Nowy serial telewizyjny produkcji kanadyjskiej "Mary Zabija Ludzi".

Dziesięć dni temu kanadyjska sieć telewizyjna Global Television Network wprowadziła na ekrany nowy serial. Na razie wyświetlono 2 odcinki z przygotowanych wstępnie sześciu. Jest to serial pokazujący z sympatią i aprobatą lekarkę (wspomaganą przez kilka innych osób) zajmującą się eutanazją. Kanada znów okazała się w czołówce dekadencji na zachodniej półkuli.

Obejrzałem fragment jednego z tych odcinków. Czytałem uprzednio zapowiedzi o tym serialu i rzeczywiście wygląda na to, że uległy one spełnieniu. Zabijanie ludzi jest pokazywane jako dobroczynność. Ciekawostką dla mnie jest tak ogromne sfeminizowanie tej produkcji. Scenariusz widowiska jest napisany przez kobietę, serial jest produkowany przez kobietę, szefami w firmach z tą produkcją współpracujących są kobiety, postacią wiodącą na ekranie w serialu jest kobieta.

Producentem Mary Zabija Ludzi jest laureatka Nagrody Kanadyjski Ekran Tassie Cameron (Rookie Blue), w ramach swojej nowej firmy producenckiej, Cameron Pictures Inc. Widowisko zostało stworzone i napisane przez utalentowaną debiutantkę Tarę Armstrong, zwycięzczynię 2015 Shaw Media Writer’s Apprentice Program. Ustawiony wewnątrz moralnie szarego świata wspomaganego samobójstwa serial Mary Zabija Ludzi jest prowokującym do myślenia, dynamicznym, i kontrowersyjnym dramatem.
(...)
Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z odważnym zespół Shaw Media w tej odurzającej serii i wstrząśnięci możliwością rozszerzenia naszego doskonałego związku z Tassie który posiada dokazania sukcesu w przeszłości powiedziała Jocelyn Hamilton, szefowa Canada, eOne Television.
Jesteśmy dumni ze współpracy z Tarą Armstrong w jej debiutanckiej serii, jako z rozwijającym się talentem przeznaczonym do dużych osiągnięć i z ufnością czekamy na rozwój tej zogniskowanej tematycznie, wciągającej historii, która spowoduje dyskusje w Kanadzie i na całym świecie.

http://media.shawmedia.ca/uploadedfiles/shawmedia/...

Mary Zabija Ludzi porusza kontrowersyjny temat wspomaganego samobójstwa w prowokującym do myślenia, dynamicznym sześcioczęściowym dramacie ...
Tematem widowiska jest dr Mary Harris, samotna matka, lekarz izby przyjęć pogotowia, która również dorabia jako podziemny anioł śmierci - pomagając nieuleczalnie chorym pacjentom, którzy chcą odejść z życia na własnych warunkach. Chociaż Mary była w stanie utrzymać się poza zasięgiem radaru do tej pory, a interes się kręci, jej podwójne życie staje się coraz bardziej skomplikowane – co przyjmuje niebezpieczny obrót, kiedy policja zacznie zbliżać się do niej.
"To przyjemność pracować nad tym nowym oryginalnym dramatem z wyjątkową grupą kanadyjskich partnerów ..." powiedziała Christine Shipton, Senior Vice President and Chief Creative Officer... "Serial Mary Zabija Ludzi jest niepodobny do niczego obecnie oferowanego przez konwencjonalna telewizję. Jego trzymająca w napięciu i zawiła fabuła jest wciągająca… a my czekamy na uzyskanie produkcji w toku. "
"Scenariusz stworzony przez Tarę, postaci i koncepcja zwaliły mnie z nóg", dodała Tassie Cameron, producent wykonawczy. "Jej podejście do spraw świata jest tak świeże, śmiałe i posiada tak szybkie tempo - to dokładnie ten rodzaj telewizji jaki chcę oglądać właśnie teraz. Co oznacza, że jest to dokładnie ten rodzaj serial jaki chcę produkować.

http://etcanada.com/news/37711/mary-kills-people-p...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.333335
Ogólna ocena: 2.3 (głosów: 3)

Dyskusja

oto Andrzej

jakieś objawy protestu

... ludności karmionej taką strawą? Nie obawiają się, że to i ich spotka? Niekoniecznie dobrowolnie?

Czy może "działa łagodnie, nie przerywając snu"?

oto Krzych Adam

Kanada to łatwy grunt dla takich działań.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych Kanada nie miała tradycyjnie zjawiska zwanego "melting pot", za zasadę przyjęto wielokulturowość. Z zanikiem w ostatnich może dwóch, trzech pokoleniach więzów międzyludzkich w lokalnych spolecznościach, głównie podtrzymywanych przez pozostawanie w zorganizowanych formach religijnych, zanikło też, obawiam się, społeczeństwo jako takie, jest tylko ludność pozostawiona w zatomizowanej formie.

Dodatkowo od zawsze, od chwili przyjazdu tutaj obserwuję nastawienie akceptacji właściwie wszystkiego co pojawia się w sferze zwyczajów czy demonstrowanych postaw. Myślę, że to co zaczęło się jako tolerancja, w sensie dla dobra społecznego znosimy to wszystko co ludzie z innych kultur tu wprowadzają, przerodziło się w totalny indyferentyzm. W tej sytuacji nie ma nawet warunków do zaistnienia zorganizowanych grupowych wystąpień. Co najwyżej postawy indywidualne, przyjmowane bez szerszego zrozumienia i poparcia społecznego, jak w przypadku Mary Wagner.

Oczywiście istnieje tu np. państwowa agencja bezpieczeństwa, która potrafi działać jak można sądzić z pewnych oznak energicznie w kwestiach bezpieczeństwa państwa, zatem to nastawienie akceptacji nie dotyczy tej sfery, jednakże poza tym stosunkowo wąskim zakresem akceptowane jest właściwie wszystko, a już na pewno nie jest przyjęte kwestionowanie przez społeczność niczego co pojawia się jako nowość w sferze życia społecznego.

Jak mówią Rosjanie "każdyj durak po swojemu s uma schodit". W I RP na przykład nie było sposobu na samowolę magnacką (dziś magnatów nazwalibyśmy oligarchami) i zazdrosne strzeżenie przez gołotę szlachecką swych przywilejów, dziś może nie ma już sposobu na powstrzymanie upadku cywilizacyjnego powodowanego przez dekadencję w najbardziej rozwiniętych i najbogatszych krajach Zachodu, gdzie fetyszem stały się zasady tzw "liberalnej demokracji".

oto Robercik

kino najważniejszą ze sztuk

Był już serial o papieżu konserwatyście, który wyleczył się z konserwatyzmu wywołanego trudnym dzieciństwem. Był też serial o Rosji okupującej Norwegię (puszczony na krótko przed rozbudową sił USA w Norwegii).
Przed obalaniem Kadafiego i Asada puszczono żydowską komedię "dyktator" aby wśród pospólstwa powrócił stereotyp złego dyktatora.
itd. itd.

oto chłop jag

Dopiero wszystko przed nami.

Już za Hitlera kręcono w Niemczech filmy - które miały w społeczeństwie wzbudzić zgodę - na zabijanie kalek w tym chorych psychicznie dzieci - tołażysze.
Wniosek?
To, że pupile szatana będą masowo zabijać ludzi uzasadniając to na wiele sposobów - to mamy jak w przysłowiowym, carskim banku - tołażysze. Ja obawiam się czegoś jeszcze gorszego - mianowicie na ołtarzu ofiarnym dla Szatana będą składane dzieci poprzez wyrywanie im z ich ciał jeszcze bijących serc i ich pożeranie - przez wyznaczonych do tego - pupili - tołażysze.

oto Obserwator

Panie KrzychuAdamie

Zgadzam się z panem, dodałbym ze ten serial, moim zdaniem( nie oglądałem i nie będę ) spełnia oczekiwania rządzących.
Eutanazja to oszczędności, a sam pan widzi co się dzieje w Ontario, kleju na różne zabiegi i wizyty u specjalisty.
Wiadomość z dzisiaj; oświadczenie związku pielęgniarek o cięciu funduszy w domach mówiąc po polsku starców.
Niestety Kanada dziś to nie ten kraj kiedy tu przyjeżdżaliśmy.
Za to mamy juniora premiera , specjalistę od "selfii" i ściąganiu emigrantów jak leci,bedą głosować na niego, nieprawdaż ?

oto Obserwator

Eutanazja

Dodam, jak Donald wycofał dotacje na międzynarodowe aborcje i słusznie i próbuje, mam nadzieję skutecznie ograniczyć aborcje
kto zgłosił się na jego( stanów ) miejsce; Kanada, na to pieniędzy nie brakuje.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.