Osamotnieni okupanci

Posłowie opozycji zagubili się. Spośród blisko dwustu działaczy PO, Nowoczesnej i PSL sejmową salę obrad okupuje w czasie nocnych dyżurów już ledwie kilka osób.

Opozycyjni parlamentarzyści zjedli „wigilijny pasztet”, poprzeglądali notatki znalezione w ławach poselskich posłów PiS, porobili sobie pamiątkowe zdjęcia i… czekają na efekty salonowej rewolucji. Tymczasem medialne zainteresowanie protestem systematycznie słabnie. Nawet najbardziej zaprzyjaźnione telewizje zrezygnowały z wielogodzinnych relacji z sali obrad, w czasie których posłowie mogli opowiadać o ciężkim losie „strajkujących” i niewygodnej sejmowej podłodze, na której zmuszeni byli spać. Trudno się temu dziwić, tym bardziej że większość z nich musiałaby opowiadać o „strajku okupacyjnym” łóżek w hotelowych pokojach. Zapanował marazm. Działacze KOD rozeszli się, a barierki ochronne ustawione wokół Sejmu zostały zdemontowane, bo nie było ich już komu atakować… W zakończeniu okupacji – na przykład poprzez wyniesienie protestujących – posłom opozycji nie chce też pomóc policja. Czas mija, a pomoc – ani z kraju, ani z zagranicy – nie nadchodzi.

„Obrońcy demokracji” zostali sami.

---
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.4
Ogólna ocena: 3.4 (głosów: 10)

Dyskusja

oto Paulina Kaufmann

Jest taki "sport" jak kopanie leżącego...

Może dla odmiany napisałby Pan coś pozytwnego, roztoczył świetlaną wizję lepszej Polski pod rządami min. Macierewicza, który lekką ręką wydał z budżetu prawie miliard złotych oraz min.Glińskiego, który zrobił prezent gwiazdkowy p.Czartoryskiemu przelewając niemal pół miliarda złotych na jego prywatne konto. Wygłupy sejmowej opozycji, to przy tym "kaszka z mleczkiem" w dodatku za darmo.

oto Paulina Kaufmann

Przestępstwa?

To wszystko jest lege artis. Przynajmniej tak to wygląda z daleka. Mnie opozycja w Polsce ani ziębi, ani grzeje. Najwyżej śmieszy jak Pierwszy Alimenciarz RP.
Stosuje Pan metodę dla idiotów pisząc, że ta cała "okupacja" Sejmu jest żenująca. Przeciez widać jak na dłoni, że jest żenująca. Uważa Pan użytkowników tego portalu za idiotów?

oto Piotr Tomczyk

Niemal cały świat próbuje

Niemal cały świat próbuje ratować polską demokrację. W Polsce też znaczna część społeczeństwa popiera tę niby "żenującą" opozycję. Także na tym portalu oceny działań rządu i opozycji są bardzo różne. Wszystkich, którzy mają inne zdanie niż Pani, uważa Pani za idiotów?

oto baba jag

no to może jeszcze o tym

jak to pisuarnia zadłużyła Polskę na kolenie 76 miliardów złotych i o Brunonie Kwietniu ,który nadal siedzi.

oto chłop jag

Niewdzięczna ta tzw. demokratura jest

- nawet w stosunku do tych - co to chcą jej bronić - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli już ktoś musi bronić - to niech broni ubezwłasnowolnioną ludzkość przed tzw. demokraturą - tołażysze - a nie odwrotnie.

oto norwid

5

Tak trzymać panie Piotrze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.