Wysadzono pomnik ku czci pomordowanych przez UPA w Hucie Pieniackiej

O wydarzeniu poinformował mnie kolega o 22.31 na Faceboku. Miałem to skomentować jutro, ale nie wytrzymałem i piszę ten komentarz w nocy.Wysadzenie krzyża, namalowanie flag ukraińskiej i banderowskiej, pod którą namalowano symbole SS... To naprawdę „słabe” wydarzenie, świadczące o wielkim zbydlęceniu, a z drugiej strony o wielkiej bezradności sprawców.

Pewnie wielu będzie twierdzić, że to zrobili rosyjscy prowokatorzy. Bzdura! Tłumaczcie to tak sobie! We Lwowie banderowcy działają sprawnie i jak mówią mi świadkowie, którzy byli na Ukrainie rok temu – wojny tam nie ma. Wojnę widać jedynie na Cmentarzach.

Ukraińcy czują się tam swobodnie, o czym świadczy zrabowana broń z tamtejszych posterunków milicji. Dlatego tego ohydnego czynu nie mógł zrobić ktoś przypadkowy, jakiś tam prowokator.

Zniszczenie pomnika ku czci pomordowanych w hucie pieniackiej jest aktem prymitywnym, godnym morderców z UPA, zabójców, dewiantów, ludzkich szmat.

Na wschodzie UPA zamordowało co najmniej 10 członków mojej rodziny. Dziadkowie cudem uszli z życiem. Mordowano Żydów i Ukraińców, niosących pomoc Polakom.

Zbrodnia w Hucie Pieniackiej, dokonana na 850 osobach przez ochotników SS-Galizien (tfu!), to koszmar, którego nie zapomnimy. A Polska dalej będzie bezmyślnie przyjmować Uraińców, bez weryfikacji? W Opolu studiuje 500 ukraińskiej młodzieży.

Czy Polski rząd, może jeszcze przeprosi za ten akt wandalizmu? Mianowany przez PiS ambasador na Ukrainie kwestionuje ludobójstwo, tak jak kwestionują je potomkowie banderowców na zachodniej Ukrainie. Platforma, SLD i PSL kwestionowały ludobójstwo.

Oskarżam polskich polityków, że pobłażliwa polityka bezwarunkowego poparcia dla Ukrainy jest niebezpieczna. Proszę znaleźć w Internecie artykuł: „Echa UPA na Majdanie. Polacy będą mieli swoich talibów” z lutego 2014 roku.

Chwała pomordowanych, hańba mordercom i ich naśladowcom!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JX...

Romuald Kałwa

Dziennikarz Superklaster.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.81818
Ogólna ocena: 4.8 (głosów: 11)

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

Działalność neobanderyzmu

Działacze ukraińscy będącymi ideowymi spadkobiercami integralnego nacjonalizmu ukraińskiego w gazecie wydawanej w Polsce a utrzymującej się z dotacji rządu PiS-owskiego, nazwali Piłsudskiego większym terrorystą od Bandery. Z tego jasny przekaz, że na Wawelu Lech Kaczyński wraz ze swoją żoną są pochowani w pobliżu terrorysty.

oto norwid

na mój nos jest inaczej

Na mój nos - ktoś banderowców ustawia
w takiej pozycji - aby łatwiej było im dać w ..mordę

Atak polskiej ciężarówki w Berlinie, wysadzenie pomnika na Ukrainie, obstrukcja polskiego parlamentu tworzą obraz dwuznaczności który ma skłonić ONZ do wyboru rotacyjnego członka RB ONZ innego niż Polska. Jest to wybitnie nie na rękę rodzącej się potędze Niemiec. Polska jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ przekłada plany mitteleuropy o kilka lat. Daje Czas 3RP na budowę silnego sojuszu politycznego środkowej Europy co na pewno zmarginalizuje Niemcy.

Niemcy gorąco czekają teraz na burdel w polskim sejmie.

oto YogiBeer

Czy Polska przeprosi Rosję za akty wandalizmu?

Polak jak Kali - widzi zło dopiero, gdy mu ukradną krowę.

W Polsce akty wandalizmu wobec pomników i cmentarzy żołnierzy Armii Czerwonej sprowadzały się do mazania farbą. Z bardziej znanych incydentów - kilkukrotnie sprofanowano pomnik Iwana Czernichowskiego (niesłusznie obwinianego o pozamykanie AKowców). Samorządy partii kompradorskich systematycznie likwidowały i nadal likwidują wszelki ślad po tym, czyja krew lała się by usunąć z polskich (i przyszłych polskich) ziem ludobójczych okupantów hitlerowskich. Polskie "dziękuję" pod adresem tych prostych żołnierzy wygląda tak, jak w tym tekście: https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/07/walka-...
Polski wandalizm obok indywidalnych i zbiorowych działań tłuszczy "antykomunistycznej" (która niczego jeszcze nie wysadziła, bo nie ma dostępu do materiałów wybuchowych, w przeciwieństwie do ukraińskich "narodowców") ma także wymiar samorządowy i państwowy. MSZ Rosji na ten temat: https://pl.sputniknews.com/swiat/201607293591681-M...
Golin pomnik żołnierzy Armii Czerwonej
Pomnik (a wcześniej mogiła) żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli w Golinie - jeden z wielu przeznaczonych do likwidacji ...

Czy Polski rząd, może jeszcze przeprosi za ten akt wandalizmu? Mianowany przez PiS ambasador na Ukrainie kwestionuje ludobójstwo, tak jak kwestionują je potomkowie banderowców na zachodniej Ukrainie. Platforma, SLD i PSL kwestionowały ludobójstwo.

Polacy mają obecnie na Ukrainie dokładnie to, na co sobie zasłużyli dopuszczając do władzy i reprezentowania swoich(???) interesów takie a nie inne "elity". A poszanowanie dla pomników i grobów trzeba zaczynać od własnego podwórka.
Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w Warszawie
Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w Warszawie (do roku 1968 również grobowiec)

oto Dubitacjusz

Ukraińcy odnowili zniszczony pomnik pomordowanych Polaków

Lokalna społeczność ukraińska odbudowała pomnik w Hucie Pieniackiej

Lokalna społeczność odnowiła zniszczony w styczniu przez wybuch pomnik Polaków, pomordowanych w 1943 r. w Hucie Pieniackiej – poinformował gubernator obwodu lwowskiego, Ołeh Syniutka.
„Nie ma niczego silniejszego od ludzkiej inicjatywy i nie ma dziś niczego ważniejszego od przyjaźni między Ukraińcami i Polakami” - powiedział Syniutka PAP i Informacyjnej Agencji Radiowej.
Syniutka ujawnił, że na odbudowę pomnika złożyli się mieszkańcy miejscowości w okolicach Huty Pieniackiej i oświadczył, że państwo ukraińskie nie było w to zaangażowane finansowo. „Było mi bardzo miło, kiedy dowiedziałem się, że ludzie, Ukraińcy, pomyśleli, że mają być przykładem tego, jak mają zachowywać się dziś Ukraińcy i Polacy, kiedy mamy do czynienia ze wspólnym, rosyjskim zagrożeniem” – podkreślił.
(...)

oto Marek Bekier

Jeśli była to inicjatywa i

Jeśli była to inicjatywa i wykonanie społeczności lokalnej i za jej pieniądze to wypada się tylko ucieszyć i pochwalić. Inna sprawa, że zamiast odniesienia do wspólnego rosyjskiego wroga wolałbym odniesienie do wspólnych słowiańskich korzeni i 1000 lat czasami w miarę przyjaznej historii.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.