Syryjski uchodźca zabił w Reutlingen ciężarną kobietę

Mężczyzna uzbrojony w maczetę zabił w niedzielę po południu ciężarną kobietę i ranił dwie inne osoby w Reutlingen (Badenia-Wirtembergia). Według gazety „Stuttgarter Zeitung” ofiara była Polką. Napastnika zatrzymano. Jak podała policja, jest on syryjskim uchodźcą.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych dotychczas nie potwierdziło informacji o tym, że kobieta, która zginęła, była Polką. Służby konsularne sprawdzają tę informację.

[edit] 23:20 MSZ potwierdza, że ofiara była Polką

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Informacja sprawdzona?

Informacja sprawdzona?

oto alvis

Frau Germania nie ma odwagi

Z mojego punktu widzenia, trudno zgodzić się policyjnymi wyjaśnieniami co do motywów, tragicznych w skutkach islamskich "wyczynów". Są to jakoby wyizolowane przypadki znerwicowanych i sfrustrowanych imigrantów.

Pośpieszne wyjaśnienie, że znerwicowany irański egzekutor monachijskiej "jatki" działał sam, bez żadnych powiązań, nie wytrzymują konfrontacji z kolejnymi, poza niemieckimi wiadomościami.

Wiadomości "onetu" informują dziś, że w Amsbach wybuch gazu mógł być przyczyną tragedii.

Natomiast kanadyjski informator podaje, że:

"A suspected suicide bomber has killed himself and injured 12 others in an explosion outside a wine bar in the German city of Ansbach.
Detectives have said the suspected attacker was a 27-year-old Syrian man who had been denied asylum in Germany.
Security officials say he detonated an explosive device after being turned away from a music festival being attended by thousands of people."

Może to był kolejny sfrustrowany festiwalem muzycznym i musiał gdzieś wyładować się .

"Merkel gut" wołali tzw. imigranci, zalewający europejskie wybrzeża i podążający do "Mutti Merkel", bo przecież "Mutti" zapraszała, i wołała o więcej.

Zdaje się, że jednak "Frau Germania robi w portki". Jacyś tacy zastraszeni ci Niemcy, nieśmiało tłumaczący te wyizolowane "przypadki".

http://www.prawica.net/3186

oto Ireneusz

Przekazy medialne

Też zauważyłem, że w ostatnim czasie żurnaliści i celebryci starają się za wszelkę cenę propagować przekaz, iż napastnicy i terroryści mieli "bardzo poważne problemy psychiczne".
A propos, proszę mi pokazać takiego bandytę czy terrorystę, który jest psychicznie zdrowy - przecież by nie zrobił tego, co robi. Sens tego przekazu jest więc jasny - próbuje się nam wmówić, że "normalny" nie może zostać terrorystą. I być może przy okazji wyczulić na "zachowania anormalne"...

oto Ireneusz

Polka była w ciąży

Była w ciąży. Polka i napastnik znali się, pokłócili. Syryjczyk wpadł w szał i użył (pewnie takie bajery noszą w kieszeni?) maczety. Wyskoczył na ulicę, ranił dwie osoby, rzucił się w pogoń za wozem policyjnym (albo na odwrót? - choć mało prawdopodobne). Niemiec w samochodzie (prawdopodobnie syn właściciela knajpy, w której Polka pracowała) uderzył go samochodem i dzięki temu policja mogła go "bezpiecznie" (w radiu stwierdzili - bez większych problemów) ująć.
Taki przekaz był dziś do południa z tego zdarzenia. Ciekawe, czego dowiemy się dalej?

oto Krzych Adam

Czytam w "The Telegraph" pod tytułem mówiącym o ataku maczetą.

Że użyte ostre narzędzie to był "meat cleaver" (tasak do mięsa). Rzecz normalna w kuchni restauracji.

oto TBM

tasak

to było takie coś:
reutlingen tasak

Może do kebaba niezbędny.

pozdrawiam
TBM
ps
ciekawe, że nie jest cały zakrwawiony - raniono tym czymś trzy osoby, w tym jedną śmiertelnie.

oto Krzych Adam

Tak, to dziwne. Znaczy brak krwi.

Na maczetę to jakby za małe, głównie za krótkie. Nie jest to typowy europejski czy północnoamerykański tasak, z drugiej strony też, ze względu na kształt. Ale może tak ukształtowanych tasaków używa sie gdzieś na Bliskim Wschodzie?

Pozdrawiam

KAR

BTW, to narzędzie uznałbym za źle zaprojektowane niezależnie od tego jak je nazwiemy. Tego typu narzędzia tnące powinny mieć środek ciężkości blisko ostrza. W tym przypadku ciężki wydaje się chwyt i trzonek, a to daje mało przydatności samemu narzędziu, a męczy rękę. Ale to tylko taka poboczna refleksja, można powiedzieć profesjonalne natręctwo człowieka,który całe życie projektował różne mechaniczne rzeczy, od najprostszych narzędzi po skomplikowaną maszynerię.

oto Palimpsest

Ansbach, Reutlingen. Monachium

(na marginesie: uchodźca to osoba "uchodząca" przed zagrożeniem, jeżeli przeszkolona wyrusza z wizytą do innego kraju w celu dokonania mordu definicji uchodźcy nie spełnia)

1. Ansbach - 27 letni Syryjczyk od 2 lat w Niemczech
2. Reutlingen- 21 letni Syryjczyk, uchodźca zakochany w Polce
3. Monachium- 18 letni Irańczyk urodzony w Nieczech z udokumentowanym leczeniem psychiatrycznym (stany lękowe, depresja)

Wierząc przekazom medialnym wizerunkowi terrorysty
odpowiada nr 1. Numery 2 i 3 nie pasują do promowanego wizerunku uchodźcy- mordercy. Raczej zaburzonym osobowościom (dwójka ofiara kilkuletniej wojny w Syrii z setkami tysięcy ofiar i społecznego wykluczenia- trójka)

Po ugryzieniu przez szerszenia można selektywnie wytruć ich gniazda albo wszystko co lata, bzyka i jest w paski, więc i pszczoły. O ile potrafi się je wyłapać, a to b. trudne. Izraelczycy powiedzieli wprost

nie jesteśmy w stanie odseparować uchodźców od terrorystów

Basta! Wypaczona wojną, trupami, wszechobecną śmiercią psychika młodych "uchodźców" (nr 1) jest podatna na nawet najbardziej chorą indoktrynację co pokazało Ansbach. To jeszcze żywi ludzie, ale już straceni. Niezdolni do jakiejkolwiek resocjalizacji nie mówiąc o życiu. Raczej rodzaj wynaturzonej egzystencji polegającej na mordowaniu maksymalnie dużej ilości "wrogów".

Wrogiem mordercy z Ansbach były europejskie społeczeństwa, żywicielem- Europa. Chociaż to życie to zdegenerowane i niezdolne do zdrowej egzystencji. Trzeba je abortować. Inaczej wykończy cały organizm. Leczenie ziółkami, modlitwą, tworzeniem chorego prawa faktycznie uniemożliwiającego jakąkolwiek interwencję ze względu na "nadrzędną wartość życia" należy odłożyć. Trzeba bezwzględnej interwencji chirurgicznej bo to przypadek stracony (chyba, że ktoś będzie udowadniał, że przecie Beethovena też nie chcieli a on tak ładnie komponował) Ja bym nie ryzykował.

Jakieś skojarzenia?

Reutlingen i Monachium to wbrew miłośnikom jednoworkowej wizji uchodźców całkiem inna para butów. Miłosne zawody (Reutlingen) zdarzają się wszędzie. W przypadku Monachium wygląda na to, że szaleńca wykreował sam żywiciel na swojej piersi. O ile wierzyć mediom.

P.S. Oczywistym jest, że najazd na Europę jest obecnie sterowany, podsycany i wykorzystywany. Tyle, że pierwsze iskry rozdmuchiwali sami Europejczycy lata temu. Ale to już całkiem inna opowieść...

oto Krzych Adam

E tam!

Miłosne zawody (Reutlingen) zdarzają się wszędzie.

Zdecydowanie zbyt łatwo przychodzą Panu konkluzje. To nie musiał być przypadek jak "wszędzie", a mogło to wynikać z niekompatybilności kulturowej. Taki "kompleks Otella", choć ten Otello nie jest Maurem tylko Arabem. Ale kulturowo żadna różnica. Kobieta mogła mieć dość np jego zaborczości (pozesywności), a on postrzegający ją i dziecko w jej łonie jako swą własność może nie potrafił wychowany w tej swojej dzikiej kulturze wyrzec się tego co jego, już raczej wolał zabić.

Przecież w tym kręgu kulturowym nagminne jest zabijanie swych córek czy sióstr, gdy zostaną np zgwałcone czy nawet jeśli padnie na nie podejrzenie o jakiś nieakceptowany czyn.

oto Palimpsest

Ma Pan rację,

nie trzeba członka innej kultury, żeby doszło do katastrofalnych nieporozumień. Koleżanka wyszła za Włocha. Inteligentny gentleman z rodziny przywiązanej do tradycji. Niestety był z Sycylii. Próbując się uwolnić zmarnowała wiele lat życia. Dzieci mają traumę do dzisiaj. Póki co jest spokój, niemniej facet jest nieobliczalny. Może to kwestia południa? Może to złe gieny?Może skostniałe wzorce wychowania i mentalność sięgająca czasów lupar, wspólnot krwi i rodowych rozwałek?

oto TBM

prostota

cytuję Palimpsest:

{całość komentarza}

A mógłby Pan mi tak prosto wytłumaczyć o co się Panu rozchodzi?

Bo jednoworkowa para butów jest dla mnie za miałka do rozkminienia. Znaczy: winna Europa i biały człowiek, że ich sobie wyhodowali, a oni po prostu nieleczeni?

pozdrawiam skołowany
TBM

oto Palimpsest

Właśnie w TVPinfo panowie

Repetowicz (defence24.pl) i Kister (Collegium Civitas) zgodzili się co do jednego: zamachowców można podzielić na terrorystów szkolonych poza Europą i frustratów z wewnątrz- twór samych Europejczyków (politycy, rasistowskie reakcje ze strony społeczeństwa).

Zbrodnie jednych i drugich są takie same, należy ich zwalczać równie stanowczo. Wina ta sama, ale...przyczyny różne. Raz fanatyzm imamów, raz podejście europejskich polityków i społeczeństw- od lewackiego umiłowania wszystkiego co biega, pełza, fruwa i pływa po prawacką nienawiść typu

"g...no zamiast mózgu", "brudasy", "kozojebcy", "mordercy własnych córek i sióstr", "za głupi żeby coś wymyślić samodzielnie", "terroryści z wypranymi mózgami"

Islam wyznaje prawie 2 miliardy ludzi w kilkudziesięciu (?) krajach. Do jednego wora z napisem (proszę sobie wybrać któryś z powyższych nagłówków) nie wejdą.

Ot zagwozdka do rozkminienia.

pozdrawiam,
Palimpsest

oto TBM

wory

cytuję Palimpsest:

Islam wyznaje prawie 2 miliardy ludzi w kilkudziesięciu (?) krajach. Do jednego wora z napisem (proszę sobie wybrać któryś z powyższych nagłówków) nie wejdą.

Oczywiście, że nie. Ale każdy wór będzie zapełniony po kokardki.

cytuję Repetowicz (defence24.pl) i Kister (Collegium Civitas):

zamachowców można podzielić na terrorystów szkolonych poza Europą i frustratów z wewnątrz- twór samych Europejczyków (politycy, rasistowskie reakcje ze strony społeczeństwa).

oraz terrorystów szkolonych wewnątrz Europy (strefy no-go, meczety, enklawy, przymuszanie od małego (małej) do szarija). Wytwór Islamu i islamistów.

Tej kategorii pp Repetowicz, Kister i Palimpsest jakoś nie dostrzegli. A tak się dziwnie składa, że każdy frustrat miał związki z tą trzecią kategorią. Zadziwiająca zbieżność.

[edit] Panowie Repetowicz i Kister dostrzegli, tylko p. Palimpsest relacjonując napisał zupełnie co innego niż mówili. Cóż, nie od dziś wiadomo, że zaufanie dobrze, kontrola lepiej. Ale jednak troszeczku nieładnie, Panie Palimpseście.

pozdrawiam
TBM

oto Palimpsest

Enklawy, meczety, islamistyczne dzielnice to

twór samych Europejczyków (politycy ect.

Ośrodki religijnego fanatyzmu nie zaistniałyby bez przyzwolenia europejskich polityków. Ja jestem pierwszy, który na wciskanie jakiejkolwiek religii (nie mówiąc o religijnym betonie) w sferę publiczną reaguje mdłościami. Wie Pan o tym. Pan ma natomiast inaczej, ale tylko w przypadku pańskiej religii. O tym wiem ja.

pozdrawiam,
P.

oto TBM

Wiedza Pana P.

cytuję Palimpsest:

Ja jestem pierwszy, który na wciskanie jakiejkolwiek religii (nie mówiąc o religijnym betonie) w sferę publiczną reaguje mdłościami.

No to powinien Pan być zadowolony, że politycy wcisnęli ich w no-go zones. To już nie strefa publiczna, tylko muslimska. Nie musi Pan tam chodzić. A dla ich dobrego samopoczucia politycy resztki stref publicznych ogołacają ze wszystkich znamion wielowiekowej tradycji, kultury i religii chrześcijańskiej. Brawo Ty (chciałoby się powiedzieć).

pozdrawiam
TBM
ps
aha... wie Pan oczywiście, że w tę ogołoconą za pańskim poklaskiem i przy pańskim zachwycie przestrzeń po chrześcijaństwie wejdzie islam? BTW przystojnie Panu w brodzie? Wiedza o brodach może się przydać :)

oto Palimpsest

Politycy oddali im tę sferę na własność, to źle

publiczną już nie jest. Fanatycy ogołacają ją ze wszystkiego, także tego co europejskie a nie katolickie. Proszę sobie imaginować, że jest tego od czorta i trochę! Tracimy wszyscy.

Wiem, pustkę wypełni islam. To bardzo źle. Pisałem na PN, że katolicyzm w Polsce odgrywa doniosłą rolę- płynu Lugola w przypadku Czarnobyla. Wypełnia społeczeństwo nie dając możliwości wniknięcia trucizny.
Tyle, że na co dzień Lugola trzyma się w apteczce a nie biega i aplikuje na ulicach.
Powiem więcej, przez szastanie na lewo i prawo traci na wartości.

pozdrawiam
P.

oto TBM

termin przydatności do spożycia

cytuję Palimpsest:

Tyle, że na co dzień Lugola trzyma się w apteczce a nie biega i aplikuje na ulicach

Ba, a jak w tej apteczce zwietrzeje to czym Pan go zastąpi? To jak z solą... jak utraci smak, czymże ją posolić?

pozdrawiam
TBM

oto indris

Kukiz 15 od genialności do kretynizmu

Kukiz niedawno błysnął geniuszem: było to określenie PiS-owskiego projektu podniesienia wynagrodzeń nazwą koryto + . Po czym posłowie PiS projekt błyskawicznie wycofali...
Autorem określenia był sam Paweł Kukiz.
A dzisiaj klub Kukiz 15 błysnęli kretynizmem: zapowiedział domaganie się, żeby morderca Polki został wydany... Polsce. Usłyszałem to dzisiaj w telewizji TVN24. Kto był autorem tego pomysłu - nie usłyszałem.

oto Ireneusz

A dlaczego nie?

Skoro miała polski paszport, nie jest Niemką, zaś w Nimeczech nie istnieje żadna ochrona mniejszości polskich - czy tylko Amerykanie mają prawo do ochrony swoich obywateli, Drogi Indrisie?

oto Eowina

Wojna, wędrówki ludów, brak perspektyw, nienawiść

rasowa i wiele innych czynników będą owocować zamachami czy innymi formami agresji. Do Wk. Bryt. rocznie przybywa około 27000 nielegalnych imigrantów. Pracują za 15 funtów 10 godzin dziennie, nielegalnie oczywiście. W Europie, gdzie granice są niestrzeżone takich imigrantów jest znacznie więcej. Jaka jest na to rada?

oto chłop jag

Jaka jest na to rada?

Jaka jest na to rada?

Nie ma już ratunku dla białej rasy - ponieważ przez jej niegdysiejsze ubezwłasnowolnienie przez pupili szatana - cywilizacja stworzona przez ową białą rasę uległa wynaturzeniu. Wynaturzeniu - które jest niebezpieczne dla innych ras i kultur - i oczywiście one zdają sobie z tego sprawę - więc zrobią wszystko aby odciąć łeb - komu ich zdaniem - należy - tołażysze.
Wniosek?
Co na tym zyskają pupile szatana? Ano nic - ponieważ Bóg już dawno rozum im odebrał.
Na koniec - wychodzi na to, że biała rasa przeznaczona jest na nawóz i nie wiadomo co kiedyś z tego na Ziemi wyrośnie.

oto Eowina

Z nawozu życie nie wyrasta!

!

oto Palimpsest

A niby co wyrasta?

.

oto Krzych Adam

Drodzy Państwo!

Miejcie trochę przyzwoitości. Sprawa jest o:


Syryjski uchodźca zabił w Reutlingen ciężarną kobietę

A Państwo o ogrodnictwie.

oto samograf

Being There

oto Krzych Adam

Well...

Being There is good. Usually being there is better than not being there. But sometimes is better to be somewhere else.

Co zaś do dyskusji prowadzonej przez naszych dyskutantów (choć nie ma to oczywiście nic do czynienia z nieszczęsną kobietą, która straciła życie i jej nienarodzone dziecko też) można wiele dodać. I w kwestii przemijających sezonów. I w kwestii wyrastania czegoś z nawozów. Np że z syntetycznego nawozu nic samo z siebie nie wyrośnie, ale z organicznych, naturalnych nawozów często jakieś chwasty mogą wyrosnąć.

oto samograf

Niewątpliwie tak być może

z syntetycznego nawozu nic samo z siebie nie wyrośnie, ale z organicznych, naturalnych nawozów często jakieś chwasty mogą wyrosnąć

Kluczem do zrozumienia fenomenu prawdopodobnie może być początek cytowanego w moim poprzednim poście filmu:

[first lines]
Chance the Gardener: Good morning, Louise.
Louise: He's dead, Chance. The old man's dead.
Chance the Gardener: I see.
[Chance goes back to watching TV]

oto Palimpsest

No tak, teraz zrozumiałem pani optykę

zgodnie z nią nie zgodzi się Pani, że kwiatek wyrasta z ziemi. On wyrasta z nasionka! Ziemia to tylko martwe rośliny i zwierzęta . Ma Pani rację.

Na marginesie: bez nawozu nie wyrośnie nawet najcudowniejsze nasionko. Uschnie z głodu.

Czy życie musi wyrastać ze śmierci? Ba, czy śmierć jest niezbędna do życia?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.