Sterowanie emocjami a dymorfizm płciowy

Janusz Korwin-Mikke wzbudził ostatnio zainteresowanie całego świata, bo podobno powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo są mniejsze, słabsze i mniej inteligentne. A zatem zauważył, że dymorfizm płciowy homo sapiens jest skorelowany z zarobkami i że wynika z niego związek przyczynowo skutkowy: dymorfizm wpływa na zarobki. A zatem różnice płac wynikają z przyczyn biologicznych i nie ma sensu ich prawnie regulować.

To jest pewna teza naukowa. Można ją uzasadnić, można ją obalić. Ale zdecydowana większość komentatorów zamiast to rozważyć, sprawdzić, ocenić, to uznała, że to jest wypowiedź obraźliwa, że to mowa nienawiści i że trzeba JKM za to ukarać. JKM mówiąc to wykazał się jakoby chamstwem.

Co ciekawe nikt nie zwraca uwagi na tezę, że kobiety są słabsze i mniejsze, ale na to, że są mniej inteligentne. Bycie słabszym i mniejszym nie jest obraźliwe, ale bycie mniej inteligentnym jest. Dlaczego? Dodatkowo nie jest ważne czy to prawda, czy nie, ważne, że to obraźliwe, nawet jeśli prawdziwe. No ale przecież Chińczyk mężczyzna jest mniejszy do Europejki kobiety, więc może stwierdzenie, że kobiety są mniejsze obraża Europejki? - od Chińczyków są większe - to dlaczego się nie obrażają?

Niektórzy uważają, że JKM trzeba ukarać, bo nieprawdą jest, że różnice płacowe są skorelowane z dymorfizmem płciowym, ale z cechami charakteru, które są uzależnione od płci. Zostało to naukowo udowodnione. Mężczyźni są bardziej agresywni, skłonni do ryzyka i rywalizacji – i dlatego zarabiają więcej. To już obraźliwe nie jest. Dlaczego? Niemniej nadal różnice płacowe są tłumaczone różnicami biologicznymi - więc nadal JKM ma rację, że nie ma sensu regulować prawnie czegoś co jest skutkiem naturalnym. Odwracanie biegu rzek nie ma sensu.

Czuły punkt tkwi w inteligencji. Z badań wynika, że rasa żółta jest bardziej inteligentna niż biała – choć jest mniejsza. No to biali się powinni obrazić, tak? Trzeba by tych, którzy te badania ogłaszają ukarać, tak? To mowa nienawiści?

Może te badania są niepoprawne. Być może w istocie rasa czarna jest najbardziej inteligentna, największa i najsilniejsza. Murzyni powinni się więc obrazić. Pigmeje też?

Z uwagi na to obrażalstwo ciągle zmienia się metodologie badań naukowych, tak by wszystko wskazywało na to, że żadnych różnic nie ma między rasami czy płciami. Inteligencja zależy od kultury, więc testy na inteligencje nie są miarodajne. Jak wykażą różnice, to są złe. Więc się je zmienia, tak, by nie wykazywały różnic. No to i miarki zmieńmy, tak, by mimo różnic we wzroście pokazywały wszystkim tę samą liczbę. Dlaczego metodologię trzeba zmieniać gdy się ktoś obraża? Jak się nie obraża, też trzeba zmieniać!

Cały ten spór w mediach nie jest oczywiście merytoryczny, to festiwal sloganów, głupot i emocji. JKM prowokuje do myślenia, do zastanowienia się, do badań i rozważań, a tymczasem wywołuje u swoich oponentów wybuch wulkanu chamstwa, mowy nienawiści, prymitywnej propagandy i chorych emocji. Co ciekawe ci oponenci zarzucają JKM to, w co sami wpadają. On stawia naukową tezę w parlamencie europejskim, w swoich licznych artykułach ją porządnie uzasadnia, a w odpowiedzi dostaje oskarżenie o chamstwo, nienawiść, faszyzm i postulaty kar finansowych.

To bardzo dobitnie pokazuje, że na forum publicznym, w europejskim dyskursie ideologicznym, w parlamencie europejskim, nie może być żadnej sensownej, merytorycznej debaty na argumenty. Propaganda, głupie media i złośliwi komentatorzy zakrzyczą wszelki sensowny spór i przeinaczą go w cyrk i festiwal chamstwa. Jak chcą, to tak zrobią. Nie ma wolności słowa, nie ma demokracji - jest odgórne sterowanie emocjami. Władzę ma ten, kto tym steruje i może robić co chce, a ciemny lud wszystko kupi. To jest celem integracji europejskiej. JKM to świetnie obnaża.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

oto Grzegorz GPS Świderski Grzegorz GPS Św...

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, dociekam, dyskutuję, filozofuję, politykuję, polemizuję, analizuję, prowokuję, rozważam.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.363635
Ogólna ocena: 3.4 (głosów: 11)

Tematy: 

Dyskusja

oto Eowina

Nareszcie temat dla mnie.

Gdyby kogoś to interesowało, to jestem mała, słaba i głupia. Podejmuję więc dyskusję z kimś kto dzięki dymorfizmowi płciowemu jest w pozycji uprzywilejowanej. Zapewniam, że obrażać się nie zamierzam.

JKM jest już starym człowiekiem, a starość budzi współczucie, więc nie będę nad nim się znęcać. Chcę tylko zapytać, co on przy swojej wybitnej uprzywilejowanej pozycji wielkiego osiągnął, co wiekopomnego po sobie zostawi. Będąc starym człowiekiem powinien o tym pomyśleć. Obrażał upośledzonych i poniżał kogo się dało. Stąd mam pytanie, kto go urodził? Bo chyba nie głupia słaba kobieta!

Co do szanownego Autora, to tematy jakie porusza są niezwykle płytkie, nie mają żadnego znaczenia dla nikogo, ani dla kobiet, ani dla mężczyzn. Tak samo chodzi o ten przedstawiony dzisiaj jak i wszystkie poprzednie. Proszę podać jakie badania w tym względzie potwierdzają podane przez Autora tezy. (statystyka itp.)

oto Paulina Kaufmann

Ups...

Przy takim postawieniu sprawy, to się tak całkiem nie "łapię". Ponad metr siedemdziesiąt, "kałach" mi nie straszny, odbieranie porodu klaczy też nie... Zostaje tylko głupota (jak wiadomo przyrodzona kobiecie bo czegóż się można spodziewac po istocie utworzonej z żebra).
A ja się lekko poznęcam... Brzydki jest JKM jak "d*pa tatarska", kijem bym go nie tknęła. :P

oto Eowina

;) To nie sztuka zwyciężać mając wszelkie zbroje!

Ja się porywam na barykady w obronie swojej płci z pozycji straconej. Polegnę ale się nie poddam!

Mam pytanie do szanownego Autora:
1 Czemu mężczyźni mają tyle zboczeń płciowych?
2.Czemu mężczyźni dokonują tyle przestępstw?
3. Czemu mężczyźni są skorzy do rękoczynów, wszelkich wojen, nawet powodują więcej wypadkow samochodowych?
4,Czemu zapełniają więzienia?
5.Czemu popełniają samobójstwa znacznie częściej niż kobiety?
6.Czy to co w/w nie jest jednak objawem głupoty?

(Wszystko to można udowodnić statystycznie)

oto Eowina

Z Pańskiej odpowiedzi wynika, że mężczyźni, tj. Pan

nie rozumie pytań. Zupełnie nie wiadomo z jakiej przyczyny na moje pytania kieruje mnie Pan do linku z Korwinem. Mnie to nie interesuje. To Pan pisze określone tezy i Pan powinien je bronić. JKM mnie nic nie obchodzi.
Bądź Pan mężczyzną!

oto Ireneusz

No tu są strzały w płot

Ad. 1. - Bo nie są płascy? Są XY?
Ad. 2. - Bo to oni są aktywni, też ekonomicznie?
Ad. 3. - Bo są duzi, silni i inteligentni?
Ad. 4. - Szukamy tu parytetu? Obawiam się, że akurat to też gafa, bowiem kobieta będąca pod opieką mężczyzny po prostu unika odpowiedzialności i dopiero gdy jest samotna lub ma niewłaściwego partnera - jest "zwijana" przez prawo i zamykana?
Ad. 5. - Jak w punkcie 2? Przy okazji dodam złośliwość, czy też jednak kobiety nie wykazują się brakiem inteligencji nie będąc w samobójstwach skutecznymi?
Ad. 6. - I jak można ocenić inaczej tezy, które tak łatwo obalić?

BTW.
Moje zdanie o ludziach, którzy bełkoczą o swej "męskiej inteligencji" wyłożyłem TUTAJ pięć dni temu. Nie napisałem więc tego postu, aby się powyzłośliwiać. A jedynie aby wykazać "matematyczną logikę" :-)

oto Eowina

Pytania jako metoda obalania tez.

Wygląda na to, że mężczyźni unikają zwykłych odpowiedzi i ukrywają się za jakimiś dziwacznymi pytaniami.

Bo nie są płascy? Są XY?

To ma być wytłumaczenie o wyższości mężczyzn na kobietami i za to powinni sami sobie więcej płacić, czy tak? Ciekawe i zupełnie przez kobiety niezrozumiałe wytłumaczenie.

oto Ireneusz

Halo Houston

1 Czemu mężczyźni mają tyle zboczeń płciowych?

Odpowiedź: "Bo nie są płascy? Są XY?"

Proszę po wenusjańsku nic nie uogólniać :-))

oto Eowina

Nie są też kwadratowi. Jeżeli to jest racjonalne

uzasadnienie, to czemu jest karalne? Ja nic nie uogólniam. Kobiet za głupotę się nie karze, a mężczyzn za zboczenia - tak. Większość moich pytań dotyczy wykroczeń, stąd moje zdziwienie, że przy wrodzonej mądrości mężczyźni tego nie widzą.

oto Ireneusz

Ano

Faktom nie da się zaprzeczyć.

oto Jan Saski

Mutacje a cechy meskie

Niedawno czytalem artykui w jakims czasopismie naukowym, ze osobniki meskie
latwiej ulegaja mutacjom niz zenskie. Podobno wiekszosc mutacji ma chrakter negatywny. Stad pewnie wiecej ujemnych cech u mezczyzn, o ktorych Pani pisze. Jednakze z drugiej strony
to wlasnie osobniki meskie otzrymuja rowniez od natury cechy korzyzstne. Dlatego nawrt slowo geniusz jestr rodzaju meskiego, co wzbudza histeriew srod feministek. Jedna z uczonych feministek zadala np. aby nie uzywac tego slowa, bo jest niepoprawne politycznie, ale czy to zmieni roznice miedzy plciami, o ktorych zadecydowala ewolucja (czy moze Pan Bog)?

oto Tolo

Ojcowie przekazuja swoje korzystne cechy corkom

Wiadomo, ze corki sa czesto podobne do ojcow. Dlatego, jezeli nawet mezczyzni motryzmuja\korzystne cechy od natury w rezultacie mutacji, to przekazuja te cechy rowniez corkom.

oto Eowina

Ciekawe o mutacjach męskich i żeńskich.

Co do tej histerycznej feministki, można ją skojarzyć z histerycznym JKMem i czekać na skutki mutacyjne! ;)
Nikt nie przeczy, że mężczyźni są pożyteczni, ja też nie.

oto JJerzy

Ciekawa opinia ...

Nikt nie przeczy, że mężczyźni są pożyteczni, ja też nie.

Czyżby pani chodziło o
[...] męską służbę domową, bardzo rozpowszechnioną w XX wieku.?

oto Dubitacjusz

Jeden z niewielu tekstów Autora, z którym się raczej zgadzam

Paradoks jest taki, że jeśli jakaś kobieta obraża się o zdanie JKMa, to je potwierdza.
Jej reakcja świadczy o niezrozumieniu tego, że mówił o średniej populacji.

P.S. Śmieszne jest to, że kobiety niby powinny się obrażać, a jednocześnie lgną do Korwina. Męski, silny, wysoki, inteligentny, agresywny, przedsiębiorczy, bogaty - to zestaw, któremu nie potrafią się oprzeć.

oto Eowina

;) Nie tylko kobiety lgną, nie tylko one...

Męski, silny, wysoki, inteligentny, agresywny, przedsiębiorczy, bogaty - to zestaw, któremu nie potrafią się oprzeć.

oto Robercik

Jej reakcja świadczy o

Jej reakcja świadczy o niezrozumieniu tego, że mówił o średniej populacji.

Czegoś tu nie rozumiem. Średnia akurat jest taka sama, ale kobiety mają mniej jednostek odstających od średniej (na plus i na minus). JKM swoją myśl przedstawił w sposób maksymalnie prowokacyjny i niejasny. Szczerze mówiąc, to trudno zgadnąć o co mu chodziło. Albo JKM nie potrafi precyzyjnie opisać różnic charakterystyk dwóch zbiorów albo żyje pustymi prowokacjami.

oto chłop jag

Tematu nie byłoby wcale - gdyby

pupile szatana nie wleźli ze swoimi kopytami między kobietę a mężczyznę - tołażysze - w celu dominowania nad nimi. Owo wejście z kopytami skutkuje wrogością ludzi do siebie i to nie tylko na linii kobieta a mężczyzna - tołażysze - bo wspomniane wejście z kopytami skutkuje także taką a nie inną demografią oraz taką a nie inną zawartością człowieczeństwa w człowieku.
Wniosek?
Tak w interesie kobiet jak i mężczyzn jest niedopuszczanie do tego aby jakikolwiek sympatyk piekieł wchodził między nich z kopytami - tołażysze. Powyższe ułatwi świadomość tego, że żyjemy od tzw. antyfrancuskiej rewolucji - w rzeczywistości podstawionej - w efekcie czego cywilizacja znalazła się na manowcach. Na manowcach - tołażysze - z których najbliżej jest do Piekła.

oto sir Galahad

Jednak Korwin ma rację i robi

Jednak Korwin ma rację i robi dobrą robotę. Ta dobra robota to dostrzeganie problemów i stawianie pytań, choćby prowokacyjnych. Facet po prostu dostrzega różne rzeczy, które na ogół nieświadomie pomijamy. I wyciąga je na powierzchnię wywołując u jednych refleksję a u mniej poradnych umysłowo:-) agresję. Skoro choćby tutaj są nie tylko oburzeni ale też ci zastanowili się nad jego opinią to znaczy, że średnie IQ na tym forum jest wyższe niż w parlamencie europejskim cbdo.

oto Jakis

Janda - "Szukam lekarza bez sumienia"

http://niezlomni.com/samozaoranie-krystyny-jandy-z...

„Nie, to niemożliwe – te w większości damskie potwory nie mogą być tak beznadziejnie głupie. To jakieś upiorne złudzenie wzrokowe i słuchowe. Wszystkie granice debilizmu i prostactwa są przekroczone w kraju, który kilkadziesią lat temu marzył o normalności. To niemożliwe również, aby istniała w tzw. wolnym świecie i Unii Europejskiej (jaka by ta stara zdzira nie była ohydna) taka filozoficzna WIOCHA, tak wielkie zbiorowisko chodzących na dwu łapach spluwaczek, z niepojętą łatwością wypełnionych przez światowe postępactwo. Zgroza! Gdzie są mężczyźni, żyjący na codzień w otoczeniu tego paskudztwa? Przecież większość tych choler nie mieszka samotnie.”

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.