Polska protestuje przeciwko europejskiej współpracy wojskowej

Na posiedzeniu Rady ministrów MSZ i MON w poniedziałek 14 listopada zapadły decyzje o budowie wspólnego centrum dowodzenia i interwencyjnych sił zbrojnych z formacji państw europejskich. Mają one być finansowane z europejskiego budżetu, a państwa inwestujące w obronę moga liczyć na ulgi w limitach budżetowych.

Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian nazwał te decyzje "krokiem w kierunku europejskiej strategicznej samodzielności".

Włoski minister Paolo Gentiloni stwierdził, ze centrum dowodzenia to jeszcze nie europejski sztab generalny, ale jego zapowiedź.

Wielka Brytania blokująca do tej pory takie plany, powstrzymała się od veta, jednak stwierdziła, że "centrum dowodzenia w Brukseli powiela NATO".

Witold Waszczykowski ostrzegł, że "nie może być żadnego rodzaju rywalizacji Unii z NATO, ze Stanami Zjednoczonymi". Stwierdził że siły europejskie nie powinny się skupiać na Bliskim Wschodzie i Afryce (jak podano publicznie) ale wziąć pod uwagę zagrożenia ze strony Rosji.

Waszczykowski stwierdził, że oczekuje przybycia amerykańskich żołnierzy do Polski w ciagu kilku tygodni. “Jestem spokojny, mamy dobre kontakty z nową administracją".

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Polska polityka jest romantyczna. (będzie śmieszne)

Lecz czuję w sobie, że gdybym mą wolę
Ścisnął, natężył i razem wyświecił,
Może bym sto gwiazd zgasił, a drugie sto wzniecił -

Prezydent Duda zadzwonił do prezydenta Trumpa i ma zapewnienie, że Ameryka zrobi wszystko aby Polsce romantyczne polityczne plany mogły się spełnić.

oto chłop jag

Polska protestuje przeciwko

Polska protestuje przeciwko europejskiej współpracy wojskowej

To nie Polska - to grandziarze zza wielkiej wody protestują ustami - swoich namiestników w atrapie Polski - tołażysze.

oto Tomasz Dalecki

Akurat w tej kwestii należy

Akurat w tej kwestii należy szczerze kibicować Waszczykowskiemu.
Skoro będzie "europejska armia" to już będzie państwo "Unia Europejska". Czyli nie będzie Polski, zostanie sprowadzona do roli bundeslandu.

Cel i intencje są całkowicie jasne;

to jeszcze nie europejski sztab generalny, ale jego zapowiedź.

Swoją drogą dziwne - bo sam Kaczyński kilkukrotnie wypowiadał się euroarmią.

oto sir Galahad

A co w tym dziwnego? Przecież

A co w tym dziwnego? Przecież od początku obaj Kaczyńscy strojąc się w patriotyczne piórka popierali szkodliwe dla Polski europejskie plany. Lech podpisał Lisbonę a Jarosław gładko przełknął ustawę 1066. Przecież dla tych ludzi jedynym kryterium oceny jest antyrosyjskość.

oto Tomasz Dalecki

A co w tym dziwnego?

A co w tym dziwnego?

To, że Waszczykowski tym razem wyjątkowo nie wystąpił z entuzjastycznym poparciem tego uśmiercania Polski.

oto Robercik

Euro-armia i tak będzie

Euro-armia i tak będzie współpracować z USA, bo UE i USA są oplecione jednym i tym samym układem. Celem EURO-armii jest ostateczne zniszczenie państw narodowych. Wszak twór bez własnej waluty i armii nie jest państwem. Potem EURO-armię połączy się z armią USA. Tak powstaje rząd światowy.

Natomiast Waszczykowski jest zbyt tępy by to przejrzeć i pryncypialnie nadskakuje Ameryce.

oto Robercik

Rosja ma mniej nowoczesnych

Rosja ma mniej nowoczesnych samolotów bojowych niż kraje europejskie (bez USA). Rosja ma mniej ludności, brak mocy wytwórczych do rozbudowy armii. A co najważniejsze - Rosja nie ma interesu w podbijaniu Europy Zachodniej, a nawet Polski. No, ale kretynowi to nie przeszkadza. On musi z siebie wydalić tekst o "zagrożeniu rosyjskim" dla Europy. Typowy dyplomata w gumiakach.

oto Eowina

Wczoraj Obama był z pożegnalną wizytą w Niemczech.

Przemawiał obok Merkel. Obama podkreślał w swoim przemówieniu, fakt jak USA są niezbędne światu i Europie dla utrzymania porządku i stabilizacji. W związku z tym on jest pewien, że nowy prezydent USA szybko to sobie uświadomi. W momencie właśnie kiedy to mówił, Merkel opuściła głowę i się lekko uśmiechnęła. I ten właśnie przypadek uświadomił mi dobitnie, czemu Clintonowa przegrała. Clintonowa przegrała na skutek tego, że postrzeganie USA przez elity amerykańskie i elity światowe jest różne, a także różne od amerykańskich elit, jest widzenie Ameryki przez amerykańskie społeczeństwo.

Europa jest zalewana przez imigrantów, codziennie, tysiące ludzi przybywa do brzegów europejskich krajów. We Francji jest od roku stan nadzwyczajny, czyli inaczej stan wojenny. Europa z konieczności potrzebuje specjalne wojsko do patrolowania ulic, mórz, nabrzeży, portów, dworców, pociągów... W Grecji na wyspach już są bójki między przybyłymi a miejscowymi. Potrzeba sił do ochrony granic jak i deportacji. Powstanie takie wojsko szybkiego reagowania niezależnie od tego, jak na to Polska patrzy. Powstanie w tych krajach, gdzie zagrożenie jest największe.

oto Andrzej

No dobrze, ale

NATO (USA) bombardowało Libię (dokładnie sojusznicy bombardowali a USA kasowały za intelligence i rakiety)

Dlaczego NATO nie broni wód terytorialnych Europy przed imigrantami? Dopiero teraz się ruszyli trochę... (Orban opowiadał, jak amerykanie byli oporni).

Czyli - świadomie destabilizowali tereny wokół Europy. a potem odmówili ochrony? I wszyscy siedzą cicho?

oto Eowina

Rządy mają 4-letnią kadencję i takie podejmują decyzje.

A wszystko rozbija się o pieniądze. Wykładają na NATO minimum tego co muszą, albo poniżej. Te wszystkie koalicje w Syrii i Iraku, to nie NATO, tylko Arabowie. Wszystkie państwa EU są zadłużone i wszystkie mają obowiązek oszczędzać. Teraz plany są o finansowanie unijne wojsk wspólnych.

Co do Libii, każda wojna jest po to aby się wzbogacić. Kiedyś Trump w czasie byłych dyskusji politycznych powiedział coś takiego: " O co chodzi z tym Irakiem? Po co tam jesteśmy? Jeżeli chodziło o ropę, to trzeba było zabrać i się wyprowadzić!" W komentarzach było oburzenie. "Jak to, a prawa człowieka, demokracje..." Tak samo z Libią.

Wszyscy siedzą cicho? A ile Niemcy już zapłacili w ramach sankcji? Francuzi także zapłacili swoje. Sankcje to jest taki haracz kolonialny. Tam nie ma przyjaźni, jest interes. Czy ktoś pamięta jaka była nagonka na Francję w czasie wojny w Iraku? W polityce jest darwinizm.

oto Krzysztof M

W polityce jest darwinizm.

W polityce jest darwinizm.

W polityce jest rotschildyzm. :-)

oto Tomasz Dalecki

Co to jest rotschildyzm i jak

Co to jest rotschildyzm i jak on się różni od
darwinizmu?

nikt tego nie wie.
I w sumie to bez znaczenia - to tylko taka dresiarska "błyskotliwość"

oto Krzysztof M

Co to jest rotschildyzm i jak

Co to jest rotschildyzm i jak on się różni od darwinizmu?

W darwinizmie drapieżnik najedzony przestaje zabijać. :-)

oto Eowina

To zdanie nie ma nic wspólnego z darwinizmem.

W darwinizmie drapieżnik najedzony przestaje zabijać.

Darwinizm zajmuje się doborem naturalnym, czyli chodzi o przetrwanie najsilniejszych osobników.
Rothschild trwa tak długo, póki nie znajdzie się ktoś silniejszy od niego.

oto Krzysztof M

W naturze walczy się o

W naturze walczy się o jedzenie. Walka o władzę, to nie walka o jedzenie. Walka o władzę nie ma końca.

oto wzl

Dobór naturalny

Rothschild trwa tak długo, póki nie znajdzie się ktoś silniejszy od niego.

Nikt silniejszy od niego nie znajdzie się, bo o jego sile decyduje istnienie banków centralnych, nad którymi jest bank wszystkich banków centralnych, czyli tzw. Bank Rozrachunków Międzynarodowych z siedzibą w Bazylei. Jak znikną banki centralne, to zniknie i on. Jak mnie pamięć nie myli, a co nie jest takie pewne, to pierwszy bank centralny powstał w Anglii w 1696 roku, choć gdzieś czytałem, że wcześniej taki bank powstał w Szwecji, ale ze względu na późną porę, nie chce mi się już szukać. W sumie nie to jest istotne, gdzie powstał pierwszy bank centralny, tylko to, że dał on instrument dominacji tym, którzy go kontrolują.

Jak znikną banki centralne, to zniknie i dominacja rodów żydowskich. I nie będzie to wynik pojawienia się kogoś silniejszego, tylko zmiana warunków. I z tym doborem naturalnym w przyrodzie jest podobnie. Teoria ewolucji została wprzęgnięta do polityki i nauka na tym traci, polityka - nie, bo to z założenia jest jedna wielka k....

oto Tomasz Dalecki

W darwinizmie drapieżnik

W darwinizmie drapieżnik najedzony przestaje zabijać. :-)

jak zwykle musi się pan popisać ignorancją.... głupawe i prymitywnie żałosne.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.