Piękno i makabreski

Jakieś feministki, korzystając z gościnnych łamów GW - oprotestowały konkurs plastyczny dla młodzieży szkolnej, zorganizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie, pt. "Każdy Piękny od Poczęcia".

Feministki przedsięwzięcie ochrzciły "makabreską" i oburzając się: "Jak dalece będziemy zakłamywać rzeczywistość i wmawiać dzieciom, że każde dziecko jest piękne od poczęcia?" - wszak "nie każdy płód ma potencjał do zdrowego rozwoju, a następnie samodzielnego życia już jako człowiek".

Artykuł GW na ten temat należy uznać za cenny. Pokazuje bowiem, że są osoby i środowiska, dla których żywe dzieci są po prostu "makabryczne". Pewnie dlatego popierają jak najszybsze ich uśmiercenie...

Oczywiście, zgadzam się, że spora część noworodków, podobnie jak i niemała grupa feministek - nie należy do najestetyczniejszych stworzeń na Ziemi (przy czym tym pierwszym często to przechodzi). Wiem też jednak - i to jest ta podstawowa, fundamentalna rozbieżność - że są chwile, gdy trudno uchwytny kształt na monitorze - jest najpiękniejszym widokiem we Wszechświecie.

oto Konrad Rękas Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 5)

Tematy: 

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.