O nowym podręczniku

Pani minister edukacji, która jakoś tam się nazywa i pan prezes IPN, który też się jakoś nazywa, podpisali umowę, dzięki której ma powstać jakiś podręcznik i już wszystko w szkołach będzie dobrze.

Na to oburzył się szef ZNP, który, jakżeby inaczej, też się jakoś nazywa.

No właśnie, problemem jest to, że znaczna część nauczycieli to czerwona zaraza w drugim, trzecim czy czwartym pokoleniu, dla których najwięksi bohaterowie w historii Polski to Włodzimierz Lenin, Edward Gierek i generał Wojciech Jaruzelski.

I czerwona zaraza, niezależnie w którym pokoleniu, gotowa jest do każdej niegodziwości wobec Polski i Polaków. Będzie zwalczać myśl niepodległościową nie mniej zaciekle niż zaborcy, będą wmawiać, że Polacy to antysemici, że zboczeńcy to samo dobro i tak dalej.
I tego ten nowy podręcznik nie zmieni.

oto Michał Pluta Michał Pluta

Mieszkaniec małego miasteczka na Dolnym Śląsku. Publikował w "Opcji na Prawo", "Idź pod prąd", "Najwyższym Czasie!" i innych pismach.
www.michalpluta.bloog.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Marek Bekier

Nie zgadzam się co jest

Nie zgadzam się co jest dziwne bo prawie zawsze chętnie czytam pańskie nieco mroczne notatki. Tak się składa, że kupiłem jakiś czas temu (zanim aktualny rząd był rządem) książkę aktualnego szefa IPN'u napisaną w formie zachęty do historii dla dzieci. No i stwierdzam autorytarnie, że ten człowiek potrafi pisać mądrze o historii. Z kolei od ładnych kilku lat obserwuję i w miarę możliwości czasowych i innych wspieram akcje pewnych środowisk występujących w obronie swoich dzieci przed opresyjną szkołą. Cieszę się z tego, że to co wprost było zagrożeniem dla mojego najmłodszego dziecka odeszło w siną dal. Cieszę się, że wspomniane środowiska pozostają w jako tako poprawnym kontakcie z aktualną p. minister. Widać wyraźnie, że mam o wiele więcej pozytywnych oczekiwań niż obaw i tym właśnie różnię się od szanownego Autora, którego zresztą cenię i czytuję.

oto chłop jag

Czerwona zaraza też a może

przede wszystkim - jest na usługach pupili szatana.
Wniosek?
Może być tak, że czerwona zaraza poprzez swoje protesty - jakby legitymizuje/uwiarygadnia rzeczony podręcznik. Podręcznik ów z kolei może prowadzić uczniów na manowce - czego na dzień dzisiejszy - nie wiem - tołażysze

oto Krzysztof M

znaczna część nauczycieli to

znaczna część nauczycieli to czerwona zaraza w drugim, trzecim czy czwartym pokoleniu, dla których najwięksi bohaterowie w historii Polski to Włodzimierz Lenin, Edward Gierek i generał Wojciech Jaruzelski.

Ta zaraza będzie stała słupka i wykonywała każde polecenie władzy. Pod warunkiem, że władza to polecenie wyda.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.