Terroryści muszą poczekać...

Czarne chmury nad Europą zbierały się od wielu lat.

Jeszcze w 2008 roku wydawało się, że głównym problemem naszego kontynentu jest niewypłacalność państw strefy euro. Politycy, ekonomiści i dziennikarze odkryli wówczas, że zachodnia Europa przez kilkadziesiąt lat żyła na kredyt! Co roku wydatki budżetowe były tam większe od przychodów. Z nowych kredytów spłacany był pożyczony wcześniej kapitał i odsetki. A długi narastały… Tendencja ta nie zmieniła się do dziś, mimo, że unijni komisarze przez wiele lat obiecywali twardą walkę z kryzysem zadłużenia. Ostatnio doniesienia o ich bohaterskich kryzysowych zmaganiach całkiem ucichły. Czy brak pieniędzy w budżetach państw strefy euro przestał być znaczącym problemem naszego kontynentu? Można tak wnioskować choćby z faktu, że przywódcy UE - za pomoc w budowie europejskiego społeczeństwa multi-kulti - obiecywali migrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej miliardy euro! Nowa polityka migracyjna przyczyniła się do wzrostu liczby zamachów terrorystycznych. Jednak demokratyczni władcy naszego kontynentu, wciąż nie mają czasu na jej skorygowanie. Zajmują się ważniejszymi problemami...

- Kierujemy do władz polskich konkretne zalecenia, których zastosowanie pozwoli rozwiać nasze wątpliwości i sprawi, że Trybunał Konstytucyjny będzie mógł wykonywać swoje zadania w zakresie skutecznej kontroli zgodności aktów prawnych z konstytucją - poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Wielcy mistrzowie europejskiej demokracji najprawdopodobniej postanowili zająć się terroryzmem i innymi pomniejszymi problemami, dopiero po uratowaniu demokracji w Polsce.

---
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 6)

Dyskusja

oto Eowina

Polska też żyje na kredyt. Właśnie wykryto, że brakuje

5mld. zł na 500+. Te udawanie, że Polska nie ma nic wspólnego z polityką Brukseli też nic nie pomoże. Terroryści tak czy inaczej w Europie są i bardzo możliwe, że ich będzie więcej. Właśnie Turcja oświadcza bez ogródek, że jak nie dostaną bezwizowego wejścia do UE, to puszczą całe bractwo zgromadzone w obozach na Europę.
Stąd jest wniosek, że nie tylko trzeba płacić do Brukseli na Turcję, ale jak będzie wjazd Turków bez wiz, to terroryści wjadą jak najbardziej legalnie. Jak by się nie obracać, itd.
( Ta Turecka groźba dotyczy też USA i może być nawet skuteczna ;) )

oto Piotr Tomczyk

Nie jest dobrze, ale...

Nie jest dobrze, ale... Jakkolwiek by nie było, płacenie (czy samo obiecywanie pieniędzy) terrorystom za to, że przyjadą akurat na nasz kontynent to tragiczny w skutkach, antyeuropejski sabotaż.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.