Nie będzie pokazu "Wołynia" w Kijowie

Pokaz filmu „Wołyń”, który miał się odbyć we wtorek w Kijowie, został przełożony z przyczyn technicznych na późniejszy termin. Nowy termin projekcji jest obecnie uzgadniany ze stroną ukraińską - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Wcześniej w poniedziałek dyrektor Instytutu Polskiego w Kijowie poinformowała PAP, że Instytut odwołał zapowiedziany na wtorek pokaz filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Jak mówiła, na decyzję tę wpłynęły zalecenia ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Pokaz miał odbyć się w stołecznym kinie „Kijów” z udziałem reżysera i zaproszonych przez Instytut Polski ukraińskich gości. Po projekcji zaplanowano dyskusję nad filmem. Figel przesłała PAP skierowane do ambasady RP na Ukrainie pismo, w którym MSZ tego kraju „usilnie zaleca” stronie polskiej odwołanie imprezy w trosce o „porządek publiczny”.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto TBM

tłumaczenie

czy przypadkiem określenie "w trosce o porządek publiczny" nie oznacza w języku dyplomacji: "spróbujcie tylko to wam znowu wp....my jak w '43"?

oto chłop jag

To tylko takie nieporozumienie

wśród wypróbowanych przyjaciół Polaków - tołażysze.
Wniosek?
Gdy Ukraińcy nakręcą swój film o rzeczonych, nieludzkich wydarzeniach - to wtedy w Polsce będzie się prowadzać dzieci i młodzież do kin i to - tzw. świńskim dyrdem - tołażysze.

oto Ireneusz

A co na to TV UkrainSAT?

O! Czyżby wolność słowa w najbardziej demokratycznym słowiańskim państwie, przyjacielem die Bundesrepublik, nie była nigdy kwestionowana? I nie ma dotąd UkrainSATu?
Czym wytłumaczony zostanie ten antyhistoryczny i antypolski incydent u nas w kraju? Zaniedługo się dowiemy.

oto TBM

:)

Nie czytał Pan tekstu? ;) Już wytłumaczono: "pokaz odwołany ze względów technicznych".

proste.

pozdrawiam
TBM

oto Ireneusz

A, rozumiem

Putin prąd wyłączył w okolicy. Chętni z generatorami - na granicę!

oto TBM

wreszcie coś wprost

Obawialiśmy się tego, co film „Wołyń” może wywołać na ulicy, że mogą być protesty wokół filmu

powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Czyli jednak już bez języka dyplomatycznego "wp....my wam jak kozie za obierki". Bo chyba rząd Ukrainy nie jest taki słaby, żeby nie obronić sali kinowej przed hulającą czernią?

Instytutowi Polskiemu to się nawet nie bardzo dziwię - pamiętają pewnie, że spalić jakiś budynek z ludźmi w środku to wcale nie jest takie dziwne. Trzy lata chyba nie minęły od ostatniego?

oto Eowina

Problemem, który pojawił się w związku z filmem,

według władz Ukrainy, jest polska nieznajomość historii. Z tego co oświadczył Andrej Parubij, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, 20.10. prawda zostanie ujawniona. Zostanie podpisana i objawiona prawda o wydarzeniach II Wojny Światowej. Litwa, Polska i Ukraina podpiszą wspólne oświadczenie, a potem to zostanie przegłosowane w parlamentach tych państw, że za rzezie i zbrodnie na Polakach były winne rosyjski imperializm i niemiecki socjalizm. I po tem już wszyscy będą żyli wspólnie długo i szczęśliwie.
http://gordonua.com/news/politics/parubiy-ukraina-...
Prezydent Poroszenko twierdzi, że polska uchwała o ludobójstwie i świętowania dni poświęconych wydarzeniom na Ukrainie wielu będzie chciało wykorzystać do politycznych spekulacji. Jednym słowem ten film jest właśnie taką polityczną spekulacją wynikającą z nieznajomości historii.

oto realista

PiS PO jedno zło

Tak wygląda "wolność słowa" na Ukrainie po banderomajdanie. "Brawo" politycy PiS i PO, którzy popieraliście tę neobanderowską rozróbę. Oto efekt waszych działań. "Brawo" wy! PiS PO jedno zło.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.