nie wywołał jeszcze wojny z Rosją.

Rusofobiczne nominacje Trumpa takie jak: Mc Master, Mattis i Fiona Hill sa w rzeczywistości gorsze od obamowej Victorii Nuland, Samanthy Power czy Susan Rice. Podobnie jak Hillary i Nuland, które doprowadziły do zmiany reżimu na Ukrainie, Tillerson z Departamentu Stanu zasygnalizował, że zmiany reżimów, demokratycznie wybranych władz w Wenezueli, Ekwadorze i Boliwii nie bȩdą odkładane.

Waszyngton nigdy nie popierał rządów, które przedkładały interes własnego narodu nad interes tych, którzy rządzą w Stanach. Od Afryki poprzez Płd.Amerykȩ aż do Indonezji, do Kuby, do Wietnamu, do Iranu i Egiptu one wszystkie zawsze były przez Waszyngton zakwalifikowane jako komunistyczne. Waszyngton obalił pierwszy demokratycznie wybrany rząd w Iranie, partycypował w zabójstwie Lumumby, prezydenta Egiptu oraz w wielu innych morderstwach. Czytaj Stephana Kinzer`a - The Brothers, czytaj - generała Smedley`a Butlera, który twierdzi, że on i US Marines uczynili Płd.Amerykȩ bezpieczną dla United Fruit Company i takze dla inwestycji dokonywanych przez New York Banks. Poczytaj również Johna Perkinsa, Confessions of an Economic Hit Man.(Wyznania ekonomicznego zabójcy)

Żelazną rȩką Waszyngton przeciwstawia siȩ demokratycznym zmianom, które cieszą siȩ poparciem. Teraz, Marine Le Pen kandydatka do objȩcia prezydentury we Francji, w nadchodzącej elekcji, jest w trakcie niszczenia przez Waszyngton.

Marine Le Pen nie jest na liście zatwierdzonych przez Waszyngton. Powody sa nastȩpujące: (1) ona wypowiada siȩ na temat interesów francuskich, a pomija waszyngtońskie czy unijne, (2) przeciwstawia siȩ TPP, który przyznaje amerykańskim globalnym korporacjom immunitet na francuskie ustawy przeciwko GMO, i francuskie prawo pracy, bezpieczeństwo i ekologiczne wymagania, (3) ona popiera francuskie poglądy odnośnie tego, że Francuzi są Francuzami a nie "Europejczykami" i chce wyjść z Unii Europejskiej, (4) ona chce by Francja opuściła NATO, które wykorzystuje Francjȩ jako narzȩdzie amrykańskiej agresji.

Waszyngton pierwszy zaatakował Marine wykorzystując swoich surogatów we francuskiej prasie i władzach, którzy zdołali pozbawić ją immunitetu. Z tym "dorobkiem" jest ona oskarżana o "niewłaściwe wykorzystanie unijnych funduszy."

Oskarżenie to jest mistyfikacją, oprawioną w ramki. Jeżeli oskarżenie okaże siȩ skuteczne bȩdzie oparte na doniesieniach francuskich presstitute mediów obrazujące Marine jako "faszystkȩ" reprezentującą francuski nacjonalizm. Dziś, jeżeli ktoś jest lojalny wobec własnego kraju zamiast do UE to taka osoba uważana jest jako "nacjonalista,"a określenie to jest scalone z "faszyzmem." Konsekwencje tego są takie, że ktokolwiek we Francji chce reprezentować Francjȩ to jest "faszystą."

Marine Le Pen utraciła swój immunitet parlamentarny ponieważ umieściła zdjȩcia ofiar ISIS na Twitterze. Fotografie były trafne dobrane i słuszne, po prostu prawdziwe. Ale sȩk w tym, że powiedzenie prawdy na temat ISIS oznacza, że jesteś anty-Muslimem, co dziś jest równoznaczne jak bycie anty-Żydem, anty-rasizmem, anty-homoseksualizmem i anty-transseksualizmem. Ochrona poprawności poglądów politycznych rozciąga siȩ nie tylko na muslimskich uciekinierów z terytoriów objȩtych amerykańskimi wojnami, którzy zalewają zachodni świat lecz także na ISIS. Te słuszne pełne prawdy zdjȩcia naruszyły poprawne poglądy polityczne.

Zgoda tych nielicznych, którzy rezydują poza Matrixem wykreowanym dla nich przez Waszyngton i amerykańskie presstitutes nie ma znaczenia bo CIA nie pozwoli Le Pen zostać prezydntem Francji. Ona jest zagrożeniem dla waszyngtońskiego imperium. Jeżeli nie zostanie ona zniszczona przy pomocy skandali i fałszywych oskarżeń, tak jak Dominique Strauss - Kahn, to zostanie zamordowana.

Demokracja nie może funkcjonować bez uczciwych mediów. Nigdzie zaś w zachodnim świecie nie istnieją uczciwe media. Istnieje stosunkowo niewiele mediów internetowych takie jak ten, które są niezależne od rządzących elit i głoszą do tego prawdȩ, zaś trudno takie znaleść. Taka ciemna strona jak ProOrNot webiste, prawdopodobny produkt CIA lub Sorosa, zaszeregowuje wszystkich, ktorzy rozumieją konieczność dobrych relacji z rosyjskim termo-nuklearnym mocarstwem jako esencjonalnych "rosyjskich agentów."

Tuzin rosyjskich Satan 2 ICBMs wystarczy do zniszczenia Stanów. Jeden wystarczy do zniszczenia Francji, Anglii lub Teksasu. Dlaczego wiȩc Waszyngton i waszyngtońscy w Europejczycy, Kanadyjczycy i Australijczycy, wszystkie waszyntońskie kukły kuszą do takiego konfliktu przez wysuwanie ciągłych fałszywych oskarżeń przeciwko Rosji (i Chinom). Nikt nawet z niską inteligencją nie może uważać , że trzykrotnie wybrany prezydent Rosji jest "nowym Hitlerem,""mafijnym Donem," czy "bandytą."

Przez wzniecanie na Zachodzie rusofobii, Waszyngton naraził całą ludzkość na niebezpieczeństwo. Rosjanie obserwowali fałszywe oskarżenia serwowane przez Waszyngton przeciwko Afganistanowi, Irakowi, Syrii, Somalii, Libii, Jemenowi, Pakistanowi, Iranowi i przeciwko rosyjskiej "inwazji na Ukrainȩ." Fałszywe oskarżenia w 21 wieku zawsze wyprzedzają inwazjȩ lub bombardowanie przez Waszyngton wytypowanego kraju.

Takie prowokacje są przez idiotów serwowane codziennie w zachodniej prasie, przez idiotyczne zachodnie rządy i idiotycznych komentatorów w celu przygotowania gruntu dla nieporozumień, które w rezultacie mogą doprowadzić do wojny z Rosją (i Chinami), a to jest równoznaczne z końcem życia na ziemi.

Kiedy czyta siȩ NYT, Washington Post, lub slucha CNN, NPR, lub MSNBC albo czerpie siȩ wiadomości z brytyjskich, kanadyjskich, niemieckich lub francuskich lub australijskich mediów to jest siȩ poddanym indoktrynacji do wojny z Rosją (i Chinami), i tym samym, przygotowanym do własnego pogrzebu.

Amerykanie są przyzwyczajeni do szukania ratunku we własnym kraju, i Amerykanie w obliczu tych faktów bȩdą przygnȩbieni. Natomiast amerykański oligarcha jest zbyt silny żeby go złamać, wiç biorąc to pod uwagȩ sytuacja w Europie napawa wiȩkszą nadzieją. Unia jest zbiorem państw, które mało co łączy. Brytyjczycy doszli do wniosku, że wyzbycie siȩ własnej tożsamości przez coś co nazywa siȩ "Europa" to nie leży w ich interesie. Inne państwa- Wȩgry, Czechy, Grecja i Portugalia - zaczynają sobie zdawać sprawȩ, że kapitaliści są bardziej drapieżni niż komisarze i mogą zacząć szukać wybawienia przez oddzyskanie niepodleglości. Wyjście z UE sponsorowanych przez CIA organizacji może nabierać rozpȩdu.

NATO też może kierować siȩ własną logiką jeżeli europejska populacja dojdzie do wniosku, że to nie Rosja jest zagrożeniem. Zagrożeniem jest Waszyngton bo zmusza Europȩ do konfliktu z Rosją, w konflikt gdzie Europa nic zyska. Dla Europy konflikt z Rosją oznacza śmierć dla Europy. Kilku Europejczyków jest na tyle świadomych żeby zadać pytanie: "Dlaczego z powodu hegemonii Waszyngtonu my mamy umrzeć?"

Marine Le Pen tak pyta, i takie pytanie zadaje kilku polityków w Niemczech. Jeżeli do świadomości Europejczyków dotrze szaleństwo Waszyngtonu , takie pytanie bȩdzie zadawane przez coraz wiȩkszą liczbȩ osób. Miliony muslimskich uchodźców z terenów objȩtych waszyngtońskimi wojnami i problemy, które wnoszą do domów naiwnych Europejczyków to jest cena jaką płaci siȩ za akceptowanie zwierzchnictwa Waszyngtonu.

Prywatyzacja, która zrujnowała pomyślne perspektywy dla Łotwy, Ukrainy i Grecji, i zaskutkowała wzrostem kosztów utrzymania i spadkiem stopy życiowej w Anglii i Francji a centruje dochody i majątek na szczycie dystrybucji dochodów, jest dla Europejczyków lekcją , że cześciowe uspołecznienie social-demokracji jest bardziej znośne niż system grabieży, który obecnie panuje.

Maska życzliwości Waszyngtonu opada i odsłania oblicze zachłannosci i zła, które jest jego prawdziwą twarzą. Ta twarz jest daleko bardziej przerażająca aniżeli aranżowane "rosyjskie zagrożenie." Jeżeli to sobie wiȩcej Europejczyków uświadomi to groźba wojny termo-jądrowej upadnie wraz z waszyngtońskim imperium.

Roberts-Paul-Craig.jpg

Paul Craig Roberts
tłumaczenie: ulcik140

oto ulcik140 ulcik140

Z zawodu jestem ekonomistka, ale moje hobby to polityka i brydz. Polityka interesuje sie od czasu posolidarnosciowej transformacji , do chwili obecnej.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
4.42857
Ogólna ocena: 4.4 (głosów: 7)

Tematy: 

Dyskusja

oto BTadeusz

Bardzo trafne określenie:

Życzliwa maska Waszyngtonu

W kraju stabilnym polityka "rządu" ogranicza monopolistyczno absolutystyczne zapędy właścicieli kapitału.
Autor zignorował (w tytule) znaczenie prezydenta USA.
SLUSZNIE.
Widać, że "Waszyngton" - to nie Trump. Wystarczyło kilka ruchów waszyngtońskich pokerzystów, by Superprezydent USA - zniknął ze sceny politycznej świata.

oto chłop jag

Trump na prezydenckim stolcu

świadczy o tym, że tamtejsi pupile szatana postanowili przeorientować politykę USA - ponieważ w malowaniu świata na czerwono - zaczyna dominować żółty kolor.
Wniosek?
Tamtejsi pupile szatana nie docenili Chin i teraz maja poważny dylemat - tołażysze. Wyniszczanie Białych USA idzie pupilom jak po maśle i teraz aby wzmocnić owe USA - bo tylko wtedy USA staną się partnerem dla Chin - należy lewactwo w USA chwycić za pysk. Chwycić tam lewactwo za pysk to tak jakby baron Munchausen ciągnąc się za swoje włosy - wyciągnął się z bagna.
Na koniec - pupile szatana w USA doszli do ściany i wątpię w to aby cwany Chińczyk zechciał w owej ścianie - dla pupili zrobić wyłom - tołazysze. Jeżeli w/w ścianę porównamy do męskiego odbytu - to pupile szatana znaleźli się wreszcie we właściwym, pożądanym przez siebie miejscu - tołażysze.

oto Eowina

Bardzo ostra ocena polityki amerykańskiej.

Ostatnio trwa łapanka na rosyjskich agentów w Waszyngtonie, PCRoberts jakoś jeszcze nie został zauważony.

oto ulcik140

I Roberts zmienił zdanie

W zasadzie to PCRoberts zaskoczył troche mnie treścią powyższego artykułu. Poprzednie, w których pisał na temat Trumpa były inne w odbiorze. Roberts wyrażał siȩ raczej pozytywnie, bynajmniej jasno dawał do zrozumienia, że Trump jest najlepszym wyborem jaki siȩ trafił od wielu lat, a nagonka na jego kandydaturȩ, później prezydenturȩ związana była z kopaniem dołkow pod jego adresem przez kompleks militarno/zabezpieczający, elity finasowe i skrajne lewactwo, ktorych szyldem jest Soros. Trumpa traktował jako ofiarȩ nieusprawiedliwonych oskarżeń neokoństwa, elit zarażonych globalizmem i skrajnego lewactwa. Dopiero później jak Trumo wybrał sekretarzy ważnych Departamentów Stanu i po zapoznaniu siȩ z ich wypowiedziami w czasie przesłuchania w Senacie i rzeczywistych działaniach, Roberts zmienił zdanie. Nie ufa Trumpowi i jego nominantom. I przyznał siȩ do tego w swoim ostatnim artykule.

oto KubaG

Roberts wcale nie zmienił

Roberts wcale nie zmienił zdania o Trumpie. Roberts podobnie jak wielu zakładał, że gość spoza "układu" będzie chciał i potrafił postawić się "układowi". Powoli widać, że te nadzieje się nie spełniły, podobnie jak te pokładane niegdyś w Tea Party. W sumie, to nadzieje te były oparte na niczym, na prostym założeniu, że Clinton = III Wojna Światowa a.Trump...może nie.
Jak na tym obrazku, który już wrzucałem jeszcze w trakcie kampanii wyborczej.

Ruletka

oto jagiątko

Żenada

"Muslimskich"? "Jest uważana jako" ? Czy ten tekst PCR był przetłumaczono Google Translatorem, a może tłumaczem kieszonkowym?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.