taki sobie pamiętniczek

22 posts / 0 new
ostatnio
taki sobie pamiętniczek

Różne miliony i miliardy to do mnie średnio przemawiają. Pomyślałem więc, że warto policzyć ile te wielkie pieniądze wypadają na łebka. Zakładam (za GUS), że w Polsce jest 38479000 mieszkańców, co przy średniej 2,73 osoby w gospodarstwie domowym daje ok. 14100000 gospodarstw. Postaram się wątek aktualizować jak na coś ciekawego będziemy się zrzucać.

__________________________________

Dzisiejsza zrzutka(2016.11.14): pożyczka dla Ukrainy na budowę dróg przez (tadam!) Sławomira Nowaka.

Są ludzie na sam widok których się mówi: "nie pożyczyłbym mu złamanego grosza". Chyba, że chodzi o polityków ukraińskich. Im właśnie pożyczyliśmy 300 milionów. A konkretnie każdy nas zaufał braciom ukraińcom pożyczając im:

Kwota: 300 000 000zł
Zrzutka na łebka 7zł 80gr
Zrzutka na rodzinę: 21zł 28gr
20zł1zł
20gr5gr2gr1gr

Dziś wprawdzie rodzina pójdzie spać bez kolacji, ale za to jak nam oddadzą (ups... znaczy: kiedy nam oddadzą) to sobie całą rodziną do najlepszej knajpy pójdziemy.

__________________________________

Dzisiejszy news (2016.10.30): Europosłanka Beata Gosiewska zażądała odszkodowania za śmierć męża w katastrofie smoleńskiej

Kwota: 5 000 000zł
Zrzutka na łebka 13gr
Zrzutka na rodzinę: 35gr
50gr50gr50gr

Taki tam... wdowi grosz...

__________________________________

Dzisiejszy news (2016.10.18): darowizna dla Mercedesa, żeby sobie w Polsce zbudował fabrykę

Kwota: 80 000 000zł
Zrzutka na łebka 2zł 08gr
Zrzutka na rodzinę: 5zł 68gr
5zł

Flaszki by za to nie było, ale dziecko pączka nie dostanie.

???

Zakładam (za GUS), że w Polsce jest 31268000 mieszkańców

Jakiś pomór?

UPS

O mój Boże, dziękuję. Z jakiegoś powodu (pewnie starość - dziś akurat kończę okrągłe lata) wstawiłem powierzchnię :).... już poprawiam cały tekst

Wyjdzie mniej! I to zysk!

pozdrawiam kajając się
TBM
ps
no i "dwójka" została w rodzinie! :D

Okrągłe lata!

Okrągłe na okrągło jak tycia złotówka a potem dwójka jak to co dekadę bywa? Czy też piątka powyżej to niby nic a znak jakiś? A może to już nie zgrabna krągła piątka a podstawka pod herbatę? Pod kufel z piwem?? O leżącym zakurzonym talerzyku nie wspominając???

Wszystkiego najlepszego Panie TBM- ie :)

P.S. Gospodarstwa z dziećmi dostały na 500 pączków. Niezdrowych przypominam. Jak sobie pięć od ust odejmą i podzielą z potrzebującymi Niemcami korony im z zębów nie spadną.

pozdrawiam,
Palimpsest

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

dziękuję :)

za życzenia dziękuję serdecznie :)

Ta piątka na górze to tylko 5 zł wizualizacyjne (68 gr pominąłem). Żeby było zaszyfrowane to by dwie obok siebie musiały stać jak jakie żandarmy - a tylu przecież nie damy Mercedesowi :) Tzn w tej transzy nie damy, bo że będą następne chyba nikt nie wątpi.

pozdrawiam
TBM

68 nie jest okrągłe, więc to nie to

chociaż...w sumie składa się aż z trzech kółek! Najbardziej okrągła rocznica, której może dożyć człowiek to wg mnie 88, ale zapewne przelicytowałem :>

pozdrawiam,
Palimpsest

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Pomysł dobry. Przemawia do ludzi bardziej obrazowo.

Wniosek?
Poważne kwoty wyjdą dopiero wtedy - gdyby tak policzyć wszelakie lewackie fanaberie z groteskowymi urzędami - niejednokrotnie w randze ministerstwa - włącznie - tołażysze.

A tymczasem Żydzi upominaja sie o "swoje"

W gazecie „The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

http://parezja.pl/izraelska-gazeta-wzywa-polske-ro...

Wezwanie

Takie wezwania to taki psychiczny szantaż. A stres może zabić. Już Awicenna przeprowadzał taki eksperyment, bo podejrzewał, że silny stres może doprowadzić do śmierci. Zamykał barana w klatce i co jakiś czas napuszczał na nią stado wilków. Pomimo że baran w klatce był bezpieczny, to po paru takich próbach zdechł. Inne barany, które nie były poddane takiemu eksperymentowi, ale głodzone i trzymane w trudnych warunkach - przeżyły.

Skąd oni wzięli te 170 000 nieruchomości i jak je wycenili. Skoro te nieruchomości należały do Żydów, to jakieś dokumenty musiały się zachować. Może mają je potomkowie tych rodzin, może coś jest w polskich urzędach. Trzeba to zebrać i wspólnie oszacować. I trzeba to naszym "braciom" Żydom powiedzieć. Kochajmy się jak bracia, ale liczmy się jak Żydzi. A nie tak spod dużego palca - 60 miliardów.

Przede wszystkim wypada zauważyć, że większość społeczności żydowskiej przed wojną, i to przytłaczająca większość, to była bieda z nędzą. Oni nic nie mieli. Mieszkali w ruderach. A te parę procent bogatych? Proszę bardzo! Przedstawcie rachunek w oparciu o dokumenty i siadamy do stołu.

Skąd oni wzięli te 170 000

Skąd oni wzięli te 170 000 nieruchomości

Stąd, skąd wzięli dolary. :-) Z głowy. Albo z powietrza - jak kto woli. :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra
-----------------------------
Wolność, to subiektywny brak nieakceptowanych ograniczeń zewnętrznych.

Oddawać hurtem to samobójstwo i głupota, ale gwoli ścisłości...

zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów

...Pan neguje

- ilość nieruchomości?
- fakt przejęcia i brak woli oddania (rekompensaty?) (czyt: rabunek)
- fakt, że właścicielami byli Żydzi?

Tak samo traktują Polaków na wschodzie. Pan się oburza, kiedy Zabużanie wzywają do zwrotu swoich majątków?

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Beletrystka

Daruj Pan sobie tę beletrystykę. Szkoda czasu.

A Pan to wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni?

Toć o tym już była mowa parę razy. Spadkobierca dowolnego Goldsteina czy Rozenkrantza, któremu został zrabowany majątek może tego dochodzić w sądzie. Kiedy natomiast jacyś potomkowie Blumgoldów razem z potomkami Zuckermanów mówią, że skoro Goldstein i Rozenkrantz byli Żydami, a może nawet żydami tak jak Blumgold i Zuckerman to potomkom Blumgolda i Zuckermana należy się jakiś "zwrot" majątków, no to wtedy proszę Pana, to jest czyste "k*******o".

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Oczywiście, że

to jest czyste "k*******o"

tyle, że nie o tym pisałem więc nie kontynuuję.

.................

Przy okazji naszła mnie pewna refleksja: może ci Żydzi uważają się nie za społeczność złożoną z jednostek- samodzielnych podmiotów prawnych? A rodzaj elitarnej wspólnoty obdarzonej szczególnymi przywilejami? Wtedy jak jednemu państwo zabrało przed wojną to wspólnota występuje i mówi

To nasze!

To, że po tym "jednym" nie zostało śladu nie ma znaczenia. Co tam! Wspólnocie daje się działkę w innym miejscu i basta. Że nieruchomość przez dziesiątki lat była utrzymywana, remontowana przez państwo (czyt. społeczeństwo)? Co tam, trzeba oddać! Że to dom dziecka? Służący wszystkim posterunek policji? Szkoła? Szpital? Oddać!

Jakieś skojarzenia? W razie zainteresowania służę kilkoma adresami. Również z sąsiedztwa.

P.S. Tajemnicą poliszynela jest, że "dzika prywatyzacja" toczy/ła kraj trzema ścieżkami: roszczenia względem osób prywatnych ( w tym żydowskie), prywatyzacja mienia narodowego, Komisja Majątkowa. Przy obecnej władzy mnie osobiście grobowe milczenie w trzecim przypadku nie dziwi. Niemniej problem jest.

Łapiąc złodzieja PiS musi gmerać przy tej puszce Pandory bardzo uważnie. Łatwo może wejść na całe pole minowe. Nie wątpię, że zagrożeni są władni utrącić polityczny kręgosłup każdego węszącego zbyt intensywnie.

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Dobryś Pan.

tyle, że nie o tym pisałem więc nie kontynuuję.

Przy okazji naszła mnie pewna refleksja

To Pan właściwie kontynuuje, czy też nie? BTW, systemy prawne w Europie nie zawierają takiego pojęcia jak własność plemienna. Własność może być przypisana jedynie osobom i organizacjom.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Słowa, słowa. Jak zwał tak zwał.

Wg mnie Żydzi są genialnie zorganizowani. Mają smykałkę do trwania wbrew całemu światu. Dryg do biznesu. Patrząc na historię smykałkę wrodzoną, przekazywaną z pradziada na innych dziadów. Dbają nie o swój jednostkowy interes a interes swego narodu. Wykorzystując każdą okazję, naginając prawo, rzeczywistość, dokonując prawnych przekrętów graniczących z majstersztykami. Tak mają. Czy takie oddanie własnej sprawie nie jest przypadkiem przedmiotem zawiści, zazdrości i irracjonalnego strachu przed tak sprawnie działającą ok, "organizacją?" :> (plemienną:)

Nie tego tak boją się środowiska prawicowe również przywiązane do narodu, wspólnoty krwi etc? Nie stąd te żydowskie fobie i lęki? Wynikające z poczucia bycia robionym w balona przez bardziej sprawnych, bezwzględnych i cwanych?(*) Takie życie. Mnie tam nic do tego, stresów z tego powodu nie przeżywam.

Mamy na lokalnym rynku podobną organizację. Tyle, że ona stawia się na piedestale strażnika polskości. Owszem, w wielu wymiarach tak. Niemniej w innych rżnie Polskę jak wyżej wymienieni dla własnych "organizacyjnych" korzyści.

Może KK nie "lubi" Żydów wietrząc w nich odwiecznego przeciwnika wyciągającego ręce dokładnie po to samo? Ci po wiekach stali się etatowym wrogiem. Że zabili Jezusa, że Jezus Żydem nie był to tylko element swojskiego PR- u. W biznesie brudne chwyty są dozwolone. Ni jedni ni drudzy Waldorfskich szkół nie kończyli, cudów nie oczekujmy.

(*) zetknąłem się z opinią, że jednym z motywów Hitlera był strach przed Żydami, świadomość bezsilności względem tak zorganizowanej machiny z "przedstawicielstwami" na każdym kontynencie, w każdym kraju, religii. Reszta o wyższości ras, kultur i "dziejowej sprawiedliwości" była tylko mydleniem oczu dla maluczkich.

pozdrawiam,
P.

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Przypominam, ze rozmawialiśmy o (bezprawnych u)roszczeniach.

W gazecie „The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

Kiedy będę miał ochotę porozmawiać o zawiści, zazdrości i irracjonalnym strachu, fobiach i lękach, poczuciu bycia robionym w balona przez bardziej sprawnych, bezwzględnych i cwanych, motywach Hitlera, świadomość bezsilności względem zorganizowanej machiny z "przedstawicielstwami" na każdym kontynencie, w każdym kraju, religii wiem do kogo mogę się w tej sprawie udać jak w dym. A skoro nic Pan nie ma do powiedzenia o chucpie szantażystów z głównymi ośrodkami na wschodnim wybrzeżu USA i w takim maleńkim kraju położonym w Palestynie (znaczy o tym wspomnianym przeze mnie wcześniej "czystym k******wie") to rozmowy podtrzymywać nie będę.

EOT

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Kolejne skojarzenie :>

nie obiecuję, że ostatnie, to nie zależy ode mnie.

Autorzy największych zwrotów w dziejach ludzkości, wynalazcy najprostszych, przez co genialnych w swej prostocie narzędzi modelowania zachowania ludzi urzędują w... maleńkich państewkach. Jedni i drudzy mają za plecami (tego?) samego Boga!

może dlatego jedni i drudzy uważają się za elitę? Może dlatego się nie miłują jak na dzieci jednego Boga przystało? Ale to już pisałem,

przepraszam już nie będę,
Palimpsest

P.S. Część ze 170 000 nieruchomości zapewne została zrabowana.

Każdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie wg polskiego prawa jak w przypadku każdego obywatela RP. ŻADNYCH świętych krów nie tolerować, próby wyłudzania piętnować. Ale do tego trzeba sędziego z jajami, nie jarmułką w szafie albo krzyżem na biurku.
Tu jest Polska i o polski interes chodzi, nie organizacji duchowych, plemiennych czy jakichkolwiek.

The End

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Dryg do biznesu. Patrząc na

Dryg do biznesu. Patrząc na historię smykałkę wrodzoną, przekazywaną z pradziada na innych dziadów.

A gdzie związek przyczynowo-skutkowy? Bo współwystępowanie jest. Jednak to o wiele mało... :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra
-----------------------------
Wolność, to subiektywny brak nieakceptowanych ograniczeń zewnętrznych.

,,Łapiąc złodzieja PiS musi

,,Łapiąc złodzieja PiS musi gmerać przy tej puszce Pandory bardzo uważnie. Łatwo może wejść na całe pole minowe.''

+++

___

Wdowi grosz

Politycy PiS to skromni ludzie. Europosłana z nadania PiS, wdowa po śp. (też pośle, choć krajowym) Gosiewskim, Beata G. oczekuje, że każdy z Polaków i Polek, wliczając dzieci i niemowlęta zrzuci się, by poprawić jej ciężki los. Jednak będąc osobą skromną i współczującą biednym i bogatym chce od każdego tylko paru groszy.

A konkretnie:

Kwota: 5 000 000zł
Zrzutka na łebka 13gr
Zrzutka na rodzinę: 35gr
50gr50gr50gr

Ludzka pani!

No bo w zasadzie co my dziecku możemy za jego 13 groszy kupić?

pożyczki

Są ludzie na sam widok których się mówi: "nie pożyczyłbym mu złamanego grosza". Chyba, że chodzi o polityków ukraińskich. Im właśnie pożyczyliśmy 300 milionów. A konkretnie każdy nas zaufał braciom ukraińcom pożyczając im:

Kwota: 300 000 000zł
Zrzutka na łebka 7zł 80gr
Zrzutka na rodzinę: 21zł 28gr
20zł1zł
20gr5gr2gr1gr

Dziś wprawdzie rodzina pójdzie spać bez kolacji, ale za to jak nam oddadzą (ups... znaczy: kiedy nam oddadzą) to sobie całą rodziną do najlepszej knajpy pójdziemy.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.