Marsz Niepodległości patriotyczny czy mistyczny?

11 listopada 1918 r. to symboliczna data uznawana za początek niepodległości Polski po tragedii rozbiorowej. Pomimo ponownego odzyskania przez Polskę niepodległości po 1989 r. to data 11 listopada nie budziła większych emocji. Ekipy rządzące Polską z czasem położyły nacisk na świętowanie daty wstąpienia do Unii Europejskiej tj.1-go maja 2004 r. Spędzano wówczas młodzież na place i ulice, wręczano niebieskie chorągiewki i kazano im wykrzykiwać „jestem Europejczykiem”, Polakiem być w tamtym towarzystwie to był „obciach”. Walec propagandowy Eurokołchozu zaczął się toczyć promując ideologię gender a tym samym niszcząc naszą: kulturę, tradycję, tożsamość narodową i samą nadzieję na normalność. W odpowiedzi Narodowcy rozpoczęli organizować Marsze Niepodległości w dniu 11 listopada od 2009 r.

No i się zaczęło, były tam biało-czerwone flagi i okrzyki w rodzaju „Jestem Polakiem”. Z roku na rok ta autentycznie patriotyczna manifestacja przybierała na sile i na znaczeniu. To zaniepokoiło ówcześnie rządzącą ekipę z PO i zaczęto zwalczać Narodowców wszelkimi możliwymi sposobami. Rozpoczęło się wyzywanie uczestników tych marszów od: faszystów, chuliganów, nacjonalistów, prowokowano awantury. Takie potraktowanie młodych ludzi dało tylko dodatkowego „paliwa” do uczestniczenia w tych marszach. Jak wiadomo, jak jest nudno to nie warto tam iść ale jak coś się dzieje to nie tylko rozrabiaki ale i grzeczni chłopcy oraz dziewczynki chętnie biorą w tym udział.

Te Marsze Niepodległości spełniły olbrzymią rolę w obudzeniu patriotyzmu nie tylko wśród młodzieży ale i starszych osób. Uważam, że te marsze przyczyniły się w dużym stopniu do przegranej obozu rządzącego w ostatnich wyborach, przypominam tu hasło „pamiętaj matole, że Twój rząd obalą kibole”.

Ówczesny Prezydent B.Komorowski chciał przechytrzyć Narodowców i przejąć inicjatywę ale próba ta okazała się niewypałem. Podobnie podczepił się pod uroczyście obchodzony wymarsz Strzelców z Krakowskich Oleandrów na pamiątkę wymarszu I-ej Kadrowej 6-go sierpnia 1914 roku. Pojawił się tam w niestosownym towarzystwie co zostało odebrane z dezaprobatą przez zdecydowaną większość uczestników tego wymarszu.

Marsz Niepodległości z tego 2016 r. przebiegł spokojnie przez nikogo nie prowokowany ale dla mnie był dużym rozczarowaniem a to ze względu na swoje hasło pod którym szedł „Polska Bastionem Europy”. Tego typu hasło kojarzy mi się z polskim romantycznym mistycyzmem a więc negatywnie, przypominają mi się tego typu zawołania: „Za wolność Waszą i Naszą”, „Polska przedmurzem chrześcijaństwa”, „Polska Chrystusem narodów”. Historia powinna nas nauczyć, że obrona nie swoich interesów kończyła się dla nas tragicznie.

Obecnie nawet część polityków naiwnie forsuje nie przystającą do dzisiejszej rzeczywistości „ideę Międzymorza”. Tą ideę bardzo rozpropagował, twórca i redaktor „Paryskiej Kultury” J.Giedroyć, było to kultowe czasopismo dla opozycji antykomunistycznej w PRL-u. Jednak potem już za czasów wolnej Polski J.Giedroyć odmówił przyjęcia Orderu Orła Białego a przyjął litewski Order Księcia Giedymina. Przyjął też honorowe obywatelstwo Litwy, co świadczy że czuł się Litwinem i działał w interesie Litwy a nie Polski.

Pierwszą przykrą naukę powinniśmy wyciągnąć ze śmierci naszego 20-o letniego króla Władysława Warneńczyka który też jako król Węgier uległ namowom legata papieskiego, zerwał rozejm i ruszył na wojnę z islamską Turcją. Wówczas bisurmanami okazali się nie Turcy tylko chrześcijańscy kupcy Weneccy, którzy dali się przekupić Turkom, zdradzili króla Władysława i udzielili pomocy ale Turkom, w wyniku król zginął pod Warną 10 listopada 1444 r. Mamy też przykre następstwa z „Viktorii Wiedeńskiej” z 1683 r.

Po upływie wieku od tej historycznej bitwy, katolicka Austria, chyba z wdzięczności za uratowanie przez Króla J.Sobieskiego Wiednia przed islamem, wzięła udział w rozbiorach Polski razem z prawosławną Rosją i luterańskimi Prusami, zamiast stanąć w naszej obronie. To na obszarze zaboru austriackiego, gdzie stacjonowało wojsko austriackie, była straszliwa „rzeź galicyjska” pod przywództwem Jakuba Szeli w 1846 r. Należy też dodać że w okresie II-ej wojny światowej Austriacy w okrucieństwie w stosunku do nas nie ustępowali Niemcom.

W okresie upadającej I-ej Rzeczpospolitej, kiedy zdrajcy Targowiczanie (1793 r) zwrócili się do prawosławnej carycy Rosji Katarzyny o pomoc przeciwko własnemu narodowi, uzyskali błogosławieństwo i poparcie od Papieża Piusa VI, tych zdrajców popierał także Prymas Polski jak też niejaki biskup żmudzki Jan Stefan Giedroyć. Piszę o tym dlatego że Papież i katoliccy hierarchowie działali na korzyść prawosławnej Rosji a nie katolickiej Polski. Potem w czasie Insurekcji Warszawskiej lud Warszawy niektórych Targowiczan powiesił na latarniach „za zdradę”, w tym dwóch biskupów.

W czasie formowania Legionów H.Dąbrowskiego gdy Napoleon prowadził walki we Włoszech, to nasi legioniści ze szczególną zaciętością zwalczali wojska papieskie, pomni błogosławieństwa udzielonego przez Papieża Targowiczanom. Mimo tych niegodziwości jakie nas spotkało od niektórych hierarchów kościelnych, to Polska paradoksalnie pozostała krajem chyba najbardziej katolickim w Europie. Kościół Katolicki w czasach najbardziej dla nas tragicznych był ostatnią nadzieją na przetrwanie, służył nie tylko pomocą duchową i moralną ale udzielał też pomocy materialnej i fizycznej. To że powstało skojarzenie Polak-Katolik niewątpliwie zawdzięczamy carom rosyjskim. W imperium carstwa rosyjskiego nie wolno było katolikowi być członkiem sztabu generalnego armii a także na naszych terenach wschodnich nie wolno było sprzedać majątku katolikowi.

Żeby tego było mało to prymas katolickiej Polski, kardynał A. Sapiecha nazwał J.Piłsudskiego „Bandytą z Bezdan”. Powodem było to, że J.Piłsudski wraz z bojowcami obrabował pociąg który wiózł ruble przeznaczone jako jasak dla prawosławnego cara a zabrane polskiemu podatnikowi z okupowanych ziem I-ej Rzeczpospolitej. Ruble te przeznaczano na walkę zbrojną właśnie z okupantem rosyjskim , tak jak w czasie II-ej wojny światowej nasi partyzanci postępowali z Niemcami czy potem z komunistami.

Muszę przyznać że w okresie PRL-u Polska miała szczęście do prawdziwego męża stanu jakim był kardynał Stefan Wyszyński, rzeczywiście „Prymas Tysiąclecia”. Miałem szczęście być na Jego kazaniu dla młodzieży studenckiej, chyba w 1967 r. w Katedrze na Starym Mieście, ostrzegał nie tylko przed ideologią płynącą ze wschodu ale też i zachodu. To pod „Jego skrzydłami” powstała i rozwinęła się ta prawdziwa I-a Solidarność. Potem niestety mieliśmy pecha, za szybko „Prymas Tysiąclecia” opuścił ten świat a więc i nas, po Jego śmierci wprowadzono stan wojenny i bez Jego nadzoru odbyła się narada w Magdalence i Okrągły Stół.

W Magdalence uczestniczyły m.inn. takie osoby jak Cz.Kiszczak, A.Michnik, L.Kaczyński oraz aż dwóch biskupów, ale na stole nie było zgodnie z tradycyjnym starym zwyczajem chrześcijańskim Męki Pańskiej, tylko stała (chyba po nowoczesnemu) żydowska Menora. Także w okresie międzywojennym za szybko odszedł wielki mąż stanu marsz. J.Piłsudski, gdyby żył prawdopodobnie rok 1939 inaczej by wyglądał albo w ogóle by tego nieszczęsnego 1-go września nie było.

Co prawda układ okrągłego stołu podarował nam wolne wybory ale to nie wszystko. W starych czasach rządziło się społeczeństwem za pomocą karabinu i pałki a teraz w wybory są w montowane mechanizmy bardziej wyrafinowane celem oszukania naiwnych wyborców. Bardzo często wyborcy dopiero po jakimś czasie łapią się za głowę i mówią „przecież to nie tak miało być”.

Dlatego powinniśmy przede wszystkim bronić siebie i swoich interesów a nie mieć chorobliwe misyjne ambicje jakiegoś „bastionu Europy”, powinniśmy myśleć tu i teraz, tworzyć i realizować politykę na dzisiejsze czasy. Kiedy po przemianach ustrojowych znany pisarz Herling-Grudziński (książka „Inny Świat”) przybył do Polski był zbulwersowany, tak to określił „w Polsce nadal walczą ze sobą trumny Piłsudskiego i Dmowskiego a nie ma nowych twórczych koncepcji”. Trzeba przyznać, że rzeczywiście za PRL-u można było tylko „gadać” o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim a w III-ej RP dopuszczano tylko jedno zawołanie,

„Unia Europejska” i koniec. Należy w tym miejscu przypomnieć, że był jeden taki głos trzeźwości ale na fali ogólnego entuzjazmu, czy raczej owczego pędu, nie dopuszczano takiego głosu do debaty publicznej. Tą osobą był Leszek Moczulski, lider Konfederacji Polski Niepodległej, który twierdził „Do NATO to powinniśmy wstąpić ale do UE niekoniecznie, wystarczy nam Układ z Schengen i WTO”. W prowadzono arbitralnie, bez żadnej debaty tzw. ”reformę gospodarczą Balcerowicza”. W rezultacie tysiące młodzieży polskiej wyjechało na zachód za chlebem , tak jak za czasów zaborów a teraz narzekamy że za mało dzieci rodzi się w Polsce.

Według mnie kolejne nasze władze nie wywiązują się z podstawowego obowiązku tj. dbania o interesy Polski i Jej dobrego imienia a także udzielać wszelkiej pomocy Polakom zamieszkujących poza terenem naszego kraju, którzy często znaleźli się tam nie z własnej woli. Bardzo liczyłem na to, że młodzi Narodowcy to jest ta patriotyczna przyszłość, która będzie myślała przede wszystkim o Polsce a tu chcą być jakimś „bastionem Europy”. Tragedia!.

O świadomości i moralności władzy wywodzącej się z układów okrągłostołowych niech świadczy wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych R.Trzaskowskiego w gabinecie G.Schetyny cyt. ”Nie powinniśmy sprowadzać do Polski Polaków z Ukrainy, bo to osłabi Ukrainę”. Ale uchodźców muzułmańskich to chce sprowadzać, Ukraińców też. I takie stwierdzenie nie przeszkadza żadnym mediom jak i obecnej władzy, brak reakcji na taką podłość.

Należy postawić pytanie, kim są tego typu osobnicy jak G Schetyna i R.Trzaskowski i czyje interesy reprezentują. To chyba takich ludzi władzy miał na myśli W.Churchill mówiąc cyt. ”Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych”.

Obecne władze PiS-u też zachowują się niewolniczo w stosunku do: Żydów czy banderowskiej Ukrainy, są negatywnie nastawione do Litewskich Polaków. Prezydent A. Duda ciągle powtarza że będzie zwalczał antysemityzm, tak samo Pani Premier. Pani Premier Szydło jak była ostatnio w Izraelu to też zobowiązała się do zwalczania antysemityzmu, to ja się pytam a gdzie tu zasada jakiejś elementarnej wzajemności?. Władze Polski podejmują agresywne działania w obronie Krymu czy Donbasu a Ukraińcy odwdzięczają się nam szerząc zbrodniczą w stosunku do nas ideologię integralnego nacjonalizmu Doncowa, fałszują naszą historię a nasze kolejne władze udają że „deszcz pada”.

Premier B.Netanjahu też nie zobowiązał się, w ramach wzajemności, do zwalczania antypolonizmu, mało tego, to przede wszystkim Żydzi są inicjatorami i propagatorami antypolonizmu na świecie. To jest taka szczególna „wdzięczność po żydowsku” dla Polaków za to że przez wieki przyjmowaliśmy w nasze progi tego „ Żyda tułacza” przepędzanego z całej Europy a w czasie ostatniej wojny, mimo że sami eksterminowani byliśmy przez Niemców, to wielu poświęcało życie swoje i swojej rodziny by uratować Żyda. Pierwszą wdzięczność „po żydowsku” odczuliśmy przecież już w czasach bolszewizmu a potem stalinizmu. Taką sytuację można chyba trafnie określić cytując A.Mickiewicza ”Polska pawiem narodów i papugą”.

Pierwsze Marsze Niepodległości to był wybuch patriotyzmu i nacjonalizmu (nie mylić z szowinizmem) ale w ten ostatni Marsz w kradł się ten zgubny dla nas mistycyzm. Bastion Europy, co to znaczy? Jest jeszcze problem, po Marszu Niepodległości rozchodzą się wszyscy, każdy w swoją stronę a owoce tego Marszu zbiera kto inny, ostatnio skorzystał na tym w czasie wyborów Prezydent A.Duda i PiS stosując retorykę patriotyczną. Mam jednak nadzieję że to nowe pokolenie Polaków opamięta się i rozpocznie budowę normalnego państwa, bez przemożnych obcych wpływów działających nie w naszym interesie a szeroka międzynarodowa współpraca będzie się odbywać na zasadzie równoprawnego partnerstwa. Jak mawiał J.Piłsudski cyt. ”Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzą”. Nie jest przecież tajemnicą, że za PRL byliśmy, nie z własnej woli, wasalami ZSRR a obecnie jesteśmy, tylko że z własnej woli, półkolonią podległą w różnym stopniu, w zależności od aktualnie rządzącej ekipy od: Niemiec, USA a szczególnie od Izraela i różnych organizacji żydowskich.

- - -
29.11.2016 r.

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto Marek Bekier

Bardzo dobry tekst. Myślę, że

Bardzo dobry tekst. Myślę, że byłoby jeszcze lepiej gdyby Pan się postarał takie treści opublikować we wszystkich możliwych miejscach, które są chętnie odwiedzane i czytane przez tych młodych narodowców, którzy współtworzą Marsze Niepodległości.

oto Dubitacjusz

W większej części przyznaję rację Autorowi,

więc jedynie wymienię rozbieżności.

Odnośnie hasła o Bastionie Europy podejrzewam, że Autor dokonuje nadinterpretacji.

Jeśli dobrze pamiętam, to hasło 'Donald matole, twój rząd obalą kibole!' pojawiło się w 2011 r. i nie przeszkodziło PO wygrać wyborów.

Święto Niepodległości 11 listopada zostało ustanowione przez sanacyjną dyktaturę w 1937 r. Trudno mówić o szczególnej tradycji obchodów. Wejście młodych narodowców z marszem w tą datę jest udane "marketingowo", choć wątpliwe ideowo.

Obecnie wydaje się, że prezydent Duda i rządu PiSu spróbują przejąć obchody w 2018 r. Słychać o specjalnych ustawach i pierwszeństwie władzy w organizowaniu zgromadzeń.

Wymaganie od Austriaków wdzięczności za odsiecz wiedeńską po 90 latach jest niepoważne w realnej polityce. Nie można też obciążać katolicyzmu winą za działania polityczne państw i władców katolickich, jak zdrada warneńska, czy polityka galicyjska Austriaków przed 1867. Papieże potępiając różnego rodzaju patriotycznych lewaków, rewolucjonistów, masonów zwykle mieli rację. Jeśli wystąpił konflikt interesów politycznych z papiestwem, to w 1914 r., gdy Dmowski będąc przeciw Niemcom musiał też opowiedzieć się przeciw katolickiej Austrii. Wcześniej nieszczęśliwym działaniem polityki katolickiej była unia brzeska.

Wyczyny rodzimych jakobinów podczas insurekcji trudno zaliczać do chwalebnych tradycji. Nawiasem mówiąc, powstanie doprowadziło do upadku Rzeczpospolitej. Co jest tylko jednym z przykładów dowodzących kłamstwa wypowiedzianego przez samozwańczego marszałka, Józefa Piłsudskiego "Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzą". Dalszymi przykładami były idiotyczne powstania listopadowe i styczniowe, które wzmacniały podległość Rosji.

Józef Piłsudski był nie tylko bandytą i złodziejem, ale też terrorystą, agentem obcych mocarstw, zdrajcą stanu i zleceniodawcą morderstw politycznych.

Ostatnia uwaga odnośnie rzekomego eurosceptycyzmu piłsudczyka, Leszka Moczulskiego. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w 2003 r. zaangażował się w kampanię akcesyjną.

oto chłop jag

Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości patriotyczny czy mistyczny?

Mistyczny to on będzie wtedy - kiedy jego kierunkiem będzie tylko pomnik Piłsudskiego a nie Dmowskiego - tolażysze.
Wniosek?
Moim zdaniem rzeczony Marsz zainicjowała żydokomuna aby mieć pretekst pokazać Polaków w jak najgorszym świetle. Prowokacje tylko wzmocniły maszerujących, więc żydokomuna zmieniła taktykę i chce ów marsz przemienić w paradę sodomitów pod rękę z banderowcami - tołażysze.
Na koniec - realizm tołażysze - realizm. Wydawało się za pierwszej Solidarnosci, że ta rzesza Polaków niesiona na fali wolności samym swoim oddechem strąci komuchów do Piekła i co się okazało? Polaków ich własnymi rękami załatwiono i to z marszu - tołażysze.

oto Podolanin

Dubitacjusz - unia brzeska

Unia brzeska była główną przyczyną rozbiorów i naszym nieszczęściem.
Dobitnie wyłożył tę kwestię Michał Bobrzyński.
Łączę ukłony
Podolanin

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.