Panie Danielu Olbrychski!

Jednego promila nazajutrz nie nabywa się po siedzeniu na werandzie z żoną. Po ośmiu godzinach snu, prysznicu, kawie i joggingu! Po tym można nabawić się co najwyżej wilka i hercklekotu. Ew. długowieczności.

Tłumaczy się Pan znawcom nie byle jakim. Ba! koneserom wszystkiego co wyskokowe, łącznie z końmi! Tudzież tego co w płynie, wpłynie, wpłynąć może lub wpłynęło. Dziś, jutro i ongiś- w nasze tu i zacne gardziele przodków naszych tam...

Ot schlałeś się Pan jak zwierz. Tyle. Ale, miast leżeć jako zwierz rzeczony, co to (jak śpiewa wieszcz nowo obudzonych wzburzony Paweł Kukiz) nuci...

leże, leże
uwaliłem sie jak zwierze
wód-kąąą, czystąąą...

...zachciało Ci się patataj. To masz. Ale nie rób poruty! Musisz w szyję- tnij.

Nam kitu oszczędź.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto chłop jag

Kto to wie ile promili wykazał

alkoholomierz - tołażysze. Znane nazwisko z reguły zaniża wskazania przyrządu.
Wniosek?
Po jednym promilu to jeszcze dorosły chłop nie może mieć ochoty wsiadania za kierownicę terenówki. Natomiast aby mieć ochotę wsiadać za kierownicę z myślą o trzymaniu uzdy - to trzeba mieć ze trzy promile - tołazysze - i tego się trzymajmy.

oto Palimpsest

Ponoć cały kraj jak długi i szeroki w soboty griluje,

może więc gotowa pieśń na niedzielny poranek będzie jak znalazł. Swoją drogą dobrze, że pan Daniel nie skończył jak ten rajdowiec z innej pieśni P. Kukiza, byłaby to niepowetowana strata.

Faktycznie Panie Chłopie, wsiadać za kółko z intencją trzymania uzdy wyczyn nie lada, ale pić tak, żeby zapomnieć że się piło to już ścieżka mistrzów.

oto Alej

W Internecie są "wirtualne alkomaty" (niejeden)

Na przykład tu: Wirtualny Alkomat 4.0
Można tu sobie wyliczyć, że mężczyzna o 180 cm wzrostu i 90 kg wagi, który wypił butelkę wina (0,75ml, 11%) w ciągu godziny - ma we krwi 0,9‰ alkoholu pół godziny po zakończeniu picia, a potem już coraz mniej: 0,85‰ po godzinie, 0.73‰ po 2 godzinach, a po 5 godzinach mniej niż 0,5‰.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.