Kosowo jest serbskie!

W kilku miastach Polski odbyły się pikiety przypominające Polakom o jednej z najbardziej wstydliwych kart w historii Europy w XXI wieku. Tą wstydliwą kartą w której swój udział ma również Polska jest wyrwanie małemu państwu słowiańskiemu sporej części jego terytorium, żeby zaspokoić interesy strategiczne USA w Europie. A przypomnijmy, iż przez wieki naród ten dzielnie zmagał się podobnie jak Polacy, Węgrzy czy Bułgarzy z nawałnicą tureckich barbarzyńców. I to na skutek tureckich prześladowań Serbowie przez wieki stopniowo opuszczali Kosowo, które historycznie jest ich ziemią. W Kosowie z czasem przybywało muzułmańskich Albańczyków, którzy i dziś notują znacznie wyższy przyrost urodzeń, niż inne nieislamskie nacje na tym terenie.

Z możliwości dokonania rozbioru Serbii, której religijnie, kulturowo i mentalnie było bliżej zawsze do Słowian a zwłaszcza Rosji, która okazywała się być dla Serbów często jedynym sojusznikiem, postanowiły skorzystać Stany Zjednoczone, prowadzące konsekwentnie od roku 1989 politykę po pierwsze okrążenia szczelnym kordonem militarnym Rosji i Chin oraz odcięcia od surowców Europy jako takiej.

Przypomnijmy, iż tzw. Republika Kosowa ogłosiła swoją niepodległość 17 lutego 2008 roku. Jeszcze w tym samy roku premierem tego bandyckiego państwa kontrolowanego przez mafię i amerykańskie służby specjalne został Hasim Thaci, który w 2016 roku został wybrany prezydentem Kosowa. Kim jest Hasim Thaci? To człowiek poszukiwany przez Interpol i niemieckie służby specjalne za przemyt narkotyków, wymuszenia, handel ropą, bronią i czerpanie korzyści z prostytucji. Amerykański publicysta Wiliam Engdahl w swojej książce Absolutna Dominacja.

Totalitarna demokracja w nowym porządku świata stwierdza, iż w karierze Thaciemu pomagała amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright, której Thaci był kochankiem. Thaci jeszcze w roku 1997 został skazany przez serbski sąd na 10 lat więzienia za tworzenie zbrojnych grup o charakterze terrorystycznym. Ten terrorysta zorganizował również syndykat przestępczy znany jako „Grupa Drenicka” która utrzymywała kontakty z mafią czeczeńską i albańską, zajmując się między innymi handlem kobietami.

Dla wzmocnienia więzi i swojej pozycji w mafijnym światku Thaci wydał swoją siostrę za mąż za lidera mafii albańskiej. Dziś ten człowiek uznawany jest za przywódcę tego sztucznego państwa przez większość państw świata, w tym co wstyd przyznać również przez Polskę, której prezydenci, premierzy i ministrowie podają temu człowiekowi rękę i robią sobie wspólne zdjęcia na międzynarodowych imprezach.

Z Kosowa Amerykanie zrobili sobie potężną bazę wojskową umożliwiającą dalsze zaciskanie pętli na szyi Rosji. Dzisiejsze życie Serbów w Kosowie jest gehenną: rozboje, pobicia, gwałty podpalenia są na porządku dziennym. Albańczycy czują się bezkarni, podpalane są i dewastowane prawosławne cerkwie. Kosowscy Albańczycy robią wszystko aby w ten sposób zmusić do wyjazdu z Kosowa resztę Serbów jaka tam jeszcze pozostała.

Wszystko to dzieje się na oczach światowej opinii publicznej, która przymyka oko na prześladowanie chrześcijan tylko dlatego, ze mała i dumna Serbia nie chce uznać zwierzchnictwa USA nad sobą tak jak to zrobiły pozostałe państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Perfidia USA i UE polega również na tym, że zgadzają się one na samoistne oderwanie części jakiegoś państwa. Skutki takiej polityki w dłuższej perspektywie mogą być zgubne dla jedności terytorialnej wielu państw w Europie i świecie.

Dlatego mądra Rumunia w obawie o oderwanie w przyszłości części Rumunii na rzecz Węgier, nie uznaje Republiki Kosowa natomiast durna Polska uznając niepodległe Kosowo będzie się musiała pogodzić za kilka dekad z oderwaniem się od Polski Śląska. Narody dzielą się na mądre i głupie, Rumuni, z których niektórzy Polacy lubią sobie drwić wykazują się większym racjonalizmem i zdolnością analitycznego myślenia niż Polacy.

Dobrze, że są jeszcze w Polsce siły i środowiska, które przypominają Polakom o tej nieprawości i krzywdzie jaka spotkała naszych braci chrześcijan i Słowian.

Kosowo

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.545455
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 22)

Tematy: 

Dyskusja

oto chłop jag

Kosowo jest serbskie!

Kosowo jest serbskie!

Kosowo jest tak serbskie jak Lwów jest polski - tołażysze.
Wniosek?
Poza tym - zgoda z Autorem.

oto ano...

Muszę przyznać, że komentarz

Muszę przyznać, że komentarz jest ciekawy i zaskakujący, a porównanie sprytne. Sprawa KOSOVA jest bardziej złożona, ale gratuluję spostrzegawczości.

oto Marek

Nikt dla Serbii Kosowa nie

Nikt dla Serbii Kosowa nie odzyska, jeśli ona sama tego nie zrobi. Po pierwsze musi znaleźć się wystarczająco dużo Serbów tak twardych i zdeterminowanych jak np. osadnicy żydowscy na Zachodnim Brzegu, którzy wrócą do swych dawnych siedlisk i nie dadzą się z nich usunąć Albańczykom. Po drugie Serbia musi mieć siłę wojskowo-policyjną wystarczającą do odebrania Kosowa Albańczykom, a skoro dysponowała taką siłą w 1999 r., to może mieć ją i dziś. Po trzecie Serbia musiałaby mieć wolną rękę ze strony sił zewnętrznych - przecież jedynym powodem utraty kontroli nad Kosowem w 1999 r. była agresja amerykańska, do czasu rozpoczęcia bombardowań Serbia zdołała całkowicie rozbić albańskich rebeliantów i opanować zbuntowaną prowincję.

oto Marek

Panie Piotrze

Muszę zareagować, bo powiela Pan propagandowe mity kolportowane przede wszystkim przez Amerykanów i na ich bazie formułuje błędne, jak uważam, tezy. Żadnej ze stron konfliktu bałkańskiego nie można tu wyróżnić in minus, mordowali wszyscy w podobnej skali, natomiast Serbowie, a zwłaszcza Serbia jako państwo i regularna armia wyróżniała się wyższym od innych stopniem wiarygodności i względnej uczciwości - niech Pan sobie poczyta wspomnienia żołnierzy sił pokojowych. Bzdurą całkowitą jest ponadto twierdzenie, że Serbowie mordowali Albańczyków, a zwłaszcza, że robili to po wojnie - jakiej wojnie!? Panie Piotrze, obecnie jest już oczywiste, że tzw. "masakra" w Raczaku to była ustawka UCK, niech Pan sobie poczyta, teraz dostępne są obiektywne źródła.
Wręcz przeciwnie, Serbowie zbierają teraz owoce liberalnej postawy wobec Albańczyków i imigracji Albańskiej do Kosowa w latach 70 i 80.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.