Silni, Zwarci i Gotowi!

Po dzisiejszej uroczystośći możemy być pewni, ze polska armia jest gotowa do najwyższych poświęceń. Tak zapewnił minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz mowiąc, żę siłą armii jest wiara. I krzyż Jana Pawła II.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej w niedzielę, 27 listopada, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w promocji na pierwszy stopień oficerski żołnierzy rezerwy.
Aktu promowania 176 żołnierzy rezerwy dokonali szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł oraz jego zastępcy, generał broni Michał Sikora i generał brygady Jan Dziedzic. Za ponadprzeciętne wyniki podczas szkolenia poligonowego minister obrony narodowej wyróżnił ppor. rez. Joannę Charytoniuk. Następnie wszyscy nowo promowani żołnierze złożyli uroczyste ślubowanie.
"Powiększacie dzisiaj kadrę Wojska Polskiego, stanowiąc jej rzeczywistą elitę. Przyszliście, nie z woli zewnętrznego rozkazu, nie z przymusu, przyszliście, bo uważaliście, że ojczyzna was potrzebuje. Przyszliście z różnych środowisk, reprezentujecie różne zawody, różne umiejętności. Są wśród was lekarze, adwokaci, artyści, przedsiębiorcy, naukowcy. Z elity narodu współtworzycie dzisiaj elitę armii. Przyszliście wraz z tą wielką falą patriotyzmu polskiego, która wznosi się w ostatnich latach, przekształca naszą ojczyznę i przekształca armię"

Minister obrony narodowej podkreślił, że to nowo promowani będą istotnym czynnikiem współkształtującym tę armię. - Ona się zmienia, ona jest nowa. Zniesiono wszystkie te elementy i czynniki, które sprawiały, że była ona ograniczana, pomniejszana. Zniesiono limity dotyczące żołnierzy szeregowych, dotyczące awansu podoficerów, dotyczące awansu oficerów. Przychodzicie do armii, w której zmieniany jest także korpus generalski. Ponad 20 generałów mianowano w ciągu ostatniego roku i tyle samo przeszło do rezerwy. To nowa armia także strukturą swoją – dodał minister Macierewicz. Jak zaznaczył szef MON – rychło już, zasilona będzie przez ponad pięćdziesięciotysięczną formację Obrony Terytorialnej. To nowa armia, także z najnowocześniejszym wyposażeniem oraz tym wszystkim, co przyniosło wielki historyczny przełom, jaki dokonuje się, na skutek decyzji szczytu NATO z lata bieżącego roku. Na granicy polskiej wraz z wami, strzec naszego bezpieczeństwa będą żołnierze armii Stanów Zjednoczonych, będą strzec żołnierze armii Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Nie ma chyba w języku polskim wspanialszych słów, niż te słowa przysięgi, które dzisiaj powtarzaliście i nie ma dla wojska, dla państwa i narodu wspanialszej sytuacji, jak przysięga nowych oficerów Rzeczpospolitej.
My Polacy będziemy wreszcie decydowali, kto będzie wraz z naszymi żołnierzami bronił naszych granic. Nikt inny. Na to naród polski czekał 70 lat. Ale siła Polski leży w polskiej armii, ale siła tej armii jest w waszych rękach. I jest w tej wielkiej tradycji, którą symbolizuje Grób Nieznanego Żołnierza, na który patrzycie, umiejscowiony pod arkadami Pałacu Saskiego, zniszczonego przez niemieckiego najeźdźcę. Ale wierzę, że prędzej czy później odbudowanego – powiedział szef MON.
Siłę tej armii stanowi wielka wiara narodu polskiego, najlepiej symbolizowana przez krzyż Jana Pawła II, stojący tu na placu Józefa Piłsudskiego, na placu Zwycięstwa, na placu zwycięstwa patriotyzmu i ducha narodu polskiego. Jesteście częścią tej wielkiej fali odradzającego się narodu polskiego. Polska, państwo polskie liczy na was!"
Minister obrony narodowej, w asyście dwóch nowo promowanych oficerów, złożył wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, a Orkiestra Reprezentacyjna odegrała „Pieśń Reprezentacyjną WP”. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

http://www.defence24.pl/499391,promocja-na-pierwsz...

Gdyby ktoś nie wiedział co to „Pieśń Reprezentacyjną WP”...

DECYZJA Nr 374/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 15 sierpnia 2007 r. w sprawie ustanowienia Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
Poz. 178
Na podstawie § 1 pkt 7 lit. d oraz § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r.
w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w celu nawiązania do polskich tradycji niepodległościowych i orężnych, ustala się, co następuje:

1. W Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.
2. Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego stanowią wybrane fragmenty Marsza Pierwszej Brygady, według tekstu oraz zapisu nutowego, stanowiących załączniki do decyzji.
3. Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego wykonywana jest podczas obchodów Święta Wojska Polskiego i innych świąt wojskowych oraz w czasie uroczystości wojskowych organizowanych w jednostkach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
4. Podczas wykonywania Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego obowiązuje zachowanie powagi i spokoju. Pododdziały zwarte i umundurowani żołnierze zachowują się zgodnie z „Ceremoniałem Wojskowym”.
5. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Minister Obrony Narodowej: A. Szczygło
Legiony to żołnierska nuta,
Legiony to ofiarny stos,
Legiony to żołnierska buta,
Legiony to straceńców los.
My, Pierwsza Brygada,
Strzelecka gromada,
Na stos - rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos.
Mówili, żeśmy stumanieni,
Nie wierząc nam, że chcieć to móc!
Laliśmy krew osamotnieni,
A z nami był nasz drogi Wódz!
My, Pierwsza Brygada,
Strzelecka gromada,
Na stos - rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos.
Nie chcemy dziś od was uznania,
Ni waszych mów, ni waszych łez.
Skończyły się dni kołatania
Do waszych dusz, do waszych serc!
My, Pierwsza Brygada,
Strzelecka gromada,
Na stos - rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos.

słowa: Andrzej Hałaciński (1891 - 1941) Tadeusz Biernacki (1899 - 1974)
muzyka: na motywach marsza "Przemarsz przez Morze Czerwone”

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Legiony pieśnią wojskową!!!??

Legiony pieśnią wojskową!!!??? Wiedziałem, że to ludzie nienormalni, ale że do tego stopnia...

oto Dubitacjusz

Aż dziw, że nie śpiewają zwrotki o tym,

że przeciwników proniemieckiej orientacji Piłsudskiego "j**ał" pies.

oto Paulina Kaufmann

No wie Pan?

Wiara, krzyż JP II i je**ł pies? Nie uchodzi, nie uchodzi...

oto Krzysztof M

"Nie chcemy już od Was

"Nie chcemy już od Was uznania
Ni Waszych mów, ni waszych łez!
Skończyły się dni kołatania
Do waszych serc, jebał was pies!"

oto Krzych Adam

Co to?

Na "józkizm" żeś się pan przekabacił? Że pan "Marsz Pierwszej Brygady" cytuje?

oto Robercik

Pomijając już kwestie

Pomijając już kwestie oczywiste (jak propaganda, podżeganie do wojny itd.) to pozwolę sobie zauważyć, że język jakim posługuje się Macierewicz to potok coraz bardziej nieznośnego patosu.
Przykłądowo Macierewic nie potrafi normalnie odebrać haubic w fabryce.
On zaczyna w ten deseń (z pamięci):

"tu, w hali fabrycznej (akcent pada na słowo hala) zaczyna się prawdziwa walka, i to wy (akcent na "wy") jesteście na pierwszej linii frontu. To dzięki takim ludziom, takim postawom, Polska jest krajem nie tylko bezpiecznym (akcent), ale ..... bla bla"

Patos słów wzmacnia kretyńska maniera akcentowanie co drugiego słowa. Gdzie on się tego nauczył. W KC? Kaczyńscy też posługują się takim językiem politruków.

oto baba jag

To psychopata

- Te dziewięć - odebranych na pół roku przed terminem - sztuk Kraba najlepiej świadczy o tym, z jaką determinacją, z jaką gotowością jak najszybszego wyposażenia Polski w najsprawniejszy i najskuteczniejszy sprzęt, jak dobrze pracujecie, jak dobrze pracuje Huta Stalowa Wola - ocenił Macierewicz, dziękując ludziom pracy.

Minister powiedział, że w przekazaniu Krabów na pół roku przed terminem nie chodzi o bicie rekordów.

- Chodzi o to, żeby sprostować narastającemu zagrożeniu, które nad Polską wisi. Chodzi o to, żeby nasi potencjalni wrogowie wiedzieli, że my jesteśmy gotowi i że nigdy się nie poddamy; tak, jak wy, przygotowując się do pracy, nigdy się nie poddawaliście - powiedział Macierewicz, zwracając się do załogi i kierownictwa HSW.

- To, co się zdarzyło w ciągu ostatniego roku, to determinacja, by te prace były przede wszystkim realizowane polskimi rękoma, byśmy tutaj w Polsce rozwijali przemysł obronny i by stał się on głównym nośnikiem nowoczesności i rozwoju nowoczesnej Polski - powiedział szef MON.

oto Dubitacjusz

Za to tworzenie OT popieram

Obłąkani rusofobowie z ministrem Macierewiczem na czele przygotowują ją na wojnę z Rosję, natomiast taka lokalna formacja może być użyteczna w razie ukraińskiej irredenty lub zagrożenia muzułmańskiego.

oto Paulina Kaufmann

Niechże Pan da spokój...

Leczenie dżumy, cholerą?
Na obecnym etapie OT sa faktycznie jak partyjne bojówki... "Nie matura lecz chęć szczera..." Weekendowe wojsko kraju nie obroni a cala ta chucpa tylko pochłania gigantyczne pieniądze z budżetu MON. Koncepcja przygotowana "na kolanie" i nieskoordynowana z programem modernizacji armii. Nawiązując do przekazania pierwszych samobieżnych haubic Krab (w porażającej ilości sztuk 9 ale za to przed terminem, na szczęście nie ponad plan) chętnie bym się dowiedziała dlaczego nie przewidziano możliwości wykorzystania wycofywanych z uzbrojenia haubic Goździk czy Dana jako wsparcia artyleryjskiego jednostek OT. Czyżby właśnie dlatego, że bojówki paramilitarne takiego wsparcia nie potrzebują?
Swoją drogą do przeciwdziałania banderowskiej irredencie powinno się wykorzystać jednostki liniowe a nie bojówki bo trzeba szybko i sprawnie się rozprawić z problemem a nie dopuszczać do gonienia się po ulicach i okładania kolbami...

oto Robercik

A co jeśli ta OT i

A co jeśli ta OT i towarzyszący jej paramilitarni cichcem zostanie zbudowana właśnie z Ukraińców? Michalkiewicz mówił o lewej broni przemycanej z Ukrainy do Polski. Na co to?

oto Paulina Kaufmann

Michalkiewicz jako ekspert od przemytu broni...

Brednie...
Od czego ten pan NIE jest ekspertem?
Żeby zbudować OT z Ukraińców trzeba by im nadać w trybie pilnym polskie obywatelstwo, zameldować we wszystkich województwach i znaleźć im tam legalną pracę, wszystko "na cito". Jeszcze jakieś pomysly rodem z Michalkiewicza?

oto baba jag

Zakładam

,że jest toto potrzebne coby nas pałować i wyciągać z domów. Na przykład za odmowę pójścia na wojnę,oczywiście na wojnę za wolność i demokrację.

oto chłop jag

Silni, Zwarci i Gotowi!

Silni, Zwarci i Gotowi!

Niech nam tylko ktoś guzik spróbuje zabrać - tołażysze.
Wniosek?
I pomyśleć, że Józek Beck mógłby się uczyć od Antka - przynajmniej na odcinku oddawania guzika - tołażysze.

oto Czesław

Pełna zwrotka

Skończyły się dni kołatania
Do Waszych łbów, do Waszych kies
j...ł was pies

oto wdr

kotem

wystarczy psa zamienić kotem i będzie akuratnie

oto Dinozaur

1. brigade ,Korfu

Najlepsze wykonanie 1. brigady jakie Dinozaur słyszał pochodzi z orkiestry z greckiej wyspa Korfu . Jest na Youtube , potem należy wklepać np: 1. brigade , Korfu .

Pozdrowienia
Dinozaur ( z Neandertalu )

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.