PiS eksponentem interesów Izraela

Jan Dziedziczak pokieruje parlamentarną grupą lobbystów Izraela

Jak donosi „Jerusalem Post” (1) w polskim parlamencie powstać ma proizraelska grupa lobbystyczna, którą pokieruje poseł Jan Dziedziczak z PiS. Będzie ona częścią światowej sieci założonej w 2006 r. Fundacji Przyjaciół Izraela, zrzeszającej 32 podobne koła. Celem Fundacji i koła powstałego w Polsce będzie mobilizowanie poparcia dla Izraela we współpracy ze Światowym Kongresem Żydów, w oparciu zaś o „wspólne wartości judeo-chrześcijańskie”.

Od dawna wiadomo, że PiS jest najaktywniejszym reprezentantem interesów amerykańskich i izraelskich w Polsce. Partia ta cieszy się poparciem rodzimych syjonistów i neokonserwatystów, na ogół aktywnie zabiegających o jej popularność w internecie i poza nim. Jej politycy byli również uwikłani w przemilczaną przez środki masowego przekazu aferę ze składaniem raportów w ambasadzie USA w Warszawie.

Grupa posłów PiS w Parlamencie Europejskim wypowiadała się w ostatnim czasie aktywnie i głosowała przeciwko Palestynie, za wsparciem zaś syjonistycznej okupacji tego kraju. Takie słowa padały również z ust pochodzącego z PiS prezydenta-elekta, wówczas zaś posła tej partii do PE, Andrzeja Dudy. Zaplecze intelektualne PiS stoi na gruncie filosemickiej interpretacji chrześcijaństwa nazywanej „judeo-chrześcijaństwem”.

Wniosek stąd może być tylko jeden: PiS jest niebezpiecznym eksponentem interesów międzynarodowego liberalizmu, syjonizmu i neokonserwatyzmu w Polsce. Nie jest partią polską, lecz partią zagranicy – partią Waszyngtonu i Tel Awiwu. Pierwszym wyzwaniem wszystkich środowisk zabiegających o dobro naszego kraju, powinna być zatem eliminacja tej partii z systemu politycznego.

Ronald Lasecki

[1]. G. Hoffman, Pro-Israel lobby to be formed in Polish parliament, „Jerusalem Post” z 31 maja 2015, http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-... (1.06.2015).

* * *

Biuro Poselskie wysłał(a) tę wiadomość z www.prawica.net
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Szanowna redakcjo,

Biuro Poselskie przesyła oświadczenie posła Jana Dziedziczaka w związku z Państwa publikacją, spowodowaną kłamliwym artykułem jednego z izraelskich portali. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o upublicznienie niniejszego oświadczenia na Państwa portalu.

Ze zdziwieniem przeczytałem artykuł jednego z izraelskich portali gdzie jakiś dziennikarz z którym nigdy nie rozmawiałem napisał o tym, ze w Sejmie ma powstać grupa lobbystów na rzecz Izraela i ja miałbym w tej grupie być. JEST TO CAŁKOWITA NIEPRAWDA. Do spotkania z delegacja z Izraela faktycznie doszło. Rozmawialiśmy tam o wsparciu dyplomatycznym dla Izraela w konflikcie bliskowschodnim, znaczna cześć naszego spotkania była poświęcona polityce historycznej.

Zgodziliśmy się, ze wypowiedzi o "polskich obozach koncentracyjnych" są niedopuszczalne. Podkreśliliśmy, ze za II Wojnę Światowa odpowiedzialni są Niemcy a nie jacyś "naziści". Nie rozmawialiśmy o "lobbingu" na rzecz Izraela. Warto zapoznać się z oficjalna notatka Sejmu RP po tym spotkaniu. Od dawna interesuje się polityka bliskowschodnia, uczestniczę w spotkaniach dla chrześcijańskich parlamentarzystów poświęconej tej tematyce. W swoich wypowiedziach nigdy nie ukrywałem ze w konflikcie Izraelsko-Palestyńskich jestem po stronie Izraela.

Przyczyn jest wiele: poczynając od przyczyn związanych ze "zderzeniem cywilizacji" - Izrael jest brama dla radykalnego islamu dla naszej cywilizacji, przez bycie na arenie międzynarodowej w jednym obozie ze Stanami Zjednoczonymi a nie z W. Putinem, po zrozumienie, zwłaszcza jako poseł z kraju który tyle lat bym pod zaborami, ze naród żydowski ma prawo do swojego państwa - aby nie musiał tułać się po całym świecie – my Polacy wiemy to dobrze, bo wielu Żydów było kiedyś na naszych ziemiach.

Dziś maja swój Izrael, nie musza nigdzie uciekać, nie musza uciekać np. do Polski. Wspierajmy go zatem dyplomatycznie w procesie bliskowschodnim. To, się nam jako Polsce opłaca. Bo punktem wyjścia moich wszelkich działań jest interes Polski. Obserwując relacje Polsko - Żydowskie zauważyłem, ze często są one ze strony polskiej prowadzone "na kolanach" - lub – co propagują pewne marginalne środowiska polityczne - nie prowadzi się ich wcale.

Obie postawy są złe. Dialog trzeba prowadzić, ale punktem wyjścia dla polskiego polityka powinny być interesy polskie (tak jak dla izraelskiego izraelskie, francuskiego - francuskie etc.). To niby oczywistość ale przez ostatnie 25 lat nie zawsze to było u nas widoczne. I dlatego w relacji z Izraelem powinniśmy postulować mocno i zdecydowanie nasze sprawy: np. prawdę historyczna - Polacy byli jedna z największych ofiar II Wojny Światowej a za Holokaust są odpowiedzialni Niemcy (a nie tajemniczy naziści).

Brakuje mi tej postawy także w polityce kulturalnej i edukacyjnej naszego rządu (polecam moje wypowiedzi o filmach "Pokłosie" i "Ida" - gdzie za pieniądze polskiego podatnika przedstawia się nas jako naród sprawców i eksportuje ta narracje za granice - vide "Ida" jako reprezentant Polski w walce o Oscara). Jest to niebezpieczne ze względów moralnych, pozycji Polski i Polonii za granica a także ze względu na pojawiające się (całkowicie nieuzasadnione) pomysły "odszkodowań" jakie Polska miałaby płacić organizacja żydowskim. Moje stanowisko jest jednoznaczne: nie ma ŻADNEGO uzasadnienia dla takich wypłat.

Wracając do artykułu na jednym z portali - ciekawostka jest to, ze zapowiedz o powstaniu "grupy lobbystów" miała miejsce dzień PRZED spotkaniem. Artykuły izraelskie po spotkaniu już o "lobby" nie mówią. Może redaktor zapowiadający spotkanie inaczej wyobrażał sobie jego przebieg?

Jan Dziedziczak

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto AnnaK

To lobby powstało w polskim

To lobby powstało w polskim Sejmie a nie na Kresach!

No co to za źródło Pani podaje?
Jeżeli się w ten sposób komentuje, to należałoby skierować na strony sejmowe, bo jeżeli dobrze pamiętam, to

Podstawą regulacji prawnej lobbingu są: obowiązkowa rejestracja lobbistów oraz obowiązkowe, regularne sprawozdania lobbistów z prowadzonej działalności

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lobbing
Jak podejrzewam, jest to element strategii PO podjętej na ostatniej naradzie tej partii.
Jest to jednocześnie przykład, jak łatwo Polakami manipulować.

oto Eowina

Aby lobbować oficjalnie trzeba oficjalnie być

zarejestrowanym, a to dotyczy zawodowych lobbystów. Poseł nie może zajmować się zawodowo lobbowaniem, bo jest to sprzeczne z prawem i rolą posła. Z tego co poseł pisze, to widać, że jest zwolennikiem polityki Izraela i jest tym samym lobbistą. Nie wyobrażam sobie, aby jakiś polski poseł przyjął delegację Dumy z Moskwy i w taki sposób pisał o Rosji i nie był nazwany lobbystą, albo agentem.

„W swoich wypowiedziach nigdy nie okrywałem ze w konflikcie Izraelsko-Palestynskich jestem po stronie Izraela. Przyczyn jest wiele: poczynając od przyczyn związanych ze zderzeniem cywilizacji - Izrael jest brama dla radykalnego islamu dla naszej cywilizacji, przez bycie na arenie międzynarodowej w jednym obozie ze Stanami Zjednoczonymi a nie z W. Putinem, po zrozumienie, zwłaszcza jako poseł z kraju który tyle lat bym pod zaborami, ze naród żydowski ma prawo do swojego państwa - aby nie musiał tułać się po całym świecie - my Polacy wiemy to dobrze, bo wielu Żydów było kiedyś na naszych ziemiach. Dziś maja swój Izrael, nie muszą nigdzie uciekać, nie muszą uciekać np. do Polski. Wspierajmy go zatem dyplomatycznie w procesie bliskowschodnim. To, się nam jako Polsce opłaca. Bo punktem wyjścia moich wszelkich działań jest interes Polski” - czytamy w internetowym wpisie posła.

Read more: http://www.pch24.pl/jan-dziedziczak--w-sejmie-nie-...

oto AnnaK

Poseł nie może zajmować się

Poseł nie może zajmować się zawodowo lobbowaniem, bo jest to sprzeczne z prawem i rolą posła

W takim razie wszystko jest jeszcze bardziej czytelne niż myślałam.
Ci, którzy są autorami tej informacji, najwyraźniej uważają, że Polacy, to kompletni idioci, którym wszystko można wmówić. Może i nie bezzasadnie?

Nie wyobrażam sobie, aby jakiś polski poseł przyjął delegację Dumy z Moskwy i w taki sposób pisał o Rosji i nie był nazwany lobbystą, albo agentem.

Dziedziczak chyba jasno uzasadnił swoje stanowisko?
W polityce międzynarodowej, symetria owszem obowiązuje, ale tylko w kontaktach dwustronnych.

oto Eowina

Tak, z tego uzasadnienia wynika, że jest lobbystą

Izraela. Tak to, zresztą słusznie, odczytali w Izraelu. A niby jakim innym lobbystą może być poseł? Ma brać pieniądze za lobbowanie?

oto AnnaK

Tak, z tego uzasadnienia

Tak, z tego uzasadnienia wynika, że jest lobbystą

Wcale nie wynika. Ja też uważam, że w naszym interesie jest istnienie państwa żydowskiego. Po co maja masowo nam się zwalać na głowę?
Ale przecież przekaz podanej informacji jest całkiem jasny i jak się okazuje jest niezgodny ze stanem faktycznym

w polskim parlamencie powstać ma proizraelska grupa lobbystyczna, którą pokieruje poseł Jan Dziedziczak z PiS.

To co teraz Pani robi i inni, to czyste spekulacje, domysły. I chyba taki był cel, który tak ochoczo podchwycili niektórzy z dyskutantów.

oto Eowina

To po to jest/ będzie to lobby, aby nie "zwalali się

nam na głowę"? To coś nowego! To Izraelici wybierają się do Polski!

Ja tylko myślałam, aby rozwijać interesy z Izraelem, mimo, że Izrael jest izolowany ze względu na wojnę z Palestyńczykami i zajmowaniem terenów Palestyńskich. (Czyli chodzi o asymetryczne stanowisko Polski do sytuacji w Ukrainie).

oto Mercator

Dobry dowcip !

Posłowie PISu rejestrują się jako oficjalni lobbyści USA i Izraela.
Posłowie PO rejestrują się jako lobbyści opcji niemieckiej.
Miller i jego ferajna rejestrują się jako lobbyści Rosji.
A cały układ okrągłostołowy rejestruje się jako lobbyści obcego kapitału, gotowi wyprzedać za psie pieniądze co tylko się da, zadłużyć kraj w niemiecko-żydowsko-anglosaskich bankach.

Dobre !

A Pani AnnaK sprawdza na stronach sejmu, że to wszystko nieprawda ! Nikt z powyższych nie jest zarejestrowany jako lobbysta ! Stąd prosty wniosek, że lobbystów powyższych opcji w polskim sejmie nie ma....

oto AnnaK

A Pani AnnaK sprawdza na

A Pani AnnaK sprawdza na stronach sejmu, że to wszystko nieprawda

Nawet nie sprawdzam, bo jestem przekonana, że to nieprawda.
Co więcej, jestem przekonana, że to prymitywna próba dyskredytacji PiS.
Coś w stylu żydowskich korzeni żony A. Dudy, czy jego członkostwo w UW, które to informacje podał organ T.Lisa.

oto Mercator

Chyba nie jest to akcja PO i Lisa

bo w tej gromadce domniemanych lobbystów Izraela jest także poseł PO (przynajmniej jeden). Dziedziczak jest wymieniany najczęściej bo jest jakoby przewodniczącym tej wesołej gromadki. Trzeba przyznać, że moment nie jest zbyt fortunny żeby się afiszować z taką działalnością.

oto AnnaK

Dziedziczak jest wymieniany

Dziedziczak jest wymieniany najczęściej bo jest jakoby przewodniczącym tej wesołej gromadki

Kluczowe jest słowo jakoby .
Prawda, czy nieprawda, ale jak się chlapnie błockiem, to coś tam się przyklei.
Przecież bystrze Pan zauważył, że moment nie jest zbyt fortunny żeby się afiszować z taką działalnością.
Przecież w oczywisty sposób próbuje się grać, dawno zgraną nutą antysemityzmu, który ponoć Polacy wyssali z mlekiem matki.
Zbliżają się wybory parlamentarne i jak się nie ma czym pochwalić, to trzeba pokazać, że przeciwnik jest jeszcze gorszy.

oto Eowina

Dlaczego to deskredytuje PiS? To jest linia polityczna PiS.

Jest to proamerykańska i proizraelska polityka, czego nie ma potrzeby ukrywać, bo to zaczyna być podejrzane.

Nie deskredytuje taka polityka rządu amerykańskiego, kandyjskiego i innych. A co w korzeniach żony Dudy jest nie tak, albo jego członkowstwo w UW? To jest coś hańbiącego, że Panią zaczyna to niepokoić?

oto AnnaK

A co w korzeniach żony Dudy

A co w korzeniach żony Dudy jest nie tak, albo jego członkowstwo w UW? To jest coś hańbiącego, że Panią zaczyna to niepokoić?

Pani najwyraźniej nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Mnie nic nie niepokoi, ani nie uważam, że to coś hańbiącego. Tak najwyraźniej uważał T.Lis, chcąc się przysłużyć PO i Komorowskiemu.

oto Eowina

Ale Lis tu nie pisuje, więc nie widzę powodu aby

dyskutować nad jego informacjami. A to, że Pani to tu przytacza, oznacza, że coś jest w tym niepokojącego, albo nieprawdziwego.
Czyżby Lis pisał nieprawdę?

oto AnnaK

Ale Lis tu nie pisuje, więc

Ale Lis tu nie pisuje, więc nie widzę powodu aby
dyskutować nad jego informacjami

Przecież nikt Pani nie zmusza do dyskusji? Czyżbym się myliła?
A informacje T. Lisa podałam jako przykład metody.

Czyżby Lis pisał nieprawdę?

Najpierw Pani nie widzi powodu, a potem sama temat ciągnie.
Kompletny brak konsekwencji.
Przez grzeczność wyjaśnię. Lis pisał prawdę, ale wg mnie wcale nie chodziło o prawdę, tylko o cel jej upublicznienia. Moim zdaniem ci, którzy stoją za Lisem najwyraźniej uwierzyli, że elektorat PiS, to antysemici, więc podanie takiej informacji spowoduje odpływ elektoratu od A.Dudy.

oto Eowina

A ja uważam, że wręcz przeciwnie. Tworząca się

grupa poparcia dla Izraela w Sejmie w tym samym czasie kiedy wygrywa Duda, mimo informacji podanych przez Lisa, dowodzi, że elektorat PiSu to nie antysemici, a wręcz przeciwnie. Nie wiem czemu Pani nie chce się z tym pogodzić, że wiodący artykuł zawiera stan rzeczywisty.

Moim zdaniem ci, którzy stoją za Lisem najwyraźniej uwierzyli, że elektorat PiS, to antysemici, więc podanie takiej informacji spowoduje odpływ elektoratu od A.Dudy.

oto AnnaK

A ja uważam, że wręcz

A ja uważam, że wręcz przeciwnie. Tworząca się
grupa poparcia dla Izraela w Sejmie w tym samym czasie kiedy wygrywa Duda, mimo informacji podanych przez Lisa, dowodzi, że elektorat PiSu to nie antysemici, a wręcz przeciwnie.

Ale taka grupa nie powstała.
Radzę przyłączyć się do grupy szkoleniowej PO.

Posłowie Platformy Obywatelskiej będą mogli szkolić się w zakresie komunikacji w internecie i obsługi nowych technologii - powiedziała rzeczniczka rządu, wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapewnia, że przed kolejnymi wyborami PO "nie prześpi" internetu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kidawa-Blon...?
Swoją drogą, wizerunkowo to fatalna informacja. Kogo tam oni mają w parlamencie, że aż ich trzeba szkolić z komunikacji w internecie?
I tak niczym bańka mydlana pryska mit nowoczesnej partii nowoczesnych ludzi. Tak jak wcześniej prysnął mit fachowców od gospodarki:))

oto indris

Miller i jego ferajna ...

...okazali się lobby amerykańskim już w roku 2003 przez udział w agresji na Irak.
W rzeczywistości byli nim już w roku 2001, co wyszło na jaw niedawno, w związku ze sprawą torturowania w Polsce ludzi więzionych przez Amerykanów.

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Szacunek, iż ma Pani jeszcze siłę prostować

te wszystkie manipulacje, wrzutki, chałupnicze przykrywki i ordynarne trollowanie kilku kanapowych frustratów.

Życia nie starczy! Był niejaki Azrael, kaczakomuna, Libicki, rodzina Napierałów - teraz wysyp następnych.

Jako odtrutkę polecam: "Lizbona Miasto Światła w cieniu wojny 1939-1945" Neill Lochery, oraz "Zabić Pattona" Billa O'Reilly. Fakty - historia - nawiązanie do naszej współczesności, no i świetnie się czyta. Po lekturze kilku rozdziałów, "teksty" frustratów z prawicy.net wydają się śmieszne i blade jak d... Króla Politycznych Trolli Miśka Ka-skiego.

Zasyłam ukłony.

RWM

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.