A tymczasem w „ziemi Polin zamieszkiwanej razem przez nasze narody”...

       Tak trochę miałem nadzieję, że słowa eksministra Sienkiewicza (kamieni kupa) to jednak była przesada i obecne władze mimo różnych uwarunkowań będą w stanie nieco się wyemancypować; że mimo podmianki stronnictwa pruskiego na amerykańsko-żydowskie, gdzieś tam pojawi się rozwarcie i Warszawa nie będzie wszystkiego robiła pod dyktando.

        Nadzieja umiera ostatnia, moja umarła po tym, jak szef Stratforu bezczelnie stwierdził, że Polska tanim kosztem pilnuje amerykańskich interesów w regionie. Dopełnieniem tej koncepcji darmowego robienia wiadomo czego jest nominacja p. Roberta Ethana Greya na stanowisko wiceministra SZ odpowiedzialnego za jednym zamachem za kierunek amerykański i chiński.

        Wielu polityków w Europie Wschodniej ma podwójne obywatelstwo, wielu, również w Polsce, ma drugie, amerykańskie.

        Problem w tym jest taki, że naturalizowani obywatele USA składają przysięgę dość wyjątkową, w której zobowiązują się, że dla nowej ojczyzny zrobią wszystko. Stany Zjednoczone nie uznają bowiem podwójnego obywatelstwa (mimo że Amerykanie mają po domach całe naręcza obcych paszportów). Jeśli ktoś ma więc wątpliwości, po której stronie stać będzie p. Robert Ethan Grey w momencie, gdy natknie się na zderzenie interesów polskich z amerykańskimi, to warto wiedzieć, że:

        po pierwsze, pod przysięgą wyzbył się wszelkich zobowiązań wynikających z poprzednich obywatelstw

(I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty, of whom or which I have heretofore been a subject or citizen)

a także zobowiązał się wobec Pana Boga do walki o interesy USA tak na sposób militarny, jak i cywilny:


that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely, without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God.

        Powtórzmy: I WILL PERFORM NONCOMBATANT SERVICE IN THE ARMED FORCES... I WILL PERFORM WORK OF NATIONAL IMPORTANCE UNDER CIVILIAN DIRECTION…

        A więc, jeśli zgłosi się do p. Greya oficer DIA lub CIA, to nasz wiceminister spraw zagranicznych zobowiązany jest udzielić mu („tak mi dopomóż Bóg”) wszelkiej pomocy. I w zasadzie to by było na tyle. Oczywiście, że każda sytuacja jest inna, ale ludzi, których obce służby mają na kontakcie (co można z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać, czytając życiorys naszego wiceministra), powinni co najwyżej być konsultantami lub doradcami polskich władz, a nie dysponować całością resortowej wiedzy.  Po prostu, nie róbmy z siebie bantustanu, Polska zasługuje na więcej.

        I druga rzecz. Oto Pan Prezydent Andrzej Duda wystosował oficjalne życzenia dla społeczności żydowskiej w związku ze świętem Rosz Haszana, czyli Trąbek. Bardzo pięknie, życzenia wysłali też Obama i Trudeau – słowem, kurtuazja. Przytaczam za stroną oficjalną prezydenta:


Szanowni Państwo! „Abyście byli zapisani na dobry rok!” – tak pozdrawiają się Żydzi w pierwszy dzień miesiąca tiszri. Od tysiąca lat słowa te rozbrzmiewają także na ziemi Polin, zamieszkiwanej razem przez nasze narody…”.

        Hej, hej stop; polski prezydent pisze  „ziemia Polin”?! Pierwszy raz widzę to przeformułowanie w oficjalnym  dokumencie. Czyżbyśmy mieli nową rzeczpospolitą obojga narodów – ziemię Polin? Czy to jest już jakiś oficjalny pomysł, który zaczynamy ubierać w słowa, czy tylko niezręczność językowa?

oto Andrzej Kumor Andrzej Kumor

wydawca patriotycznego tygodnika „Goniec” w Kanadzie
www.goniec.net

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.916665
Ogólna ocena: 4.9 (głosów: 12)

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

Polin to nie przypadek

Jak zauważyłem, Pan Prezydent Duda używa sformułowania Polin przy spotkaniach z Żydami. Nasz Pan Prezydent Duda swoją aktywność zawodową wyraża przede wszystkim na różnych uroczystościach a szczególnie udziela się przy uroczystościach związanych z narodem żydowskim. Słuchając Jego przemówień można odnieść wrażenie że chyba lepiej by się czuł w roli prezydenta Polin a nie Polski. Podkreśla ilu to Polaków ginęło w obronie Żydów ale nigdy nie mówi ilu to Żydów zginęło w obronie Polaków.

oto Krzysztof M

Pan Prezydent Duda używa

Pan Prezydent Duda używa sformułowania Polin przy spotkaniach z Żydami.

Przecież to jest bez znaczenia.... To tylko gesty...

oto chłop jag

Czyżby Autor nie wiedział, że pupile szatana

rządzą światem przy pomocy swoich V kolumn rezydujących w poszczególnych państwach - tołażysze?
Wniosek?
Polska tutaj nie stanowi wyjątku a i przykładem mogłaby być - dla innych V kolumn na świecie - tołażysze - jak skutecznie - po cichu i na dużą skale - wyniszczać tubylców.

oto Jan Saski

Pan Prezydent Duda dziala na rzecz porawy "image" Polski

Pan Kumor mieszkajac za Oceanem powinien sobie zdawac sprawe jak wiele szkod przynosi Polsce nieustanne oskarzanie nas o antysemityzm lub wrecz wspoludzial w Holocauscie.
Tak wiec, dzialnie Prezydenta Dudy, ktory pokazuje swiatu jak Polacy pomagali Zydom w czasie wojny spelnia trudna do przecenienia role w poprawie "image" Polski.

Nietety, ale zyjemy w takim swiecie, w ktorym Zydzi maja w swoich rekach zarowno finanse jak i propagande.

oto Andrzej Kumor

"Co ma piernik do wiatraka"?!

"Co ma piernik do wiatraka"?! Działanie na rzecz poprawy wizerunku Polski to jedno, a pisanie w oficjalnym dokumencie o "ziemi Polin", "zamieszkiwanej przez oba narody" to tworzenie wrażenia, że oba te narody mają jakieś równe prawa do ziemi Polin... A to jest interesująca optyka...

oto chłop jag

Tak wiec, dzialnie Prezydenta

Tak wiec, dzialnie Prezydenta Dudy, ktory pokazuje swiatu jak Polacy pomagali Zydom w czasie wojny spelnia trudna do przecenienia role w poprawie "image" Polski.

To jest raczej nieświadome granie pupilom szatana na nosie.
Dlaczego?
Ano w czasie II WŚ światem niepodzielnie rządzili pupile szatana - więc jak padł rozkaz co do losu Żydów - to każdy ratujący Żyda sprzeciwiał się pupilom.
Wniosek?
Skąd ta pewność, że pupile wybaczyli tubylcom ratowanie Żydów? Skąd ta pewność, że niejaki Gross nie robi koło tyłka tubylcom za to, że właśnie ratowali Żydów a robi to pod płaszczykiem, że oto Polacy nagminnie mordowali Żydów prześcigając się w tym z Niemcami.
Słowem - jak Polak ratuje to też ma przechlapane.

oto Czesław

Chyba o to chodzi

Właśnie zastanawiam się, czy po żydowsku Polin to nie jest to samo co po polsku Judeopolonia.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.