Kilka lat temu motocyklista…

Kilka lat temu motocyklista jechał z prędkością 146 km na godzinę przekraczając dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość o 56 km na godzinę. W tym samym czasie kierowca samochodu osobowego wyjeżdżał na drogę zza zaparkowanej ciężarówki, w wyniku czego zajechał drogę motocykliście i nastąpiło zderzenie obu pojazdów. Kierowca motocykla w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Konsekwencje. Kierowca samochodu osobowego zostaje skazany na rok więzienia z zawieszeniem na trzy lata oraz zostaje zobowiązany do wypłaty zadośćuczynienia na rzecz motocyklisty w wysokości 20.000 zł (motocyklista domagał się 100.000 zł); ponadto motocyklista otrzymuje odszkodowanie w wysokości 100.000 zł.

Biegli, powołani w tej sprawie orzekli, że „zachowanie dozwolonej prędkości przez kierującego motocyklem dawałoby znaczną szansę na uniknięcia zderzenia”. Sąd zajmował się kwestią wykroczenia drogowego motocyklisty, ale sprawa uległa przedawnieniu.

Dziękuję za uwagę.

oto Piotr Strzembosz Piotr Strzembosz

Autor kilku scenariuszy filmowych, radny dzielnicowy, powiatowy, obecnie radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej na Mazowszu, miłośnik kina, teatru i ogrodów botanicznych.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto Robercik

Gdyby jeszcze ten

Gdyby jeszcze ten motocyklista słynął:
1) z licznych incydentów drogowych
2) przecinał podwójną ciągła na skrzyżowaniu
3) należał do fanklubu który każdy wypadek motocyklowy swego członka uznaje za napaść wrogiego gangu

to analogia byłaby nawet niezła. Nie podejrzewam Pana o agitacje za bolszewikami z PiS, więc domyślam się, że chciał Pan napiętnować opieszałość sądów:

Sąd zajmował się kwestią wykroczenia drogowego motocyklisty, ale sprawa uległa przedawnieniu.

jest to jedyna wartościowa uwaga tej notki. Sprawa ulega przedawnieniu - skandal. Taki "sędzia" w normalnym państwie wylecieć powinien na zbity pysk z roboty. W normalnej pracy nie ma przedawnień. Jest "rażące uchybienie obowiązkom służbowym" albo coś w tym rodzaju. Gdy sprzątaczka nie umyje na czas WC, to brud się nie przedawnia. Sprzątaczka dostaje dyscyplinarkę.

oto Piotr Strzembosz

Przedawniło się

z powodu przebywania motocyklisty w szpitalu, ale to marginalny wątek mojego tekstu.

oto Robercik

Analogia w intencji Autora

Analogia w intencji Autora ogranicza się do tego co jest napisane, i tak ją oceniam: jako opis sytuacji na drodze i postępowania sądów. Szczerze mówiąc nie znałem ( / nie pamiętałem) kulis sprawy z tym motocyklistą. Nie wiem czemu Autor pominął tak istotny wątek. :)

Wszak mamy tu wniosek natury politycznej. Winny jest zawsze obywatel a nie władza. Warto zauważyć, że w przypadku niedawnego dzwonu Macierewicza winne okazały się.... warunki meteo. Zwykle mówi się o "niedostosowaniu prędkości do warunków", ale w TVP PiS mówiono o tych warunkach jak o czymś osobliwym i zdradliwym.
Czekam aż któryś z ministrów PiS zacznie karać morze - jak to czynił pewien chiński cesarz nadużywający suplementacji rtęci. Choć bardziej bym obstawiał Putina i jego anteny w Niżnym Nowogrodzie (coś jak HAARP, ale na pewno nie służące pokojowi). Byłby to kolejny atak dezinformacyjno hybrydowy na MON.

ps. przed kolumną rządową powinien lecieć rój 1000 dronów i badać sytuację.

oto chłop jag

Film nakręcony za tamtej komuny.

Młoda dziewczyna potrąca samochodem na pasach jakiegoś faceta. Ten siedzi oszołomiony na asfalcie. Pojawia się milicjant w białej czapce i legitymuje dziewczynę. Okazuje się, że dziewczyna to córa ważnego dygnitarza z PZPR. Milicjant obraca się do poszkodowanego i mówi:
wstawajcie, wstawajcie obywatelu - bo jeszcze wilka dostaniecie od tego siedzenia na ziemi i do domu - do domu - natomiast dziewczynie każe odjeżdżać - tołażysze.
Wniosek?
Ferajna gdy wpada w taneczny, szaleńczy wir - to zawsze depcze tubylców i to nie tylko po nogach - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.