'Z życia (kraju) wzięte...'

W ramach drobnego luksusu - wchodzę do autobusu; tam patrzę; na lewo: żołnierze wyklęci. Na prawo: żołnierze wyklęci. Jeszcze dalej ci, co z Wałęsą się przyjaźnili i mieli zdjęcia. Zupełnie wcześniej tacy, co zupełnie się nie przyjaźnili. A pośrodku ci, co się przyjaźnili, ale zupełnie się nie przyznają. Wszelkie pozostałe luki w autobusie wypełnione przez tych, co walczyli w Powstaniu Warszawskim, może niedokładnie, ale przez ich potomków. 3/4 luda również walczyło z komuną, doborowe towarzystwo, każdy ma jakieś zasługi...
Tylko... nikt nie śmie 11-l. panience zwrócić uwagi, żeby miejsca ustąpiła bardzo staremu lub schorowanemu człowiekowi. Ja wszystko wiem... sytuacje są różne, nie wiadomo jak się odezwać i agresja bywa (wyczuwalnie wszechobecna).

Ludzie się boją i mają do tego prawo.

Ale dobrze, gdzie zatem ci odważni tak lub ich dzieci, wnuki? Co wart będzie ten nasz patriotyzm, jeśli nie umiemy i nie będziemy krzewić w przyszłości dobrych wzorców... Jeśli boimy się 11-letniemu dzieciakowi wskazać drogi dobrych zasad i obyczajów?

oto Maciej Markisz Maciej Markisz

Kocham kino, ale polityką też się interesuję. Najchętniej piszę notki o charakterze społecznym, socjologicznym.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Marek Bekier

Zwraca Pan uwagę na ważne

Zwraca Pan uwagę na ważne sprawy, brawo za to. Jednak dopiszę coś pocieszającego z własnego doświadczenia. Grupa uczniów pewnej szkoły średniej mocno się interesowała najnowszą historią Polski choć nie byli w klasie humanistycznej. Współtworzyli apele poświęcone takiej tematyce, brali udział w konkursach. Ta grupa to byli jednocześnie bardzo dobrzy lub co najmniej dobrzy uczniowie i młodzi ludzie odnoszący się z szacunkiem do osób starszych. Teraz już są prawie dorośli (środek studiów) i o ile coś o nich wiem to są to bardzo pozytywne wiadomości. Nie mam żadnych podstaw by cokolwiek uogólniać. Mogę tylko subiektywnie napisać, że takie postawy zwykle ze sobą współistnieją. Do rozwiązania jest tylko jeden problem: co zrobić by lepsi wpływali na gorszych a nie odwrotnie?

oto Maciej Markisz

Cyt. ,,Do rozwiązania jest

Cyt. ,,Do rozwiązania jest tylko jeden problem: co zrobić by lepsi wpływali na gorszych a nie odwrotnie?'' -

- Znakomite!

oto Krzysztof M

Cyt. ,,Do rozwiązania jest

Cyt. ,,Do rozwiązania jest tylko jeden problem: co zrobić by lepsi wpływali na gorszych a nie odwrotnie?''

To proste. Lepsi muszą mieć władzę nad gorszymi. Jak to zrobić? Trzeba wykorzystać wady tych gorszych.

oto Maciej Markisz

Dziękuję Panu za wyrażenie

Dziękuję Panu za wyrażenie zdania - wychodzę z założenia, że każdy komentarz wzbogaca każdego - i autora tekstu, i komentującego. Jednakże... w moim mniemaniu ten tekścik nie jest jeszcze opisem tego, jaka jest młodzież dzisiaj. Daleki jestem od generalizowania. Ludzie są bardzo różni; wszyscy - młodziutcy też - oczywiście. Notka ma raczej charakter nie opisujący całą młodzież, tylko zwracający uwagę na pewne problemy, które jak najbardziej mają miejsce w społeczeństwie.

oto Maciej Markisz

Zapomniałem dodać: jeśli w

Zapomniałem dodać: jeśli w Gdańsku jest aż tak sensownie i kulturalnie - to bardzo pozdrawiam cały Gdańsk :) (i tylko sobie życzyć, by cała Polska stała się taka). Pozdrawiam.

oto Czesław

Ustępowanie miejsca

Jeżeli dotyczy to mojej osoby, to czuję się bardzo skonfundowany jak mi taki podlotek ustępuje miejsca w autobusie. Załamuję się psychicznie i męczą wspomnienia, jak to nie tak dawno takie dziewczyny się "podrywało".

oto samograf

Ja ten problem rozwiązałem w sposób radykalny

Konsekwentnie jeżdżę na rowerze, a z publicznego transportu korzystam rzadko i niechętnie, przez co udaje mi się unikać opisanych przez pana żenująco-deprymujących sytuacji.

oto Zbrozło

W społeczeństwie "zwijającym

W społeczeństwie "zwijającym się" jedyne najczęściej dziecko w rodzinie staje się ikoną i świętą krową. Skutki takiego wychowania przychodzą szybko - i nieodwołalnie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.