Dziki Zachód

Jakie byłyby skutki przymusowej relokacji migrantów z Niemiec do innych krajów UE?

Wielcy mistrzowie europejskiej demokracji, podobnie jak telewizyjne autorytety, już od wielu miesięcy unikają odpowiedzi na to pytanie.
W tej sytuacji trudno się dziwić, że światowe agencje prasowe – skoncentrowane na informacjach o losach koni z Janowa Podlaskiego – nie zauważyły wypowiedzi lidera największej partii opozycyjnej w Polsce.

– Ta sprawa ciągle jest w zawieszeniu. My mówiliśmy o relokacji, o 6, niecałych 7 tysiącach, które były jakby nadziałem czy wyznaczoną liczbą uchodźców relokowanych z obozów, które miały przyjechać do Polski w perspektywie najbliższych miesięcy czy lat. To był projekt zgłoszony przez luksemburską prezydencję, ale dzisiaj tego tematu nie ma, nie ma tematu uchodźców – stwierdził w jednym z telewizyjnych wywiadów przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Czy relokacja migrantów rozwiąże problemy Europy?

– Jak można dzisiaj mówić o rozwiązaniu problemu uchodźców przez całą Europę, jeżeli ci wszyscy uchodźcy, którzy pojawią się, znajdą się zaraz w Niemczech? Trzeba by było ich zamykać w aresztach śledczych, ograniczać im wolność, pozbawiać wolności, przecież to nie ma sensu – ocenił Schetyna.

Westernowe wizje „łowców głów”, przemierzających Niemcy w poszukiwaniu wyjętych spod prawa uchodźców, aby odtransportować ich do wyznaczonego kraju, na razie wydają się mało realne.

___
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Po prostu

Nie wiem, czemu pyta Pan "jakie skutki BYŁYBY"

Na tryb przypuszczający chyba jednak "troszkę" za późno:

Niemcy odsyłają coraz więcej uchodźców do Polski, która zgodnie z konwencją dublińską ma obowiązek ich przyjąć. Pierwsza połowa bieżącego roku jest pod tym względem rekordowa. Niemcy chcą wysłać do Polski 4000 osób.

Problem ten dotyczy w szczególności Czeczenów, w przeważającej większości muzułmanów.

http://pikio.pl/powolujac-sie-na-konwencje-dublins...

Sąd administracyjny w Dreźnie na wschodzie Niemiec orzekł, że 25 Irakijczyków, którzy w kwietniu zrezygnowali z czeskiego programu dla uchodźców i wyjechali do Niemiec, musi wrócić do Czech - poinformowała w poniedziałek agencja CTK.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemcy-...

Rozumiem, że chciał nas Pan zapewne uspokoić, doceniam intencje - ale cóż...

oto Piotr Tomczyk

Przeprowadzenie operacji

Przeprowadzenie operacji podzielenia się migrantami będzie wymagało sporego wysiłku organizacyjnego zainteresowanych państw. Na razie Niemcy tylko "chcieliby" podzielić się uchodźcami. Żeby zrealizować taki plan i upilnować kilka milionów migrantów (każdemu z nich uniemożliwiamy wyjazd z wyznaczonego kraju!) potrzebni byliby nie tylko sędziowie, policjanci i "łowcy głów" ale także specjalne wagony transportujące schwytanych, pilnie strzeżone granice wewnętrzne w UE, a może nawet i specjalne obozy (więzienia i stadiony mogłyby nie wystarczyć) w których potencjalni uciekinierzy byliby przetrzymywani. Nie tak łatwo jest wprowadzić w życie demokratyczne ideały...

oto Eowina

Panie Tomczyk, niech się Pan tak tym nie martwi.

Trzeba szybko tych uchodźców brać, bo ich Ruscy wytłuką.
Właśnie podają, że 30 000 trupów w Syrii już leży. Z tym nie ma żartów.
Coroner's Office: Over 30,000 Unidentified Dead Bodies of Foreign Terrorists Left in Syria I to tylko ci do których nikt się nie przyznaje. Reszta jest odebrana przez tych co ich tam wysłali.

oto Piotr Tomczyk

a co jeśli i "Ruski" i

a co jeśli i "Ruski" i "Amerykuski" zabijają ich właśnie po to żeby 30 milionów migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu ruszyło na Europę?

oto Eowina

Trzeba sobie odpowiedzieć uczciwie na jedno pytanie:

czy Polska chce być członkiem UE czy być nie chce? Bo oto Merkel, Hollande i Renzi, spotkali się i przygotowali program na spotkanie w Bratysławie. Uchodzcy już są i ...będą jeszcze przybywać. Trzeba ich albo brać, albo na nich płacić. Bo jedna UE i jedna w niej odpowiedzialność. Turcja też długo nie utrzyma i tam też jest parę milionów chętnych.

To jest problem na dziś, na jutro i na następne wiele lat. Do tego dojdą Ukraińcy i ... jeżeli modlitwy wielu zaangażowanych z p. Gosiewką na czele się spełnią, to i dołączą Rosjanie, czy inni ci co tam są trzymani.
Bo jakby na sprawę nie patrzeć, to jest jeden kontynent, granice nie działają, a Ameryka jest za wodą.

oto Coś Pan

"Uczciwie" to trzeba zauważyć, że panią chyba "pogięło"

"Uchodzcy już są i ...będą jeszcze przybywać. Trzeba ich albo brać, albo na nich płacić" - to niech "ich bierze, lub na nich płaci" ten, kto ich do siebie zapraszał. Co MY mamy do tego? Społeczeństwo polskie, oprócz paru nawiedzonych po..bów, od samego początku wyraźnie - w swej masie - akcentowało, że nie jest zainteresowane "przyjmowaniem" tych tzw. "uchodźców".

"Do tego dojdą Ukraińcy" - a co NAS obchodzą Ukraińcy? Ukraińcy podobno o niczym tak nie marzyli, jak o "samostijnej Ukrainie" - więc skoro już ją mają, to niech TAM właśnie sobie siedzą, w tym raju wyśnionym.

oto Eowina

P. prez. Duda jest już w Kijowie z okazji uroczystości

25 lecia niepodległości Ukrainy. Chodzą słuchy o jakichś wspólnych deklaracja głów państwa Ukrainy i Polski. Właśnie p. Prezydent objaśni, co nas obchodzą Ukraińcy. Trzeba słuchać, bo głos prezydenta, to głos narodu, który go wybrał. (Niektórzy złośliwi twierdzą, że to głos J. Kaczyńskiego).

a co NAS obchodzą Ukraińcy?

oto Alej

Czasami czytam co pisze pani Eowina (nie tylko tu).

I mam nieodparte wrażenie, że bardzo raduje się każdym naszym (polskim, europejskim) kłopotem.
Nie że krytykuje działania władz ale właśnie cieszy się z niepowodzeń.
Nie chce mi się tego komentować.

oto gość

Czasami czytam co pisze pani

Czasami czytam co pisze pani Eowina (nie tylko tu).
A na jakim portalu jeszcze Alej i Eowina piszą?

oto Eowina

:D Ja nigdzie poza PN nie piszę!

Nie przepadam za długimi epistołami. Lubię niebanalne i śmiałe poglądy, nie lubię stereotypów i banałów. Lubię przekorę i celną rypostę.

oto Robercik

Brakuje Panu wyobraźni

Rozwiązań tego problemu z jakim borykają się żydowskie elity Europy jest wiele. Choćby takie, że socjal dla uchodźców może być centralnie planowany przez Komisję Europejską, a rozdawany lokalnie, między innymi w Polsce, oczywiście ze "środków unijnych". Rozwiąże to problem "ucieczek" do Niemiec. Afropolak dostanie kasę w MOPS (dofinansowanie UE), mieszkano dofinansowane ze środków UE i już nie będzie uciekać do Niemiec, bo w Polsce został "zameldowany" i tylko w Polsce odbierze benefity.

Z resztą ONI mają na to całe dziesięciolecia...i dobrze się przygotowują. Proszę zauważyć, że retoryka takich kreatur jak Schetyna nigdy nie jest przeciw "uchodźcom" jako takim. Zamiast powiedzieć jasno: NIE CHCEMY Afropolaków, to on tchórzliwie kluczy. Kluczą nie tylko kreatury z PO, ale również ich rzekomi przeciwnicy polityczni z PiS. Że biednych uchodźców nie mozemy przecież siłą trzymać, że mamy Ukraińców itd. Tak jakby powiedzieć w tej kwestii zwykłe "nie" było już niemożliwością. Orban powiedział NIE. Nasi nie potrafią, muszą szukać wymówek.

Osobnik pełniący obowiązki prezydenta III RP powiedział:

W wolnej i niepodległej Polsce nie ma miejsca na jakiekolwiek uprzedzenia: na rasizm, ksenofobię, nie ma miejsca na antysemityzm. Takie zachowania, choćby w najdrobniejszym przejawie muszą być w Polsce piętnowane, bo tylko wtedy Polska będzie prawdziwie wolnym państwem dla wszystkich swoich obywateli.

Co go boli ten rasizm w Polsce, o co się pieni, czemu grozi Polakom, że "nie ma miejsca"? Ano.... robi grunt pod rozpuszczanie etniczne Polaków, pod zniszczenie Narodu Polskiego i zastąpienie go "obywatelami". W tym celu należy tubylcom prać mózgi, urządzać antyraistowskie akademie, przemówinia, zmieniać podręczniki szkolne i oczywiście zalewać kraj fekaliami z jankeskiego Hollywood, gdzie Murzyn to przeważnie naukowiec, a biały supremasista to największy terrorysta. Ostatnio żydowski aktor znany z roli Harry Pottera zagrał takiego białego terrorystę. Ludzie to G oglądają i z czasem się zmieniają.

Tyle w kwestii "w Polsce do tego nie dojdzie"

oto Krzysztof M

Afropolak dostanie kasę w

Afropolak dostanie kasę w MOPS (dofinansowanie UE), mieszkano dofinansowane ze środków UE i już nie będzie uciekać do Niemiec, bo w Polsce został "zameldowany" i tylko w Polsce odbierze benefity.

Doliczył pan armię policjantów, którzy będą musieli każdego z osobna pilnować? To też są koszty... Lokalne. :-)

oto Robercik

Doliczył pan armię

Doliczył pan armię policjantów, którzy będą musieli każdego z osobna pilnować? To też są koszty... Lokalne.

ale po co pilnować, po co armia policjantów. Uchodźca sam się będzie regularnie meldował zgłaszając po odbiór socjalu. Dzięki temu zostanie trwale zespawany z Polską. Może miał Pan na myśli jakieś bzdrury typu gwałty i rozboje, ale przecież to jest problem mniej wartościowego narodu tubylczego.

oto Po prostu

Częściowo winne jest typowo polskie safandulstwo

*** Orban powiedział NIE. Nasi nie potrafią, muszą szukać wymówek ***

Czytałem kiedyś anegdotkę, jak panowie z trzech różnych krajów zwracają się do służącego, polecając mu zamknąć okno:

- Niemiec: "Hans, mach das Fenster zu!" (przekaz ostry i jasny)
- Francuz: "Jean, s'il-vous-plaît (nie pamiętam, jak dalej)" - przekaz w uprzejmiejszym tonie, ale w dalszym ciągu nie pozostawiający cienia wątpliwości, o co chodzi
- Polak: "Janie, zamknijcie okno, bo zimno" - czyli jakby tłumacząc się, czemu Janowi "zawraca się głowę" (służącemu!), na co Jan odpowiada, że "jego zdaniem nie jest zimno", i zamiast zamykania okna, rozpoczyna się zupełnie zbędna dyskusja

Oczywiście: w pełni zgodzę się z tym, że safandułów na wysokich stanowiskach nie potrzebujemy - nawet, jeśli szeroko rozumiany ogół Polaków właśnie taki jest, niestety.

oto Andrzej

safandułów?

musi być pan bardzo dla nich wyrozumiały, życzliwy wręcz. I to po 27 latach?

oto Po prostu

Cóż: staram się resztki wątpliwości "tłumaczyć na korzyść"

Mam (jeszcze na razie) nadzieję, że może chociaż część z nich to po prostu tacy pierdołowaci ludzie, jakich w sumie pełno wokół nas - a nie jacyś zdeklarowani agenci, czy też gnidy, co za forsę zrobią wszystko (co zapewne najczęściej na jedno wychodzi). Chociaż "uciąć sobie za to ręki" nie dałbym, rzecz prosta.
I nie, w tym przypadku nie mam złudzeń akurat co do takiego Schetyny.

oto Andrzej

ich sytuacja to wyjaśnia

eee tam od razu agenci...

To sa ludzie, którzy znaleźli się u władzy bez wiedzy, bez tradycji i nawyków. W sojuszu ze zwycięzcą Zimnej Wojny, entuzjastycznie wielbionym. Potem muszą funkcjonować wobec dużo silniejszych od siebie, po prostu nie mają woli, sił i tak jak jest dla nich jest wygodnie. Odgrywają swoje role, czerpią z tego zaszczyty, czasami da się coś ukraść, ale jak się podpadnie silniejszemu, to można dostać w ucho.

Tylko że po 27 latach - to już trochę hadko, więc nowy etap się zbliża, poprowadzą naród przeciwko wrogowi. Tutaj ofiary i koszty się nie liczą

A że są też ludzie, którzy są na różne sposoby prowadzeni, to też wątpliwości nie mam. Ale to margines.

oto Po prostu

W obecnie panującym systemie inaczej nie będzie

Żaden szanujący się człowiek - z kręgosłupem i zasadami - nie będzie łasił się "do Prezesa" (kimkolwiek Prezes jest) w nadziei wyłaszenia sobie synekurki. Całkiem słusznie będzie uważał, że to Prezesowi winno zależeć nawet bardziej, aby nie otaczać się łajzami.
Dodatkową sprawą jest systemowe przetrącanie kręgosłupa Polakom na każdym kroku: broni nie może Polak mieć, bo widać albo za dziki, albo za głupi, byle urzędnik skarbówki może - pod groźbą surowych kar - kazać wyspowiadać się z każdego zarobionego uczciwie grosza, o uprawnieniach innych "służb mundurowych" wobec przeciętnego przechodnia nie będę się rozwodził. I można takie narzekania pociągnąć dalej.

Ciężko będzie z obywateli(?) upokarzanych na każdym kroku sformować "naród dumnych ludzi". To po prostu - takie przekonanie "jestem nikim, można ze mną wszystko" - zapada w podświadomość.

oto chłop jag

Jakie byłyby skutki

Jakie byłyby skutki przymusowej relokacji migrantów z Niemiec do innych krajów UE?

To jest jednostronna wojna - tołażysze - pupili szatana z białą rasą i to nie tylko w Europie - więc skutkiem ma być wyniszczenie owej białej rasy.
Wniosek?
Czy ktoś z tamtych pupili szatana przejmował się czymkolwiek w odniesieniu do tamtego Drezna - kiedy planowano tzw. dywanowe naloty na owo Drezno?
Słowem - pupile szatana budują Piekło na Ziemi - i ich zdaniem - tylko biała rasa mogłaby im w tym kiedyś przeszkodzić - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.