koncert życzeń

Dziś, nie wiadomo po co, odbyła się "konwencja programowa PO". Może zresztą odbywa się nadal, prawdę mówiąc nie wiem - i chyba nikt prócz tam obecnych nie ekscytuje się tym zbytnio.

Wpadły mi jednak w oko przeczytane w sieci tezy przemówienia Schetyny.

Główne to

  • zlikwidować CBA
  • zlikwidować IPN
  • zlikwidować Macierewicza (raczej jego komisję)

No przecież to nie jest program przedstawiany potencjalnym wyborcom, tylko wrzeszczenie do członków (PO): "Ludzie, k... mać, ratunku, Ratujmy Nasze Dupy!"

A wyborcy... cóż przynajmniej wiedzą czego chłopaki i dziewczyny z PO najbardziej się boją i w jakiej kolejności.

oto TBM TBM

nie ma jeszcze informacji :-(

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.444445
Ogólna ocena: 2.4 (głosów: 9)

Tematy: 

Dyskusja

oto TBM

?

przytomny? Przecież to (bez urazy) ale jakiś bełkot jest

pozdrawiam
TBM

oto chłop jag

Już tam kruk krukowi

pejsa nie urwie - jednak faktem jest, że te całe PO to bezideowa partyja - która buchnęła tubylcom nie tylko pierwszy milion ale buchnie także i ostatni.- tołażysze. Poza buchaniem nie mają oni nic do zaoferowania tubylcom - tołażysze.
Wniosek?
No cóż - według PO owieczki są po to aby je strzyc - więc strzygli - tołażysze. Mam nadzieję, ze PO podzieli los AWS-u ciągnąc za sobą do Piekła tzw.Nowoczesną - słowem - pomarzyć dobra rzecz - tołażysze.

oto Adolph

Hydra

Mam nadzieję, ze PO podzieli los AWS-u ciągnąc za sobą do Piekła tzw.Nowoczesną

Ale to jest, jak Hydra. Odrąbie Pan jedną głowę, to wyrosną dwie nowe.

oto chłop jag

Niestety - to prawda.

Wniosek?
Dla higieny tzw. demokratury - opatrzone pyski tych - co to żerowali na atrapie Polski przez ostatnie dwie kadencje - należałoby gdzieś schować - przynajmniej na kilkanaście lat - tołażysze.
Nie twierdzę też - że owe opatrzone pyski nie występują wśród aktualnie siorbiących z koryta - no ale cóż - demokratura to demokratura - tołażysze.

oto baba jag

Po raz kolejny nieśmiało:

pisowski bohater, Ojciec Narodu, podpisał Traktat Lizboński. Oczywiście było to dawno i już się nie liczy. Pisuary wprowadziły nowelę do ustawy 1066, a nie ją zlikwidowały. Akt dziejowy się szykuje,czyli CETA i TTIP. Oczywiście dla dobra Goi.O propagandzie wojennej już mi się nie chce wspominać.No i gloryfikacja bandytów.Zamiast Nowotki, Szendzielarz. Gratuluję wyznawcom demokracji.

oto TBM

piernik na Krymie

A co ma piernik do Krymu albo Rzym do wiatraka?

Z faktu, że PO najbardziej boi się powsadzania ich za kradzież/korupcję, ujawnienia, że byli agentami i że dali d... w sprawie Smoleńska bynajmniej nie wynika, że podpisanie TL nie było zdradą, likwidacja ustawy 1066 nie istnieje, CETA i TTIP nie są groźne dla Polski a PiS je zasysa?

PiS nie wyklucza PO a PO PiS-u.

pozdrawiam
TBM

oto Marek Bekier

Bardzo podoba mi się pański

Bardzo podoba mi się pański wpis więc się podpisuję. Dodam jednak od siebie, na co nie musi się Pan zgodzić, że Nowotko (i paru innych jego pokroju) bandytami byli a Zygmunt Szendzielarz był porządnym człowiekiem więc nie mam nic przeciwko takiemu zastępowaniu.

oto baba jag

a w tłumaczeniu

piernik na Krymie

A co ma piernik do Krymu albo Rzym do wiatraka?

Z faktu, że PO najbardziej boi się powsadzania ich za kradzież/korupcję, ujawnienia, że byli agentami i że dali d... w sprawie Smoleńska bynajmniej nie wynika, że podpisanie TL nie było zdradą, likwidacja ustawy 1066 nie istnieje, CETA i TTIP nie są groźne dla Polski a PiS je zasysa?

PiS nie wyklucza PO a PO PiS-u.

na polski język to jak to będzie?

oto TBM

tłumaczenie na polski

cytuję baba jag:

na polski język to jak to będzie?

Ano tak, że Pański wpis jest zupełnie od czapy, bo choć jest merytorycznie poprawny to nijak nie ma się do komentowanego tekstu.

I że stosuje Pan dziecinne i prymitywne sposoby, byle tylko wpis o bandytyzmie PO zrównoważyć bandytyzmem PiS, żeby jakoś złagodzić wrażenie, że pańscy idole to złodzieje, łapówkarze, agenci SB i zdrajcy. To, że prawdziwie Pan ocenia PiS nie ma nic do rzeczy.

I do tego myśli Pan, że nikt nie widzi jakie to prymitywne w Pańskim wydaniu, jak bardzo zaśmieca PN i rozbija dyskusję. To zwykły a do tego głupi trolling.

To tak w tłumaczeniu. Wcale nie wolnym tylko dosłownym.

pozdrawiam
TBM

oto baba jag

Nerwy puszczają, czy co

inszego. Mam w dupie szanowny Panie PIS, PO, ABW, USB, MPO,RGP-Panc,straż wodną,myśliwską i inne instytucje demokratycznego wymysłu. Nie jestem demokratą i kapitalistą gdyż to demokracja i kartelizm do spółki razem stworzyły: Adolfa Hitlera,Trockiego, Tuska,Kaczyńskiego( sztuk2),Pinocheta,Videlę,oraz Unię Europejską, oraz gułagi i głód na Ukrainie oraz w Irlandii.

oto Czesław

To niepoważne

To że cała ta konwencja wypadła śmiesznie i niepoważnie to jedno, ale prawdziwym problemem jest to że jednak nadal mają w sondażach dwucyfrowe poparcie. Schetyna nie ustosunkował się i nie podał własnych propozycji w kwestii:
-uchodżców
-masowego zatrudniania u nas Ukraińców i przydzielania im stypendia na studiach
-pochwała lub nagana polityki wschodniej Waszczykowskiego, kwestia sankcji dla Rosji, problem mniejszości polskiej na Ukrainie, Litwie, Białorusi, ewentualne ściągnięcie do kraju spadkobierców Polaków wywiezionych na nieludzką ziemię
-sprawa szkolnictwa w tym szerzenie ideologii gender
-sprawy afer gospodarczych w tym afery reprywatyzacyjnej w Warszawie
-punktowa krytyka lub pochwała programu gospodarczego Morawieckiego
-stosunek do TTIP, CETA, wstąpienie do strefy EURO
-stosunek do polityki obronnej A.Macierewicza i zmiany jakie są prowadzone w wojsku a nie marudzenie o Smoleńsku
A może tych tematów Schetyna nie poruszał bo niczym nie różni się od PiS-u, więc po co taki podrobiony bliżniak Jarka

oto Sol

telewizja WSI czyli TVN

podał tą informację za główne wydarzenie niedzieli z nieukrywaną nadzieją w komentarzach, że w następnych wyborach PO wygra...

oto TBM

no nie.....

Panie Dubitacjuszu szanowny... dyskutujemy już od tak dawna i mamy tak bardzo różne zdania jak to tylko możliwe w większości spraw na które mamy zdanie, że trochę nie uchodzi taka prymitywna erystyka :)

Interesuje mnie bardzo. Ale także zainteresował mnie wewnętrzny przekaz Schetyny wyraźnie wskazujący czego się boi i wzywający do konsolidacji i przetrwania do czasu aż zagrożenia będzie można usunąć. I o tym napisałem.

Nie pisałem o niczym innym z wielu rzeczy, które mnie interesują.

Jeśli chciałby Pan podyskutować o potrzebie CBA czy IPN to oczywiście też można. Nawet w tym wątku (na PN skręty dyskusji to standard) ale pod własnym nickiem :)

pozdrawiam
TBM

oto Dubitacjusz

no tak

Jeśli chciałby Pan podyskutować o potrzebie CBA czy IPN to oczywiście też można.

a o potrzebie Macierewicza;-)

Co do problemów PO z programem pozytywnym, to ma Pan rację. Oni się rozjeżdżają między elektoratem centroprawicowym (powiedzmy, "chadeckim" w sensie europejskim) a lewicowym.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.