Kosowo jest serbskie!

W kilku miastach Polski odbyły się pikiety przypominające Polakom o jednej z najbardziej wstydliwych kart w historii Europy w XXI wieku. Tą wstydliwą kartą w której swój udział ma również Polska jest wyrwanie małemu państwu słowiańskiemu sporej części jego terytorium, żeby zaspokoić interesy strategiczne USA w Europie. A przypomnijmy, iż przez wieki naród ten dzielnie zmagał się podobnie jak Polacy, Węgrzy czy Bułgarzy z nawałnicą tureckich barbarzyńców. I to na skutek tureckich prześladowań Serbowie przez wieki stopniowo opuszczali Kosowo, które historycznie jest ich ziemią. W Kosowie z czasem przybywało muzułmańskich Albańczyków, którzy i dziś notują znacznie wyższy przyrost urodzeń, niż inne nieislamskie nacje na tym terenie.

Z możliwości dokonania rozbioru Serbii, której religijnie, kulturowo i mentalnie było bliżej zawsze do Słowian a zwłaszcza Rosji, która okazywała się być dla Serbów często jedynym sojusznikiem, postanowiły skorzystać Stany Zjednoczone, prowadzące konsekwentnie od roku 1989 politykę po pierwsze okrążenia szczelnym kordonem militarnym Rosji i Chin oraz odcięcia od surowców Europy jako takiej.

Przypomnijmy, iż tzw. Republika Kosowa ogłosiła swoją niepodległość 17 lutego 2008 roku. Jeszcze w tym samy roku premierem tego bandyckiego państwa kontrolowanego przez mafię i amerykańskie służby specjalne został Hasim Thaci, który w 2016 roku został wybrany prezydentem Kosowa. Kim jest Hasim Thaci? To człowiek poszukiwany przez Interpol i niemieckie służby specjalne za przemyt narkotyków, wymuszenia, handel ropą, bronią i czerpanie korzyści z prostytucji. Amerykański publicysta Wiliam Engdahl w swojej książce Absolutna Dominacja.

Totalitarna demokracja w nowym porządku świata stwierdza, iż w karierze Thaciemu pomagała amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright, której Thaci był kochankiem. Thaci jeszcze w roku 1997 został skazany przez serbski sąd na 10 lat więzienia za tworzenie zbrojnych grup o charakterze terrorystycznym. Ten terrorysta zorganizował również syndykat przestępczy znany jako „Grupa Drenicka” która utrzymywała kontakty z mafią czeczeńską i albańską, zajmując się między innymi handlem kobietami.

Dla wzmocnienia więzi i swojej pozycji w mafijnym światku Thaci wydał swoją siostrę za mąż za lidera mafii albańskiej. Dziś ten człowiek uznawany jest za przywódcę tego sztucznego państwa przez większość państw świata, w tym co wstyd przyznać również przez Polskę, której prezydenci, premierzy i ministrowie podają temu człowiekowi rękę i robią sobie wspólne zdjęcia na międzynarodowych imprezach.

Z Kosowa Amerykanie zrobili sobie potężną bazę wojskową umożliwiającą dalsze zaciskanie pętli na szyi Rosji. Dzisiejsze życie Serbów w Kosowie jest gehenną: rozboje, pobicia, gwałty podpalenia są na porządku dziennym. Albańczycy czują się bezkarni, podpalane są i dewastowane prawosławne cerkwie. Kosowscy Albańczycy robią wszystko aby w ten sposób zmusić do wyjazdu z Kosowa resztę Serbów jaka tam jeszcze pozostała.

Wszystko to dzieje się na oczach światowej opinii publicznej, która przymyka oko na prześladowanie chrześcijan tylko dlatego, ze mała i dumna Serbia nie chce uznać zwierzchnictwa USA nad sobą tak jak to zrobiły pozostałe państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Perfidia USA i UE polega również na tym, że zgadzają się one na samoistne oderwanie części jakiegoś państwa. Skutki takiej polityki w dłuższej perspektywie mogą być zgubne dla jedności terytorialnej wielu państw w Europie i świecie.

Dlatego mądra Rumunia w obawie o oderwanie w przyszłości części Rumunii na rzecz Węgier, nie uznaje Republiki Kosowa natomiast durna Polska uznając niepodległe Kosowo będzie się musiała pogodzić za kilka dekad z oderwaniem się od Polski Śląska. Narody dzielą się na mądre i głupie, Rumuni, z których niektórzy Polacy lubią sobie drwić wykazują się większym racjonalizmem i zdolnością analitycznego myślenia niż Polacy.

Dobrze, że są jeszcze w Polsce siły i środowiska, które przypominają Polakom o tej nieprawości i krzywdzie jaka spotkała naszych braci chrześcijan i Słowian.

Kosowo

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.545455
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 22)

Tematy: 

Dyskusja

oto Marek

Nikt dla Serbii Kosowa nie

Nikt dla Serbii Kosowa nie odzyska, jeśli ona sama tego nie zrobi. Po pierwsze musi znaleźć się wystarczająco dużo Serbów tak twardych i zdeterminowanych jak np. osadnicy żydowscy na Zachodnim Brzegu, którzy wrócą do swych dawnych siedlisk i nie dadzą się z nich usunąć Albańczykom. Po drugie Serbia musi mieć siłę wojskowo-policyjną wystarczającą do odebrania Kosowa Albańczykom, a skoro dysponowała taką siłą w 1999 r., to może mieć ją i dziś. Po trzecie Serbia musiałaby mieć wolną rękę ze strony sił zewnętrznych - przecież jedynym powodem utraty kontroli nad Kosowem w 1999 r. była agresja amerykańska, do czasu rozpoczęcia bombardowań Serbia zdołała całkowicie rozbić albańskich rebeliantów i opanować zbuntowaną prowincję.

oto Marek

Panie Piotrze

Muszę zareagować, bo powiela Pan propagandowe mity kolportowane przede wszystkim przez Amerykanów i na ich bazie formułuje błędne, jak uważam, tezy. Żadnej ze stron konfliktu bałkańskiego nie można tu wyróżnić in minus, mordowali wszyscy w podobnej skali, natomiast Serbowie, a zwłaszcza Serbia jako państwo i regularna armia wyróżniała się wyższym od innych stopniem wiarygodności i względnej uczciwości - niech Pan sobie poczyta wspomnienia żołnierzy sił pokojowych. Bzdurą całkowitą jest ponadto twierdzenie, że Serbowie mordowali Albańczyków, a zwłaszcza, że robili to po wojnie - jakiej wojnie!? Panie Piotrze, obecnie jest już oczywiste, że tzw. "masakra" w Raczaku to była ustawka UCK, niech Pan sobie poczyta, teraz dostępne są obiektywne źródła.
Wręcz przeciwnie, Serbowie zbierają teraz owoce liberalnej postawy wobec Albańczyków i imigracji Albańskiej do Kosowa w latach 70 i 80.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.