Polski grafen w sprzedaży

Firma Nano Carbon, fragment Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wprowadziła do sprzedaży arkusze grafenu o rozmiarach 50 x 50 cm, produkowanego w warszawskim Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych.

– Technologia produkcji jest skomplikowana, wymaga zastosowania podłoża, na którym grafen można wyhodować, a także specjalistycznego reaktora wysokotemperaturowego – wyjaśnia Jacek Augustyn, prezes Nano Carbon.

Telewizja Republika zatytułowała informację: "Polska gospodarczą potęgą! Grafen już w sprzedaży!"

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto sir Galahad

A kiedy "prywatyzacja"

A kiedy "prywatyzacja" poprzez sprzedanie obcym? A może bardziej elegancko, wersja soft, poprzez dofinansowanie i przejęcie pakietu kontrolnego. Albo hard czyli przejęcia za darmo na mocy wyroku sądu np. amerykańskiego. W końcu po coś ta CETA jest...

oto adam_54

Robi się....

A kiedy "prywatyzacja" poprzez sprzedanie obcym?

51% udziałów ma ARP , a 49% udziałów w Nano Carbon ma KGHM III FIZAN... który to właśnie KGHM SA postawił w stan likwidacji.
Udziały będą do wzięcia .... przez (?)

A poza tym.. z tym "polskim grafenem" będzie tak samo jak z polskimi niebieskimi laserami i podłożami na bazie GaN :-D

oto Robercik

A kiedy "prywatyzacja"

A kiedy "prywatyzacja" poprzez sprzedanie obcym?

Propaganda ustawiła tak akcenty, że jedyna obawa opinii publicznej, to żeby nie kupili Rosjanie. Choć nie wykluczam, że takie komentarze wygłaszają unijni agenci ds. "walki z dezinformacją" a nie zwykli ludzie.

Np. jest na defence24 artykuł o polskim WB Electronics, a pod nim komentarz sugerujący by "państwo się tą firmą zajęło". Na pytanie czemu: "bo na wolnym rynku mogliby ją kupić Rosjanie".
NIKT inny. Nie Niemcy, nie Żydzi, Chińczycy, nawet nie masoni i cykliści. TYLKO Rosjanie. Cały świat może wykupić Polskę, byle to nie byli Rosjanie. Taka oto definicja "obcego" zawitała nad Wisłą.
Polacy przestali być Polakami, stali się antyrosjanami.

oto mmm777

Ale najpierw by warto zapytać się

o szczegóły, bo taki towar jest jak najbardziej w sprzedaży...
https://graphene-supermarket.com/Graphene-Coatings/
.
(Nie znam się na tym, to pierwszy z brzegu link.)
.
A jak widzę taki tytuł z Telewizji Republika, to mi się Ilf z Pietrowem przypomina ;)
“Chór i orkiestra zgodnie grzmiały:
Kraj stale na imporcie traci,
Aż ludu płyną gorzkie łzy.
Byliśmy w korek niebogaci,
Bogaci w korek będziemy my! ”

oto Robercik

Telewizja Republika

Telewizja Republika zatytułowała informację: "Polska gospodarczą potęgą! Grafen już w sprzedaży!"

Nieźle im bije pod deklem od tej propagandy. Już zaraz gospodarcza potęga, bo arkusze grafenu sprzedają. Przeciętny inteligent pisowski oglądający TV Republika nawet nie zapyta o wielkość rynku, zyski tej firmy i otoczenie rynkowe (konkurencja). W ten sposób każdy niszowy sukces można sprzedać jako "gospodarczą potęgę" - czytaj: Polska równa Japonii, Niemcom, Korei Południowej....

Wiedźmin 3 dobrze się sprzedawał - potęga
Ursus sprzedał kilka traktorów - potęga

towarzysze z TV Republika wiedzą co to jest propaganda sukcesu. A tak się zżymali na zieloną wyspę. Niepotrzebnie. To te same klimaty.

oto PKK

Propaganda sukcesu

W statystykach dotyczących skali międzynarodowej Polska w ogóle nie występuje. Prym wiodą ChRL, Korea Południowa i USA wraz z potężnymi koncernami Ocean's King Lighting, Samsung i IBM.

.

Polski przemysł elektroniczny zrównano z ziemią podczas transformacji, obcy kapitał prowadzi badania w zagranicznych centralach, a hołubieni mikro- i miniprzedsiębiorcy nie zajmą się przecież wdrażaniem nowoczesnych technologii.

Stworzono coś, co zupełnie nie pasuje do polskiego liberalnego kapitalizmu i przez brak rynku zbytu (zainteresowania odpowiednich przedsiębiorstw) pozostanie w punkcie wyjścia podczas, gdy prężnie rozwijająca się konkurencja zdąży już wielokrotnie udoskonalić swój grafen pod konkretne zastosowania.

Warto o tym pamiętać również wtedy, gdy bezmyślnie pomstuje się na brak polskich szkół wyższych w czołówkach europejskich i światowych rankingów. Kiepski biznes to kiepska nauka.

oto sir Galahad

Zrobili z nas taką potęgę

Zrobili z nas taką potęgę gospodarczą, że świat oniemiał i dlatego o nas nie mówi. Ostatni dowód sukcesu to potęga przemysłu lotniczego. Właśnie urodziły się pomysły na zakup 96 starych samolotów F16. Takich z lat osiemdziesiątych. I pomyśleć, że kiedyś byliśmy eksporterem samolotów. Ale wtedy byliśmy zacofani a teraz jesteśmy potęgą.

oto Paulina Kaufmann

Właśnie urodziły się pomysły

Właśnie urodziły się pomysły na zakup 96 starych samolotów F16.

Taaaaa... Czytałam... Mam propozycje dla Antoniego von Tworki, Wielkiego Kanclerza Gildii Strategów - niech kupi proce.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.