Czy to już państwo policyjne?

Ciekawa informacja o działaniach policji. Strzelanie z armaty do komara czy dalszy, po zamknięciu Mateusza Piskorskiego, krok do zastraszania inaczej myślących? Obstawiam to drugie

Bartosz Tomassi na początku sierpnia zamieścił na Facebooku zdjęcie z sierpem i młotem. W komentarzu zażartował niefrasobliwie na temat zbrodni katyńskiej. Gdy obudził się w czwartek rano, nad jego łóżkiem stali policjanci.

20-letni mieszkaniec Wapna (pow. wągrowiecki) został dziś rano zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji.  Jak relacjonuje Tomassi dla Strajk.eu, mundurowi pojawili się w domu jego matki kiedy jeszcze spał. Wykorzystując ufność kobiety, której powiedzieli, że “chcą tylko porozmawiać z synem”, weszli do środka, mimo, że nie dysponowali nakazem. – Obudziłem się i zobaczyłem policjantów, który pokazują mi odznaki – mówi Tomassi, który następnie usłyszał, że jest zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. – Powiedzieli, że mam do wyboru – albo pójdę z nimi i udostępnię im laptopa, albo do akcji wkroczy prokurator.

Okazało się, że policjanci przemierzyli 350 km na wielkopolską wieś z powodu zawiadomienia o naruszeniu art. 256 Kodeks karnego § 1. mówiącego o tym, że “Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”.

Donos miał zgłosić pewien obywatel, głęboko zaniepokojony treściami, które Tomassi zamieścił na swoim fejsbukowym profilu 4 sierpnia. Chodzi o zdjęcie profilowe, na którym obok twarzy młodego działacza widzimy znaczek olimpiady w Rio de Janeiro oraz sierp i młot, co jest oczywistą formą żartu. Również żartobliwy miał być w intencji autora jeden z komentarzy pod zdjęciem, w którym Tomassi zaproponował nową konkurencje olimpijską: “strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim”. Słowa te wywołały oburzenie wśród szczególnie wrażliwych prawicowych publicystów, z których niektórzy, np. Wojciech Wybranowski w wulgarnych słowach wyżywali się na 20-latku na Twitterze.

Bartosz Tomassi, czlonek wladz krajowych “Zmiany” proponuje igrzyska- “strzelanie w tyl glowy w Lesie Katynskim” pic.twitter.com/degTxMkPy0

Wojciech Wybranowski (@wybranowski) 8 sierpnia 2016

Tomassi został przewieziony na komisariat w Wągrowcu, gdzie usłyszał od stołecznych “stróżów prawa”, że może pójść na ugodę z prokuratorem, jeśli przyzna się do winy i wyrazi skruchę. Zatrzymany w rozmowie ze Strajk.eu wyjawił również, że policjanci poinformowali go, że sierp i młot jest symbolem prawnie zakazanym w Polsce i podlega ściganiu na mocy art. 256 KK. Tymczasem w Polsce noszenie symboli komunistycznych nie jest zabronione przez prawo, co potwierdza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 2011 roku. Tomassi pod presją funkcjonariuszy zdecydował się jednak przystać na proponowane warunki. Nie oznacza to jednak, że nie stanie przed sądem. O wszystkim zadecyduje prokurator.

Tomassi jest byłym działaczem kilku organizacji politycznych. Ostatnią jego przystanią była partia Zmiana. Po wybuchu ostatniej awantury zrezygnował jednak z zasiadania w zarządzie krajowym tego ugrupowania. Jak sam przyznaje – nie chce zaszkodzić organizacji.

20-latek zatrzymany za sierp i młot na Facebooku | Portal STRAJK

pic

oto Jacenty Jacenty

czasami coś wrzucę, jak uznam, że warto.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.4
Ogólna ocena: 3.4 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzysztof M

To nie jest państwo policyjne

To nie jest państwo policyjne. To jest państwo prawa. ... Sam nie wiem, co gorsze. :-)

oto sir Galahad

Głupota i ociężałość w

Głupota i ociężałość w myśleniu władzy prowadzi do samoośmieszania się. Gorzej, że człowiek, wprawdzie głupi, ale jednak człowiek, cierpi.

oto chłop jag

Mamy czas wojny nowego typu - która

nie omija także atrapy Polskji.
Wniosek?
Pupile szatana i ich wyrobnicy reagują jak na wojnie - tołażysze - bo wiedzą co czynią tubylcom.

oto Czesław

Rów Katyński

Konkurencja "strzelanie w tył głowy, w rowie katyńskim" i to ma być śmieszne?.

oto Maciej Markisz

...

Gdyby za głupotę karać głupotą - to tego młodzieńca spotkała ,,kara'' idealna. A poza tym to trudno się dziwić najściu policji po idiotycznym komentarzu o zabijaniu ludzi - o zgrozo - dyscyplina sportowa... tu nie ma słów i żadnego tłumaczenia wiekiem czy czarnym żartem. Jak rodzice nie wychowali, to bardzo dobrze, że dostał taką nauczkę. Dziwię się również akurat żalom na policję, która wykonuje sprawdzenie doniesienia/zawiadomienia lub rozkaz przełożonego. Nie rozumiem uwag: bez nakazu. Jeśli umieli wejść za zgodą matki, to chyba bardzo dobrze. Powinni przeszukać mieszkanie od A do Z, by zapamiętał na całe życie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.