Dzieci Prezydenta Komorowskiego są Żydami... wg kryteriów "Newsweeka"

Rekord roku! 19.600 Czytelników! Nr 12/2015 organu Tomasza Lisa "Newsweeka" przynosi liczne "rewelki"!

Nigdy bym się nie poważył grzebać w genealogiach Prezydenta Komorowskiego, tak jak nie robiłem tego w stosunku do Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego!

A tu proszę! - niemiecki, konserwatywny (eufemizm) wydawca "Newsweeka", nadzorowany od chwili założenia "Axel Springer Verlag" (dzisiaj Ringier Axel Springer) przez BND, dał zielone światło do rozpoczęcie antysemickiego dyskursu!!!

Podręczni Tomasza Lisa wywlekają, iż teść dr Andrzeja Dudy miał ojca Żyda! Teść dr Andrzeja Dudy jest profesorem slawistyki na UJ, wybitnym naukowcem i dobrym poetą. Prezydent Bronisław Komorowski i Prezydent Aleksander Kwaśniewski chcieli by mieć takiego teścia - nareszcie mogli by się teściem pochwalić.

Co na to wszystko obowiązujące PRAWO MOJŻESZOWE???!!!

Zgodnie z wykładnią Prawa Mojżeszowego - teść dr Andrzeja Dudy Żydem nie jest, gdyż żona jego ojca była Polką! Koniec. Kropka. I tyle w tej sprawie. Ale ciągnąc ten śliski temat wywleczony przez ludzi Tomasza Lisa to: dzieci Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego są Żydami i mają w każdej chwili prawo do izraelskich paszportów.

Dziadkowie Anny Komorowskie (matka dzieci Pana Prezydenta RP) to Wolf i Ester Rojer z Warszawy (dokumenty nie płoną). Matka Pani Prezydentowej Hanna zmieniała w czasie okupacji kilka razy papiery - co jest zrozumiałe - dzięki pomocy Polaków i Amerykanów przeżyła. Po mężu przyjęła nazwisko Dziadzia vel Dembowska. (razem z mężem do czystki antysemickiej w 1968 roku rodzice Pani Prezydentowej byli wyższymi funkcjonariuszami MSW)

Tak wiec Anna Komorowska jest Żydówką, tak jak i jej dzieci, które są dziećmi Pana Prezydenta RP.

Od zawsze, a od pięciu lat szczególnie nigdzie w polskich mediach nie ukazały się zdjęcia dzieci Pana Prezydenta - jest to dziwne, gdyż w Europie jak i nawet na Jamajce zdjęcia dzieci głowy państwa to podstawa życia mediów.

Oczekuję w ramach kampanii prezydenckiej od "Vivy", "Divwy", "Gali" i Rafalalii dużych fotorelacji o codziennym życiu rodziny Głowy Naszego Państwa.

Remigiusz Włast-Matuszak

oto Remigiusz Włast-Matuszak Remigiusz Włast-Matuszak

dziennikarz, publicysta, redaktor, poeta.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 8)

Dyskusja

oto chłop jag

A tu proszę! - niemiecki,

A tu proszę! - niemiecki, konserwatywny (eufemizm) wydawca "Newsweeka", nadzorowany od chwili założenia "Axel Springer Verlag" (dzisiaj Ringier Axel Springer) przez BND, dał zielone światło do rozpoczęcie antysemickiego dyskursu!!!

Spokojnie - to tylko walka wśród klanów hien - tołażysze - o dostęp do padliny.
Wniosek?
Rola gojów jest tutaj - bez znaczenia - tołażysze.
Na koniec - listy Żydów zamieszczane w internecie są tylko po to aby goje odnieśli takie oto wrażenie - że wszyscy, którzy nie są na liście to już sami goje - tołażysze.

oto Ferdek

Czy Komorowski wie cos o przeszlosci swoich tesciow?

Ciekawe co miał na myśli prezydent Komorowski, mówiąc, że bez historii Żydów w Polsce nie można zrozumieć polskiej historii? Taki był sens jego, nie dosłownie, przytoczonej tu wypowiedzi, w czasie otwarcia Muzeum Historii Żydów w Warszawie.

Czy mial rowniez na mysli fakt, ze:
18,7% ogółu pracowników MBP to Żydzi, spośród których aż 50% zajmowało w tym resorcie stanowiska kierownicze. Z upływem czasu, odsetek Żydów w MBP regularnie wzrastał. Należy tu wziąć po uwagȩ, że po 1945 r. Żydzi w Polsce stanowili około 1% całego społeczeństwa.
Miejscami tortur i egzekucji były głównie wiȩzienia, wśród nich te o złowrogiej sławie z czasów okupacji niemieckiej: mokotowskie na ul. Rakowieckiej w Warszawie, Montelupich w Krakowie, na Zamku Lubelskim oraz na zamku Rzeszowskim, w Rawiczu, we Wronkach, w Sztumie, wiȩzienie wojewódzkiego UB w Łodzi oraz wiele innych, mniej znanych miejsc.
Katownie niemieckich okupantów szybko zostały wykorzystane przez oprawców z NKWD i UB, być może, w niektórych przypadkach razem z "fachowcami" od katowania.
Wiȩzienie na ul. Rakowieckiej w Warszawie, w czasach reżimu żydokomuny, było głównym miejscem mȩczeństwa. Miały tu miejsce tortury i egzekucje na skazańcach. W wiȩziennych celach oprawcy organizowali tzw. "kiblowe sądy" czyli rozprawy w celi wiȩziennej. W piwnicach tego wiȩzienia wykonywane były egzekucje skazańców, o których losach decydowały zarówno "sądy kiblowe" jak i procesy sądowe zwane "mordami sądowymi".

http://prawica.net/40844

oto chłop jag

Ciekawe co miał na myśli

Ciekawe co miał na myśli prezydent Komorowski, mówiąc, że bez historii Żydów w Polsce nie można zrozumieć polskiej historii?

Prawdopodobnie miał na myśli i to, że Polskę stworzyli Żydzi - i za to należy im się od tubylców - sowita renta do końca świata - tołażysze.
Wniosek?
Kiedyś mówiło się:
nasze kamienice a wasze ulice - obecnie za autostrady trzeba płacić - więc i co do ulic (jak wyżej) - nie ma już wątpliwości - tołażysze.

oto Wojak

Kornhauser

Niestety żona prezydenta Dudy ma żydowskie korzenie (z domu jest Kornhauser) i nic do tego nie ma prawo mojżeszowe. Fakt pozostaje faktem.

oto KubaG

Zdaje się, że synalek

Zdaje się, że synalek P.Prezydenta jest umoczony w "Pro Civili" czy SKOK Wołomin?
Może dlatego nie publikują zdjęć dzieci głowy państwa bo jeszcze ktoś by te twarze skojarzył z jakimiś wydarzeniami niekoniecznie przynoszącymi chwałę?

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Zagotowało się! - "nieznani sprawcy" przysłali mi liczne fotki!!

Wybieram i publikuję tylko jedną - której zamieszczenie nie grozi sprawa sądową, reperkusjami wobec prawicy.net (portal zamieszczający) ani spotkaniu z ciężarówką ze żwirem.
984299_969233899761389_8632705886113563594_n.jpg

(Tomasz Jan Komorowski prokurent firmy Maddy)

Resztę zdjęć postanowiłem wykasować, i wywabić ślady i powiązania. Panów z ABW i SKW upraszam o nieodwiedzanie mnie!

RWM

oto Lena

Imie

On nie ma na imie ani Tomasz ani Jan. Informacje tak samo wiaygodne jak imiona ww.

oto Mercator

Nie jest to specjalnie odkrywcze, co nie zmienia faktu, że ...

prawdziwe. Okazuje się, że z niewiadomych powodów jakoś tak łatwiej robić karierę na najwyższym szczeblu mając powiązania rodzinne z narodem wybranym.

Już księga Koheleta mówi, że dobra małżonka to prawdziwy skarb.

Ale co do fotografii rodziny Komorowskiego to nie ma pan racji. Ja pamiętam taką fotografię Komorowskich wraz z synami i chyba też z synowymi publikowane w mediach przed poprzednimi wyborami.

PS. Właśnie wrzuciłem w Google hasło "rodzina Komorowskich". Pokazały się dziesiątki fotografii rodziny obecnego prezydenta.

oto Ferdek

Tylko dla ortodoksyjnych Zydow wazna jest matka zydowka

Tylko ortodoksyjni Zydzi uznaja za Zyda osobnika, ktorego zrodzila matka Zydowka. Dla pozostalych wazne jest czy mozna wykorzystac ludzi kultury, polityki, itd. odwolujac sie do ich pochodzenia (niewazne czy z ojca, matki, babki, dziadka) dla ich celow.

"Można jeszcze zrozumieć motywy jakimi w tej antypolskiej propagandzie kierują się ludzie, w których żyłach płynie żydowska krew. Reżyser Paweł Pawlikowski ujawnił niedawno w prasowym wywiadzie, że pochodzi z mieszanej rodziny. Jego matka byla Polką katoliczką a ojciec polskim Żydem ateistą, który wyjechał z Polski w 1968 roku. Cała rodzina po wyjeździe z Polski zamieszkała w Londynie, gdzie zaprzyjaźnili się z sędziną Haliną Wolińską i jej mężem Włodzimierzem Brusem.
http://www.tvn24.pl/oscary-2015,114,m/pawel-pawlik...
http://historia.wp.pl/title,Helena-Wolinska-potwor...

Kiedy zadajemy sobie pytanie dlaczego wśród reprezentantów polskich elit życia politycznego i kulturalnego jest tyle wiarołomstwa oraz nieukrywanej wrogości i pogardy do polskości, musimy chyba również brać pod uwagę z jakich rodzin oni/one pochodzą. Chyba nikt nie ma wątpliwości, po której stronie przedstawiciele tych elit opowiedzą się kiedy trzeba będzie podjąć jakieś decyzje w sprawach gdzie nasze i żydowskie intersy są sprzeczne. Lansowana przez Żydów i Niemców „gwiazda” polskich elit politycznych Bartoszewski nie pozostawił wątpliwości, kiedy sczerze wyznał, że jeżeli chodzi o stosunek do Żydow i Izraela nie ma żadnych różnic pomiędzy głównymi siłami politycznymi w Polsce.

http://ligaswiata.pinger.pl/m/10867963

Kiedy więc na internecie pojawiła się informacja, że kandydat PiS’u na prezydenta
Rzeczpospolitej Andrzej Duda może mieć ukraińskie korzenie, jego żona jest Żydowką a jego teść poeta Julian Kornhauzer napisał kiedyś wiersz o mordowaniu Żydów prezez Polaków, możemy łatwiej zrozumieć jak niebezpieczne dla Polski mogą być wspomniane elity.
http://3obieg.pl/agata-kornhauser-ma-byc-pierwsza-...
http://wirtualnapolonia.com/2015/02/20/informacja-...
http://wirtualnapolonia.com/2015/02/17/andrzej-dud...
http://wirtualnapolonia.com/2015/02/22/poznajemy-w...

Nasz kolega w czasie wizyty w Polsce wziął udział w spotkaniu przedwyborczym z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą i ośmielił się zadać niewygodne pytanie w/s żydowskich roszczeń majątkowych w stosunku do Polski. Pan Duda zignorował to pytanie. Dlatego stawiamy postulat, aby potraktować to pytanie jako rodzaj testu uczciwości politycznej i patriotyzmu i zadawać je każdemu kandydatowi na Prezydenta na każdym spotkaniu przedwyborczym w Polsce.

oto Mar.Jan

A cóż to za antysemityzm żałosny?

niemiecki, konserwatywny(...) wydawca "Newsweeka", (...), dał zielone światło do rozpoczęcie antysemickiego dyskursu!!!

Podręczni Tomasza Lisa wywlekają, iż teść dr Andrzeja Dudy miał ojca Żyda!

A co wspólnego z antysemityzmem ma stwierdzenie, że ktoś jest Żydem albo, że ma żydowskie pochodzenie?
Normalny człowiek uważa, że antysemitą jest ten, kto conajmniej nie lubi narodu zydowskiego i przypisuje mu negatywne cechy niekoniecznie będące obiektywną prawdą.
Ja znam paru Żydów, których lubię i znam kilku, których nie lubię.
Podobie znam wielu Polaków, których lubię i znam wielu Polaków, których nie lubię.
Czy ktos zamierza mnie uważac na tej podstawie za antysemitę i wroga narodu polskiego?

Podobnie fakt, że czyjś dziadek był w Wehrmachcie niczego nie mówi poglądach jego wnuka. Mozna mieć znakomite, arystokratyczne i czysto polskie korzenie i być łajdakiem i zwykłą świnią. Można by wskazać paru takich funkcjonujących w sferze publicznej.

Tego typu uougólniające wnioski , że ktoś jest antysemitą bo cos tam, albo ktoś jest godny pogardy, bo jego dziadek słuzył w Wermachcie sa dowodem braku komórek kojarzeniowych i w ogóle słabego umysłu wygłaszających takie poglądy.
Dla lubujacych się w ocenianiu ludzi po korzeniach: jeden mój dziadek urodził się jako Niemiec, z niemieckim nazwiskiem, zas umarł jako Polak ze spolszczonym nazwiskiem. Inny mój dziadek urodził się jako poddany carski z ruskim nazwiskiem, a umarł jako Polak ze spolszczonym nazwiskiem.
To kim ja jestem? Mogę być prezydentem?

oto Marek Bekier

Niepotrzebnie się Pan

Niepotrzebnie się Pan wzburzył. Na mój rozum Pan Remigiusz napisał to co powyżej bez podtekstów anty-coś tam. Najzwyczajniej w świecie rozbawiło Go, że media o dość konkretnym profilu postepowo-genderowo-europejskim nagle zaczęły zaglądać w rozporek.
Jednak niech się Pan nie martwi ani nie czuje atakowany. Takie wzburzenie samo w sobie dobrze o Panu świadczy.

oto Mar.Jan

Wcale się nie wzburzyłem.

Po prostu usiłuję cos wytłumaczyc, ale jak zwykle - trudno idzie. Jak po grudzie...
Być może syn Komorowskiego jest godny potępienia, ale nie dlatego, że jego matka jest żydówką.
Używających takich argumentów uważąm za łajdaków i ich rewelacje puszczam mimo uszu.
p.s. uwag tych nie kieruję pod adresem autora, tylko tych, którzy takie rewelacje wypuszczaja w obieg. To łajdacy!. Bardziej łopatologicznie już nie umiem.

oto Krzysztof M

To kim ja jestem? Mogę być

To kim ja jestem? Mogę być prezydentem?

W Polsce może pan być. W Niemczech, mając np. korzenie żydowskie byłoby to... "utrudnione"... :-)

oto Remigiusz Włast-Matuszak

(Pan Mar.Jan)To "coś wspólnego" nazywa się KONTEKST

i nie wierzę, że Pan tego nie rozumie.

Gdy w 1993 Radosław Sikorski był wiceministrem MON w prawicowym rządzie Jana Olszewskiego, nie kto inny jak "Gazeta Wyborcza" zwalczając go jako pierwsza "ujawniła" iż żoną Radka Sikorskiego jest Żydówka Anne Applebaum - co w kalkulacjach politycznych macherów z Czerskiej miało skompromitować Sikorskiego. I po tą sama metodę sięgnął Tomasz Lis.

Pisze Pan najczystszej wody "narracją" rodem z podręcznika poprawności politycznej.

RWM
ps. "GPC" własnie doniosło na pierwszej stronie o powiązaniach finnasowych w/w syna prezydenta Komorowskiego i firmy Maddy Investment z aresztowanym Piotrem P. ze SKOKU Wołomin itd, itp
Kontekst tym razem to niszczenie polskiej elektrociepłowni w Ursusie przez francusko-australijską firmę "sprzedającą" w Polsce ciepła wodę Dalkia a obecnie Veolkia się nazywa Warszawa Puławska 2. To własnie przeciw sprzedaży SPECU warszawiacy zebrali 120.000 podpisów, które Hanna Gronkiewicz Waltz z PO wyrzuciła na śmieci a SPEC sprzedała z grosze.
Proszę sobie poczytać w Internecie, poszukać KONTEKSTU, a nie epatować banałami z czytanek szkolnych Kluzik-Rostkowskiej.

oto Mar.Jan

Może dla pana to banały z czytanek

Ja w młodości takich czytanek nie czytałem.
Natomiast o Zydach myślę dokładnie to co napisałem. Są Żydzi, których nie lubię. np. Michnik i sa tacy Zydzi których lubię, np. Kataw Zar, albo Wildstein.
Lubię ludzi, którzy myślą podobnymi kryteriami co ja. Nie lubię socjalistów, komuchów i innych wszelkiej maści szubrawców.
Zupełnie nie przeszkadza mi fakt, że ktos ma matke żydówkę, albo że nazywa się np. Neufeld. Albo Rosenbaum. Dla mnie liczy sie to co ma w glowie. Częśc mojej rodziny wywodzi się z malutkiej miejscowości, gdzie mieszkali obok siebie Polacy Niemcy i Żydzi. Niemcy byli na ogół ewangelikami, a Polacy katolikami. Wszyscy byli porządnymi sąsiadami, zyli w zgodzie a często w przyjaźni. W wszystko to działo się pod carskim zaborem.
Mój teść w czasie wojny przeprowadzał Żydów przez granicę węgierską. Najpierw rodziny swoich kolegów szkolnych, a potem również innych.
Ma swoje drzewko w Yad Vashem.
I prosze przyjąć do wiadomości, że to sa normalne ludzkie poglądy, a nie banały z czytanek pani Kluzik Rostkowskiej.
Ludzi wytykających innym złe pochodzenie, zamiast złych poglądów, uważam za cymbałów. Tych, którzy takimi argumentami posługują się w walce politycznej uważam za łajdaków i szubrawców.
p.s.
Można jak najbardziej opisywać łajdactwa związane z machlojkami gospodarczymi, a zwłaszcza manipulowaniem przedsiębiorstwami państwowymi (nie powinno ich być w ogóle), ale co ma mnie obchodzić w tym kontekscie pochodzenie matki syna Komorowskiego?

oto Krzysztof M

To własnie przeciw sprzedaży

To własnie przeciw sprzedaży SPECU warszawiacy zebrali 120.000 podpisów, które Hanna Gronkiewicz Waltz z PO wyrzuciła na śmieci a SPEC sprzedała za grosze.

Myśli pan, że wyrzuciła? :-)

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Powinienem użyć określenia: zlekceważyła

natomiast zasiał Pan silne wątpliwości w kwestii list z podpisami Warszawiaków! Faktycznie, mamy 5.000 oficerów służb specjalnych i kilka tysięcy ich współpracowników. Wklepanie do komputera tych 120.000 wrednych, myślących inaczej niż władza osób to żaden problem.

No to już ABW & Itd. ma listy osób z referendum za odwołaniem HGW, listę przecie sprzedaży SPECU, listy poparcia kandydata Ruchu Narodowego, PiS , poparcia Korwina, Brauna i Kukiza - słowem pełna imienna z adresami lista wrogów Komorowskiego, Kopacz i HGW, wrogów Platformy Obywatelskiej.

Strach się bać! Być może Pana uwaga jest najważniejsza w tej całej dyskusji, tekście i w ostatnim miesiącu publicystyki na prawicy.net!

Zasyłam ukłony

RWM

oto Krzysztof M

Pani Aniu... Policja, jak

Pani Aniu... Policja, jak sądzę, stara się dociec, czy te osoby RZECZYWIŚCIE poparły tego, kogo pono poparły... :-)

oto Krzysztof M

Być może Pana uwaga jest

Być może Pana uwaga jest najważniejsza w tej całej dyskusji, tekście i w ostatnim miesiącu publicystyki na prawicy.net!

Zasyłam ukłony

Dziękuję. Wolę milczeć. :-)

Wzajemności.

oto Ferdek

"Zydzi sa z innej planety"

Nieporozumienie wynika z prostego faktu, ze my Polacy oceniamy Zydow
wedlug naszych "patriotycznych" a czesto i chrzescijanskich kryteriow.
Tymczasem czesto spotykana opinia, ze "Zydzi sa z innej planety" wyraznie wskazuje na olbrzymie roznice kulturowe, ktorych my Polacy w swojej dobrodusznosci i naiwnosci nie bierzemy pod uwage. Poza tym, ideologia poprawnoisci politycznej skutecznie zaciemnia te roznice.

Tymczasem Zydzi w ciagu kilku tysiecy lat historii swojego narodu
oraz zycia w diasporze wypracowali niezwykle skuteczne metody przystosowania sie i przetrwania w niekorzystnych warunkach a czesto rowniez podporzadkowania sobie narodow, wsrod ktorych przyszlo im zyc.

Swietnie opisal to Eustace Mullins porownujac sposoby opaniowania
gospodarza-zywiciela przez pasozyty w przyrodzie do metod stosowanych porzez Zydow. Metody, ktore natura wytworzyla przez wiele milionow lat swietnie sie sprawdzaja rowniez wsrod ludzi.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/biologiczny-zyd-...

oto norwid

fałszywe twierdzenie

2. W biologii – zwierze lub roślina, która żyje na innym organizmie (zwanym gospodarzem) i pobiera z niego życiodajne soki.

z sugerowanego linka http://wolna-polska.pl/wiadomosci/biologiczny-zyd-...

Fałszywe ponieważ jest to półprawda. Organizm pasożytniczy wyrządza szkody gospodarzowi - to jest w układzie symbiotycznym jego cecha zasadnicza. Inne układy symbiotyczne to: mutualizm i komensalizm.

oto norwid

"God is not dead"

Kto by pomyślał że temat żydowski tak rozgorzeje w mediach.

Zgodnie z wykładnią Prawa Mojżeszowego - teść dr Andrzeja Dudy Żydem mnie jest, gdyż żona jego ojca była Polką! Koniec. Kropka.

Zawsze można jednak na żydowskość sobie zasłużyć tak jak to robili sławni pół-żydzi z ojca jak Hitler, Stalin, Churchill, Herod.
Tragedia ich życia niema znaczenia dla Komorowskiego bo z powodu swojej polskiej skazy został pantoflarzem. Liczy się tylko dorastanie do żydowskości, inne kultury i narody to tylko nawóz historii.

Czy to z pochodzenia żyd (a nie Żyd!!!) reprezentujący bezpaństwowca, wiecznego tułacza diaspory której zwornikiem był judaizm talmudyczny - Stanisław Lem, czy też kochający język polski Jan Brzechwa zawsze należy dostrzec dramat o którym opowiadał ks. Waldemar Chrostowski. (3'a minuta)

Kto jest więc żydem (Żydem) i dlaczego? Jak zmieniła się optyka od powstania państwa Izrael?

W mojej ocenie - to są właściwe perspektywy na które światło rzuca teka pozgonna Gumplowicza z 1903 roku.

Stąd właśnie pusta ściana to KLUCZ, tak na marginesie nawiązując do dyskusji o filmie który wstrząsnął światem.

oto Dubitacjusz

GW: Dominika Wielowieyska o sprawie Dudy


Można czy nie można opisywać w szczegółach najbliższą rodzinę osób publicznych? Oczywiście, że tak, ale zawsze pozostaje pytanie o intencje, kontekst i o to, czy opisywana osoba wiedzę na temat swojego pochodzenia ukrywa czy też nie.

Spór powrócił na nowo przy okazji artykułu w "Newsweeku" na temat Andrzeja Dudy. "Julian Kornhauser, z pochodzenia Żyd, w jednym ze swoich wierszy rozliczał się z Polakami biorącymi udział w pogromie kieleckim, za co przez prawicowców został okrzyknięty polakożercą" - piszą Anna Szulc i Michał Krzymowski. Kornhauser to teść kandydata PiS na prezydenta. Portal wPolityce natychmiast rozgrzał się do czerwoności: według prawicowego serwisu "Newsweek" to banda antysemitów, którzy wyciągają teściowi Dudy żydowskie korzenie.

Dawno nie widziałam takiego popisu hipokryzji, biorąc pod uwagę to, że w sąsiedztwie tych strzelistych aktów widać nieustająco reklamę książki "Resortowe dzieci", ulubioną lekturę większości publicystów portalu braci Karnowskich. Przypomnę: autorzy "Resortowych dzieci" okropnie się podniecają tym, że rodzice nielubianych przez PiS dziennikarzy mają żydowskie korzenie i pracowali w jakichś instytucjach związanych z władzą komunistyczną. Intencja była jasna: to oni, spadkobiercy żydokomuny, niszczą polskość i patriotyzm, bo takie mają pochodzenie.

W pisaniu o rodzinie osób publicznych ważny jest kontekst. Gdy sędzia Igor Tuleya wydał kiedyś wyrok niezgodny z oczekiwaniami zwolenników IV RP, ci natychmiast ogłosili, kim była jego matka.

Każdy, także Tuleya, podlega krytyce. Ale jego decyzje należy analizować od strony merytorycznej, używając racjonalnych argumentów, a nie rodzinnej pałki lustracyjnej. I na tym polega fundamentalna różnica.

Julian Kornhauser nigdy swoich żydowskich korzeni nie ukrywał. Widać to w jego twórczości. - Formułowanie zarzutów wobec autorów tekstu tylko dlatego, że użyli sformułowania "Żyd", wydaje mi się absurdalne i kuriozalne - napisał w swoim oświadczeniu dr Jakub Kornhauser, poeta, tłumacz, syn prof. Juliana Kornhausera i szwagier Andrzeja Dudy. Nie dostrzegł antysemickiego kontekstu tej wypowiedzi. "Odniosłem wrażenie, że istnieje w Polsce jakiś rodzaj przewrotnego, zakamuflowanego antysemityzmu, zgodnie z którym nie wolno używać publicznie słowa "Żyd", bo się może komuś źle kojarzyć. Takie stawianie sprawy jest cyniczne" - napisał.

Dla wielu ludzi w Polsce korzenie żydowskie są powodem słusznej dumy, a nie traumy. Tekst w "Newsweeku" nie jest nastawiony na pognębienie Juliana Kornhausera. W odróżnieniu od książki "Resortowe dzieci".

Dlaczego zarówno PiS, jak i publicyści IV RP zareagowali nerwowo na wieść o teściu Andrzeja Dudy? Bo dla elektoratu PiS i słuchaczy Radia Maryja to, że ma się w rodzinie osoby z korzeniami żydowskimi, jest sprawą podejrzaną. Jarosław Kaczyński nie jest antysemitą, Lech Kaczyński nie był antysemitą. Wręcz przeciwnie: zrobił wiele dla poprawy stosunków polsko-żydowskich, za co kiedyś ojciec Rydzyk nazwał go "oszustem". Ale wśród wyborców PiS jest cała masa antysemitów. Wystarczy poczytać fora portalu w wPolityce. I posłuchać demonstrantów maszerujących w obronie TV Trwam.

A połączenie opisu rodziny Andrzeja Dudy z tym, że był w Unii Wolności, to już prawdziwa katastrofa z punktu widzenia zabiegów o ten antysemicki elektorat. Tacy wyborcy mogą dojść do przekonania, że ten Duda to jakaś piąta kolumna w obozie patriotycznym. Wobec tego przerzucą się albo na narodowców, albo na Kukiza czy Korwina.

I teraz staje się jasne, skąd ta nerwowość ekipy IV RP i nagły szał walki z rzekomym antysemityzmem.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,17581245,Skad_w_PiS_ner...

oto Remigiusz Włast-Matuszak

W. Sz. Panie Dubitacjusz dziękuję z udostępnienie materiałów

z Gazety Wyborczej. Straciłem z nią kontakt kilka lat temu.
Jeszcze około 2010 portugalska sieć Biedronka, na półkach przy kasach eksponowała Gazetę Wyborczą. Zawsze stojąc w kolejce czytałem pierwsza stronę i już wiedziałem co będą mówić (i "myśleć") polskie elity postępowe.

Niestety :) zbyt GW w Biedronce był znikomy, (kupowano Kropkę) i właściciel sprzedaż GW skasował.

Dopiero dzisiaj dzięki Panu odnowiłem kontakt z GW i już wiem że Pan Mar Jan nie mówił tekstem Kluzik-Rostkowskiej, tekstem Wielowiejskiej.

Jestem pełen uznania dla Pana odporności psychicznej. Podziwiam zawsze chirurgów mogących przeprowadzać resekcje jelita grubego otyłej starej kobiety chorej terminalnie, jestem pełen szacunku dla zatrważającej pracy mycia zwłok powypadkowych w miejskiej kostnicy, i pełen podziwu dla ludzi pracujących w ubojniach. Ja się do tego nie nadaję i dlatego szczerze podziwiam Pana za odporność, i możliwość bezstresowego kontaktu z treściami Gazety Wyborczej. Gdyby zamieścili znowu coś fundamentalnie ważnego to proszę o zwrócenie mi (nam) uwagi na problem i zacytowanie go.

Z wyrazami szacunku

RWM

oto Dubitacjusz

Szanowny Panie RW-M, zacytowałem ze względu na KONTEKST

Jak Pan napisał

To "coś wspólnego" nazywa się KONTEKST i nie wierzę, że Pan tego nie rozumie.
(...)
Proszę sobie poczytać w Internecie, poszukać KONTEKSTU,(...)

W odpowiedzi na Pański apel (chociaż skierowany do p. Mar.Jana) poszukałem KONTEKSTU i znalazłem go w powyższym felietonie red. Wielowieyskiej.

(...)W pisaniu o rodzinie osób publicznych ważny jest kontekst.(...)

Chciałem nawet zapytać, czy może Pan z Panią Redaktor razem kwestii KONTEKSTU nie uzgadniali.

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Nie uzgodnili. Nie znam tej osoby, i nie utrzymuję kontaktów

z pracownikami GW.

Na ważność KONTEKSTU wpadłem niezależnie od GW. Mój kontekst jest inny niż GW. Musi Pan dokonać wyboru między moim KONTEKSTEM a ich kontekstem.

Innej możliwości Pan nie ma - zaznaczam i podkreślam, ze sam Pan z własnej nieprzymuszonej woli wpakował się między te konteksty :)

Remigiusz Włast-Matuszak

oto Dubitacjusz

Nie muszę

Mogę mieć swój własny kontekst.

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Rozumiem, ze w II turze wyborów 10 maja br.

odda Pan głos na Komorowskiego (i kontekst Gazety Wyborczej).

RWM

ps. i proszę mi nie odpisywać, że "na kogo Pan odda głos , to nie moja sprawa" - owszem moja bo nie chce by Polska przez następne 5 lat była wygaszana i zwijana przez obóz WSI i Komorowskiego.

W 2020 wróci z Brukseli Donald Tusk i Komorowski z PO zainstaluje go na dwie kadencje w Belwederze. Ile lat będzie Pan miał w 2030 roku???

oto Dubitacjusz

Źle Pan rozumie. Nie uznaję alternatywy PO i PiS.

Dla mnie alternatywa leży poza układem POPiS (i SLD, i PSL). Można nie oddawać głosu ani na jednych, ani na drugich.

KONTEKST historyczny.
W II turze 2005 r. uznałem, że mniejszym złem jest Kaczyński i tak zagłosowałem.
W II turze 2010 r. doszedłem do wniosku, że nie ma różnicy i nie poszedłem do punktu wyborczego.

oto AnnaK

Pan Dubitacjusz nie rozumie

Pan Dubitacjusz nie rozumie logiki wyborów. Już mu to kiedyś usiłowałam tłumaczyć.
Otóż w wyborach nie można być neutralnym, bo ktoś musi być wybranym, więc każde nasze zachowanie, nawet absencja wyborcza działa na czyjąś korzyść.

oto Dubitacjusz

Absencja działa tak samo na wynik OBYDWU kandydatów

Załóżmy:

 • 10 mln wyborców oddało głos w II turze
 • 5,000,000 oddało głos na Komorowskiego
 • 5,000,000 oddało głos na Dudę
 • Jest remis i do urny podchodzi Dubitacjusz, co się może wydarzyć
  1. oddaję głos na Komorowskiego - wygrywa 5,000,001 do 5,000,000
  2. oddaję głos na Dudę - wygrywa 5,000,001 do 5,000,000
  3. nie oddaję głosu - wciąż jest remis
oto JJerzy

@ Dubitacjusz

@#7.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Frekwencja uwiarygadnia demokrację :)

oto Krzysztof M

Zostając 10 maja w domu odda

Zostając 10 maja w domu odda Pan głoś na Komorowskiego!!!

Panie Remigiuszu... Nie po to jest sześciu kandydatów quasi-prawicowych, żeby Komorowski przegrał... :-)

oto Dubitacjusz

A wstrętny "Newsweek" atakuje Dudę


fot. FOT. ANDRZEJ HULIMKA/REPORTER. JOSEPH C.JUSTICE JR./E+/GETTY IMAGES

Cztery informacje o Andrzeju Dudzie, których nie ma w gazetce PiS

1. Według PiS: Andrzej Duda od kilkunastu lat z konsekwencją realizuje cele, które sobie wyznaczył. Jest dziś jednym z najlepszych polskich posłów do Parlamentu Europejskiego.

Na tytuł najlepszego eurodeputowanego Duda zapracował sobie w sprytny sposób. Jest drugim - spośród wszystkich 751 posłów - pod względem złożonych sprawozdań. A poza tym? - Częściej go można spotkać w palarni niż na sali obrad - zapewniają europosłowie z konkurencyjnych ugrupowań.

2. Według PiS: Wcześniej sprawdzał się w tak różnych rolach, jak (...) radny.

Andrzej Duda był, krótko, radnym miasta Krakowa. W rankingu przeprowadzonym przez „Gazetę Krakowską” na najlepszego rajcę w 2011 roku Duda zajął trzecie miejsce. Od końca. Zdarzało mu się nawet przysypiać na obradach.

3. PiS: Ukoronowaniem jego (Andrzeja Dudy - przyp. red.) naukowej kariery był stopień naukowy doktora nauk prawnych i stanowisko wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Andrzej Duda nigdy nie był wykładowcą UJ, nie wygłosił na uczelni żadnego wykładu. Został przyjęty na stanowisko asystenta i prowadził jedynie ćwiczenia ze studentami.

4. Rok 2005 (...) był także rokiem nowego początku dla Andrzeja Dudy. Do polityki trafił jako uznany już prawnik i został wiceministrem sprawiedliwości.

Zanim Andrzej Duda został wiceministrem w rządzie PiS był członkiem Unii Wolności, partii, z którą przez wiele lat wojował największy dziś promotor Dudy, Jarosław Kaczyński. Duda został nawet w 2001 roku delegatem na regionalny zjazd UW w Małopolsce. Informacji o tym rozdziale życia kandydata na prezydenta RP nie znajdziemy w żadnym, jego oficjalnym życiorysie.

oto indris

Ciekawe ile jest krajów...

...w których lustracja rasowa kandydatów na prezydenta i ich rodzin interesuje znaczące grupy wyborców ?

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Jest Pan niezawodny do dolewaniu oliwy do Wisły

Sugeruję wyjazd do Izraela i zgłoszenie swojej kandydatury do władz samorządowych albo do knesetu. Wówczas sią Pan dowiesz! BU HA HA HAAA ! Ale mi się udało Panu Doktorowi dopiec!

Zawsze po takim dopieczeniu zamilka, zamilkuje a nawet milczy.

RWM

oto indris

Pytałem...

...ile jest krajów, gdzie wyborcy interesują się rasową lustracją kandydatów w wyborach.
Załóżmy, że należy do nich Izrael, to byłby jeden kraj. A jakie jeszcze ?

oto Remigiusz Włast-Matuszak

JAMAJKA! oczywiście - tam białas taki Jak Pan nie ma szans w

wyborach. W Singapurze jak nie jesteś Chińczykiem to buty możesz czyścić. A w Kosowie jak nie jesteś muzułmaninem to ci dom spalą!

Tylko w Polsce pastor zielonoświątkowiec dostaje od ręki polskie obywatelstwo i po pięciu latach zostaje posłem na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. (Tam jest jest jeszcze jeden poseł PO Pakistańczyk nie władający językiem polskim !!! dlatego się nie pokazuje i nie odzywa!!!) Poprawność polityczna posunięta do granic samobójstwa!

Zasyłam ukłony

RWM

oto JJerzy

@ Remigiusz Włast-Matuszak

@#9.1.1.1 Pan indrys zdaje się nie zauważać, że takich krajów jest na świecie większość :)

oto Marian Baginski

ale mam ubaw

No i własnie. Kto jest zydem a kto nie? CZy to jest wazne? Na pewno nie!!! Ale kto jest jakim czlowiekiem? łotrem , zdrajcą, oszustem, krętaczem, sprzedawczykiem , zabójcą elit, pospolitym kłamcą, perfidnym mordercą moze miec znaczenie?
To własnie jest najwazniejsze. Nasz już s.p. MAzowiecki ( Dickman) pomagał rozwiazać ten problem w 1962 roku, kiedy to napisał artykuł w Wiezi " Porządny człowiek , chociaz żyd". WArto by przypomniec teresc wspomnianego artykułu mowiącego o istocie antysemityzmu: niepochodzenie klanowe czy etniczne jest determinantem antyseimtyzmu, ale zachowania moralne i etyczne swiadczą o tym , z e kogos krytykujemy , a pochodzenie jest drugorzedne , lub nawet nieznaczące. Niestety żydzi nie mogą tego przyjąć , a juz zrozumieć to niemozliwe, bo dla nich goyim( inni poza zydami) nie sa równi z nimi, stąd tez pretensje goyim, aby byc traktowanymi na równi z nimi nie ma dla nich zadnego sensu.

oto alvis

Żydowska małzonka

Żydowska małzonka na pewno nie jest utrudnieniem we wspinaniu siȩ po szczeblach kariery, a wprost przeciwnie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.