Nagi PiS i jego dwór – co dalej?

Król jest nagi – tak o PiS – jak dziecko o pewnym cesarzu z bajki Andersena – może teraz powiedzieć każdy, nawet ten, kto tylko pobieżnie analizował wydarzenia ostatnich tygodni w Polsce. Cała prawda o tej partii wyszła już dawno na jaw.

Postawa wobec aborcji – z jednej strony – oraz CETA i TTIP – z drugiej, potwierdziły jedynie, iż przypisywanie jej atrybutów  katolicko-konserwatywnych oraz narodowo-niepodległościowych jest zabiegiem czysto propagandowym, opartym na kłamstwie. Obecnie prawdy tej nie da się ukryć – nawet przy pomocy  najbardziej skomplikowanych zabiegów manipulacyjnych. Postawa wobec prawnej ochrony dziecka poczętego jest najwyższym jej sprawdzianem. Jeśli bowiem w tej kwestii – o znaczeniu fundamentalnym dla istnienia ludzkiego i przyszłości polskiego narodu –  PiS wykazuje cynizm i notorycznie kłamie, to również w imieniu Polski może – z poparciem opozycji – walczyć z życiem ludzkim na różnych frontach amerykańsko-natowskich wojen – m.in. na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

Może bezkarnie dążyć do wojny z Rosją na naszym terenie. Może podpisać uderzające w egzystencję naszego narodu i resztki naszej suwerenności umowy CETA oraz TTIP. Może – jak pokazuje „dobra zmiana” – wszystko, gdyż manipulowany przez rzesze pisowskich propagandzistów w „narodowych” i katolickich mediach pozwala mu na to własny elektorat. Bezgraniczna wolność od odpowiedzialności przed wyborcami pozwala ma na działalność w obcych, antypolskich  interesach. Jest to klasyczny przypadek alienacji wolnościowej, unieważniającej sumienie – zawsze prowadzi ona do zniewolenia. Tę postawę wolności  PiS można określić, parafrazując Dostojewskiego: jeśli nie uznaje się prawa dziecka poczętego do życia, wszystko jest dozwolone.

Zachowanie  wobec  obywatelskiego projektu „Stop aborcji” nie pozostawia złudzeń  co do wrogiego dla cywilizacji chrześcijańskiej charakteru PiS. Zgodnie z potocznym ujęciem charakteru w formule „do trzech razy sztuka”, partia J. Kaczyńskiego trzy razy zaparła się nie tylko nienarodzonych dzieci w Polsce, ale również wyrażonej przez św. Jana Pawła II prawdy  o nas wszystkich: naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości.

Przypomnijmy elektoratowi tej partii: PiS zaparł się trzy razy – jak Judasz – istoty antropologii chrześcijańskiej i zasady chrześcijańskiej miłości. Za każdym razem „ zgodnie z sumieniem” – jak głosi czarna pisowska propaganda, kreująca pojęcie sumienia partyjnego. W roku 2007 przeciwko wpisaniu ochrony życia poczętego do konstytucji RP było  -wstrzymało się  lub nie głosowało -94 posłów PiS (109 posłów PO) z  władzami partii na czele. Inicjatywę poparł wówczas w całości jedynie klub LPR. Gdy pod koniec VI kadencji sejmu  w 2011 roku  poddano głosowaniu projekt ustawy chroniącej życie dziecka poczętego  – przygotowanej przez organizacje pro-life i podpisanej przez  600 tysięcy Polaków – partia J. Kaczyńskiego nie wprowadziła dyscypliny klubowej, co sprawiło, że 10 jej posłów nie wzięło w nim udziału. Zabrakło wówczas jedynie 5 głosów, aby ustawa została uchwalona (186 za, 191 przeciw).

W roku jubileuszu chrztu Polski, Miłosierdzia i ŚDM partyjne sumienie  najpierw nakazało posłom PiS zaakceptować najnowszy obywatelski projekt do pracy w komisji sejmowej, a następnie kilka dni później odrzucić go i tak zdyskredytować, aby stojące za nim rzesze ludzi zniechęcić do dalszej walki o prawo dzieci poczętych do życia i zmusić do uznania aborcji eugenicznej, nawiązującej do amerykańskiej oraz hitlerowskiej idei segregacji rodzaju ludzkiego. Rodzi się pytanie: z której ambasady przyszły instrukcje w sprawie odrzucenia projektu?

Naga jest jednak nie tylko partia Jarosława Kaczyńskiego,  ale również jej dwór: pisowskie telewizje i gazety, rozmaici doradcy i eksperci, intelektualiści z Klubów Lecha Kaczyńskiego, ludzie z mediów  – nade wszystko katolickich. To oni przecież od samorozwiązania polskiego parlamentu w 2007 roku, rugującego LPR i Samoobronę z życia politycznego,  wmawiają polskim katolikom, że jedynie PiS może ich reprezentować w sejmie. To oni oddali się na jego usługi polityczne.

Czy naprawdę nie wiedzieli, jak postąpi gloryfikowana przez nich partia, czy udawali i byli z nią w zmowie? Trudno bowiem nagle wyrzec się profitów, jakie otrzymali od zwycięzców ubiegłorocznych wyborów za poparcie – posady, dotacje, granty, stypendia, wyjazdy, członkostwo w prestiżowych gremiach. Milczeli, gdy przygotowywano obywatelski projekt zakazu aborcji. Nie podjęli żadnej akcji informacyjnej na temat tego zakazu, żadnej promocji życia poczętego. Nie okazali żadnej pomocy półmilionowej rzeszy Polaków, którzy podpisali projekt, nie przestraszyli się dwustu tysięcy ludzi, którzy na rzecz ochrony życia manifestowali.

Niestety, milczenie Episkopatu na temat obywatelskiego projektu, a na kilkadziesiąt godzin przed powtórnym nad nim głosowaniem – zdyskredytowanie go z uwagi na pomysł karania kobiet, od którego można było w trakcie dalszego procedowania odstąpić- pomogło PiS w oszustwie. Teraz problem ma nie tylko partia J. Kaczyńskiego, ale również kościół katolicki w Polsce, który zamilkł po czarnej środzie w polskim sejmie – haniebnym głosowaniu „katolickiej”, „konserwatywnej” partii.

Największy problem mają jednak pisowscy propagandziści, szukający nerwowo nowych trików manipulacyjnych i wertujący pospiesznie podręczniki marketingu politycznego. Najbardziej przeraża ich bowiem nie wina wobec dzieci nienarodzonych, zabijanych w łonie matki, ale widmo spadku poparcia ze strony polskich katolików, co może stać się faktem. O ich dusze zaczęła się na nowo walka.

Wszyscy bowiem wiedzą, że bez ich poparcia PiS nie wygra kolejnych wyborów. Zderzenie z tą prawdą ożywia najbardziej umysły pisowskich polityków i ich dworu. Już pojawiają się próby szycia dla tej partii  królewskiego płaszcza z cennego bisioru – z wartości chrześcijańskich i polskości. Jej ideolodzy i poplecznicy wmawiają więc nadal wyborcom, że PiS jest zawsze za życiem poczętym i usiłują całą winę zrzucić na opozycję oraz autorów projektu antyaborcyjnej ustawy (!) . Liczą na to, że Polacy utracili pamięć i zapomnieli, iż partia wykreowana przez katolickie media ma większość w sejmie i w ciągu jednej nocy już wielokrotnie zmieniła w Polsce prawo. Skupiają się  na czarnym proteście opozycji i mówią wyłącznie o jej grzechach.

Jeszcze inni mówią wprost o tym, że PiS w genialny sposób uchronił Polskę od najstraszniejszego – dalszych protestów i w ich wyniku przejęcia władzy przez lewicę. Musimy być przygotowani na to, że liderzy partii znowu pojawią się na Jasnej Górze i w polskich kościołach, aby manifestować swoją „katolickość” i wprowadzać Polaków w błąd. Każdy ma wprawdzie szansę nawrócić się,  ale jeśli biblijna metafora marnotrawnego syna staje się tylko wirtualną możliwością partii politycznej, w której charakter została wpisana niewierność jako stała dana, pora postawić na tych, którzy są zawsze wierni inie znają partyjnego sumienia. Są jedynie skutecznie odsuwani na margines przez „prawicowo-katolickich” ideologów.

Zaczęło się przysłowiowe pięć minut dla ludzi z czystym sumieniem – zdążyć zorganizować się przed nasilonym atakiem propagandy nagiego króla i nie pozwolić jej na ponowne odzianie go w królewski płaszcz władcy.


prof. Anna Raźny

gościnnie

Goszczą na prawicy.net Autorzy, którzy nie piszą tutaj na stałe, ale ciekawe teksty są dostępne dla Czytelników.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.266665
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 15)

Tematy: 

Dyskusja

oto Jacek Pawłowski

Powyższy tekst jest sztampowo antypisowski, ale nic poza tym

Pytanie nie brzmi: jaki jest PiS czy jego prezes, czy kto jest nagi?

Nagusów czy nygusów jest zatrzęsienie.

Pytanie brzmi: jeżeli nie PiS to co?

I to jest pytanie, które pojawiło się na czele agendy politycznej jeszcze podczas pierwszej tury rządów PiSu.

Odpowiedź brzmiała: Roman Giertych.

No i jej echo brzmi do tej pory.

Powyższy tekst jest sztampowo antypisowski, ale nic poza tym.

oto Robercik

"jeżeli nie PiS to co?"

"jeżeli nie PiS to co?"

Przypomina mi się propagandowe hasło "Jeżeli nie Unia to Białoruś".

"Odpowiedź brzmiała: Roman Giertych."

Takie krety jak Giertych rozwaliły LPR, Lepper się "powiesił", a propaganda reżimowa (w tym GW) ciągle sugeruje ludowi, że nie ma żadnej alternatywy wobec PiS. No jasne. Wystarczy tak długo niszczyć wszelką opozycję, rozbijać, wsadzać do niej kretów, zabijać i aresztować, aż powstanie nad Wisłą demokracja idealna:
dwie partie różniące się niczym
Ale zaciekle walczące

oto baba jag

Robercik

Ci szubrawcy po cichutku wprowadzają CETA i TTIP. Po cichutku też wprowadzają podatek, który mnie zabije. Oczywiście wprowadzają go po cichutku i dla mojego dobra . W tej swojej gównianej propagandzie trockistowskiej zapominają dodać,że nie mam płatnych zwolnień i płatnego urlopu. Sam muszę na to wszystko zarobić. Że daję radę to moja sprawa, dlaczego więc mam być traktowany jak gościu na etacie. Ja według tych szubrawców jestem bogaty bo zarabiam ponad 6 tysięcy. Jednocześnie te skurwiele uchwalają sobie nieskończone kwoty wolne i zarobki dwukrotnie wyższe. Ten ideał dwie partie różniące się niczym
Ale zaciekle walczące
już dawno osiągnięto.

oto Robercik

socjotechnika

PiS na bardzo krótką chwilkę stał się antyaborcyjny aby przykryć temat CETA.

oto Jacek Pawłowski

Odnośnie Robercik

źle się Panu przypomina, pytanie „jeżeli nie PiS to co” nie definiuje alternatywy. Przeciwnie, domaga się jej stworzenia. Sztampowa krytyka PiSu, tym bardziej, że bez zdefiniowania alternatywy, to bezsilne bicie piany. Zaczątki rzeczywistej polskiej prawicy nie podniosły się jeszcze po „wysypaniu się” p. Romana. I bicie piany niczego tu nie zmienia. Jaki PiS jest każdy widzi i co z tego?

oto adam_54

Alternatywa...

pytanie „jeżeli nie PiS to co” nie definiuje alternatywy

Alternatywą jest powtarzane przy każdej okazji , przez Szydło i Dudę.....

... I wierzę w to...
... i wierzę w to głęboko...

..:-DD

oto Robercik

Sztampowa krytyka PiSu, tym

Sztampowa krytyka PiSu, tym bardziej, że bez zdefiniowania alternatywy, to bezsilne bicie piany

1) Alternatywą jest elementarna przyzwoitość, a ona wychodzi przy takich sprawach jak TTIP/CETA, ale nie tylko. Na przykład pewna kreatura z PiS w rozmowie z ukraińskim nacjonalistą nazywała kresowiaków "głupkami" tylko dlatego, że ważyli się nazwać ludobójstwo na Wołyniu ludobójstwem.
Jeśli nie określimy granic minimalnej przyzwoitości, to jaki sens jest mówić o alternatywach?
Po co alternatywa. Dla samej alternatywy?
Stalin to zły człowiek - oświadczam to Panu nie ani mi się śni proponować alternatywę dla systemu politycznego w ZSRR lat 30. To niech stalinięta tłumaczą się.

2) Sztampowa krytyka PiS to jest w KOD, GW, TVN. Że przaśni, nie ma konta wbanku, kurduple, a szydło słucha prezesa i daje za dużo na kościół.

3) bicie piany uprawiają właśnie magdalenkowcy z PO-PiS. Choćby ten aborcyjny meteor co właśnie przeleciał. Ale nie tylko. Ileż to mówiono o aferach platfusów. Nadal się mówi. I co? I nic. Pani Szydło mówi o aferach platfusów, ale nic się nie dzieje, nie ma konkretnych spraw prokuratorskich. Za to jest wrażenie, że ho ho...
Innym biciem piany jest Smoleńsk.
Nawiasem mówiąc 2 miesiące temu Macierewicz powiedział, że ma dowody na udział Rosji w zamachu, ale przedstawi je za miesiąc. Nie przedstawił. Bił pianę.

oto Krzysztof M

Za to jest wrażenie, że ho ho

Za to jest wrażenie, że ho ho...

Dotknął pan sedna sprawy - Polakami najłatwiej rządzić przy pomocy emocji. :-)

oto Czesław

PiS to jednak partia polityczna

W tych wszystkich atakach n a PiS należy przede wszystkim uwzględnić, że PiS to jest partią polityczną a nie organizacją kościelną. Politycy nie mogą w swoim działaniu być "bardziej świętymy jak sam papież", nie mogą wyręczać w działalności duszpasterskiej księży i biskupów, bo w ten sposób pozbawią ich chleba.

oto chłop jag

Problem tkwi w samej

tzw. demokraturze i pupilach szatana zawiadujących ową tzw. demokraturą - tołażysze.
Partie polityczne w tzw. demokraturze są tylko dekoracja owej, tzw. demokratury.
Wniosek?
Jeżeli jakimś cudem - nie odeśle się pupili szatana z ich tzw. demokraturą do Piekła - to radzę każdemu nauczyć się zawczasu meczeć, beczeć, kwiczeć i parskać - bo z człowieczeństwem szeroko pojętym - trzeba się będzie pożegnać - tołażysze - o ile wcześniej nie pożegnamy się z życiem.

oto Kurek

Jeżeli jakimś cudem - nie

Jeżeli jakimś cudem - nie odeśle się pupili szatana...

Chyba, jeśli jakimś cudem odeśle się.

oto Jacek Pawłowski

Odnośnie chłop jag

Ma Pan rację.

Bezproduktywne bicie piany, przy robieniu za chłopa pod szyldem prawicy, to jest właśnie takie zgodne z etapem pobekiwanie.

oto Piotr

PiS nie sprzeciwi się woli obywateli (CETA)?!

Ustawę o aborcji można zmienić w "5 minut". Dzisiaj, za rok, po któryś wyborach. A podpisanie CETA, która wpuszcza modyfikowaną żywność, tanie rolnictwo bo...używa się w nim właśnie takich sposobów jego produkcji i uprawy. Gorsze i tańsze produkty uderzą w Polski i europejskie rolnictwo. Częściowo mogą uderzyć w rynek pracy. Do tego dochodzi ISDS/ICS - korporacja za to, że np. Polska zmieni swoje prawo dotyczące ochronny środowiska, przepisów prawa pracy będzie mogła...pozwać dane państwo o odszkodowanie! Nie jakaś tam UE i ponad 20 państw, w których mamy lepszych i trochę słabszych przyjaciół. Tutaj będą zagraniczne, obce korporacje, których jedynym celem jest czysty zysk.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/980577,co-t...
PiS i suwerenność ? PiS i wstawanie z kolan ? A temat aborcji akurat teraz ? Co ma przykryć, sprawę CETA czy to, że idą podwyżki, a nie będzie obniżki VATu, a pomoc dla frankowiczów jest mała, iluzoryczna ? Poza tym prawny zakaz jak pokazują statystyki nie rozwiąże problemu. To kwestia danej osoby, jednostki, sumienia - tutaj można działać profilaktycznie bo to daje efekty przed, a nie w trakcie czy po. Do tego nie ma nic gorszego niż "podziemie aborcyjne", lepiej można pomóc kobiecie poprzez wsparcie rodziny, psychologa, państwowe poprzez wsparcie socjalne dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
Dlatego tak dziwne zagrania rządu nie są normalne, wręcz sobie szkodzą, a to dziwne jak na PiS. Bo do tej pory nie brali się w taki sposób za tematy z pogranicza sfery religii, medycznej, karnej.
Niemcy, Francuzi i inni protestują przeciwko CETA, a na pewno przeciwko temu żeby rządy ratyfikowały umowy zanim obywatele poznają szczegółowe zasady zmiany prawa. Jeśli już to referendum w każdym państwie Unii, chyba PiS nie sprzeciwi się woli obywateli ?!

oto xcichy

aby napewno Judasz?

To św. Piotr zaparł się trzy razy. Proszę nie iśc drogą pana Petru.;->

oto Marek

co się dzieję

Dobrze to Pani ujęła też z niepokojem przyglądam się ostatnim poczynaniom w kwestii CETA i TTIP. Szczerze nie wiem co mam o tym wszystkim sądzić. Dotychczas byłem zwolennikiem partii rządzącej ale teraz mam coraz więcej wątpliwości m.in wspomniana CETA i TTIP - niepotrzebna walka z ustawą antyaborcyjną. I jeszcze ostatnio (nie wiem czy to prawda) ktoś wspominał, że chcą podnieść podatki dla małych jednosobowych firm ? jeżeli to zrobią to sami sobie wbiją grub do trumny i tylko takimi przedstawieniami będą mogli jeszcze komuś coś wmówić http://www.blasty.pl/10473/rekordowe-kolejki-po-bi...

Nie ma na kogo w Polsce głosować mój kolega niedawno wyjechał do Kanady z 4 małych dzieci - wszyscy podziwiali go i jednocześnie zastanawiali czy dobrze robi, ale widać, że niedługo może być nieciekawie w Polsce, jeżeli faktycznie zwiększą te podatki dla małych firm to jeszcze bardziej wzrośnie bezrobocie i to będzie koniec

oto Anna Nieraźny

PiS zaparł się trzy razy – jak Judasz

Oj, Szanowna Pani Profesor...
Pani pisze: "PiS zaparł się trzy razy – jak Judasz"
chwileczkę!
- może i PiS
- może i zaparł się
ale nie jak JUDASZ
tylko jak PIOTR - który obiecywał, a zaparł się a potem zapłakał

niech Pani się wstydzi - tak cytować Ewangelię...

oto Jacek Pawłowski

Odnośnie Robercik

„Sztampowa krytyka PiSu, tym”

Proszę Pana, cała pańska wypowiedź pod powyższym tytułem (?) to przykład bezsilnego bicia piany, które w sumie jedynie deprecjonuje wartości, na które się powołuje.

1. Jest to bezsilne bicie piany ponieważ nie przedstawia żadnej alternatywy politycznej względem polityki PiSu.

2. Jest to bicie piany ponieważ wszystkie pańskie odwołania do „elementarnej uczciwości” nie maja wagi politycznej (patrz 1.) , a więc w konflikcie politycznym są pianą.

3. I w sumie deprecjonuje pojęcie elementarnej uczciwości, bo przywołuje je w kontekście bicia piany (patrz 2.).

Trudno mieć w tej kwestii do Pana pretensje, ponieważ Pan się zapewne nie zajmuje polityką zawodowo, ale autorka powyższego tekstu ma takie ambicje i dlatego powinna sobie zdawać sprawę z tego co robi. Więc albo nie jest wystarczająco rozgarnięta aby się polityką zajmować, albo jej celem jest jedynie anty-pisowskie podniecanie publiczności.

oto gość

Do Towarzysza Jacka Pawłowskiego

"żadnej alternatywy politycznej względem polityki PiSu". Towarzyszu Pawłowski, czy nie widzicie na polskiej scenie politycznej żadnej alternatywy? Czy aż tak mocno jesteście przeżarci lewacką polityką Kaczyńskiego?

oto Jacek Pawłowski

Odnośnie gość

Dla jasności, nie jestem pańskim towarzyszem więc niech się Pan nie proszony nie spoufala.

Rozumiem z pańskiego wpisu, że jest Pan bardzo zdenerwowany, podobnie do p. posła Niesiołowskiego, co Pana tak przeżera?

Jeżeli ma Pan jakieś widzenia i denerwuje Pana, że nie jest Pan uznany za proroka, to sugeruję aby się Pan tym widzeniem podzielił z publicznością, a wtedy „się zobaczy” co też Pan dojrzał lub do czego.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.