Kongres Żydów i Muzeum Holokaustu zaniepokojone wypowiedzią minister Zalewskiej

Światowy Kongres Żydów (WJC) zarzucił minister edukacji Annie Zalewskiej "podawanie w wątpliwość udziału Polaków w dwóch antyżydowskich pogromach" Prezes WJC Ronald Lauder zażądał natychmiastowych przeprosin.

Zaniepokojenie wypowiedzią Zalewskiej ws. Jedwabnego wyraziło też w oświadczeniu dla prasy amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu.

Dyrektor Inicjatywy przeciwko Negowaniu Holokaustu i Antysemityzmowi w tym muzeum Tad Stahnke uznał za niepokojące, by minister odpowiedzialna za edukację w Polsce "otwarcie kwestionowała dawno ustalone fakty historyczne dotyczące zbrodni przeciwko Żydom na ziemiach polskich".

- Niestety te najnowsze wypowiedzi nie są jedynym działaniem polskiego rządu, które nasuwa pytania o jego oddanie wolnemu i otwartemu dialogowi na temat historii Polski podczas Holokaustu - dodał Stahnke.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Tomasz Dalecki

Brawo?

Brawo?
Wykazała się dość dużą głupotą w ostatnich dniach...

oto AnnaK

Nazywa Pan "glupota"

Nazywa Pan "glupota" narazanie sie Zydom?

Wg p. Daleckiego najwyraźniej tak. Trzeba pokornie przyjmować zarzuty i posypywać głowę popiołem.

oto Tomasz Dalecki

Nazywa Pan "glupota"

Nazywa Pan "glupota" narazanie sie Zydom?

Nie.
Chociaż oczywiście narażanie się dla samego narażania też nie jest zbyt mądre.

oto AnnaK

Chociaż oczywiście narażanie

Chociaż oczywiście narażanie się dla samego narażania też nie jest zbyt mądre.

A chociaż słyszał Pan ową wypowiedź?

oto Czesław

Żydzi Żydom

Idąc tokiem myślenia Kongresu Żydów, to należy oskarżyć Żydów, że w Auschwitz pomagali Niemcom w zapędzaniu swoich współbraci do pieców gazowych a potem te trupy przewozili posłusznie do pieców krematoryjnych. W Getcie Łódzkim pomagali Niemcom wysyłać do Auschwitz nawet własne dzieci wiedząc co się z nimi stanie. Judenraty i policja żydowska współpracowały z Gestapo w wyłapywaniu swoich pobratymców itd. itp. W Jedwabnym ludzie byli przymuszeni de pomocy Niemcom, czy mogli odmówić, oczywiście że mogli tak jak i Żydzi mogli nie iść do tej stodoły. Polacy i Żydzi nie byli uzbrojeni. Dlaczego mieszkaniec Jedwabnego miał odmówić polecenia uzbrojonemu żandarmowi i na pewno skończył by on jak i jego rodzina w płomieniach stodoły. Dlaczego Polacy w tym przypadku mieli się wykazać bezrozumnym heroizmem a Żydzi posłusznie poszli do tej stodoły bez żadnego heroizmu, nawet w obliczu pewnej śmierci. Mogli przecież zabić chociaż jednego gestapowca. Bezczelność i zakłamanie Kongresu Żydów nie zna granic.

oto Jan Saski

RZEŹ WOŁYŃSKA A JEDWABNE

W swoim przemówieniu z okazji 70-ej rocznicy rzezi wołyńskiej, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na indolencję polskich władz w informowaniu opinii światowej o zbrodniach popełnionych na Polakach przez nazistów i ukraińskich nacjonalistów.
Podał przykład czeskiej wioski Lidice, która została spalona a jej mieszkańcy wymordowani przez Niemców, w odwecie za zamach partyzantów na protektora Reinharda Heydrycha. Czesi potrafili stworzyć z Lidic symbol swojej martyrologii, który zna cały świat.
W Polsce takich spalonych wiosek jak Lidice, których mieszkańcy zostali często w okrutny sposób wymordowani było kilkaset. Tymczasem, może to zabrzmi jak ponury żart, ale świat zna tylko jedną polską miejscowość tzn. Jedwabne.

http://www.polishclub.org/2014/04/20/stanley-sas-r...

oto chłop jag

Kongres Żydów i Muzeum

Kongres Żydów i Muzeum Holokaustu zaniepokojone wypowiedzią minister Zalewskiej

Da ktoś głowę, że wypowiedź pani minister nie była wcześniej konsultowana z kimś z tzw. WJC - tołażysze?
Wniosek?
Przecież nie ma żadnej wątpliwości kto trzęsie atrapą Polski - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.