Chiny kupują w Rosji czystą wodę

Chodzi o budowę rurociągu od jeziora Bajkał do Chin.

Chiny cierpią na brak wody ogólnie, a brak wody pitnej w szczególności. Liczą 20% ludności świata, a tylko 7% zasobów wodnych. Rosja i Chiny zaczynają rozmawiać w sprawie realizacji rurociągu długości 1000km.

pipelinenew.png

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzych Adam

Rzeczywiście.

Od Bajkału do Lanzhou w linii prostej jest około 1700 km (trochę wiecej niż 1000 mil angielskich).

oto Maciej Markisz

:)

:)

Ja mam dar wyłapywania takich wpadek po dziadziusiu - i ten drobny przykład to znakomity przykład niedbałego tworzenia artykułów - które tak powstają w tysiącach i z setkami tysięcy potknięć - dalej powtarzanych i akceptowanych bezrefleksyjnie...

oto Józek

Woda pitna dla Berlina

Kilkanaście lat temu przed zatopieniem kopalni miedzi Konrad koło Bolesławca, władze miejskie Berlina rozpoczęły negocjacje handlowe dotyczące dostaw wody pitnej z KGHM. Miał być wybudowany rurociąg na koszt Niemców i z kranów mieszkań w Berlinie miała płynąć ekstra czysta "woda jurajska". Niestety owczesny zarząd KGHM był pod presją szybkiej obniżki kosztów i kopalnię zatopiono. Dzisaj się tego żałuje ponoć decyzja była przedwczesna zwłaszcza że pod ziemią zostało około 1mln ton miedzi ale to jest specyfika "restrukturyzacji po polsku".

oto Krzysztof M

ponoć decyzja była

ponoć decyzja była przedwczesna zwłaszcza że pod ziemią zostało około 1mln ton miedzi ale to jest specyfika "restrukturyzacji po polsku".

"Restrukturyzacja" to jest. Ale nie po polsku.

oto chłop jag

Bez ropy naftowej

można żyć - bez wody nie.
Wniosek?
Kiedyś akcje mające na celu zawładnięcie złożami ropy naftowej przemienią się w akcję zawładnięcia zasobami wody pitnej - tołażysze - przy udziale jednych i tych samych.
Ciekawe co z tego będą mieć Rosjanie?

oto Józek

Woda to niezły biznes

Na sprzedaży wody nieźle się zarabia z tego co wiem to w Polsce są najwyższe ceny wody do celów komunalnych w Europie. A to znaczy że przeciętne gospodarstwo domowe płaci więcej niż niemieckie czy francuskie. Np za zużycie ok. 10m3 wody + ścieki + opłaty towarzyszące = ok. 100zł miesięcznie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.