Nie w moim imieniu

Haniebny czyn jurgieltników jest, w długiej polskiej historii, drugim przypadkiem sprowadzenia obcych wojsk na ziemię Rzeczpospolitej. Pierwszy w historii był tragiczny w skutkach, czy drugi zaznaczy się w polskiej historii w sposób podobny?

Pojawienie się amerykańskich wojsk na zaproszenie rządu PiS i uroczyste ich powitanie przez przedstawicieli rządu odbyło się przy milczącej obojętności polskiego społeczeństwa.

Czy posłowie rządzącej partii zdają sobie sprawę z ciążącej na nich odpowiedzialności, nie tylko przed Bogiem i Historią, odpowiedzialności za skutki haniebnego przyzwolenia?

oto alvis alvis

Wiesław Kwaśniewski - "alvis" także "wtk", jest w grupie autorów "prawicy.net"
emerytowany inżynier, projektant w zespołach opracowujących kompleksowe obiekty ochrony wód (oczyszczalnie ścieków) w Polsce oraz w Libii. Od lat 80-tych zamieszkały w Kanadzie, pracując tam jako kontraktor. Od...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.333335
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto Zbrozło

Przyzwolenie jest przy -

Przyzwolenie jest przy - może milczącej - ale jednak aprobacie większości. Po prostu ludzie zdają sobie sprawę, że jak nie Amerykjanie to prędzej czy później Rosjanie. I wiedzą, że Rosjanie są gorsi.
Pan tego może nie widzi ale jeszcze sporo ludzi pamięta co było przez 89r.

oto Dom

Przyzwolenie

A dlaczego Rosjanie? Co takiego Polska ma czego Rosjanie nie maja? Ja rozumiem USA, zawsze lepiej jest prowadzić jakakolwiek wojnę z daleka od swojego terytorium, przy czym hipotetyczny upadek Polski nie zmieni strategicznej pozycji USA. Po za tym , jakie mamy gwarancje ze za lat 5 interes USA nie będzie wymagał oddania części Polski we władanie wielkich Niemiec? Przecież można zrozumieć że Niemcy mogą dążyć do przesunięcia obszaru "zgniotu" na wschód. Czy takie przesuniecie jest korzystne dla Polski? Skąd pan wie o "aprobacie większości"? Przecież nie było referendum czy chociażby badania opinii publicznej w tej sprawie.

oto Zbrozło

Dlaczego Rosjanie? To proszę

Dlaczego Rosjanie? To proszę spytać ich dlaczego od przeszło 200 lat pchają się do nas.
Ja nie wiem.

oto Krzysztof M

Dlaczego Rosjanie? To proszę

Dlaczego Rosjanie? To proszę spytać ich dlaczego od przeszło 200 lat pchają się do nas. Ja nie wiem.

I tłumacz tu człowieku jak dziecku...

To nie Rosjanie pchali się do nas. Dwory carskie składały się z ... ? Z kogo? Panie dyplomowany?

Władza Rosjan liczy się - pierwszy raz w historii - od ekipy Putina.

oto alvis

@Zbrozlo

Jeżeli tak jest, jak Pan to przedstawia na podstawie wyczucia nastroju, to minister od wojny wcale nie jest psychopatą, lecz psychologiem, który trafnie wspólczuje ze społeczeństwem.
Notabene, jestem wśród tych, którzy, jak Pan zauważa, pamiętają, "co było przez 89r.". Nie tylko przed, ale znacznie dalej przed 89 r. i co z tego ma wynikać.

A co może wyniknąć z ustawy 1066, podpisanej przez B.Komorowskiego, hę?

oto Krzysztof M

A co może wyniknąć z ustawy

A co może wyniknąć z ustawy 1066, podpisanej przez B.Komorowskiego, hę?

A choćby to, że jak komuś do łba strzeli majdan w Warszawie urządzić, to można będzie wojsko na majdan wysłać. :-)

oto Robercik

Przyzwolenie jest przy - może

Przyzwolenie jest przy - może milczącej - ale jednak aprobacie większości.

tak jak przekręt OFE, ustawa VAT, podnoszenie podatków i wiele innych. Idiotyzm Pańskiego argumentu jest typowy dla reżimowców, którzy doprowadzają społeczeństwo do stanu zbydlęconego zobojętnienia, a potem powołują się na umowę społeczną, wolę ludu etc. Aberracja tej agitacji dotarła tu na forum gdy mówiono o wcieleniu III RP do UE, NATO a nawet....wprowadzeniu komuny po 45. Prostaczkom łatwo stworzyć pozory "dobrowolności", wystarczy nie popełniać kardynalnych błędów popełnionych przez III Rzeszę. Propaganda, dziel i rządź, rządzenie miejscowymi elitami, obiecanki cacanki - i kraj jest nasz.

Po prostu ludzie zdają sobie sprawę, że jak nie Amerykjanie to prędzej czy później Rosjanie.

Do kraju UE i NATO? Co znaczy "wejdą". Po co? Bo tak historycznie pasuje? A czemu nie wejdą np. Mongołowie?

I wiedzą, że Rosjanie są gorsi.

Szwedzi natomiast "wiedzą", że Rosjanie są gorsi od muzułmanów. O dzielnicach muzułmańskich w Szwecji NIE WOLNO mówić, a brednie o tajemniczych rosyjskich okrętach podwodnych u wybrzeży Szwecji są powtarzane miesiącami. Stąd płynie ta wielka "wiedza". W mainstreamowych mediach III RP mówiono, że Rosjanie kastrują jeńców ukraińskich i sami ostrzeliwują bronione przez siebie miasta by wrabiać Ukraińców.
Jest to "wiedza" bydlęcia.
Natomiast powoływanie przy ocenie WSPÓŁCZESNEJ Rosji się na to co było przed 89 jest już poniżej wszelkich standardów intelektualnych. Jak już wspomniałem, tak można wywoływać lęki przed Mongolią. W ten sposób agitator zwalnia się z obowiązku odniesienia do obecnej sytuacji geopolitycznej.

oto alde

@Zbrozło – jest Pan niesprawiedliwy

w swojej ocenie, choćby z tej przyczyny, że Rodak z daleka może widzieć niektóre sprawy ostrzej niż My „pod latarnią”. Ponadto popełnia Pan błąd myląc Rosję (może i Wielką) z międzynarodową CCCP sprzed lat 90-tych. Wśród bliźniaków – Wielkich Braci (za Orwellem) – też dokonują się przetasowania. Wystarczy przyglądać się wejściu Brata-smoka.

oto Robercik

Już sam CCCP z lat 30/40 i z

Już sam CCCP z lat 30/40 i z lat 70 to są dwa różne światy. Wielu o tym zapomina i przechodzi do dyrdymałków o ciągłości, spuściźnie etc. jakby nie mieli w ogóle aparatu pojęciowego do opisywania stopni szarości i zmian w świecie No to w takim razie co powiedzą na fakt, że firma Bayer płaciła za dostawy ludzkich świnek doświadczalnych w czasie II Wojny? TA firma Bayer.
Pogrobowcy tej firmy mogą na podstawie ustawy 1066 mogą strzelać do Polaków.
Rusofobowie o tym zapominają, ignorują, negują, natomiast sami eksploatują zaszłości historyczne do granic absurdu po to by uzasadnić BIEŻĄCĄ politykę która opiera się coraz bardziej paranoicznej rusofobii.

oto alvis

@Zbrozło

"I wiedzą, że Rosjanie są gorsi."

Skąd ten pewnik, zwłaszcza w Pańskiej opinii jako rodowitego mieszkańca Wielkopolski, bądź nawet Poznania, o ile mogę wnioskować z Pana aktywności na "prawicy".

Nie wiem jaką miarą mierzyć skalę zbrodni popełnionych na polskim społeczeństwie przez obu okupantów, ale jest udowodnione historycznie, że hitlerowskie Niemcy rozpoczęły eksterminację polskiej społeczności, szczególnie jej elit, zaraz po przekroczeniu granic II RP a polska ludność Wielkopolski i Pomorza jako pierwsza stała się ofiarą niemieckich zbrodni.

Sowieccy okupanci polskich terenów za Bugiem, bądź to z powodu początkowego upojenia sojuszem z hitlerowskimi Niemcami, bądź z innych przyczyn, eksterminację polskiego społeczeństwa rozpoczęli nieco później, skupiając się na wymordowaniu polskich oficerów. Polscy profesorowie, pracownicy Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, działający pod okupacją sowiecką, zostali zamordowani przez Niemców, po zajęciu Lwowa w lipcu 1941 r.

Okupanci sowieccy "oczyszczali" zajęte polskie terytoria z polskiego, "wrogiego elementu", wywożąc w głąb nieludzkiej ziemi w roku 1940 i 1941.
Kaprys historii sprawił, że wielu z "elementu" uniknęło wywózki dzięki niemieckiemu uderzeniu na sowieckiego sprzymierzeńca w "dziele" eksterminacji polskiego narodu.

Okupant niemiecki wysiedlał polską ludność z Wielkopolski i Pomorza z podobną do sowieckiej nagłością i bezwzględnością już jesienią 1939 roku.

Sowieci ładowali do wagonów towarowych polskie rodziny z dziećmi, wysyłając w daleką drogę, usłaną zwłokami tych, którzy nie dotrwali końca drogi.

Niemiecki okupant wysyłał zrabowane dzieci Zamojszczyzny w śmiertelną podróż wagonami towarowymi zimą 1943 roku, jako "materiał" do germanizacji.

Ślady niemieckich zbrodni, utrwalone różnego rodzaju upamiętnieniem, jak Polska długa i szeroka, nie skłaniają do refleksji i umiarkowania w podległości niemieckiej dominacji pod unijnym szyldem. "Drang nacht Osten"? - eee, bzdura. Było, przeminęło, teraz jest inne pokolenie Niemców. Tylko te kolejne pokolenia Rosjan są niezmiennie zagrożeniem dla "wolnego świata", w czym z różnym natężeniem, utwierdza propaganda kolejnych rządów III RP.

W ten sposób wiemy, że Rosjanie są gorsi.

P.S. O niemieckich dokonaniach poniżej, więc:
"Gdzie są "chłopcy" z tamtych lat czyli skąd siȩ wziȩli naziści?" http://www.prawica.net/826

oto adam_54

Dziwne pytania pan zadajesz....

Czy posłowie rządzącej partii zdają sobie sprawę z ciążącej na nich odpowiedzialności, nie tylko przed Bogiem i Historią, odpowiedzialności za skutki haniebnego przyzwolenia?

A co oni w tym wszystkim mają do powiedzenia? - NIC.
Amerykańce utrwalają swoją strefę dominacji dolara , obawiając się że Putin chce dolara "z falami gnojówki" puścić.... więc się bronią na wszelkie możliwe sposoby.
A poza tym... ta cała amerykańska armia to jakiś pic.... ściągnęli trochę złomu z jakiejś pustyni i chojraków udają :-)

oto Czesław

Przykłady z historii

Przykłady z naszej historii nie przystają do obecnej rzeczywistości. Ponadto obecnie arsenał podboju państwa a raczej uzależnienia jest o wiele bogatszy i bardziej zakamuflowany jak kiedyś. Tak że w tym przypadku, z obecności wojsk sojuszniczych amerykańskich nie należy wyciągać aż tak alarmistycznych wniosków.

oto Józek

Potwierdzam poprzedni komentarz

Siedzę w pracy za oknem ok. 15m mam tory magistrali odrzańskiej. Faktycznie amerykanie zwożą tu jakieś szroty z pustyni pomalowane na jasny piaskowy kolor, w zeszłym tygodniu jechały hamery ale jakoś tak trochę zdezelowane a na dodatek bez dachów i plandek chyba wersja tropikalna, dzisiaj wieźli ambramsy i trochę zardzewiałych kontenerów (chyba z starą amunicją). Muszę przyznać że poprzedni lokatorzy Świętoszowa prezentowali się o niebo lepiej sprzętowo jak wyjeżdżali z bazy to BTR-y i ZIŁ-y wyglądały jak nówki z fabryki a i opony były wypastowane czarną pastą od butów.

oto Paulina Kaufmann

A żołnierze mają hełmy...

...(zardzewiałe oczywiście) ubrane tył do przodu zaś buty z lewej nogi ubrane na prawą. Tak wygląda ta Armia Zabwienia, złom, stara amunicja, rdza i gender.

oto Józek

Chełmy ?

Przepisy przewozów PKP zabraniają przebywania na platformach kolejowych ludzi podczas transportu, myślałem że Pani o tym wie. Tak że rozczaruję Panią ale 'BOJCÓW" US ARMY w realu jeszcze nie widziałem a telewizji naszej nie oglądam. Po treści komentarza wnioskuję że sugeruje Pani że "ściemniam". Za oknem jest 30cm śniegu tak że widok składu na którym jest kilkadziesiąt pojazdów w wersji kabriolet wydaje mi się dziwny jeśli chodzi o kolor kamuflażu to na tej szerokości geograficznej stosowany jest kolor ciemnej oliwki. Jedyne co mogę dodać to to że strasznie dużo tego żelastwa zwożą wygląda to tak jakby się szykowała ofensywa na Moskwę, czasami składy jadą co 15 minut no i tory niszczą (a dopiero skończyli remont z funduszy unijnych) Taki skład z abramsami śmiga szybciej niż osobowy intercity, towarowe ciężkie składy (stal, węgiel) jadą wolno na tej linii.

oto Paulina Kaufmann

Zgubiłam się...

Chełmy?

Chełm nad Odrą?
Przepisy PKP? Przecież to armia okupacyjna jest, nie obowiązuje ich polskie prawo.
Nie, ja nie przeczę, że przyjechały. Tak mnie tylko uderzyła ta stara amunicja, którą Pan widział (oczami wyobraźni) w pordzewiałym kontenerze, te czołgi jak ze szrotu i wspomnienie lśniących i wypastowanych ciężarówek oraz transporterów Armii Radzieckeij sprzed lat. Ściema. Urodziłam się i wychowałam niedaleko jednego z garnizonów Północnej Grupy na Dolnym Śląsku.
Mnie się ten "najazd" też nie podoba ale po co wypisywać takie pierdoły?

oto Józek

Lśniący i wypastowany sprzęt wojskowy

Na podstawie merytorycznej treści wypowiedzi przypuszczam że legitymuje się Pani przynajmniej dyplomami ukończenia WAT-u, Akademii sztabu generalnego im Suworowa nie może zabraknąć też prestiżowej West Point. W dzisiejszych czasach można udawać greka wystarczy wpisać w googlu: BTR, MIG31 a wikipedia wyświetli z czym to się je. Skoro tak zostałem wypunktowany to zrewanżuję się vice-wersa. Odniosłem się do sprzętu krasnoarmiejców no bo nowi goście funkcjonalnie ich zastępują tak mi przyszło w pierwszej chwili na myśl ale rozszerzę to o nasze natowskie wojsko, ogrodzenie jest z siatki i widać że sprzęt jest umyty nie widać też śladów zużycia. Tak mnie uderzyła myśl (mogę się mylić) że nigdy nie była Pani w jednostce wojskowej i nie widziała co robią żołnierze w przerwach między ćwiczeniami na poligonie. Pozwolę sobie to powiedzieć otóż żołnierze myją pojazdy, czyszczą lufy, smarują zamki od karabinów i tak na okrągło aż do następnego wyjazdu na poligon. Przypuszczam że I armia świata nie ma czasu na takie drobiazgi oni jadą z jednej wojny na drugą niemniej sprawiają wrażenie flejtuchów. Nie tylko wojsko tak robi obok mnie jest remiza strażacka strażacy nie gaszą pożaru 24h na dobę myją na okrągło te swoje wozy z drabinami i sikawkami że dosłownie błyszczą się lepiej niż psu pod ogonem. Następna sprawa tylko Pani mieszkała koło garnizonu Armii Radzieckiej i to jest pewnik, ocena tych wojsk to indywidualna sprawa tak jak dzisiaj jedni wierzą że murzyn z Teksasu przyjechał bronić Żagania do upadłego i poświęci swoje życie inni mówią że to ściema. W tym miejscu stanę się adwokatem armii czerwonej. Po pierwsze te wojska nie miały bronić Polski to były jednostki uderzeniowe w razie rozkazu wsiadali w tanki i samoloty i mieli dojechać do wybrzeży atlantyku. Następna sprawa spora część rekrutów w garnizonach nie miała z rosjanami nic wspólnego a co w tej chwili mają wspólnego Tadzykistan ,Kirgistan, Uzbekistan, Kaukaz i cała reszta to oni zapóźnieni cywilizacyjnie sprawiali najwięcej kłopotów. Ja to piszę, Rosjanie wszystko wzięli na swoją klatę i nigdy się nie tłumaczyli po prostu zostało że wszyscy to ruscy. Na koniec jedna historia którą opowiedział mi wujek był komendantem milicji 40 lat temu w wiosce koło Szprotawy trzech ruskich zgwałciło młodą dziewczynę i okradło ich rodziców. Na drugi dzień wujek został wezwany do rosyjskiej jednostki a ściślej Rosjanie przyjechali po niego. Cała identyfikacja sprawców trwała krócej niż 10minut. Kapitan Lejtnat wydał komendę w szeregu zbiórka, pierwszy wystąp zadał pytanie czy ty to zrobiłeś usłyszał odpowiedż nie, zadał drugie pytanie czy wiesz kto to zrobił odpowiedź nie. Wyjął pistolet i go zastrzelił. Padła komenda drugi wystąp, drugi rekrut wskazał trzech sprawców przestępstwa. Sprawcy byli z Kirgistanu. W sumie (odpukać) ale przypuszczam że będzie okazja przekonać się jakie są procedury amerykańskie w takich przypadkach.

oto Krzysztof M

przypuszczam że będzie okazja

przypuszczam że będzie okazja przekonać się jakie są procedury amerykańskie w takich przypadkach.

Procedury określa Talmud. I nie żartuję.

oto Paulina Kaufmann

Pominę rodzinną historię z wujkiem milicjantem...

.., słyszałaam to w zbliżonej wersji ale nie Szprotawa a Żagań. Nieistotne, to i tak "miejska legenda".
Nie wiem skąd Panu przyszło do głowy, że musi Pan przede mną bronić Armii Radzieckiej. Nie mam żadnych złych wspomnień z tym związanych. Powiem więcej, moja siostra wyszła za mąż za Rosjanina, którego poznała kiedy służył w sąsiedztwie.
I, tyle na ten temat.
Na marginesie, o wojsku mam wyjątkowo niebabskie pojęcie. To wynika z tradycji rodzinnej.
P.s.
Określenie "ściema" dotyczyło tych pięknie umytych i wypastowanych ciężarówek i transporterów.

oto Józek

No to dochodzimy do konsensusu

Wujek był milicjantem w Żaganiu ta historia była głośna na przełomie lat 70 i 80 ubiegłego wieku. Cytując ją mogłem ją zniekształcić to jedna z wielu które opowiadał. Wtedy byłem młodym szczylem sam się dziwię że to zapamiętałem. O wiele bardziej utkwiły mi w pamięci rosyjskie sklepy wojskowe w Żaganiu, wujek sobie znanym sposobem załatwił że mogliśmy jeździć tam na zakupy, niektóre sprzęty domowe mam do dzisiaj.

oto Paulina Kaufmann

Hmmm...

Ja tę historię znam w wersji "niekałmuckiej", że wydarzyła się w Żaganiu i że na przełomie 50 i 60 ale nadal jest to tylko "miejska legnda".
Te "mrożące krew w żyłach" sprzedają się najlepiej nawet kiedy nie są prawdopodobne.
Często zaś bywa tak, że te udokumentowane i prawdziwe aczkolwiek zadziwiające nie są traktowane poważnie jak choćby historia niepilotowanego lotu radzieckiego MiG-a, który wystartowawszy z lotniska w Bagiczu k. Kołobrzegu doleciał na autopilocie do Belgii gdzie się rozbił podczas samoczynnego przyziemienia. Na bazie tego prawdziwego zdarzenia dorobiono legendę, że rozstrzelano pilota tego samolotu.

oto alde

@ Józek - Czy pamięta jeszcze ktoś

„60 minut na godzinę” z lat 80-tych III pr. PR i cykl „Dyrekcja cyrku w budowie”, którego tytuł nawiązywał do partyjnego hasła budowy drugiej Polski. Przecież ten „złom” (wtedy był to „sprzęt komputerowy”) jak ulał będzie stanowić solidne „fundamenta” – jak się go dobrze zabetonuje otrzymując tzw. beton zbrojony - IV RP.

oto alvis

Trafne spostrzeżenie

Trafne spostrzeżenie odnośnie koloru żelastwa, ponieważ amerykańscy "obrońcy" polskiej granicy przybyli z Colorado i przywieźli tego obronnego "żelastwa" w sumie 2800 sztuk.

Z powodu polskiego zimowego klimatu mogą nabawić się kataru.

oto chłop jag

Nie w moim imieniu

Nie w moim imieniu

Cytat ten jest tak wymowny, że nie ma sensu dodawać czegokolwiek.
Wniosek?
Polski nie ma już od bardzo dawna - jest tylko jej atrapa - więc hasanie po atrapie obcego żołdactwa - nie powinno nikogo dziwić - tołażysze.
Na koniec - najpierw była ustawa 1066 i przeszła sobie jak gdyby nigdy nic - tołażysze - a to owa ustawa jest groźniejsza od rzeczonego złomu ściągniętego gdzieś z pustyni.

oto watazka

@Zbrozlo

@Zbrozlo
Co pan pamieta z PRLu?
Ja rozumiem, ze mozna kochac Ameryka ale dlaczeg pan tak Polski powojennej nienawidzi?? To przeciez nasz kraj. I wszystko jedno czy przeszlismy wojne, czy okresy stalinowskie, Polska to nasz kraj i mamy obowiazek pamietac i dobre i zle czasy: i czasy wojny i Polske powojenna i ubecka rewolucje Solidarnosci.
A Polska pozostaje Polska. Nieprawdaz?

Ja widocznie mam inna pamiec:
Bo ja pamietam jak Polacy odgruzowywali Polske i odbudowywali kraj po wojnie. Golymi rekami. Budowali miasta i zaklady pracy. Budowali przemysl i polska potege gospodarcza. My ich za to teraz wyzywamy od komuchow i rozpieprzylismy caly ten przemysl komuszy: za bezcen sprzedalismy zaklady pracy i puscilismy z dymem caly ten 'komunisytyczny' majatek narodowy. Teraz burzymy pmniki , niedlugo bedziemy palic muzea ale juz budujemy obce muzea na polskiej ziemi.
Bo jak dobrze pamietam to w stoczni pracowalo 17 tysiecy ludzi, w Hucie Lenina , prawie 40 tysiecy, wszystkie kopalnie szly pelna para i budowalismy 1000 szkol na Tysiaclecie. Teraz zamknelismy 7 tysiecy szkol w ciagu paru lat a jeszcze ile nam zostalo do zamkniecia!

Ze szkoly pamietam, ze mielismy cieple posilki w szkole, a po szkole zostawalismy w swietkicy gdzie nas tez karmiono, odrabialismy lekcje z nauczycielami i bawilismy sie w rozne gry, dopoki rodzice nie przyszli po nas z pracy.
I pamietam kolonie letnie i obozy harcerskie. Rodzice sie nie martwili co z nami zrobic w czasie wakacji. Jezdzilismy na bezplatne obozy harcerskie, razem z rodzicami na wczasy rodzinne fundowane przez zaklad pracy.
Ja w liceum dostawalem stypendium za dobra nauke, na studiach tez.
Po studiach KAZDY mial zagwarantowana prace w swoim zawodzie i nie musial myc garow w Anglii.
Do szkoly chodzilismy sami bez opieki bo na nas nikt nie napadal nie gwalcil i nie narkotyzowal.
W liceum zwiedzalismy Polske autostopem i nikomu sie nigdy krzywda nie stala; dziewczeta tez jezdzily same autostopemi zadnej dziewczynie nikt nie poderznal gardla i nie zakopal w lesie.
Teraz autostopem jezdza tylko TIRowki., o ktorych w PRL nikt nie slyszal.
Zylismy w przyjazni ze wszystkim krajami. Nikt naszych zolnierzy nie wysylal na zbojeckie wojny. Sowieci nigdy nas ni zaciagneli do Afganistanu.Tteraz polskie wojsko okupuje suwerenne panstwo Afganistan juz 16 lat!!!!
Pamieta pan, ze do Jugoslawii jezdzilismy na wakacje. W obecnej zmilitaryzowanej Polsce wjechalismy do Jugoslawii, zeby wymordowac zaprzyjaznionych Serbow. Polskie wojsko i polska policja okupuje serbskie Kosowo juz 17 lat!! .
Do Iraku i Libii jezdzily polskie firmy na kontrakty budowlane. Pomagalismy budowac Irak i Libie. Teraz polecielismy zburzyc Irak i Libie za obietnice kontraktow!!!!!! Ani w Iraku ani w Libii nie bylo armii, ktora moglaby bronic kraju. Walczylismy nie z armia tylko z ludnoscia cywilna.
Polska armia na posylki.
W Ukladzie Warszawskim zajmowalismy czolowe miejsce. teraz jestesmy pucybutami obcej armii.

Panie Zbrozlo
Prosze mnie objasnic dlaczego polskie wojsko polecialo do Mali mordowac Tuaregow, zeby ich okrasc ze zlota, ktore 'zdobywalismy' dla ... Francuzow? Co nam zlego zrobili Tuartegowie i ile uncji z tego zlota dostalismy za to od Francuzow w nagrode?

Ja pamietam wczasy rodzinne fundowane przez zaklad pracy i obozy harcerskie i kolonie letnie.
I pamietam bary mleczne, bardzo zdrowe i bardzo tanie. i pamietam, 13 pensje i bezplatne zlobki i przedszkola.
I pamietam, ze nie bylo bezdomnych. W Polsce nigdy nie bylo bezdomnych NAWET w czasie okupacji.
Teraz jest pelno!
Robotnik w Polsce byl traktowany jak swieta krowa. Moj wujek, ktory mial tylko 7 klas skonczonych zarabial w hucie tyle samo co moj brat - inzynier. Wujek mial liczna rodzine i ciotka nie musiala pracowac. Ani wuja ani brata nikt nie smial zwolnic z pracy . umowy smieciowej nie bylo. Bo
POLSKA KONSTYTUCJA ZABRANIA UMOW SMIECIOWYCH.
Gornik byl panem na wlosciach. teraz zebra o przetrwane. Budowalismuy szkoly. Teraz je zamykamy. Budowalismy miasta.Teraz sie wala.

Polak nie okradal sasiadow:
Ale za to teraz..
Skradzione traktory odnalezione w Polsce - blog kenad

http://inprivate.salon24.pl/566177,skradzione-trak...

Poszukiwania Polaków, którzy w Niemczech ukradli transportery z trumnami - Wiadomości - WP.PL

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1010223,title,Poszukiw...

oto letnig 16.01.2017

Tak się sprawy mają

Dziwne rzeczy pan prawisz, bo czegoś takiego nie było, były tyko puste półki i kolejki, a SB strzelało do Polaków i katowało ich w wiezieniach. Tak mi opowiedział młody człowiek na trasie nad polskie morze w lecie 2016 r. Co mam robić dalej.......... .

oto watazka

Puste sklepy byly wtedy jak

Puste sklepy byly wtedy jak reagan analozyl sankcje na Polske. Towarow bylo pelno w magazynach ale ubecja nie pozwolila wywozic. Byly przypadki rozladowania wagonow, ktore staly na bocznicy i i nie wolno bylo do nich zagladac. Chodzilo o to, zeby robotnik mial tak dosc, zeby wreszcie rwyszedl na ulice.
pan Soros osoboiscie sie do tego przyznaje.
ja choidzilem do szkoly w Polsce , we Wroclawiu i konczylem studia w Krakowie. nie nalezalem ani do ubecji ani do partii i nigdy krzywda mi sie nie dziala. Nik t zmoich znajomych nie siedzial ani nie byl przesladowany.
I nie twierdze, ze w Polsce byl raj i Amweryka. Ale mozna bylo sobie wszystklo zplanowac, i jak sie dobrze uczylo i mialo plany to nie potrzebni byli ani bogaci rodzice ani poparcie elity.
Ameryki nikt nie bombardowal a miasta sie wala (Detroit) . Zachodnia Europa budowala swoja potege gospodarcza w kolniach i z tego zyli. Polska nie miala kolonii i nikogo nie okradala.
To od czasow ubeckiej rewolucji Solidarnosci wyjechalo z Polski za chlebem 8 milionow Polakow.
Moze podam pare linkow. Zachod nie robil tajemnicy, ze Polska stala sie potega gospodarcza i zagrazala rynkom zagranicznym. Dlatego zamnieto stocznie bo francja budowala stocznie. bylismy potega przemyslowa w swiecie. Ale nasz przemysl hutniczy zagrazal kartelom Korei Poludniowej.

Ciekawostka jest i to, ze w czasie stanu wojennego naiwni sympatycy Solidarnosci gnili w wiezieniach ale Walesa barlozyl w dwoch palacach na tzw. internowaniu.
Dllaczego Walesa, Macierewicz, Kaczynscy nie siedzieli w pierdlu?? Ani Mazowicki ani cala ta wierchuszka , ktora te reowolucje Sorosa przygotowala?

Plan Sorosa i Sachsa 1989 r realizowany przez Balcerowicza i zmiana w 2011 r. Dezercja czy nowy plan? | Blogmedia24

http://blogmedia24.pl/node/52717

MEDIALNE FAKTY: TO WAŁĘSA WPROWADZIŁ STAN WOJENNY / Recenzja

http://medialnefakty.blogspot.com.au/2012/12/to-wa...

Reagan CIA
http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

Soros przyznaje sie, ze zniszczyl polska ekonomie:

Soros - Jew George Soros admits to destroying the Polish economy - Topix

http://www.topix.com/forum/world/poland/TIFKS0D1UK...

UROKI INTERNOWANIA czyli 13 GRUDNIA W KLIPIE BRONKA - tupolew smoleńsk katyń patriotyzm - Onet.pl Blog

UROKI INTERNOWANIA czyli 13 GRUDNIA W KLIPIE BRONKA | Mój blog. Moje opinie.
http://tupolew.blog.onet.pl/2010/06/06/uroki-inter...

Soros fundowal Solidarnosc
In case of Poland, we know that Solidarity was an Union and as such its leadership had to be members of the Communist Party ONLY [or communist agents]. Soros was allegedly helping the CIA to secretly finance the Solidarity, when the secret pact between the Pope John Paul II and unsuspecting [deceived] Ronald Reagan was established, and the later uncovered Polish communist agent Lech Walesa [code name BOLEK] and his "independent" Union were abl to receive Soros's money and help through channels communists would normally shut down in matter of hours. Wow !

The Case Of George Soros

http://rense.com/general61/thecaseofgeorgesoros.htm
10 zasług pani „S” - Wolna Polska - Wiadomości

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-zaslug-pani-s...

Od samego poczatku amerykanski multimilioner Soros (ten od Fundacji Batorego) kierowal ruchem Solidarnosci:

http://www.topix.com/forum/world/poland/TIFKS0D1UK...

CIA chciala stanu wojennego:

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/2907/cia-chcial...

Soros Solidarity Reagan:
400 tysiecy dolarow rocznie dla Solidarnosci a oprocz tego kilka milionow dolarow od kongresu USA dla Solidarnosci: (gdzie te pieniadze????)

http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

To Walesa wprowadzil stan wojenny:

http://medialnefakty.blogspot.com.au/2012/12/to-wa...

Walesa i CIA:

http://books.google.com.au/books?id=qCchGxsqSzMC&p... CIA&f=false

Walesa wprowadzil stan wojenny:
http://medialnefakty.blogspot.com.au/2012/12/to-wa...

Walesa przyznaje sie, ze pracowal w SB

Pan Reagan i Solidarnosc:

http://www.carlbernstein.com/magazine_holy_allianc...

O sankcjach Reagana na Polske (zachodnie media)
http://www.thenews.pl/1/9/Artykul/121488,Polish-pr...

Reagan, papiez i Solidarnosc:

http://www.reagan.org.pl/artykul/przymierze-waszyn...

Uroki internowania ( w palacu)

http://tupolew.blog.onet.pl/2010/06/06/uroki-inter...

Troche oczytania sie przyda:

https://isis117528.wordpress.com/2013/09/16/uklad-...

Pozdrawiam

oto Krzysztof M

Dziwne rzeczy pan prawisz, bo

Dziwne rzeczy pan prawisz, bo czegoś takiego nie było, były tyko puste półki i kolejki, a SB strzelało do Polaków i katowało ich w wiezieniach. Tak mi opowiedział młody człowiek na trasie nad polskie morze w lecie 2016 r. Co mam robić dalej.......... .

Trzeba było zapytać szczeniaka, jak długo decyduje się być naiwnym frajerem.

oto watazka

Zbrozlo

Zbrozlo
Za Macierowiczem powinien chodzic psychiatra z kaftanem bezpieczenstwa.

oto alvis

O czym należałoby pamiętać

"Położenie wojska polskiego w Rosji sowieckiej było ponure. Jasny promień, który, oderwał umysły żołnierzy od przykrości codziennego życia, stanowiło przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny 8 grudnia 1941 roku.

Przypominano sobie o piśmie prezydenta Roosevelta do Prezydenta Rzeczypospolitej z 5 lipca 1941 roku, w którym oddawał chołd walczącej Polsce , nazywając ją natchnieniem nie tylko dla narodu Stanów Zjednoczonych, lecz dla wszystkich ludów miłujących pokój. W końcu stycznia 1942 roku radio amerykańskie podało orędzie Prezydedenta Roosevelta do narodu polskiego pt. "Prezydent wie". Orędzie to zostało rozpowszechnione w ulotkach, a ludzie w łachmanach , wynędzniali z głodu, klęcząc na śniegu i mrozie dziękowali Bogu, pełni wiary i zaufania do potężnych sojuszników."
(fragment z "Bez ostatniego rozdziału" - gen. Władysław Anders, rozdz. "Umowa a rzeczywistość" str.137.
==============

Doprawdy wzruszające, i ten hołd, bez mała dwa lata od niemieckiej napaści oraz ta amerykańska troska, bo prezydent wie... Dwa lata później (listopad 1943 r.) "Wujek Sam" oddał hołd "Wujkowi Stalinowi", oddając jednocześnie obszar Europy środkowo-wschodniej, na zasadzie "róbta co chceta".
Można przypomnieć słowa poety:"Nie sądź nikogo po minie, bo się oszkapisz...", także po obecności "z dawna oczekiwanych" amerykańskich obrońców naszej, polskiej ziemi.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.