Kaczyński i Morawiecki radzą frankowiczom iść do sądu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński:

Rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego - powiedział . Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach.

Wicepremier Mateusz Morawiecki:

Rząd nie zapomniał o osobach, które borykają się z problemem spłaty kredytów zaciągniętych we frankach, mogą sami dochodzić swoich praw w sądach, są wszelkie podstawy, by taką walkę podjąć.

Po słowach Jarosława Kaczyńskiego akcje banków na giełdzie ostro wystrzeliły w górę. PAP Biznes poinformował: Kurs mBanku rośnie o 2,3 proc., BZ WBK o 1,8 proc., PKO BP o 2,4 proc.,Pekao o 0,5 proc, Getin Noble o 12,5 proc. i B. Millennium o 6,3 proc

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Andrzej

pociąg z Budapesztu nie dojechał do Warszawy

Problem zadłużenia hipotecznego w obcych walutach (głównie szwajcarskich frankach) miał na Węgrzech wymiar nieporównywalnie większy niż w Polsce. Dotknął 730 tysięcy kredytobiorców, z których przed ryzykiem bankructwa stało 300 tysięcy. 85% kredytów hipotecznych zaciągnięto w obcej walucie, więc gdy wartość forinta spadła o 50% w 2009 r., zwiększyło to wysokość rat i sumę zadłużenia. Zapożyczeni mieli ogromne kłopoty − ponad 100 tys. osób zalegało ze spłatą zobowiązań. Zostali „wciągnięci w pułapkę walutowych kredytów przez rząd i bank centralny” − twierdził minister Matolcsy. Gdy w 2008 r. wybuchł kryzys i kapitał zaczął uciekać, zadłużenie zagraniczne mieszkańców wynosiło 25% PKB. Banki wtedy chwaliły się pokaźnymi zyskami, więc uznano, że nie powinny ich transferować za granicę, a ponieść część kosztów kryzysu.

Węgry kończą z OFE i ratują frankowiczów

oto chłop jag

pociąg z Budapesztu nie

pociąg z Budapesztu nie dojechał do Warszawy

Kiedyś - gdy pojawiła się kolej - ówcześni ludzie uważali, że taka lokomotywa z wagonami - krowom pasącym się blisko torów - mleko odbiera.
Wniosek?
Wspomniany pociąg z Budapesztu - ani chybi - zakłóciłby tutejsze strzyżenie owieczek - tolażysze.

oto Robercik

To by się odbyło kosztem

To by się odbyło kosztem zysków banków. Osoby spłacające kredyty złotówkowe nie mają nic do tego.
Niemoralny jest reżim III RP, ponieważ mamy alternatywę:

1. Kredyty były tak naprawdę w złotówkach, a banki dodały do tych kredytów element oszukańczej loterii. Czemu oszukańczej? Bo kurs franka nie wynika z działań rynkowych. Rada Mędrców zadecydowała, że frank pójdzie w górę. Poza tym przy takim założeniu wychodzi, że kredyt "frankowy" był sztucznie promowany. Sztucznie ludziom wciskano opcje walutowe. Ludzie chcieli po prostu wziąć kredyt na mieszkanie.

albo

2. kredyty były faktycznie we franku. Zatem III RP do prowadzenia budowy domów (lokalne materiały, lokalna siła robocza) i do przeprowadzania transakcji między Polakami a polskimi firmami potrzebuje OBCEJ waluty. Mówiąc krótko: III RP zaciąga zagraniczny kredyt na zbudowanie....domu w Polsce. Ciekawe jak budowano domy w Polsce 500 late temu gdy nie było FED. Pewnie Polacy na drzewach mieszkali.

a obok tej alternatywy jest niemoralność bydlaków z PiS którzy do wyborów szli puszczając oko do frankowiczów. Skończyło się na tym, że fankluby pisowskie jarają się kolejnymi memami z Petru i to Petru urasta do naczelnego gnoja III RP, choć tak jak on sam PiS naganiał na kredyty we franku gdy jeszcze te kredyty wyglądały OK. Kiedyś znalazłem linka na archiwa www strony PiS i tam faktycznie było zachwalanie tych kredytów.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.