Manipulacja TVP ws. wypadku premier i...

Było tak: prowadzący w Superstacji "Krzywe zwierciadło" red. Wątły ostro potraktował kolegów z TVP pytając gościa programu poetę Jastruna

- (Wątły) co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej?

- (Jastrun) jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego, niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów

- (Wątły) ale część z tych gnid (kończąc tę część programu) twierdzi, że mają swoje pięć minut w tej chwili. Nigdy nie chciałbym, i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej

Koniec. TVP zareagowała i przesłała oświadczenie do PAP:

"Telewizja Polska wyraża głębokie oburzenie skandalicznymi wypowiedziami Panów Jakuba Wątłego i Tomasza Jastruna w programie »Krzywe zwierciadło«, wyemitowanym 14 lutego 2017 roku w telewizji Superstacja. Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie.
Szokujące wypowiedzi wyżej wymienionych osób godzą w dobre imię dziennikarzy Telewizji Polskiej i są typowym przykładem mowy nienawiści. Jako środowisko mediów oświadczamy, że nie możemy tolerować w przestrzeni publicznej tak niskich standardów wypowiedzi, które mogą doprowadzić do znaczącej patologii w języku debaty publicznej.

Osoby używające tego typu sformułowań powinny zostać napiętnowane i wykluczone z przestrzeni publicznej, a stacja telewizyjna tolerująca tego typu zachowania swoich pracowników powinna ponieść przewidziane prawem konsekwencje. Informujemy również, że TVP S.A. podjęła działania prawne w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem”.

TVP nawet się nie zająknęła co sprowokowało red. Wątłego do takiego komentarza (za język którego widzów przeprosił, konsekwentnie propagandystów z TVP-is na szczęście nie)

O co poszło? O dwie "informacje" podane w TVP
- o zamienienie w komputerowej symulacji wypadku premier Szydło linii podwójnej ciągłej na pojedynczą przerywaną
- o recydywę takiego traktowania widzów: usunięcie z klapy posła PO Serduszka WOŚP

linia2.jpg

linia.jpg

serce.jpg
Cóż, na traktowanie widza jak śmietnika, któremu można wpychać do głowy byle partyjne g... są w języku polskim o wiele prostsze słowa niż kwiecisty bukiet, którym red. Wątły raczył obdarować gadające głowy Kurskiego.

Sk....wo oddaje wszystko. Gorsze od PO- wskiego, ci przynajmniej robili to w białych rękawiczkach dopuszczając istnienie u urabianych tworu zwanego inteligencją. TVPis traktuje widzów jak to co zarzucił jej Watły. Ile dziennie takich kłamstw za publiczne pieniądze wpuszcza się w obieg?

Całą "dobrą zmianę" można podsumować tak

pandora.png
świętoszkowate oburzenie oszustów
kurski-326x245.jpg

Amen.

P.S. Panie Kubo, tak trzymać chociaż może trochę delikatniej, dzieci chodzą teraz później spać.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.375
Ogólna ocena: 4.4 (głosów: 8)

Dyskusja

oto Dubitacjusz

Kuba Wątły wielokrotnie używał wulgarnego i agresywnego języka,

bardzo często wobec Kościoła katolickiego i narodowców. Aż szkoda, że akurat taka mało szacowna instytucja jak TVP podjęła wobec niego działania.

P.S. W pewnym sensie Wątły przypomina PiS. Wątły uważa, że wolno mu naruszać normy społeczne, ponieważ racja moralna jest po jego stronie. Podobnie PiSiacy uważają, że wolno im więcej, ponieważ są "patriotami".

oto Palimpsest

Z tym zgoda:

W pewnym sensie Wątły przypomina PiS. Wątły uważa, że wolno mu naruszać normy społeczne, ponieważ racja moralna jest po jego stronie. Podobnie PiSiacy uważają, że wolno im więcej, ponieważ są "patriotami"

Nie wiem tylko dlaczego parasolem ochronnym objął Pan KK i narodowców? Ci w osądach jadą względem ludzi nie podzielających ich zapatrywania na świat po bandzie dokładnie jak Wątły czy PiS.

Co odróżnia red. Wątłego od wymienionej trójki PiS, KK, narodowcy to że nie dąży do władzy. Po swojemu mówi co myśli komunikując to prosto z mostu. Językiem, którego dziesiąt procent tzw. "oburzonych" używa w nieoficjalnych sytuacjach.

To rzadki rarytas w naszych zakłamanych mediach. Jedni przedkładają treść nad formę dowiadując się perełek niedostępnych w propagandowych tubkach. Innych nikt do oglądania nie zmusza. Grunt, że jeszcze oglądać można.

Nie mam złudzeń, że PiS gdy okrzepnie podejmie próby likwidacji Superstacji jako medium "wrogiego Polsce". Na bardziej zaawansowaną wersję szaleństwa należy jedynie poczekać.

oto Dubitacjusz

Doceniam bezkompromisowość, ale jest skrzywiony ideologicznie

Nie wiem tylko dlaczego parasolem ochronnym objął Pan KK i narodowców?

Moje wrażenie jest takie, że oni skupiają największą nienawiść Wątłego. Wydaje mi się, że wg Wątłego nie powinno być Polaków ani katolików, a tylko "ludzie". Może się wydawać szlachetne (w liberalno-lewicowym rozumieniu), ale jest głupie, bo nie ma "ludzia" bez właściwości.

Co odróżnia red. Wątłego od wymienionej trójki PiS, KK, narodowcy to że nie dąży do władzy.

Ha, ja też nie dążę do władzy, a staram się panować nad językiem. KK też nie dąży do władzy, co najwyżej chce wpływać na władzę w niektórych aspektach.

Co do "SuperStacji" spodziewam się nękania karami finansowymi.

oto YogiBeer

Wiadomości TVPiS mogą

Wiadomości TVPiS mogą irytować:
- atakowaniem rodzin osób, które podpadły władzy - to są akty terroryzmu - stawiaj się, to będziemy wyjaśniać twoje zachowanie miejscem zatrudnienia twoich dorosłych dzieci, stanem posiadania twojej żony/twojego męża itp itd
- mijaniem się z prawdą - najbardziej ewidentny ostatnio był przypadek "przyznania się do winy" kierowcy seicento, który z TVPiS dowiedział się o tym, że się przyznał.

(Wątły) co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej?

Niepotrzebnie dosadne sformułowanie. Niestety żeby sprzedać jakąś informacje polskiemu motłochowi potrzebny jest skandal, bo motłoch jest kompletnie bierny poznawczo. W tej sytuacji wypada podziękować TVPiS za rozreklamowanie programu "Krzywe Zwierciadło" w głównym wydaniu "Wiadomości TVPiS".

(Jastrun) jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego, niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów

Prostytuowanie się przez zastraszonych jest minimalnie mniej odrażające od zachowania tych, którzy pracują w TVPiS z entuzjazmem i "dla idei".

W całym plugastwie TVPiS jest jednak jeden pozytyw. Ona na tyle zohydzi ludziom PiS, PO i Nowoczesną, że za niecałe 3 lata może zaistnieć jakaś realna alternatywa.

TVP nawet się nie zająknęła co sprowokowało red. Wątłego do takiego komentarza (za język którego widzów przeprosił, konsekwentnie propagandystów z TVP-is na szczęście nie)

On też w programie z Jastrunem niczym nie uzasadnił języka. Ten język daje się (poza niedoborem kultury osobistej) uzasadnić tylko jednym - chęcią wywołania skandalu i przez to rozreklamowania swojego przekazu. Wszelkie tłumaczenia ex post to poprostu dopisywanie uzasadnień na siłę do zachowania, które jest efektem konkretnej strategii marketingowej albo braku kultury. Bronienie zachowania Wątłego lub próbowanie uzasadnienia go to działanie porównywalne z przekazem TVPiS.

Generalnie programy Wątłego nie są jednostronne. PO i Nowoczesna obrywają tak samo jak PiS, widz jest informowany, że od 1989 r. w III RP rządzi ta sama mafia, taktycznie podzielona na dwa kopiące się po kostkach (ale nie WYŻEJ) obozy, operujące dla dodatkowego zaciemnienia sytuacji pod kilkoma szyldami. W tym mafijnym "dagoworze" uczestniczy także rzymski odłam sekty czcicieli Jahwe znany pod ksywką kościół rzymskokatolicki. Sekta owa i jej szamani czerpią przy tym z tego "dagaworu" profity, niezależnie od tego, które skrzydło mafii aktualnie jest bliżej koryta. Te obserwacje i diagnozy Wątłego są zgodne z rzeczywistością. Zasmucające jest, że trafne oceny sytuacji są sprzedawane w opakowaniu j.w.

oto Dubitacjusz

Bynajmniej nie wszystkie są zgodne z rzeczywistością

Np. Wątły ma obsesję na punkcie Kościoła katolickiego. Zresztą nie tylko on, jak widać.

Zgadzam się z Wątłym, że establishment III RP to jedna mafia, natomiast za absolutnie błędne uważam jego wyobrażenia o zmianie. Wątły oczekuje, że pojawią się jacyś "obywatele" i odsuną ten układ. Tylko jeśli "obywatel" jest "katolem" lub "naziolem", to już dla Wątłego "obywatelem" być przestaje.
Pamiętam, że popierał Kukiza przed wyborami prezydenckimi, ale gdy Kukiz wpuścił na listy narodowców (skądinąd nielicznych), to stał się obiektem ataków.

oto YogiBeer

Bynajmniej nie wszystkie (Y.B

Bynajmniej nie wszystkie (Y.B.: obserwacje Wątłego) są zgodne z rzeczywistością

Dyskutujemy o zgodnych. O ile w ogóle dyskutujemy .

Np. Wątły ma obsesję na punkcie Kościoła katolickiego. Zresztą nie tylko on, jak widać.

Nazywanie czcicieli Jahwe czcicielami Jahwe a szamanów szamanami nie jest obsesją. Funkcjonalnie ta sekta nie różni się od czcicieli dowolnego Mzimu a jej szamani zwykle ustępują szamanom ludów pierwotnych choćby umiejętnością leczenia i znajomością środowiska przyrodniczego, na styku z którym ich lud funkcjonuje. Szamani kultu Jahwe są więc w porównaniu z szamanami ludów pierwotnych dużo bardziej skoncentrowani na posożytowaniu niż dostarczaniu mamionej społeczności jakichkolwiek usług o realnej wartości.

Wątły oczekuje, że pojawią się jacyś "obywatele" i odsuną ten układ. Tylko jeśli "obywatel" jest "katolem" lub "naziolem", to już dla Wątłego "obywatelem" być przestaje.

Jeśli ktoś w rozmowie o obowiązkach obywatela wobec państwa i społeczeństwa (dla mnie: narodu) na pierwszym miejscu stawia swoje zabobony, mimo posiadania praw wyborczych (o ile ich nie utracił prawomocnym wyrokiem sądu lub orzeczeniem właściwych lekarzy) obywatelem de facto nie jest.

Pamiętam, że popierał Kukiza przed wyborami prezydenckimi, ale gdy Kukiz wpuścił na listy narodowców (skądinąd nielicznych), to stał się obiektem ataków.

Pierwsze słyszę, że na liście Kukiza byli jacyś narodowcy. "Narodowcy" być może.

Skoro już Pan się ujął za czcicielami Jahwe i ich szamanami, trzeba jasno postawić kilka kwestii. Sekta czcicieli Jahwe jest ciałem obcym w tkance każdego narodu, ze względu na wpajany przez tą sektę prymat wspólnoty zabobonu nad wspólnotą narodową. Jedynym z wyjściem z tej sytuacji jest to, co zrobiono w Anglii, czyli nacjonalizacja zabobonu w celu odcięcia lokalnym szamanom zewnętrznego sterowania. Zygmunt August mógł pójść tą drogą, niestety na pohybel I RP i narodowi polskiemu tego nie uczynił.

Na poziomie jednostki tragedię związaną z przyjmowaniem mitów z epoki brązu jako prawd objawionych najlepiej opisał Tołstoj (cytuję za osobą, która faktycznie ma obsesję na punkcie analizowania szkodliwego wpływu kultu Jahwe, dr. Markiem Głogoczowskim):

„Historia święta zaczyna się od opisu, jak to Bóg, istniejący wiecznie, stworzył z niczego przed sześcioma tysiącami lat niebo i ziemię, jak potem stworzył zwierzęta, ryby, rośliny i wreszcie człowieka Adama i żonę jego Ewę, uczynioną z jego żebra. Mamy następnie podane, jak to Bóg, bojąc się, aby Adam z żoną nie jedli jabłek z drzewa, mającego czarodziejską siłę obdarzania potęgą, zabronił im jeść tych jabłek; jak to, nie bacząc na ten zakaz, pierwsi ludzie zjedli jabłko i zostali za to wypędzeni z raju i jak za to samo zostało następnie przeklęte całe ich potomstwo, przeklęta ziemia, która odtąd zaczęła wydawać trujące rośliny. Mamy potem opisane życie potomków Adama, którzy tak znikczemnieli, iż Bóg zmuszony był ich potopić i to nie tylko ludzi, ale i zwierzęta, a zostawił tylko jednego Noego z rodziną i z zabranymi do arki zwierzętami. Mamy dalej opisane, jak to ze wszystkich ludzi, którzy się po potopie rozrodzili, Bóg wybrał Abrahama i zawarł z nim przymierze, według którego Abraham zobowiązał się uznawać Boga za Boga i na dowód tego zaprowadzić obrzezanie, a w zamian za to Bóg zobowiązał się obdarzyć Abrahama licznym potomstwem i popierać go i jego potomków. Potem mamy opowiedziane, jak to Bóg, protegując Abrahama i jego potomków, czynił w ich Interesie same nadzwyczajne rzeczy, zwane cudami i popełniał zarazem najbardziej wyszukane okrucieństwa.

W ten sposób cała ta historia, z wyjątkiem naiwnych (jak odwiedziny Abrahama przez Boga i dwóch aniołów, ożenek Izaaka i inne), niekiedy niewinnych, lecz częściej nieetycznych opowieści (jak oszustwo umiłowanego przez Boga Jakuba, okrucieństwa Samsona, przebiegłość Józefa), cała ta historia, począwszy od klęsk zesłanych przez Mojżesza na Egipcjan i wymordowanie przez anioła wszystkich ich pierworodnych, do ognia, który zniszczył 250 buntowników, do zapadłych w ziemię Kore, Datana i Abirona, do zniszczenia w ciągu kilkunastu minut 14.700 ludzi, do rżniętych piłami wrogów tępionych przez Eliasza (wziętego na ognistym wozie do nieba) ofiarników i Elizeusza, przeklinającego wyśmiewających się z niego malców – oto szereg cudownych wydarzeń i przeraźliwych przestępstw, dokonanych przez naród żydowski, jego wodzów i samego Boga.

Jeżeliby cała ta historia Starego i Nowego Testamentu była wykładana jako zwykła powiastka, wtedy mało który z wychowawców odważyłby się opowiadać ją dzieciom lub dorosłym, których, chciałby oświecić. Powiastka ta jednak uważana jest za nie nadającą się do roztrząsania przez ludzi, jako zawierająca jedynie prawdziwe opisanie świata i jego praw, jako najbardziej wierne odtworzenie życia dawniej żyjących ludzi i tego, co należy uważać za dobre, a co za złe, o istocie i własnościach Boga i obowiązkach człowieka. Mówi się o książkach szkodliwych. Lecz czyż jest w chrześcijańskim świecie książka, która by przyniosła więcej szkody ludziom niż ta okropna książka, zwana „Historią świętą starego i nowego przymierza”?

…Dla człowieka, któremu wtłoczono do głowy jako najświętszą prawdę, wiarę w stworzenie świata z niczego przed sześcioma tysiącami lat, a następnie w arkę Noego, która pomieściła wszystkie zwierzęta, w upadek Adama, w niepokalane poczęcie, w cuda Chrystusa i poniesioną przezeń ofiarę na krzyżu dla ludzkiego zbawienia – dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące i taki człowiek nie może potem uwierzyć w żadną inną prawdę. Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci. Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.

Syp ile chcesz ziarna do spichlerza z dziurawą podłogą, wszystko ci wyleci. Kładź, co chcesz w głowę, która raz przyjęła na wiarę rzeczy bezsensowne, nic się w niej nie ostoi.
Cytat za: http://markglogg.eu/?p=1611

oto JJerzy

Przydałby się ...

... jakiś teolog aby cierpiącą się duszę PiwnegoMisia jakoś profesjonalnie ukoił ...
Czasem zastanawiałem się skąd u skądinąd rzeczowego człowieka tyle nieuzasadnionej agresji w wypowiedziach. Teraz rozumiem ... Ja też czułbym się nieco nieswojo gdybym musiał zaakceptować myśl, że pochodzę od małpy ...
Zresztą ... Stając tak pryncypialnie na gruncie ateizmu, w gruncie rzeczy też jest Misio człowiekiem ... wierzącym ... Zamiast obśmianego ... stworzenia Misio wierzy, że kiedyś samo zrobiło się bum ... i już ... A potem to już z górki ... Cały szereg przypadkowych procesów ... To nie ważne, że każdy z nich oddzielnie ma tak niskie prawdopodobieństwo zaistnienia, że można go spokojnie uznać, z punktu widzenia prawdopodobieństwa, za niemożliwy. Ale razem ... jako pewien ciąg ... Logicznie rzecz ujmując, to dopiero są nieprawdopodobne. No to na pohybel ... Tym gorzej dla logiki ... Są różne ... teorie ... Czyż teorie, to nie taka świecka religia o ... mzimu? Ależ nie! Teoria to taka świecka świętość, której obśmiać nie wolno, bo ... ciemnogród ...
Rozumiem pańską nerwowość. W końcu ta pustka jest doskwierająca ... Pozostaje tylko zaspokoić naturalne zwierzęce - w końcu ewolucja tak nas skonstruowała - instynkty: pop*******, podeżreć ... Aha, pozostaje problem tego ... wybryku natury, tego zbędnego balastu w postaci ludzkiego, specyficznego rozumu, coto domaga się, żeby coś jeszcze we wspólnocie przyrodniczej zdewastować i już. A te jakieś urojenia o celach wyższych ... Głupstwo, produkt uboczny ewolucji. Trzeba przeczekać, samo przejdzie. Zdrowy organizm je, wydala, znów je, znów wydala ... Nie zajmuje się takimi głupstwami.

oto chłop jag

To jest i robienie i podsycanie

tzw. demokratury - tołażysze. Tubylcy muszą być skołowani, podzieleni i basta - tołażysze.
Wniosek?
W całowaniu banderowców w ich zady panuje pełna zgoda - co jest dowodem, że wszystkimi wielkimi mediami w atrapie Polski manipuluje jeden i ten sam manipulant - tołażysze.

oto Czesław

Wulgaryzm jest wulgaryzmem

Prymitywny wulgaryzm świadczy o danym człowieku, w tym przypadku o jakimś Wątłym i tłumaczenie tego postępowania, bo jest przeciwko PiS to niestosowne i nieuczciwe. Jak parę lat temu z filmu wycięto krzyż na Giewoncie ( była to chyba jakaś reklamówka promująca nasz kraj), to były głosy oburzenia ale takiego "gnoju" jaki zaprezentował Wątły to nie było.

oto Dubitacjusz

@ p. Czesław: a wg mnie Pański komentarz jest nieuczciwy

tłumaczenie tego postępowania, bo jest przeciwko PiS to niestosowne i nieuczciwe

P. Palimpsest tłumaczył Wątłego tym, że jest przeciw manipulacjom proPiSowskiej TVP.

oto YogiBeer

Wulgaryzm jest wulgaryzmem

Wulgaryzm jest wulgaryzmem

O, a które to ze słów cytowanych powyżej można zaliczyć do kategorii wulgaryzmów?

oto Czesław

Wulgaryzmy czy nie

Można czepiać się sformułowania dotyczącego wulgaryzmu ale jak można określić wypowiadane publicznie słowa, przez dziennikarza, "śmierdząca gnida" o innych dziennikarzach. Oczywiście że można nazwać, polski język jest bogaty, np. smarkateria, gówniarzernia, itp. jak menele z pod tej przysłowiowej budki z piwem. Nie lubię tej nowej nowomowy "mowa nienawiści", bo to zwalcza wszelkie opinie krytyczne, po prostu cenzura-zamordyzm. A co do propagandy PiS-owskiej w telewizji, jest oczywiste że ci co są za PiS-em przeważnie akceptują tą propagandę a co są za PO to akceptują demagogię PO i POLSATU.

oto Paulina Kaufmann

Michalkiewicz widzi więcej bo

Michalkiewicz widzi więcej bo pochodzi od Boga

Hmmm... Pytanie od jakiego Boga pochodzi? Znalazłam kiedyś w nieocenionym internecie, że jest synem kantora z synagogi pod Drohobyczem...

oto Palimpsest

Był taki film "Fanatyk" z 2001 roku

skinhead Danny tępiący Żydów sam okazał się Żydem w ten sposób gorliwie zagłuszającym własne kompleksy. Oczywiście pan Michalkiewicz na uliczne zabawy jest za poważnym człowiekiem. To wyższa liga.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.